Odrody plafonov

Osvetľovacie zariadenia sú veľmi dôležité a nepostrádateľné prvky akéhokoľvek interiéru. Nie sú len rozptyľujúce svetlo, ale tiež dopĺňajú situáciu. Nahradenie jedného lustra v interiéri môže radikálne zmeniť celý súbor. Aby bola situácia v miestnosti rovnako harmonická a atraktívna, je nutné správne vyzdvihnúť vhodný v štýle plafónov.

Čo?

Strop je súčasťou lampy pripojenej k výstuži. Vzhľadom na taký jednoduchý dizajn, v niektorých odrodách osvetľovacích zariadení, je uvedený dekoratívny komponent.

Názory

Rozlišovať mnoho rôznych typov stropu. Každý z nich je určený pre určité žiarovky a používa sa pre vnútorné aj vonkajšie osvetlenie. Plafóny sú prípustné na použitie v mestskom byte av vidieckom dome. Našťastie, dnes v obchodoch, môžete nájsť veľa rôznych možností.

Počet žiaroviek

Počet žiaroviek nainštalovaných. Ak chcete osvetliť jednu miestnosť, môžete použiť jeden hlavný strop s výkonným osvetlením alebo niekoľkými malými zariadeniami. Pre malú miestnosť s rozlohou 14-18 kV. M. Odporúča sa použiť niekoľko malých plafónov. Nemusia byť veľmi svetlé, ale v súbore ich svetla postač.

Iba jedna žiarovka je často inštalovaná v kompaktných plavbách. Ak je lampa väčšia, potom sa v ňom nachádza 5-6 základov. V procese použitia takéhoto plafónu musíte dodržiavať odporúčania výrobcu pre výber a inštaláciu určitých žiaroviek.

Stupeň uzavretosti

Tiež sú plafóny zatvorené, otvorené a polo-zatvorené. Uzavreté možnosti Vynikajúce rozptyľové mäkké svetlo v priestore. Otvorené typy zaostrite žiarenie len na určitej oblasti. Svetlo môže byť nasmerované na podlahu, strop alebo byť v určitom uhle.

Dizajn plafónov najčastejšie závisí od toho, akú miestnosť sa budú nachádzať. Napríklad uzavretá verzia bude pôsobiť upokojujúc, takže je lepšie ho nainštalovať v spálni.

Vonkajší panel s smerom dole bude harmonicky pozrelý v jedálni alebo na jedálni. Ak je takéto zariadenie nasmerované, môžete ho zavesiť v obývacej izbe.

Semi-zatvorený plafof bude vyzerať dobre v hale.

Pre lesné pľúca

Plafóny sú prítomné v pozastavených lustrech. Sú uzavreté žiarovkami. Takéto prvky sú pripevnené na povrchu stropu, ale do výstužného rohu osvetľovacieho zariadenia. Plafóny môžu byť niekoľko. Napríklad veľké svietidlo chobotnice, pripojené k stropu vyzerať veľmi efektívne.

Často v súbore s extrémnymi zariadeniami ísť náhradné lúče. Vďaka silnému zahrievaniu má každý jednotlivý strop vlastné obmedzenia pre výkon inštalovaných žiaroviek. Táto nuancia musí venovať pozornosť, keď zmeníte hasenú lampu na nový. Okrem starých dobrých žiaroviek môžu byť v lampách použité ďalšie zdroje: halogén, LED alebo luminiscenčné (ľahké žiarovky).

Prísada

Nedávno, moderné lampy s otočnými rastlinami pôsobia v aktívnom dopyte. Takéto osvetľovacie zariadenia sú nielen strop, ale aj stena alebo pracovná plocha. V týchto štruktúrach sú najčastejšie prítomné otvorené plaffóny, ktorých poloha môže byť zmenená podľa vlastného uváženia.

Dnes najčastejšie otočné lampy z kovu. Vyzerajú harmonické v moderných interiéroch štýlu. Často takéto nadácie idú s dvoma, tromi a viac fackou.

Pre vzdialené lampy

Okrem toho sú plalafóny potrebné pre mnohé odrody diaľkových svetiel. Takéto zariadenia sú určené na inštaláciu na kuchynské slúchadlá, skrine, posteľná doska a t. D. Takéto modely sú vybavené malými plafónmi rôznych foriem. Najčastejšie sú vyrobené z rovnakého materiálu ako armatúry, ale existuje viac pôvodných možností s kontrastnými detailmi.

S dopravným senzorom

Mnohí majitelia sú nainštalované vo funkčných modeloch nádvoria s pohybom pohybu. Takéto výrobky sú vybavené špeciálnymi snímačmi mikrovlnných pohybov. Posielajú a užívajú vysokofrekvenčné elektromagnetické vlny.

Osvetľovacie spotrebiče s takýmito prídavkami sa v okamihu rozsvietia, keď akékoľvek telo vyžarujúce teplo klesá do ich akcie. Idú po chvíli po odstránení objektu z dvora. Takéto veci sú veľmi ekonomické a zabezpečujú bezpečnosť bývania. Plafóny na týchto osvetľovacích zariadeniach sú vyrobené z materiálov odolných voči drsným poveternostným podmienkam a kvapkám teploty.

Double

Zaujímavý dizajn má dvojitý strop. Jej vonkajšia strana je spravidla priehľadná alebo priesvitná a vnútorná časť je vyrobená z hustejšieho materiálu natreného v špecifickej farbe. Jednoducho povedané, podobné prvky sú dizajn – plaffona v strope.

Formy a veľkosti

Plafóny majú rôzne tvary a veľkosti. Najčastejšie sú klasické okrúhle alebo polkruhové možnosti. Môže to byť objemová misa perfektného tvaru, gule, hemisféru, elegantného želania alebo plochej kruhovej dosky. Podobné položky vyzerajú rovnako harmonické v domácej i obchodnej atmosfére. Hlavnou vecou je správne vyzdvihnúť model vhodného štýlu.

 • Okrúhle modely Vhodné pre vnútorné a osvetlenie. Môžu byť pripojené k stropu alebo stenu.

 • Elegantný dizajn má Plaffový kužeľ. Najčastejšie, podobné možnosti visia cez jedálenský kút, nad biliardom alebo pracovnou plochou, ako aj nad barom. Podobné možnosti vyzerajú sofistikované a elegantné. Dnes si môžete vybrať kužeľovitú rovinu akejkoľvek farby a štýlu. Najobľúbenejšie sú modely s kovovým povrchom a zelenými alebo žltými možnosťami.

Rámy sú často vybavené trávnikmi. Vo svetle takýchto zariadení je veľmi výhodné čítať knihy alebo prezerať protokoly.

 • Moderný štýl má Štvorcové plafóny. Môžu byť odezmetrické alebo ploché. Podobné možnosti možno nájsť v tuhých kancelárskych budovách, ale to neznamená, že nie sú miestom v domácej atmosfére.

Vyzdvihnutie takýchto moderných modelov plafónov, treba mať na pamäti, že pre klasické interiéry sú nepravdepodobné, že sa zmestia. Podobné detaily sú lepšie doplnené o progresívnejšie a futuristickejšie súbory.

 • Nedávno, módne sú veľmi populárne Valcové plafóny. Takéto možnosti môžu byť dlhé, stredné alebo krátke. Plafóny-valce majú skutočne báječný vzhľad. S pomocou lampy s takýmito detailmi môžete vytvoriť romantickú a útulnú izbu v miestnosti. Cylindrické plafóny sú častejšie v moderných interiéroch alebo súboroch v fascinujúcom japonskom alebo čínskom štýle.

 • Ak ste znalec neštandardných riešení, potom budete určite prísť Netrivové plafóny vo forme kvetu, okvetných lístkov, zvončeka, hrbole a t. D. Je zaujímavé sa pozrieť na modely, v ktorých sa úloha stropu vykonávajú závesné malé loptičky z rôznych materiálov.

Plafóny by mali mať optimálnu veľkosť, takže osvetľovacie zariadenie sa nezdá byť smiešne a dobre zapadá do interiéru a rozloženia. Napríklad v malej miestnosti, nebude harmonicky pozrieť sa na stropný luster s príliš objemovým flapponom alebo niekoľkými veľkými lúčmi na rôznych rohoch.

Pre takéto prostredie je lepšie vybrať objekty strednej alebo malej veľkosti, inak sa strop bude príliš nízky.

V priestranných izbách môžete nainštalovať lustre s veľkými alebo zložitými plafponami. V takýchto podmienkach nebudú rásť priestor.

Štýly

V harmonickom a krásnom interiéri je každý detail dôležitý. Rovnako dôležité sa držať jeden štýl vytvorený v miestnosti. Nebude možné doplniť základnú limpu, zdobené sump padajúce korálky, moderný štýl high-tech alebo trendy loft.

 • Vynikajúce domáce plafy v vintage žily budú veľkolepé V modernistickom interiéri.
 • Ak chcete pridať vhodný podsvietený interiér Štýl loftu, Potom sa lepšie obráťte na módne osvetľovacie zariadenia s kovovými plavinami. V prípade, že plánujete ozdobiť interiér s pôvodnou lampou s domácimi prvkami, plechy alebo hliníkové kruhy sú vhodné na zdobenie zariadenia.

 • Plafóny majú elegantný dizajn v retro štýle. Pre podobné interiéry sú jasné a kontrastné zariadenia dokonalé. Môžu kombinovať niekoľko rôznych odtieňov. Múdrejší bude vyzerať ako lampa, tým lepšie. Ak ste priaznivcom pokojnejších možností, potom by ste mali hľadať klasické otvorené lúče s kovanými detailmi a povrchmi štylizovanými pod starovekom.
 • Multi-Level Plaffones majú pôvodný dizajn V čínskom štýle. Podobné možnosti majú krásne otvorené prepracovanie kontrastných odtieňov na ich povrchu a jasne rozlíšené tmavé detaily z dreva. Možnosti na stenu sú často zdobené miniatúrnymi prvkami charakteristickými pre čínsku architektúru.
 • Zaujímavý vzhľad má plafóny v trendnom štýle Moderný. Spravidla sa vykonávajú v stlmených farbách a majú správne geometrické formy. Takéto prvky budú vyzerať organicky v mnohých moderných súboroch.

Materiál

Kvôli neustále rastúcej konkurencii na trhu osvetlenia, rozmanitosť výberu vysoko kvalitných výrobkov neustále rastie:

 • Ak máte malé množstvo peňazí, mali by ste zvážiť nákup lacný nákup Plastové platne. Podobné položky majú abstraktné formy. Ich výroba využíva tepelne odolný plast, ktorý nerozlišuje cudzie pachy. Aj táto surovina nie je deformovaná pod vplyvom vysokých teplôt.
 • Večné klasiky zahŕňajú Sklenené plafóny. Takéto kópie sa najčastejšie vyrábajú mnoho rokov. K dnešnému dňu sú sklenené lúče reprezentované neuveriteľne bohatým sortimentom. Môžete si vybrať vhodnú možnosť interiéru akéhokoľvek smeru.
 • Originálne a bohaté návrhy sa rozlišujú Z viacfarebného skla. Takáto jedinečná položka môže tvoriť mäkké a teplé svetlo v miestnosti, čo zvýši priestor špeciálnym kúzlom a romantikou.

 • Kovovýmožnosti patria medzi najodolnejšie. Ich povrch nie je transparentný a to je jediná nevýhoda takýchto možností. Podobné detaily budú vyzerať organicky v mnohých interiéroch, najmä ak sú moderné.
 • Ľahký veľký dopyt dnes teší Hliníkové plafky. Majú stručný a módny dizajn. Ak chcete vyzdvihnúť svetlý dekoratívny strop, ktorý by to zdôraznil, alebo že štýlový smer priestorov, potom by ste radšej venovali pozornosť chic tourk-železné modely.
 • V mnohých súboroch je to organicky hľadá Papierové plafóny. Takéto prvky môžu byť vyrobené alebo získané v akejkoľvek špecializovanom obchode. Môžu mať rôzne a zložité formy. Takéto možnosti spravidla vyžarujú najviac mäkké a jemné svetlo, ktoré sa nelíšia vo veľkom jasnosti.

 • Úžasný tieňový plexus sa objaví, ak sa obrátite na facku Z dreva. Takéto svetelné zariadenie vám umožní zvýrazniť určitú časť miestnosti intenzívnejšia osvetlenie.
 • Veľmi jemne rozptyl Obchodné produkty. Žiadny iný model prinesie toľko domáceho pohodlia do miestnosti a tepla, ako je tkanina.

Dnes v predajniach osvetľovacích zariadení je možné splniť mnoho ďalších typov platifikov. Môže to byť nielen sklo alebo kov, ale aj prútené, keramické, hlinité a polykarbonátové modely.

Farby

Farba stropu musí prísť do interiéru a stylistiky miestnosti. Moderní výrobcovia našťastie produkujú veľa rôznych odrôd, ktoré majú klasické aj chytľavé farby:

 • Najčastejšie sú Transparentné plafóny. Môžu mať lesklý alebo matný povrch. Podobné možnosti sa dajú nazývať univerzálne, pretože sú inštalované v širokej škále. Aj pre klasický súbor je možné zvoliť vhodné transparentné možnosti.
 • Aj v mnohých interiéroch bude vyzerať atraktívne plafóny Klasické kvety (čierna, sivá, hnedá, biela). Môžu byť echoed a kontrastované s stenou alebo stropným lemom.
 • Ozdobte miestnosť je krásna Farebná možnosť. Dnes v obchodoch predávajúcich viacfarebné modely pre všetky súbory. Môže to byť napríklad pozitívna zelená, šťavnatá oranžová alebo slnečný žltý odtieň.

Výrobcovia

Krásne a vysoko kvalitné plaffery, vázy a jedlá produkuje Nikolsky osvetlenie sklenenej rastliny, ktorá je súčasťou skupiny spoločností „Maksky“. V sortimente tohto veľkého výrobcu sú plalafóny používané na osvetlenie obytných priestorov, kancelárií a verejných budov, hotelov, hotelov, obchodov, nákupných centier, záhrad, parkov a t. D. Sklenené výrobky z Nikolského závodu sú spracované rôznymi spôsobmi: sú dozrievajú chemickým spôsobom, prechádzajú pieskovou, maľovanou a zdobenou dekalkami a sú tiež doplnené veľkolepou kresbou.

Ručne vyrobené sklenené výrobky vyrába sklenené štúdiové sklo Vikartglass. Každé tvorby vytvorené v doslovnom zmysle je jedinečné a je exkluzívne. Vikartglass Studio vyrába produkty akejkoľvek veľkosti a zložitosti farebného alebo matného skla, ako aj kryštálu.

Originálne sklenené lúče ponúkajú ďalšiu slávnu firmu – Západné krídlo. Produkty v rámci tejto značky sa vyrábajú nielen v klasike, ale aj v pôvodnom dizajne. Môžete si vybrať vhodnú inštanciu pre minimálne a ultra-moderné súbory.

Ako si vybrať?

Plavidlá môžu byť inštalované v akýchkoľvek izbách. Môže to byť priestranné aj malé bývanie. Hlavnou vecou je vážne zaobchádzať s výberom formulára, sfarbenia a externého dizajnu tohto detailu:

 • V blízkom Koridore Khrushchev sa malá kópia dokonale zapadá do vysoko kvalitnej disperzie osvetlenia a úspory dostupného priestoru.
 • Neodporúča sa kúpiť lampy na chodbu s príliš veľkým stropom, pretože budú vizuálne „jesť“ voľné miesto a aby bol užší.
 • Pre malé izby si môžete kúpiť malé lampy nainštalované na stene. Takéto prvky nebudú obsadiť veľa voľného miesta a vizuálne robiť stropy nižšie.
 • Pre detskú izbu by ste si mali vybrať plačúce flab jasne a pozitívne sfarbenie. To môže byť zdobené rôznymi dekoratívnymi prvkami, kresbami a farebnými výtlačkami.

 • Pre kuchyňu sa odporúča kúpiť niekoľko stropov. Centrálne osvetľovacie zariadenie s miestnym je veľmi úspešné riešenie.
 • Ak si chcete kúpiť strop pre priestrannú obývaciu izbu s nízkym stropom, mali by ste skryť niekoľko ekvivalentných možností alebo na vytvorenie centrálneho zariadenia sekundárne, umiestnené v určitej vzdialenosti od seba.
 • Ak je v miestnosti úsek strop, potom sú lampy lepšie zvolené s LED alebo žiarivkovými žiarovkami. Takéto kópie sa rozlišujú malým stupňom zahrievania, deštruktívne ovplyvnenia stropného filmu.
 • V strope betónu alebo sadrokartónu môžete inštalovať zariadenia s ľubovoľným typom žiaroviek. To je vysvetlené skutočnosťou, že takéto materiály sa neboja vystavenia vysokým teplotám.
 • Výber plafidiel podľa počtu žiaroviek do svietidla, je potrebné vziať do úvahy ich silu v agregáte. Takže, niekoľko svetelných zdrojov svetelného napájania nevydá tak intenzívne osvetlenie, napríklad jedno svietidlo s ekvivalentnou silou.
 • Nezabudnite na interiérový dizajn. FLAF by sa mal harmonicky zapadnúť do štýlovej izby.

Krásne interiéry

 • Sklenené zaoblené plafóny na čiernom výstuží budú veľkolepé zvýraznené na pozadí smotanových stien a podlahou orezaným tmavohnedým laminátom. Dajte biele útulné kreslá a zamatové pohovky v tejto miestnosti. Posteľ na podlahe namáhadlá biely koberec.
 • V jasnej miestnosti s vysokými oknami a tmavohnedými parkety bude harmonicky pozreté na závesnú lampu s okrúhlym papierom alebo plastovým plastom. Vložte do takej vzduchovej izby karamel pohovka na vysokých nohách, biela skladacia stolička a posteľ na podlahe jemne ružový koberec.

 • V stručnej kuchyni so sivými stenami a hnedými podlahami stojí za to umiestniť krásnu tmavú čokoládovú náhlavnú súpravu s prírodnými prírodnými vzormi dreva. Nad jedálenským kútom v takejto miestnosti sa harmonicky pozerá na palubných bielych plafffes bielej.
 • Originálne lampy s čiernymi kovovými doskami môžu byť zavesené cez posteľ v móde spálne v podkrovnom štýle. Stena oproti postele je oddelená dekoratívnymi tehálmi a umiestnite tam drevenú trubicu pod TV. Visieť v takom čiernom a bielom veľkom obraze. V blízkosti miesta na spanie, dať hnedú bielizeň.
 • Heavy Metal Plafóny na kábloch, maľované čierne, môžu byť inštalované v miestnosti s bielymi stenami a ľahkým laminátom. V tejto miestnosti vložte sivú pohovku a tmavo hnedé okrúhle stoly. Na podlahe, viacfarebný koberec červeno-béžového odtieňa a zavesiť veľké obrazy na stenách s pestovým rámom.

Zaujímavé nápady umiestnenia lampy s plafónmi v rôznych interiéroch – v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: