Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá – Zariadenia určené na umelé hlavné alebo dekoratívne osvetlenie. Zariadenia klasických formulárov sú prezentované na trhu v širokom rozsahu. Používajú sa na osvetlenie obchodných, administratívnych a obytných priestorov, zdravotníckych inštitúcií, kancelárií a iných predmetov.

Okrúhle LED svietidlá

Vlastnosti LED LAMP

Základom takýchto osvetľovacích zariadení sú LED. Sila zariadenia závisí od ich odrôd a množstva. Jeho indikátory kolíšu v širokom rozsahu (od 5 do 80 W). LED zariadenia majú nízke prevádzkové napätie, vďaka ktorému sú vylúčené riziká ich požiaru.

Zaujímavý fakt: Lampy s LED diódami sú prakticky nevyhrievané. Kvôli tejto funkcii môžu byť montážne namontované v stropoch stropu alebo nábytok.

Okrúhle LED svietidlá

Kolo-tvarované zariadenia prispievajú k jednotnej distribúcii svetelného toku.

Tiež sa líšia:

 • vysoký kontrast;
 • Dobrá miera reprodukcie farieb (index je 75-85);
 • Nízka spotreba prúdu (od 0,35 A).

LED svietidlá pre vonkajšie alebo vnútorné osvetlenie sa okamžite rozsvietia pri napájaní napätia zo štandardnej elektrickej mriežky 220 V.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Odrôd okrúhlych osvetľovacích zariadení

Takéto svietidlá sú k dispozícii v rozsiahlom rozsahu. V závislosti od účelu a umiestnenia inštalácie môžete vybrať modely v požadovanej farebnej schéme s požadovanými technickými vlastnosťami a rozmermi. Zariadenia:

 • Rôzne s typom montáže. Príďte nábytok, stena, strop, útočisko, pozastavené.
 • Majú rôzne veľkosti. Zariadenia s veľkým priemerom sú vhodné pre hlavné osvetlenie veľkých izieb: obývacie izby, haly, haly, predajne. Malé a stredné perfektne zapadnuté do malých predmetov. Nebudú „stratiť“ priestor a vizuálne znížiť.
 • S počtom LED. Existujú modely s jednou alebo viacerými lampami.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

 • Majú inú farbu žiarenia. Stáva sa to biela studená alebo teplá, ako aj neutrálna.
 • Vyrobené s diaľkovým ovládaním alebo bez. Stmievateľná lampa (s pu) je ľahko ovládateľná. Pomocou konzoly je možné nastaviť intenzitu osvetlenia v miestnosti, bez vstávania pohovky alebo na pracovisku.
 • Môže byť vybavený vstavanou batériou. Takéto možnosti sú najlepším riešením pre organizovanie systému núdzového osvetlenia. S plánovanou alebo núdzovým odpojením, poskytnú minimálnu žiaru na dokončenie práce v podniku alebo bezpečnej evakuácii ľudí.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Svietidlá môžu byť pre internú alebo externú inštaláciu. Street modely sú určené pre dekoratívne osvetlenie architektonických štruktúr, budov, parkovacie osvetlenie, štvorce v tme. Sú vyrobené z trvanlivých materiálov odolných voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Aj na trhu prezentované anti-vandalové modely.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Výhody

LED osvetľovacie zariadenia majú nasledujúce výhody:

 • Nízka spotreba energie (efektívnejšie až 70% v porovnaní s inými typmi svietidiel).
 • Dlhý servis. Lampy s diódami sú určené pre nepretržitú prevádzku 50 000 hodín (približne 12 rokov prevádzky počas denného zapnutia zariadenia na 10 hodín).
 • Bezpečnosť životného prostredia. V zariadeniach LED nie sú žiadne ortuť a iné látky nebezpečné pre ľudské zdravie a životné prostredie. Vďaka tomuto použitiu sa vyžaduje špecializovaná likvidácia.
 • Nedostatok vonkajšieho hluku pri práci.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

 • Odolnosť voči vibráciám, mechanická pevnosť a spoľahlivosť. Puzdro na svietidlá – Monolitický dizajn z hliníkovej zliatiny alebo superprivosti plastu. Taký „škrupina“ je spoľahlivá ochrana vnútorných častí pred kvapkami, fúka a iné mechanické vplyvy.
 • Nedostatok blikania. Diodová lampa zaručuje hladkú žiaru. Vzhľadom na neprítomnosť stroboskopického efektu, nespôsobuje stres a únavu očí.
 • Vysoko kvalitné osvetlenie. Svetlo vychádzajúce z LED zariadení vo svojich ukazovateľoch čo najbližšie k prirodzenému slnečnému žiareniu. Je pohodlný pre oči.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

LED typy svietidiel – nákladovo efektívne riešenie. Nevyžadujú finančné náklady. Pre svoju prácu nie je potrebné kúpiť špecializované zariadenie na úpravu štartu. Nástroje tiež nevyžadujú údržbu.

Chybne

Napriek mnohým výhodám majú okrúhle LED svietidlá nejaké nevýhody.

Tie obsahujú:

 1. Vysoká cena. LED svietidlo bude musieť zaplatiť oveľa viac ako halogén alebo ortuťová lampa. Avšak, každoročné technológie diód sa stávajú čoraz dostupnejšími.
 2. Možnosť predčasného zlyhania. Trvanlivosť takýchto svietidiel môže byť nižšia ako výrobca deklarovaný, pretože to závisí nielen na pracovnom potenciáli diód, ale aj na efektívnosť tepelného umývadla a životnosti vodiča.
 3. Malé svetelné indikátory.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Napriek nevýhodám každoročne rastúci počet potenciálnych spotrebiteľov uprednostňuje presne viedol okrúhle lampy. Sú vhodné v inštalácii, ekonomickom, bezpečnom a trvanlivom. Všetky tieto výhody so záujmom kompenzujú vyššie uvedené mínusy.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Výber pravidiel

Pred nákupom lampy-kruhu je dôležité študovať technické vlastnosti zariadenia a vybrať zariadenie s ohľadom na jeho inštaláciu a vlastnosti miestnosti. Pre súkromné ​​zariadenia bude najlepším riešením nákup priemerného napájacieho zariadenia (5-12W). Čím väčšia je oblasť miestnosti, silnejšie vybavenie bude potrebné pre svoje vysoko kvalitné osvetlenie. Je tiež dôležité zvážiť typ diód a výrobcu. Uprednostňujú tovar slávnych a osvedčených stupňov – takže sa budete chrániť pred nákupom produktov nízkej kvality.

Venujte pozornosť stupňu ochrany zariadenia (IP index od 20 do 68). Čím vyššia je hodnota, tým viac chránila zariadenie z prachu, nečistôt a vlhkosti.

Pre mokré priestory (kúpeľňa, kuchyňa) je vhodné pozrieť sa na modely s vysokým indexom (od 40). Výrobcovia často označujú, ktoré povrchy môžu byť namontované zariadenie (strop, stena, napínanie). Pri výbere, musíte túto informáciu zvážiť.

Okrúhle LED svietidlá

Okrúhle LED svietidlá

Stále stojí za to platiť pozornosť vzhľadu zariadenia: jeho dizajn, farba, veľkosti. Okrúhle plochá lampy obleku na akýkoľvek interiér a štýl.

S pomocou takýchto zariadení je možné zvýrazniť v dizajne, zonate space, usporiadať ľahké akcenty. Trh predstavuje obrovské množstvo okrúhlych modelov, čo znamená, že každý si môže vybrať najlepšiu možnosť a pôvodne usporiadať miestnosť.

Okrúhle LED svietidlá

Ako nainštalovať LED svietidlá v spálni Urob to sami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár