Osvetlenie v spálni

Návrat domov, po rušnom dennom dni, sme snívame ocitnúť v Camfor a útulnej atmosfére domáceho zariadenia. A spálňa – presne miesto, kde zabudneme na naše problémy a získavanie sily pre nové víťazstvo. Z pravej a harmonického usporiadania tejto miestnosti závisí od plnohodnotného nočného odpočinku. A možno jeden z najdôležitejších je otázka usporiadania osvetľovacieho systému vo vašej spálni.

Čo by malo byť?

Aj keď milujete veľmi veľa, keď je v miestnosti veľa svetla, pamätajte, že spálňa je miestom odpočinku, takže by to malo byť mäkké, tečúce a mierne rozptýlené osvetlenie. Nepoužívajte otvorené svetelné zdroje. Pre osvetlenie v spálni, odporúča sa vybrať všetky druhy svietidiel s lampami, nástenné podprsenky a lampy pokryté čiapkami. V spálni môžete bezpečne experimentovať so svetlom, stelesňujú svoje najodvážnejšie fantázie. Napríklad skryť svetelné zdroje v najčistejších miestach, čím sa mení vnímanie priestoru a vytváraním tajomného a tajomného prostredia.

Aby sa dosiahol požadovaný výsledok, je potrebné starostlivo zvážiť systém osvetlenia, zvážiť také dôležité faktory ako veľkosť miestnosti, výška stropov, počet nábytku a príslušenstva, prítomnosť zrkadiel a iných reflexných prvkov. Je potrebné vziať do úvahy nielen základné osvetlenie, ale aj prítomnosť dekoratívnych svetelných zdrojov, ak sú privedené do interiéru spálne. Moderné technológie a bohatý výber osvetľovacích zariadení vám pomôžu implementovať akúkoľvek fantasy, ak ste kompetentne používali hlavné pravidlá a užitočné poradenstvo.

Názory

Svetlo

Je veľmi dôležité, aby okná vašej spálne pôjde na stranu sveta. Ak ste šťastný majiteľ veľkého domu alebo bytu, odporúčame, aby ste zvážili výber pre spálňu so špeciálnou starostlivosťou.

Pamätajte si, že najviac slnečné svetlo vstupuje do miestností, ktorých okná vyjdú na juh, a preto najneobvyklejšie priestory budú umiestnené na severe.

Je to však severná poloha izby vám poskytne najkrajšie a rozptýlené prirodzené osvetlenie. Izby so systémom Windows, ktorí sa objavujú na západ alebo na východ, budú mať najviac nepohodlné kontrastné osvetlenie, a príliš skoro ráno alebo neskôr večerné slnko – nie príliš dobrá možnosť pre osvetlenie vašej spálne. Najznámejšou možnosťou pre spacie apartmány bude dokonca a rozptýlené prirodzené osvetlenie v čase dňa, keď ste zvyknutí na odpočinok, a prítomnosť jasného slnečného žiarenia v spálni, zatiaľ čo vy ste hore, prispeje k obnoveniu atmosféry interiér.

Tiež nie je potrebné zabudnúť, že nielen priame umiestnenie okien je ovplyvnené intenzitou prirodzeného osvetlenia, ale aj ich veľkosť a umiestnenie vzhľadom na Zem: Čím vyššie sú umiestnené okná, tým viac slnečného svetla prenikne izba.

Umelé osvetlenie

Musíte tiež rozhodnúť o type umelého osvetlenia v spálni: lepšie, ak je svetlo teplé, a môžete nastaviť jeho jas. Túto úlohu môžete vyriešiť nastavením prepínača s stmievačom – funkciou nastavenia hlavného zdroja svetla. To vám pomôže nielen pokryť jednotlivé časti spálne na vašu žiadosť, ale aj spotrebu elektrickej energie. Aby bol osvetľovací systém optimálne pohodlný, je žiaduce použiť tri hlavné typy svetelných zdrojov. Tie obsahujú:

 • Základné alebo stropné osvetlenie. To môže byť obaja závesné lustre s tlmivom lampou s vrstvou, a vstavaný bodový osvetlenie.
 • Miestne osvetlenie alebo smerové svetlo pre pracovnú plochu. Zahŕňa osvetlenie steny – to sú lampy-suspenzie, všetky druhy sconces, ako aj stolové lampy a lampy.
 • Osvetlenie, ktoré vykonáva dekoratívnu funkciu. Tieto sa môžu líšiť pásky okolo obvodu miestnosti, vrátane podlahy, umiestňovania steny a stropu.

Pre plnú dokonalosť osvetľovacieho systému sa odporúča použiť všetky tieto tri typy osvetlenia. Správny roztok urobí lokálne osvetlenie v porovnaní s hlavným, zatiaľ čo príliš svetlé svetlo musí byť tlmené, s použitím matných lampu alebo strop. Pamätajte, že s kompetentne vybranými svetelnými akcentmi budete mať skutočne pohodlný a plný.

Pre ďalšie pohodlie môžete nainštalovať zmyslové spínače v spálni, sú veľmi vhodné používať pomocou diaľkového ovládania. A moderné technológie sú navrhnuté tak, aby ste vám umožnili spravovať niekoľko zmyslových spínačov naraz.

Farby

Výber hlavnej farby pre osvetlenie spálne, je potrebné dodržiavať hlavné pravidlo – svetlo vychádzajúce z osvetľovacích zariadení musí byť stlmené, mierne rozptýlené a mierne. Najlepšie riešenie je klasické teplé matné biele svetlo, upokojujúce nervový systém a nie je namáhavý. No, pre tých, ktorí chcú experimentovať s dizajnom, dnes existuje mnoho rôznorodých spôsobov a technológií, ktoré nám umožňujú vytvoriť určitú atmosféru v miestnosti s pomocou viacfarebného svetla a zodpovedajúcu náladu.

Najjednoduchší spôsob, ako určiť farbu svetla v miestnosti, je použitie viacfarebných žiaroviek, a tiež na tento účel si môžete kúpiť scattens alebo svetlé svietidlá a fľaše. Ďalej zvážte niekoľko základných variácií tienenia pre spálňu:

 • Studená modrá žiara Podporuje aktívnu aktivitu mozgu, takže je lepšie použiť tých, ktorí budú pracovať trochu pred spaním alebo čítať.
 • Zelené svetlo Najpohodlnejšie pre oči, pretože je to farba voľne žijúcich živočíchov, pomáha to najlepšie relaxáciu a plnohodnotný odpočinok. Tmavé a tlmené zelené svetlo upokojuje nervový systém a prispieva k mentálnej rovnováhe.
 • Jasne červená žiara Študovať srdcové mäso a môže prispieť k zvýšeniu krvného tlaku, takže použitie ho pre spálňu nie je najlepší nápad. Výnimky sú novomanželia a páry, ktoré sen o dieťati, pretože prítomnosť červeného svetla zvyšuje sexualitu partnerov.

 • Svetlo svetlé svetloA – nie príliš dobré riešenie pre zvyšnú miestnosť, pretože táto farba môže spôsobiť nadmerné obavy a excitabilitu nervového systému.
 • Jedným z najobľúbenejších a pohodlných riešení osvetlenia Moderné dizajnéri oprávnene zvážte fialové svetlo v spálni. Táto farba je ideálna pre meditáciu a úplné uvoľnenie ľudského tela.

Hrajte s rôznymi farbami, nezabudnite, že farebné osvetlenie výrazne ovplyvňuje farbu položiek umiestnených v miestnosti, niekedy ich mení, aby boli nepoznateľné.

Plánovanie osvetlenia

Dôkladne premýšľať nad umiestnením svetlých zdrojov v spálni je potrebná v štádiu plánovania všeobecného dizajnu dizajnu. Schéma osvetlenia miestnosti musí byť upravená a nakoniec schválená, pretože po konštrukčnej práci, zmeňte čokoľvek, bez pokazením vzhľadu priestorov, bude to takmer nemožné. Preto je potrebné vopred rozhodnúť s takýmito kľúčovými momentmi ako:

 • označenie polohy luster a všetky ostatné svietidlá;
 • Presné číslo a umiestnenie dodatočných osvetľovacích zariadení;
 • Prítomnosť lokálneho osvetlenia, ak sa predpokladá, že sa rozdelí do zón spoločnej priestorovej oblasti;
 • Ďalšie zvýraznenie položiek interiéru a dizajnu.

Tipy na inštaláciu osvetlenia Pozrite si časť Nižšie uvedené video.

Pri pokládke spálne je hlavnou vecou venovať pozornosť – toto je miesto a forma miestnosti. Na svetlo v miestnosti je jednotné a nenápadné, rozmery svietidiel a ich číslo musia zodpovedať veľkosti vašej spálne. Takže, príliš ťažkopádny luster na strope urobí malú miestnosť ešte bližšie a nepohodlné, a naopak, príliš miniatúrne lampy v priestrannej spálni bude vyzerať ako cudzie predmety.

Pre veľkú plochu miestnosti, môžete bezpečne vyzdvihnúť masívne podlahy a stenové túžby s najviac fantastickým dekorom. Ale v malej spálni, nepochybne je lepšie používať lampy skromných veľkostí klasických a prísnych foriem.

Ako nájsť lampy?

Ak majú vaše apartmány umiestniť niekoľko samostatných lôžok, resp. Musia byť vybavené každým individuálnym osvetlením. Pre milovníkov, aby si prečítali hodinu – ostatné na nadchádzajúcom sních, to najlepšie riešenie bude umiestnené na stene alebo na nočnom stole, špeciálne lampa, ktorá vytvára koncentrovaný tok svetla, aby nezasahoval do odpočinku vášho partnera.

Ak je v spálni veľká bielizeň, je tiež dôležité premýšľať o ich podsvietení.Jednou z populárnych možností v modernom dizajne je vnútorné osvetlenie skrine s pomocou LED svietidla. Ak ste podporovateľom klasického štýlu, potom tento problém môže byť vyriešený pomocou stropných svetiel alebo umiestnených tradičných svietidiel v blízkosti skrinky.

Ak chcete vytvoriť romantické nastavenie v spálni, môžete v ňom nainštalovať skryté svetelné zdroje. Hlavné pravidlo – všetky lampy v spálni musia byť udržiavané v jednom štýle. Pamätajte, že pre každé osvetľovacie zariadenie musí existovať vlastná samostatná zásuvka.

Ako zvýrazniť Stretch Stropings?

Stretch Stropy s vstavaným osvetlením sa stávajú čoraz obľúbenejšími u spotrebiteľov, pretože tento dizajn vám umožňuje zamaskovať elektroinštalácie. Ak vaša spálňa poskytuje aj stropný strop, budete vhodný pre všetky moderné technológie a rôzne scenáre pre zdvíhanie zvyšnej miestnosti. Hlavnou vecou je, že nemôžete zabudnúť, nemôžete predkladať čokoľvek, takže je potrebné zvoliť osvetľovacie zariadenie pred inštaláciou. Pri inštalácii osvetlenia pre stretové stropy existuje niekoľko základných odporúčaní:

 • Starostlivé plánovanie na umiestnenie všetkých hlavných bodov osvetlenia, kde budú nainštalované svetelné zdroje.
 • Pri požiarnej ochrane pri pokládke elektrického zapojenia je potrebné použiť špeciálne plastové rúrky.
 • Na ochranu stropných plátnov z tepelného nárazu je potrebné použiť tepelné svorky.
 • Nežiaduce použitie žiaroviek, ktorých sila presahuje 40 w.

Čítajte viac na video nižšie.

Ako si vybrať?

Ak žijete v byte s malou veľkosťou, môžete sťažovať, aby ste si vybrali osvetlenie pre malú spálňu. Osvetlenie Malá miestnosť si vyžaduje osobitnú pozornosť a správne umiestnenie svetelných zdrojov pomôže vizuálne „tlačiť steny“ aj malú spálňu. Ak si vyberiete luster, aby ste osvetlili malú izbu, kúpte si model s stropnými plafponami, potom odrazené svetlo jemne vytvára ilúziu ďalšieho priestoru.

Aby sa dosiahol maximálny účinok, je vhodné nainštalovať lesklý strop v miestnosti – toto riešenie bude najmä vyhrať v miestnosti s nízkymi stropmi.

Ďalšou zložitosťou je organizácia osvetlenia pre skosený strop. V moderných domoch sa tento dizajn používa pomerne často. Typicky sa takéto spálne nachádzajú na podkroví a ich hlavný problém – nedostatočné osvetlenie miestnosti. Zaujímavým riešením bude inštalácia ďalších okien priamo v strope, to umožní naplniť miestnosť prírodným denným svetlom a romantikom, ísť do postele, môže uvažovať o hviezdnej oblohe s jasným počasím. Ak je táto možnosť neprijateľná, potom je potrebné nájsť optimálny spôsob, ako umiestniť dostatočný počet svietidiel vo veľmi obmedzenom priestore.

Najjednoduchšou možnosťou bude inštalácia vstavaných svetelných zdrojov pomocou stropu alebo sadrokartónu, ktoré môžu byť tiež ľahko skryté elektroinštalácie a všetky ostatné technické komunikácie.

Interiérové ​​riešenia

V spálňach zdobených v modernom štýle sa čoraz viac nachádzajú neštandardné návrhárske rozhodnutia, ktoré dávajú interiéru špeciálnu atmosféru a vytvárajú jedinečný pôvodný štýl. Ak ste fanúšikom módny štýl, plánovanie osvetlenia v spálni, môžete tento tradičný luster odmietnuť nahradením niekoľkými lampami umiestnenými okolo miestnosti. Bedside lampy môžu byť nahradené štýlové závesné žiarovky, umiestnenie ich na pohodlnú úroveň pre vás. Aj v dizajne spálne môžete použiť koreň hlavy postele – táto technika vytvorí očarujúcu a tajomnú atmosféru v miestnosti.

Ak ste podporovaný spálňový dizajn v klasickom štýle, potom by ste mali dodržiavať základné pravidlá pre osvetlenie miestnosti. Predpisujú aspoň trojnásobné umiestnenie svetelných zdrojov:

 • Prvá úroveň. Veľký, najčastejšie, krištáľový luster sa nachádza v strede stropu. Jeho hlavná funkcia – s plným zaradením, musí osvetliť celú izbu, ktorá neopúšťa zatemnené oblasti.
 • Druhá alebo stredná svetelná vrstva. Zahŕňa podlahové lampy s tlmenými lampami a stenovými sconces s matnými fľašami pokrývajúcimi šachtu.
 • Nakoniec, v dolnej, tretej vrstve Tam sú lampy na čítanie a pestré nočné svetlá.

Zvláštna pozornosť v klasike je spravidla daná na nočné zónu. V ideálnom prípade sú to spárované lampy – stenové špirály alebo dvojité lampy na nočných stoloch. Pomocou mierne jasného svetla v lampách môžete ľahko vytvoriť pohodlnú a relaxačnú atmosféru v miestnosti.

Krásne možnosti dizajnu izieb

Ako ste pravdepodobne už uhádli, výber svetelnej konštrukcie zvyšnej miestnosti by mal byť veľmi zodpovedný. Z vášho výberu bude závisieť od celkovej atmosféry celej miestnosti a podľa toho vaša nálada.Napríklad veľa svietidiel umiestnených na rôznych úrovniach av tých najčistejších miestach bude vyzerať veľmi štýlový a pôvodne. Aplikácia takejto možnosti ľahkého dizajnu môžete ľahko zvýrazniť presne tie objekty v interiéri, ktoré sú navrhnuté tak, aby pritiahli pozornosť a naopak, vizuálne zamaskovať zóny určené na intímnu blízkosť.

Pre viacstupňové osvetlenie je bod osvetlenia miestnosti s klasickým lustrom a stien svetlá dobre hodí. Takže, s pomocou smerového svetla, môžete vytvoriť niekoľko funkčných zón oddelených od seba, schopné kombinovať do jedného priestoru a opakovane odpojiť jednoducho clickey spínača. Takéto riešenie bude perfektné v dizajne obývacej izby.

Okrem hlavnej funkcie, s pomocou kompetentne umiestnených svetelných zdrojov, môžete zdôrazniť originalitu dizajnu vašej izby.Ak vaša spálňa obsahuje umelecké predmety, ktoré majú špeciálnu umeleckú hodnotu, ako sú obrazy alebo sochy, zatiaľ čo organizuje správne podsvietenie, vytvoríte pre nich zvýšenú zónu pozornosti. Pamätajte, že podčiarknite smerové svetlo, môžete absolútne ľubovoľnú položku svojho interiéru – to môže byť exkluzívny nábytok a starožitnosti alebo jednoducho vystavenie vašich obľúbených rodinných fotografií. Správne osvetlenie vám pomôže zamerať sa na akúkoľvek položku, na ktorú by ste chceli pritiahnuť osobitnú pozornosť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár