Ovládanie LED diódy adresy cez ARDUINO

Ozdobte interiér domu, vytvorte špeciálnu atmosféru, aby sa spustený reťazec v obchode okna obchodu pomohla adresovať LED pásku a ARDUINO. Z článku sa dozviete o pripojení a riadení pásky, o tom, ako sa uskutočnia kontrola a firmvér, aké účinky sa dosiahnu.

Klady a zápory

V LED dióde adresy sú jasne a režim Arduino nastavený samostatne.

V RGB Stuhy, červené, zelené a modré LED diódy sú kombinované do bloku, ktorý je viac správny na zavolanie pixelu. Pixely sú riadené nezávisle od seba.

Tieto zariadenia majú veľa výhod.

 • Môžu byť použité pre „Smart“ osvetlenie. Nie je ťažké zhromaždiť dynamické podsvietenie, spustiť reťazec alebo urobiť svetlo zapnúť na harmonogram. Pripojte ďalšie moduly, ako napríklad snímač pohybu, a keď vstúpite do miestnosti, začne osvetlenie. A ich práca je možné ovládať na diaľku z konzoly a smartfónu.
 • Jednoduché nastavenie. Môžete si nezávisle zapísať programy pre prácu alebo používať hotové šablóny.
 • LED pásy Spoľahlivé a trvanlivé. Nehrievajú sa a nevyžadujú vysoké náklady na energiu.
 • Dostupnosť – ďalšie plus. Diódové pásky sú rozšírené na trhu, vyberte požadovaný nebude ťažké. Najviac rozpočtový stojan 200 rubľov. pre meter, jasnejší – od 500 rubľov.

Ale existujú nevýhody.

 • Potrebujete samostatný zdroj napájania na 5 alebo 12 V. Arduino jednotka môže dať len 800 mA prúd, ktorý stačí len 13 pixelov (jeden pixel spotrebuje 40-60 mA).
 • Pripojenia sú náročné na kvalitu spájkovania.

Ak viete, ako dobre spájkovať, nebudete zbierať schému. A ak neviete, ako sa dozviete, ako čas. Tak odvážne pokračujte zvoliť osvetlenie.

Výber pásky

Pred nákupom venujte pozornosť niekoľkým okamihoch.

 • Počet pixelov pre jeden meter. Môžu byť 30, 60, 74, 96, 100 a 144. Ako oni sú viac, čas, keď ukazuje obrázok, ale drahšie pásky. A čím viac spotrebuje energiu (silnejší a drahší adaptér).
Prečítajte si viac  Klasické lustre v bielych tónoch

 • Stupeň chráneného. Pre osvetlenie izieb dosť IP30 (ochrana prachu). V prípade surovín musia byť diódy pokryté silikónom a stupeň ochrany – IP65. A ak je pás na ulici, obrana musí byť najvyššia – IP67 (zariadenie je úplne skryté v silikónovom boxe).

 • Substrát ovplyvňuje estetické vnímanie. Stáva sa to čierna (čierna PCB) a biela (biela PCB).

 • Existujú „ekonomické“ možnosti pre LED stuh. Sú označené ekologickými písmenami. Tieto modely nie sú také jasné ako obyčajné a menej vysoká kvalita. Ale stáť lacnejšie.

  Teraz, keď ste zdvihli dokonalú možnosť, prejdite na montáž.

  Pripojenie a konfigurácia

  Pre pripojenie potrebujete napájací adaptér. Vypočítajte jeho výkon. Pre túto aktuálnu spotrebu jedného pixelu (zvyčajne 60 mA) sa množia počtom pixelov v merači pásky a na jeho dĺžke. Výsledok sa množia prevádzkové napätie (tieto údaje sú uvedené v označení). Nezabudnite na rezervný pomer.

  Napríklad páska má 60 pixlov na meter. Potrebná dĺžka – 1,5 m. Napájacie napätie – 5 V. Rezervný koeficient – 1.3.

  Potom by mal byť výkon adaptéra:

  (60 MA / 1000) (prúd v A) * 60 pixelov / metra * 1,5 metra * 5 V (napätie) * 1,3 (Reserve) = 35,1 W. Zaokrúhlené na najbližšieho viac – 40 W. Takýto napájací zdroj je potrebný, ak páska svieti bielym svetlom. Ak nie, sila adaptéra sa môže znížiť o 1,5-2 krát.

  Dôležitý! Pre rôzne modely, ktoré potrebujete alebo 5 V, alebo 24 V. Opatrne si prečítajte označenie.

  Okrem napájania bude potrebná karta ARDUINO UNO a spojovacie vodiče s prierezom najmenej 1,5 mm². A rezistory s odporom 10 com a kondenzátory s kapacitou 470 μF (viac ako).

  Keď je všetko pripravené, pokračujte do práce.

  • Nájdite začiatok a koniec pásky. Tímy sa neustále pohybujú z jedného pixelu do druhého a smer ich pohybu je indikovaný arrodermi. Ak nie sú šípky, kontrolný kontakt na začiatku je označený di písmen (digitálny vstup) a na konci (digitálny výstup). Kontakt Slúži na pripojenie ďalších pások.
  • Spájkovaný bezpečnostný odpor na 200-500 ohmov. Ak náhle zlyhá napájanie, prúd nebude prejsť cez konektor USB a nebude ho spáliť.
  • Zbierajte schému. Ak je zariadenie ovládané z počítača, schéma musí byť taká.
  Prečítajte si viac  Tepané železo

  Pre autonómnu prácu alebo kontrola z senzorov, ako.

  Dôležitý! Pri inštalácii nie je možné povoliť statickú elektrinu.

  Práca v gumových rukaviciach a spájkovacej žehličky sa pravidelne opiera o uzemnenie (aspoň na parné vykurovacie potrubia).

  • Ak je vzdialenosť medzi diódou stuhou a doskou Arduino je viac ako 15 cm, potom viažu riadiacu di do drôtu pigtail a zemného gnólia. Potom nebudú žiadne dodávky.
  • V režime blikania existujú rušenie na elektrickej sieti. To vedie k nestabilnej práci. Na vyhladenie rušenia, pri výkone regulátora, musíte dať kondenzátor s kapacitou 470 μF a napätím 6,3 V.
  • Ak chcete mať hladké začlenenie, schéma sa zhromažďuje na usporiadaní montážnych schém na mikrokontroléry. Musí mať 3 logické úrovne N-kanálových mos tranzistorov (MOSFET).

  Takto to vyzerá v skutočnosti.

  • Ak je páska dlhá, strata napätia sa objaví v ňom. Preto extrémne pixely budú svietiť. Aby ste sa tomu vyhli, presuňte si silu na otrasy 2 diódových pásiem alebo cez každý meradlo celkovej dĺžky.

  Zostáva len na kontrolu schémy. Na tento účel napíšte najjednoduchší program.

  • Pripojte dosku k počítaču a otvorte ARDUINO IDE.
  • Vložte knižnicu alebo šablónu. Najznámejšie knižnice – nadržiavané a adafruit neopixel.
   1. Fillled je veľmi univerzálny a podporuje všetky verzie Arduino. Preto je to nevýhoda – to trvá veľa pamäte a väčšina príležitostí nebude používať.
   2. Adafruit Neopixel je určený pre neopixelové krúžkové krúžky, ale je vhodný pre všetky LED pásky. Má menej efektov a pod rýchlosťou, ale pamäť Arduino je zadarmo. Takže si môžete stiahnuť viac režimov prevádzky.

   Teraz môžete implementovať všetky vaše projekty.

   Dôležitý! Načítajte program do pamäte Arduino, len keď páska nefunguje presne. Ak to chcete urobiť, alebo odpojte od dosky, alebo zasuňte vopred napájanie.

   Ak to neurobíte, potom, keď bliká prístroj, celý výkonný prúd pôjde na poplatok. Port stravovanie alebo USB.

   Prečítajte si viac  Módne české lustre

   Stáva sa však, že páska adresy funguje nesprávne. Skontrolujte najbežnejšie chyby.

   • Ak diódy spaľujú červeným odtieňom, napájanie je príliš slabé. Alebo spojenia sú rozbité a musia byť splatené. Ďalšou možnosťou je príliš tenké napájacie vodiče.
   • Keď je zariadenie buggy alebo pracuje s artefaktmi, potom je to v výžive. Skúste nahradiť vodiče na tienenie alebo vypnutie Wi-Fi.
   • Ak pixely vôbec nie sú žiariace, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou nesprávne zhromaždený. Najčastejšie chyby: Krajina pásky nie je pripojená k uzemňovaniu dosky Arduino, ovládací kábel Di ide na koniec pásky, a nie na začiatku, kŕmne drôty (5V a GND) sú zmätený. Vo všetkých týchto prípadoch stačí obnoviť systém.
   • Ale ak ste pripojili montované zariadenie bez odporu, potom s najväčšou pravdepodobnosťou okamžite spálené. Potom musíte zmeniť kontrolný poplatok.

    Ako vidíte, učiť sa Arduino je jednoduché. A ak zrazu máte problémy, potom sa pýtajte na otázky na fórach. Budete radi, že vám pomôžete (najmä ak idete pod prezývku dievčaťa).

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: