Stropné svietidlá

Gramotný dizajn interiéru stien stropných svietidiel umožňuje nielen vyriešiť problém osvetlenia, ale aj riadne usporiadať akcenty tým, že sa miestnosť jedinečná a zaujímavá. Druhy týchto zariadení sú veľmi veľa, líšia sa nielen materiálom výroby, ale aj dizajnu, takže si ich môžete ľahko vybrať pre akúkoľvek izbu.

Vlastnosti a výhody

Nástenné stropné konštrukcie výrazne rozširujú možnosti zariadenia na osvetlenie. Medzi výhody môžu byť pridelené:

 • Môžete použiť vnútri aj mimo izby, vrátane výroby;
 • Zosmiešniť na stenu, ako aj na strope.
 • rôzne formy, druhy a výroby materiálov;
 • môžu byť použité s ľubovoľnými lampami.

Vďaka týmto produktom je možné efektívne zónovať miestnosť, zvýrazniť určité nuansy alebo dekor. Osvetlenie s pomocou stien stropných konštrukcií je zaujímavejšie, rovnako ako multifunkčné, ako to môžete urobiť intenzívnejšie, alebo naopak, stlmené. Niektoré modely sú dokonale zapustené do striekacích stropov.

Všetky výrobky sú certifikované v súlade s medzinárodnými bezpečnostnými normami a môžu sa uplatňovať aj v detských izbách.

Názory

Tieto moderné produkty majú širokú škálu aplikácií. To je možné z dôvodu rôznych typov stien-stropných konštrukcií. Sú ulica (vlhkosť), domácnosť (dekoratívne), výroba.

 • Ulica Lampy NEredco nainštalovaný pred vstupom do miestnosti ho posilnil nad vstupné dvere. Tiež sa používajú na registráciu arbors a terasu. Kvôli vodotesnému prípadu sa životné prostredie nebojí vplyv na životné prostredie a nepriepustné.
 • Dekoratívny alebo výbojky pre domácnosť sú určené na osvetlenie interiérových bytov alebo domov. Sa líšia rôznorodosťou a jednoduchosťou inštalácie.
 • Výroba Stropné svietidlá sa často používajú pri inštalácii núdzového vybavenia. Takéto štruktúry sú vybavené nebezpečnými oblasťami a evakuačnými výstupmi.

Tiež produkty sú charakterizované vlastnosťami osvetlenia – rozptýlené alebo bod, čo zjednodušuje výber.

Mnohé modely sú vybavené pohyblivými senzormi, osvetľovacím a ovládacím panelom, ktorý je obzvlášť pravdivý pri inštalácii zariadenia v detských izbách.

Typy svietidiel

V stavebných konštrukciách sa môžu použiť akékoľvek svetelné zdroje. Môžu nastaviť nasledujúce typy svietidiel:

 • Halogén. Jeho vnútorná komora je naplnená tlmivým plynom, ktorý predlžuje životnosť výrobku. Ide o 2000-4000 hodín.
 • LED (LED). Najmodernejšie svetelné zdroje. Sú ekonomické, pretože konzumujú malú elektrinu, ako aj bezpečné pre ľudí a prírody, pretože neobsahujú škodlivé nečistoty.

 • Žiarovka. Prvé zdroje osvetlenia vynájdené v roku 1840. Práca cez vykurovanie elektrickým prúdom volfrámového vlákna uzavretý vo vákuovej sklenenej banke. Životnosť – až 1000 hodín.
 • Luminiscenčný. Toto je zdroj svetla plynu. Princíp prevádzky je založený na interakcii parurku ortuti s fosforom. Pri poškodených sklených bankách predstavuje hrozbu pre ľudí a životné prostredie. S výhradou špeciálnej likvidácie nie je možné hádzať do kontajnerov s domácim odpadom.

Väčšina výrobcov stien-stropných svietidiel odporúča používať moderné lampy – halogén alebo LED.

Vyznačujú sa dlhou životnosťou, šetria elektrinu a bezpečné životné prostredie.

Formuláre

Modely týchto svietidiel na dizajne sú veľmi podobné. Pozostávajú z kazety, žiarovky, stropu, držaného mechanizmu a obloženia. Niektoré produkty sú vybavené spínačom na bývanie, iné majú ovládací panel. Okrúhle, štvorcové a ploché stropné svietidlá sú:

 • zabudovaný;
 • pozastavené;
 • Nad hlavou.

Prvý sa používa na inštaláciu osvetlenia na úsek alebo zavesených stropoch. Používa sa v kanceláriách, obchodoch a obytných priestoroch. Plus dizajn je, že všetky vnútorné časti svietidla sú skryté, len externý panel.

Suspendované modely sú zavesené na strop so špeciálnymi spojovacími prvkami. Používa na vytvorenie dekoratívnych účinkov v miestnosti, ako aj osvetlenie samostatnej zóny. Väčšina výrobkov môže nastaviť uhol sklonu a výšku lampy.

Nadzemné svietidlá sú univerzálne. Môžu byť pripojené k akémukoľvek povrchu. Difúzory sú 2 druhy – zrkadlo a plastové.

Prvý z nich vytvorí jasnejšie osvetlenie a posledný – tlmený a mäkký.

Materiál

Stropné svietidlá sú vyrobené z rôznych surovín. Zvyčajne sú plafóny vyrobené z plastu alebo skla a zdobené drevenými alebo kovovými vložkami. Moderné plastové modely sa vyznačujú vysokou pevnosťou, materiál nezmizne a nestratí svoje schopnosti odolné voči svetlom.

Nie je možné jednoznačne povedať, že lepšie sklo alebo plastové, drevené alebo kovové. Ak je výrobok vysoko kvalitný, nezáleží na tom, z ktorého sa robí materiál, ktorý sa vykonáva, bude trvať dlho.

Voľba vhodnej lampy je založená na celkovom dizajne miestnosti a preferencií majiteľa.

Farby

Moderné stropné svietidlá sa vykonávajú v rôznych riešeniach. Farebná paleta sa líši od snehu-bielej až po bohaté modely. Nedávno, výrobky vyrobené alebo napodobňujúce prírodné materiály, ako je žula, mramor, drevo sa stali populárnymi. Klasické interiéry sú dokonale kombinované modelom farby wenge.

Bright Plaffones si výhodne zvolia, ak je to potrebné, zvýrazniť, zdôrazniť zónu, v ktorej sa lampa nachádza. Vyzerajú dobre v pároch.

Svetlo, neutrálne modely môžu byť umiestnené jednotlivo, pomáhajú úspešne hrať so svetlom, pričom sa nezameriavajú na samotnú lampu.

Štýly

Dizajnérske rozhodnutia týkajúce sa svetla v miestnosti sú veľmi rôznorodé. V závislosti od štýlu interiéru bytu alebo kancelárie sú modely lampy narovnané. Môžete ľahko vybrať modely vykonané v nasledujúcich riešeniach:

 • High Tech. Moderný štýl, ktorý zahŕňa prítomnosť kovových a zrkadlových povrchov. Svietidlá sa líšia s stručným, minimalistickým dizajnom. Moderné materiály a technické inovácie sú široko používané.
 • Klasický. Pre interiérov v tomto štýle sa lampy vykonávajú z drahých (ekologických) materiálov: drevo, kov s rôznym striekaním, kameňom.
 • Fúzia. Moderný štýl, charakterizovaný jasom a formami foriem a „kombináciou nekompatibilného“. Plastové žiarovky svetlých farieb s rôznymi svetelnými efektmi sú široko používané.

 • Ammpir. Charakterizované chic interior roztokmi. Svietidlá na stenách môžu byť sklo, drevené a kovové. Najpoužívanejšia farba plafónov – biela, mliečna béžová, sivá.
 • Moderný. Charakteristickým znakom je absencia ostrých rohov a ostrých kontrastov.

Stropné svietidlá, ktoré podporujú celkový štýl miestnosti, pomáha harmonicky dokončiť dizajn, vytvoriť pocit jednotu interiéru.

Výrobcovia

Svietidlá pre umiestnenie stropu steny robia mnoho výrobcov. Vedúci predstavitelia trhu sú:

 • Globo. Rakúska spoločnosť je zahrnutá v top 5 najobľúbenejších výrobcov osvetlenia. Rozlišuje od konkurentov vysokej kvality, rôznych foriem a modelov. Inžinieri a dizajnéri Globo sú neustále vo vyhľadávaní, aktívne využívajú inovácie.
 • EGLO Leuchten. Najstarší (otvorený v roku 1968) Rakúsky podnik. Má viac ako 50 reprezentatívnych kancelárií po celom svete. Každý rok spoločnosť prináša na trh asi 200 nových modelov technológie osvetlenia. Uvoľňuje stropné svietidlá s neštandardnou veľkosťou kazety.

 • Masívne. Belgická spoločnosť ponúka viac ako 7000 položiek rôznych výrobkov na osvetlenie. Existuje modelový rozsah špeciálne navrhnutý pre návrh kúpeľní a spálňov.
 • Úder. Ruská spoločnosť, ktorá dobyla nielen miestnym, ale aj globálnym trhom. Medzi výhody – bohatstvo výrobných materiálov. Použité plast, kov, sklo, bronz, drevo a pozlátenie.

Výber stien stropných svietidiel pre dom, predovšetkým zvážiť najobľúbenejšie značky.

Výrobcovia splatné za ich reputáciu, produkujú vysoko kvalitné výrobky, charakterizované jednoduchosťou inštalácie a starostlivosti.

Možnosti aplikácie

Nástenné stropné osvetlenie môžu byť použité na registráciu detských izieb, obývacích izieb, spálňov, kúpeľní, ako aj pouličné osvetlenie. Pre každé z týchto priestorov je dôležité, aby vaše nuansy. Napríklad v kúpeľni zvyčajne používajú vodotesné modely s bodovým osvetlením. V klasickej verzii sa lampy nachádzajú okolo zrkadla, zarámte ho.

Obývacie izby často používajú viacúrovňové osvetlenie, kombináciu stenových a stropných prvkov. Tento prístup vám umožňuje vytvoriť zaujímavé osvetlenie, ktoré je pohodlne nastaviteľné pomocou diaľkového ovládača alebo stmievača.

V spálňach sú tlmené tóny zvyčajne dominujú odpočinok. Pre osvetlenie často používajú matné plafpony umiestnením na strop alebo steny.

Pre detské izby boli vyvinuté veľa modelov, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné pravidlá.

Sú svetlé a viacfarebné, doplnené kresbami alebo obrazmi báječných hrdinov.

Krásne interiéry

 • Spálňa – Osobitné miesto, kde človek strávi asi tretinu svojho života, takže osvetlenie je veľmi dôležitý detail. V moderných interiérových štýloch sa postupne odmietajú známym lustrom, aktívne ich nahrádzať so stropnými svietidlami.
 • V obývacej izbe Aktívne používané ako rozptýlené, stlmené svetelné zdroje a bodové modely, ktoré dávajú jasné svetlo.
 • V škôlke Stropné svietidlá vykonávajú nielen svoju hlavnú úlohu. Rôzne svetlé dizajn vám umožňuje vydávať akékoľvek deti, výhodne zdôrazňuje individualitu svetlých modelov.

Strojové svietidlá – Jedna z najmodernejších, štýlových a pohodlných možností pre osvetlenie miestnosti. Sú bezpečné, rôznorodé a schopné urobiť akýkoľvek interiér jedinečný.

Prečítajte si viac o sticiach stropných svietidiel sa naučíte z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: