Tiffany lampy

Individualita osobnosti jasnejšie sa prejavuje v otázke usporiadania svojich domovov. Vytvorenie originálnej a expresívnej atmosféry okolo seba, osoba hľadá pôvodné interiérové ​​položky, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s touto úlohou. Jednou z akcie na ceste k rozhodnutiu môže byť nadobudnutie lampy v štýle „Tiffany“, vyrobené z viacfarebného skla.

7

Fotografia

História stvorenia

Éra nukleácie Tiffany lampy spadá na koniec XIX-začiatok XX storočia, keď moderný štýl vládol okolo. Značka dostala svoj jedinečný názov, vďaka jeho autora, Americký umelec Lewis, pohodlie Tiffany, syn zakladateľa slávnej šperky spoločnosti Tiffany & Co. Pewis sa pestuje v aristokratickej rodine a vzdelaní v Paríži sa používal na atmosféru luxusu a bohatstva, ktorá sa prejavila vo svojich budúcich výtvoroch.

Umelecké historici považujú svoj kultový dizajnér svojho času a veľký master na výrobu zvolených sklenených okien. Osvetľovacie zariadenia vytvorené vlastnou technológiou získali bez ohľadu na popularity a celosvetové uznanie.

Originálne lustre a Latshots z vitráže, vydané slávneho umelca, a dnes sú zaujímavé zberateľov.

Výrobná technika

Výrobná technológia vitráže „Tiffany“ patrí majster. Pred jej vynálezom takéto zariadenie neexistovali. Jeho esencia je nasledovná: Každý prvok farebného skla je obklopený kovovou fóliou, potom prilepené plechovkou. Táto technika vám umožňuje vytvárať vzory a ozdoby akejkoľvek zložitosti, a čo je najdôležitejšie – schopnosť dostávať hromadné výrobky s ohýbaním.

Vďaka dizajnu talent a tvrdohlavej práce Veľkej Matry si môžeme vychutnať lampy s mozaikovými sklenenými lúčmi rôznych tvarov a štýlových riešení.

Názory

Zafarbené sklenené lampy, rovnako ako ostatné môžu byť rozdelené do 4 kategórií.

Strop

Najčastejšie slúži ako hlavný zdroj osvetlenia. Takýto luster vyhrá na pozadí monofónneho svetla stropu a určite nezostane bez povšimnutia v každom interiéri. Farebné okuliare na snehu-bielom pozadí okamžite priťahujú výhľad na každého, kto je zahrnutý v miestnosti.

Prečítajte si viac  Talianska podprsenka

Výhodou takejto lampy je, že aj v stave mimo, podporuje štýl miestnosti a vyzerá výrazné. A keď je zapnutý, celá miestnosť svieti jasnými farbami, pripomínajúcou hračku kaleidoskop a ako keby nás vracia do detstva.

Stojí za to zvážiť, že taký luster pridá dynamiku do interiéru.

Ak sa miestnosť používa ako miesto na odpočinok a relax, je lepšie uprednostniť modely lampy s uvoľnenejšími odtieňmi okuliarov, ktoré vytvoria upokojujúcu atmosféru miestnosti.

nástenný

V tandeme s farebným skleneným lusterom vytvorí vlastnú štýlovú jednotu v interiéri. Takéto modely svietidiel majú vyčnievajúci lúč, podobajú sa baterku alebo sconce forme. Používa sa na zónovanie miestnosti.

Priestranná obývacia izba bude vhodná produkt s vyčnievajúcim flapponom a odvážnymi farebnými riešeniami. Pre spálňu bude ideálnym riešením lampa kolo s harmonickými odtieňmi a miernym svetlom. Tým sa vytvorí intímna atmosféra Bouire.

Desktop

Zdroje svetla sa stanú víťazným prízvukom akéhokoľvek interiéru. Štandardná možnosť stola svietidlo je stabilný masívny základ a zafarbený svetlý odtieň. Takýto zdroj svetla dokonale dopĺňa stropný luster v štýle Tiffany.

Vonkajší

Prineste harmóniu a coziness do každej miestnosti. Lampa je typ podlahovej lampy s farebným lampa. V závislosti od štýlu miestnosti je tvar lampy zvolený kruhový alebo fazetovaný.

Príjemným bonusom tohto osvetlenia je jeho mobilita – podlahová lampa môže byť preskupená v akomkoľvek mieste miestnosti. Nachádza sa v rekreačnej oblasti, vytvorí teplú atmosféru pre priateľskú konverzáciu alebo odíde do dôchodku s knihou v hojdačnom kresle.

V rôznych interiérových štýloch

Svietidlá v štýle „Tiffany“ majú širokú škálu modelov. Takéto výrobky harmonicky zmestia do akéhokoľvek interiéru:

  • Gotický. Obľúbený štýl pre zafarbené sklo použitie v dekorácii miestnosti. Personifikujúci stredoveký, vyžaduje toľko luxusu a veľkosti. Gotický štýl v interiéri sú inherentné podlhovasté okná, špičkové oblúky, vitráže a neobvyklé riešenia osvetlenia. Pre takýto dizajn je lepšie vybrať modely s pozlátením a odvážnym kombináciam: červená, zelená, modrá, jasne žlté sklo.

Dokonale sa zmestia do takejto dizajnu produktu s manuálnym kovaním prvkov. Môže to byť stolová lampa vo forme tulipánu s tvarovaným kmeňom alebo stenou sconium vo forme gotického zámku s tvarovanými prvkami.

  • Barokový. Aristokratický štýl je obsiahnutý v Pomp a osobnosti. Takýto dizajn je určený na úmyselne preukázať bohatstvo a moc, takže v interiéri sa používajú také prvky ako zlato, štuk, zamatový a tapisérie. Svietidlá vitráže musia zdôrazniť finančné štáty, vhodnejšie vybrať si výrobky so zlatom alebo pripraveným stánkom.
  • Klasický. Na rozdiel od predchádzajúcich štýlov, v tomto dekorovi je lepšie vyhnúť sa odvážnemu farebnému riešeniam a akumulátorom, klasiku nie je znamenať. Pre priestory je potrebné si vybrať produkty s etapy pastelových odtieňov, neutrálnym geometrickým alebo kvetinovým vzorom, ktorý zdôrazní obmedzenie a eleganciu.
Prečítajte si viac  Stolové svietidlá v rôznych riešeniach štýlov

  • Východný štýl. Jeho identita a nepokoj farby lákajú občanov mnohých krajín, najmä Európanov. Ak chcete vysielať orientálne elegantné v dekor, použite lampy s kvetinou alebo zvieracím vzorom, výkresové čiary musia byť vhodné a hladké. Charakteristický štýl farby – žltá, hnedá, oranžová.
  • Krajina. Vytvorené na osnímanie SOUFIFFY A COMPORT OBCHODNÝCH DOMOV, KOMUNIKCIU S PRÍRODNOSTI A NÁRODNÝM CHARAKTERISTIKAMI. Takýto dizajn je neoddeliteľný pri používaní prírodných materiálov a textílií, prírodných odtieňov, nedostatok módnych vecí. Tu dokonale fit lampy vyrobené za starých čias. Na tento účel je výrobok umelo vekovaný poplatkou. Kvety sú lepšie vybrať zelené, hnedé, béžové.
  • High Tech. Ultra moderný štýl, ktorý sa detailne charakterizuje dynamikom a minimalizmom. Svietidlá by mali byť vybavené ľahkosťou a transparentnosťou. Ako málo riadkov, len jednoduchá geometria vo vzore a monotónnosti v rozhodnutí farieb.

Populárne vzory

Obľúbené Ornament Tiffany boli prirodzené vzory: Lotus Listy, Zlatý dážď (Ratchlet), Maks, Draconflies. Nie všetky výtvory sú však prácou samej. Mnohé z dizajnových riešení patria do majstra Majstra, žena menom Clara Pierce Watcol. Z pod jej ľahkej ruky, skromné ​​ozdoby v menách umenie – glicinia, Narcissus, pivónia. Priateľom celého sveta „Dragonfly“ patrí tento talentovaný umelec.

Hoci hlavný čip vitráže „Tiffany“ je ich jedinečnosť a jedinečnosť, najviac víťazné modely stále kopírujú, napodobňuje štýl majstra. A to nie je považované za movietone.

Kde kúpiť?

Tiffany lampy sú doteraz stále v trende a používajú sa v mnohých interiérových štýloch. Môžete si kúpiť originálny produkt známej značky len v uzavretých aukciách alebo starožitnosti. Takýto nákup modernej osoby, pokazených nanotechnológií a globálnej ipitácie sa môže zdať trochu remeslá a hrubý.

Svietidlá a lampy z Tiffany v modernej interpretácii dnes ponúkajú mnohým výrobcom, vrátane tých, ktorí absolvovali certifikáciu v Rusku.

Tiffany skutočné osvetľovacie zariadenia vytvorené vo všetkých technologických pravidlách sa vyznačujú vysokou cenou. Hladina lampy zodpovedá ich cene – sú originál, majú záruku kvality, okrem toho, že môžu byť vyrobené v objednávke, nezávisle vymýšľať ornament.

Pre tých, ktorí nie sú pripravení na to, že na takejto dizajnérskej veci, sú z Číny lacné analógy. Nie sú tak jedinečné v ich myšlienkovej a štylistickom rozhodnutí, ale prístupnej k priemernému spotrebiteľovi.

Kde post?

Výber svietidla v Tiffany technike často závisí od jeho funkčného cieľa:

  • Obývačka. Spárované špirály budú relevantné, aby sa pozerali do porazeného súboru, vykonávané v podobnom štýle a farebných riešeniach.
  • Spálňa. Keď sa dekomobilobát, Bouire snažia dosiahnuť atmosféru mieru a mieru, takže interiér prispieva k relaxu. Akcent v interiéri robia zdroje dodatočného osvetlenia. Stolová lampa alebo brzda v Tiffany technike sú ľahko čitateľné knihy. Vonkajšia podlahová lampa vytvára intímne nastavenie a umožňuje menej pravdepodobné použitie stropného luster.
  • Detí. Ak chcete vytvoriť atmosféru rozprávok a bezstarostného detstva, používajte vitráže. Sconium na stenu vo forme milovaného zvieraťa alebo lampy vo forme perníkového domu upokojí dieťa a konfigurácia zdravého spánku.
Prečítajte si viac  LED reflektory 50 W

O tom, ako urobiť lampy v štýle „tiffany“, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: