Všetko o Krmivách LED USB

LED pásky Dlhé vstúpili do nášho života ako prvok, ktorý vám umožní zdobiť rôzne miesta v interiéri. Okrem dekorácie tiež vykonávajú funkciu osvetlenia, ktorá výrazne rozširuje schopnosť používať takéto zariadenie. Zvlášť populárne dnes je dióda USB páska, ktorá pracuje s LED diódami. Toto riešenie nespotrebuje veľa energie a môže byť poháňaná aj z počítača. Pokúsime sa zistiť, aké funkcie sú z takéhoto zariadenia, kde sa používa a ako ho správne pripojiť.

Zvláštnosť

Ak hovoríme o tom, čo je USB páska pracuje na LED technológii, potom toto Celý reťazec LED diód s nízkym napätím určený pre 5 voltov. Zaujímavé je, že väčšina svojich výrobcov takýchto zariadení sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. V našej krajine sa prakticky nevyrábajú.

USB páska je obvyklá, monochromatická alebo multicolorová RGB páska. Ale takmer všetky modely pre normálnu prevádzku si vyžadujú špeciálne manažérske zariadenie nazývané regulátor. Ak je páska monochromatická, potom vydáva len biele svetlo, ktoré vyžaruje osvetlenie a LED diódy. Ale viacfarebné riešenia sa môžu pochváliť takýmito odtieňmi ako modrá, červená, zelená a žltá. Ale takéto podsvietenie nie je jasné, pretože je ťažké použiť ako zdroj plného svetla.

Ale ako dekoratívny prvok je dobré riešenie.

Malo by sa doplniť, že môže fungovať v rôznych režimoch. Napríklad konštantné alebo vlnové svetlo, alebo tzv. 1 až 2. Spôsob prevádzky bude závisieť od výrobných nastavení. Okrem toho, Garlands sú veľmi časté, menia svoj prevádzkový režim každých pár minút. Ale pre to, ako už bolo spomenuté, bude potrebné mať špeciálny regulátor. Často musí byť zakúpené, a niekedy to už prichádza s kúpnou USB stuhou. V tomto prípade bude možné pripojiť sa k počítaču a bude to fungovať.

Tricolor páska je v štruktúre trochu zložitejšia, pretože je namontovaná naraz 3 LED kategórií: modrá, červená a zelená. Týka sa veľkého počtu moderných televízorov, notebookov a monitorov, a ešte presnejšie, ich matice bežiace na LED technológii. A samozrejme, vlastnosť takéhoto zariadenia bude konektor USB na jednom konci.

To vám umožňuje pripojiť zariadenie k príslušnej zásuvke.

Pôsobnosť

Ak hovoríme o vymenovaní podobného zariadenia, potom v prvom rade hovoríme O vykonávaní dekoratívnej funkcie. K dispozícii sú často názory, že montáž podsvietenie LED typu na zadnej strane monitora bude vynikajúcim riešením, ktorý zníži únavu očí. Ale v tomto prípade podsvietenie stále vykonáva iba dekoratívne a zdobené funkcie a nič viac. Užívatelia zvyčajne namontujte toto zariadenie s USB poháňanými do rôznych oblastí:

 • monitorový dizajn;
 • Vytvorenie lampy typu pracovnej plochy, lampy alebo iné typy osvetľovacích zariadení;
 • Inštalácia na strešných policiach alebo tabuľke;
 • Výzdoba tabuľky zásuvného typu pre myš a klávesnicu;
 • Výzdoba rôznych položiek v tesnej blízkosti prenosného počítača alebo počítača;
 • Ubytovanie na vnútornom alebo vonkajšom povrchu systémového bloku osobného počítača.

V zásade je všetko obmedzené tu len fantasy osoby, pretože možnosti na použitie takéhoto podsvietenia LED možno nájsť hmotnosť. Zároveň je jeho umiestnenie proces, ktorý nemožno nazývať časovo náročné. Mimochodom, takýmto zariadením je často vybavené diaľkovým ovládaním, absolútne nenačíta napájanie počítača. Ďalšou dôležitou výhodou tohto zariadenia bude Mäkké svetlo, ktoré nie je slepí vôbec a ako pomôcť očí trochu relaxovať.

Áno, a ďalší členovia rodiny, takéto podsvietenie určite nezasahuje ani v noci.

Ako sa pripojiť?

Poďme teraz hovoriť, ako pripojiť takéto zariadenie k počítaču cez USB adaptér alebo jednoducho do portu USB, ktorý je na počítači. Ak chcete začať, budete musieť mať na ruke nasledujúce prvky:

 • Pripojovací drôt je lepší, ak existuje niekoľko;
 • Multimeter;
 • LED pásku;
 • drôt alebo samostatná USB zástrčka pod spájkovaním;
 • zaťaženie a passatia;
 • Nožnice alebo nôž na odstránenie izolačnej vrstvy;
 • spájkovacie železo s spájkou alebo spájkovacou stanicou;
 • Odpor typu obmedzenia prúdu.

Teraz musíte urobiť USB pinout. Zvyčajne sú moderné počítače a notebooky vybavené konektormi USB verzie 2.0. Používajú 4 káble, z ktorých 2 prenášajú údaje, zatiaľ čo iné sú + a – výživa pre 5 voltov. V štandardných zariadeniach je drôt plus zvyčajne červený a mínus – čierny. Kontakty v jednoduchom hniezdi misy, je zvyčajne umiestnená tak, že vodiče prenosu dát v centre sú umiestnené a na okrajoch – vodiče, ktoré sú zodpovedné za potraviny.

Treba to povedať Pre mini-USB uzly rôznych typov bude umiestnenie rovnaké ako pre USB typu B, Zvyčajne sa používa na pripojenie tlačiarní alebo rôznych periférnych zariadení, bude napájanie umiestnené na kontaktoch 1 a 4, ktoré sú umiestnené na pravej strane nad druhým, ak sú skosené tváre umiestnené na vrchole. Presnejšie, identifikovať plus a mínus poskytne príležitosť byť vyzvaný s multimetrom. Po pripojení by sa malo brať do úvahy umiestnenie kontaktov, pretože zástrčka bude musieť spájkovať, kde je všetko umiestnené v zrkadlovom poradí.

Teraz poďme hovoriť. Jeho schéma pre pásu až po kábel s konektorom USB je pomerne jednoduchý: až + Typový odpor typu prúdu by mal byť pripojený, ku ktorému musí byť príslušný kontakt pásu spájkovaný. A drôt musí byť pripojený k rovnakému kontaktu na hniezde. V tomto prípade to bude veľmi dôležité, aby sa nepoškodila polarity. Okrem toho je potrebné pripomenúť, že keď je zástrčka spájkovaná, kontakty budú umiestnené v zrkadlovej polohe vzhľadom na zásuvku.

Ale tu budete musieť najprv vypočítať denomináciu vyššie uvedeného rezistora typu boja proti prúdu podľa nasledujúceho vzorca:

R = (U PIT-U LED) / I LED, kde:

 • U – napájacie napätie rovné 5 voltom;
 • U LED – zníženie napätia vo svetelnej diódy, ktorá bude závisieť od toho, ako dlho je vyžarovaná vlna;
 • LED – LED prúd v prevádzke.

Keď je nominálna hodnota navrhnutá, môžete sa pripraviť na prácu spájkovacieho konektora, ako aj drôtu. Ak už používate pripravený kábel USB, jeden koniec sa nesmie dotýkať, pretože ho bude potrebné pripojiť k notebooku alebo konektoru počítača a druhý – odrezať dĺžku a vyčistiť pár extrémnych kontaktov, a to plus a mínus s červenou a čiernou farbou, resp. Pár ostatných drôtov, na ktorých ide o prenos informácií, by mal byť skrátený a izolovaný, aby sa zabránilo pravdepodobnosti skratu.

Ak plánujete aplikovať zástrčku pod spájkovaním, je potrebné ju prijať, po ktorom je potrebné spájkovať ho extrémnym káblovým kontaktom. Môžete dokonca uľahčiť kontaktovať ihneď kontakt plus plus, odpor je okamžite spájkovaný a elektróda káblovej prípojky je spájkovaná kontaktu. Plus to znamená pripojenie k bezplatnému kontaktu odporov po montáži zástrčky. Okrem toho by sa malo skontrolovať na možný uzavretie kontaktov navzájom.

Koniec koncov, sú sa navzájom veľmi blízko blízko, a počas spájkovania môže byť smradľavý na pripojenie susedných záverov.

Ale ak existuje už hotová stuha s 5 voltom nutričným a 12 voltovou páskou s konvertorom, potom bude všetko jednoduchšie. Najmä v prvej verzii, pretože nie je potrebné mať žiadnu prípravu na pripojenie vôbec, okrem okrem nastavení pásky pre predtým zvolenú rovinu. Je potrebné zahrnúť len do konektora USB a všetkých.

Druhý prípad bude trochu zložitejší z dôvodu, že sa používa menej.

Bude tu lepšie, aby sa použil pravidelný zdroj energie o 12 voltov, ktorý bude pripojený k konvenčnej elektrárni o 220 voltov.

Okrem, Existuje ďalší spôsob pripojenia podsvietenia typu LED do osobného počítača. Jeho napájací zdroj je daný stabilný 12 volt, ale na konektoroch typu USB, tento indikátor napätia sa jednoducho nepodáva. Avšak, nikto nezasahuje nájsť PC v systémovej jednotke Voľný konektor typu Molex a pripojte pásku k nemu. Vysoká elektróda vhodná pre konektor – to bude + 12 V, a mínus môže byť akýkoľvek čierny drôt.

Takáto možnosť pripojenia je najlepšie implementovaná pomocou štandardnej zástrčky Molex, na ktorú bude pripojený v požadovanom poradí podľa spájkovacích LED páska.

Toto riešenie je vhodné výlučne pre systémovú jednotku, ale notebook môže použiť jeden z pripojení USB a špeciálnu pásku určenú na 5 voltov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár