Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Láva sa môžu nazvať „Relikví 60s“ alebo „Hippie’s Home Doplnky“. Na pol storočia zdobeli britských interiérov s ich nie silným, ale úžasným svetlom. Bolo to v Británii, že v roku 1963 začal prvý predaj týchto „kúskov mágie, ako boli pôvodne volali. Odvtedy boli predané milióny modelov podľa tohto vynálezu na celom svete.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

História

„Lavova lampa“ sa nazýva lampa s plávajúcimi vo vnútri bublín. Tieto svietidlá s jasnými farbami a ozdobnými vozidlami bublín získali obrovskú popularitu v Británii v 60. rokoch XX storočia. Britská „generácia lásky“ chytili spojenie medzi nepredvídateľnou povahou lávového toku a duchom týchto desaťročí. Bol to čas Carnaby Street, „Beatles“ a začiatok vývoja priestoru. Prvý model bol vyrobený vo forme rakety a nazývanej Astro lampa.

Potom, čo BEATLES bubeník Ringo Starr kúpil jednu z týchto svietidiel, jej predaj sa vypočítali miliónmi. A stále rástli, keď Ringo Starr hral v populárnom britskom filme „Doctor Kto“. V tom čase reklama oznámila lampu s vynikajúcim darom „pre svojich príbuzných, priateľov a, sakra, pre seba“.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Myšlienka jej stvorenia je pripísaná Edward Craven Waller, ktorý v roku 1948 upozornil na časovač na varenie vajcia v Hampshire Bar (Anglicko).

Časovač bol sklenenou nádobou s vodou a kusom vosku. Táto nádoba bola umiestnená v hrnci s vriacou vodou, kde bolo varené vajcia. Kus vosku Keď sa tavenie sa začalo rýchlo pohybovať vo fľaši, poukázal na to, že vajcia bola zváraná.

Zariadenie bolo patentované mužom pri poslednom mene Dannett, ktorý bol v tom čase už. Walker premýšľal o možnostiach ďalšieho rozvoja tohto dizajnu. Produkt, ktorý predstavuje, zahŕňali elektrickú žiarovku, ktorá poskytla vysokú teplotu, aby sa roztavil vosk. Začal pracovať na tomto projekte v druhej polovici 50-tych rokov s Crestworth, ktorý sa nachádza v Dorset, Anglicko.

Vyberte si lávové svetlo

V konečnom projekte Walker sa zmes, ktorá bola umiestnená v nádobe, pozostával z oleja, vosku a viac ako tucet iných zložiek. Zloženie tejto zmesi bola patentovaná. Zmes sa umiestnila do sklenenej nádoby na pozlátený stojan. Dostupné farby pre „lávové“ zapnuté červenú alebo bielu, a pre tekutú – žltú alebo modrú.

V roku 1963, Walker vytvoril rastlinu na výrobu svietidiel v anglickom meste Creestworth, Ltd. V budúcom roku, na výstave v Hamburgu, americkí lídri kúpili práva na ich výrobu v Severnej Amerike.

Vyberte si lávové svetlo

Začali predávať LAVA LITE MODEL prostredníctvom svojej značkovej spoločnosti LAVA Značka Motion Lampa v Chicagu, ktorá sa neskôr stala známa ako LAVA výrobná Corp. Už niekoľko rokov presah presahoval sedem miliónov kusov na celom svete.

Predaj sa začal spomaliť v 70. rokoch, ale chodca pokračoval v kontrolovaní podniku až do 80. rokov. V roku 1995, tento obchod kúpil podnikateľka podľa mena Crazresres Granger pre svoju spoločnosť Mathmos. MathMos obnovil popularitu lávových svietidiel, ktorých tržby vzrástli o 2500 jednotiek ročne v 80. rokoch na viac ako 800 000 na konci 90. rokov.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Mathmos je jediným oficiálnym výrobcom lávovej lampy vo Veľkej Británii. A doposiaľ napriek poklesu britskej výroby, keď mnoho slávnych značiek zmizne alebo prepravuje výrobu do krajín s lacnejšími nákladmi na pracovnú silu, MathMOS zostáva vo svojej továrni na juhozápade Spojeného kráľovstva, stále pomocou slávneho osvedčeného Cravan Walker Formula.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Podľa mnohých ľudí je mágia a popularita tejto lampy spojená s pohybom lávy vo vnútri lampy. Nepredvídateľná povaha svojho toku, v ktorej sú svetlo a chaos zmiešané, priťahuje ľudí.

Vlastnosti, zloženie a dizajn

Lava lampa je lampa obsahujúca farebnú olejovú tekutinu, ktorá prúdi hore a dole a pripomína roztavenú lávu. Keď sa tekutina stúpa a znižuje, zmení tvar a zmení sa na globuly rôznych veľkostí, čo dáva magický efekt v dôsledku neustále sa meniacich výkresov.

Základné komponenty lampy:

 • Nádoba. Pre umiestnenie kvapalín sa používa priehľadný sklenený valec. Klasický tvar je veľkosť presýpacích hodín asi 10 palcov (25.4 cm).

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

 • Kvapalné komponenty. Presné zloženie zložiek používaných v Lite Lite Lats je tajomstvom firmy, avšak niektoré zložky sú známe, ktoré kombinujú, ktoré nakoniec môžete získať účinok lávy. V lánovom pruhu sa môžu použiť zmes izopropylalkoholu s vodou plus minerálny olej. Ostatné materiály, ktoré môžu byť použité ako zložky olejovej fázy zahŕňajú benzylalkohol, zinnamlovy alkohol, dietylftalát a etylsalicylát.
 • Ďalšie doplnky používané v kvapalinách zahŕňajú rôzne ropné a vo vode rozpustné farbivá. Podiel vodnej fázy sa môže nastaviť pridaním chloridu sodného alebo podobnými materiálmi. Okrem toho sa môže pridať hydrofóbne rozpúšťadlo k najlepšiemu vyleteniu lávy, napríklad terpentínových a podobných rozpúšťadiel farieb. Antifreeze Ingrediencie môžu byť tiež pridané na zvýšenie rýchlosti, s ktorou je LAVA zahrievaná.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

 • Zdroj tepla. V Lava Lane ako zdroj svetla a tepla používané pravidelné žiarovky pre žiarovku. Typ žiarovky je rozhodujúci na zabezpečenie toho, aby sa lava neprehrievala. Haggerty Enterprises uvádza niekoľko typov svietidiel vhodných pre svoje nástroje, v závislosti od modelu: 40-wattové matné lampy, 100-wattové reflektorové svietidlo s vnútorným chladičom, v niektorých modeloch používali žiarivky, napriek tomu, že nevytvárajú vysoké tepelné žiarovky Povodeň.

 • Hardvér. Jedná sa o keramickú základňu, v ktorej sú umiestnené elektrické spotrebiče: žiarovka s náplňou, drôtom a prepínačom. Penalizovaná gumová vrstva hrubá sa môže použiť ako tesnenie materiálu na utesnenie komory 0.635 cm. Na kontrolu teploty lampu môže byť vybavená stmievačom alebo malým ventilátorom.

Vyberte si lávové svetlo

Ako to funguje?

Účinok lávy je spôsobený interakciou kvapalín vo vnútri lampy. Tieto kvapaliny sú vybrané na základe ich hustoty, takže jeden z nich slobodne posiluje v inom. Okrem toho sú vybrané na základe ich expanzného koeficientu, takže keď sa jeho zahrievaní, jeden z nich vzrástol alebo znížil rýchlejšie ako ostatné. Keď teplo z žiarovky ohrieva ťažšiu tekutinu na dne, stúpa na povrch.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

V čase, keď „lávová“ dosiahne vrchol, začína sa vychladnúť, stáva sa hustom a padá na dno. Keď LAVA klesá, približuje sa k žiarovke, znovu sa zahrieva a proces sa opäť opakuje, čím sa vytvorí neustále sa meniaci vzor farebných vĺn pohybujúcich sa hore a dole v skle.

Vyberte si lávové svetlo

Názory

Lávy sú k dispozícii v rôznych farbách, veľkostiach a štýloch. Pôvodný model storočia, ktorý bol doteraz vyrobený, bol najobľúbenejší model v 60. a 70. rokoch. V tomto modeli je pozlátená základňa perforovaná malými otvormi, ktoré napodobňujú hviezdne svetlo a nádobu je naplnená červenou alebo bieli lávou a žltou alebo modrou kvapalinou.

ENCHANTRESS SAILTER LAVA LITE LAPP. Continental Lava Lite je jediným modelom, v ktorom sa plameň sviečky používa na zahriatie lávy. K dispozícii je tiež stredomorské lave lava lite, zdobené čiernym kovaným železom.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Dekoratívne podlahové lávové lampy – skutočné potešenie pre milovníkov moderného dizajnu. Sú kombináciou funkčnosti a ohromujúceho osvetlenia. Pohyblivé svetlo vyzerá veľmi krásne a predstavuje exotickú atmosféru v dekor.

Vtipné a atraktívne lávové lavu pre deti môžu pomôcť tým rodičom, ktorí chcú vytvoriť nielen detskú izbu a izbu, ktorú si ich deti budú tešiť. DETI RÔZNYCH AGES Rovnako ako sledovať fascinujúci tanec viacfarebných bublín.

Mnohé deti sa bojí temnoty, a lávové lampa je nádherným prostriedkom na riešenie nočných obáv. Zvážte červené odtiene lávy znižuje napätie očí, uvoľňuje dieťa a pomáha mu postupne zaspávať.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Rozmery

Pokiaľ ide o výšku, najbežnejší rozsah tejto hodnoty je od 35 do 75 cm. Existujú aj iné lampy veľké aj menšie, ale tento rozsah je najbežnejší. Okrem toho existujú takzvané gigantické podlahové svietidlá, ktorej výška dosiahne 1 m alebo viac. Naozaj vyzerajú úžasné a pridávajú magickú žiaru farby do akéhokoľvek domu.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Je však dôležité si uvedomiť, že v prípade veľkej lampy sa vyžaduje viac času na vykurovanie a tok lávy. Niekedy obdivujte Lan Lavam vo všetkých jeho sláve je možné len niekoľko hodín.

Okrem toho veľké lávové lamóny zvýrazňujú pomerne veľa tepla. Zohľadnite si túto skutočnosť, keď si vyberiete miesto na ubytovanie.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Farby a dekor

Pri výbere lávovej lampy je rozhodujúci výber farieb:

 • Modrá alebo modrá žltá Lava lampa je ideálna pre deti orezané v teplých farbách. Studené odtiene vyvážiť celkový farebný gamut.
 • Červený Lávové lampy, pokiaľ ide o dizajn, sú zvyčajne spojené s hudbou, ako je pop alebo rock and roll. Vytvárajú vhodnú auru, takže používajú mnohé kluby. Vďaka jasnej farbe, takáto lampa nesie ohnivú a odvážne energiu, ktorá môže mať pozitívny vplyv na to, kto je unavený alebo stratený motivácii na prácu. Preto je to dobrá možnosť nainštalovať na pracovnej ploche.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

 • Ak sa vám páči modrá a červená farba, aby ste si nemohli vybrať medzi nimi, vyberte Fialová lampa. Fialová farba je zmesou modrej a červenej, je to jasná a odvážne, ale v rovnakom čase v pohode a upokojujúc.
 • Tiež upokojujúce pôsobí Kombinácia zeleného vosku a modrej kvapaliny. Takáto lampa je ideálna pre relaxáciu, takže môže byť použitý v spálni alebo pre triedy jogy.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

 • Lampa s iskrami Môže vytvoriť explózie brilancie v celom dome! Použite ľubovoľnú lampu krásneho sfarbenia s iskrami a pridajte do svojho domu tak veľa lesku, ako sa vám páči!
 • Ale nemôžete sa zastaviť na rovnakej farbe, ale vyberte si Viacfarebný lampa. Uvidíte, aké výkonné celú paletu farieb, pripojená do jednej lampy, takže sa z neho nemôžete odtrhnúť!

Budete donekonečna otočíte a otáčajte lampou, aby ste sa mohli opäť pozrieť na farebný tanec!

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

deväť

Fotografia

Podmienky prevádzky a preventívne opatrenia:

 • Nepreháňajte lampu a nenechajte ostatným, najmä deti, potriasť ju. Tiež prevezmite osobitné opatrenia, aby sa lampa nepretrvala.
 • Nepoužívajte lampu viac ako osem až desať hodín v rade. Jednoducho nie je určená na trvalú prácu. Opatrovacie obdobia sú potrebné na zabezpečenie toho, aby zložky mohli stvrdnúť a uložiť, čím ich vlastnosti. Použite časovače alebo kúpiť niekoľko svietidiel, ktoré budú fungovať v prípade potreby.
 • Udržujte lampu na chladnom mieste mimo dosahu priameho slnečného svetla. Svietidlá podliehajúce priamemu slnečnému žiareniu, spravidla postupne vyblednúť a lávu v nich sa pohybuje pomalšie.

Vyberte si lávové svetlo

 • Keďže samotné zariadenie je náchylné na vykurovanie pri práci, držte svietidlo od akéhokoľvek horľavého materiálu. Vždy umiestnite lampu na nehorľavý povrch.
 • NEPOUŽÍVAJTE LAPPLU. Prístup do vnútra sa vykonáva len cez otvor pre žiarovku a len na jeho nahradenie. Použite malú žiarovku s výkonom 40 W alebo dodržiavajte odporúčania výrobcu. Nepoužívajte vyššie žiarovky.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

 • Vzduchové bubliny v lampách sú špeciálne navrhnuté pre svoju správnu prevádzku, takže kvapalinu nedotiahnite do nádoby.
 • V prípade akýchkoľvek porúch sprevádzaných rozliatím tekutiny, použite rukavice, aby ste ho zbierali a vetránili miestnosť. Buďte opatrní pri zbere rozbitého skla.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Krásne interiéry

 • Veľké lávové lampanie červenej farby vyzerá skvele v tomto modernom interiéri. Stojan z transparentného skla a čierneho lešteného dreva harmonizuje s dekorom a zdôrazňuje krásu lampy.
 • Návrat do minulosti s touto nádhernou lávou s oranžovým voskom. Skvelá vec pre dizajn v retro štýle, ideálny pre ubytovanie v útulnej spálni na nočnom stole alebo v kancelárii.
 • Nádherná tabuľková lampa naplnená lávovým žiarivom oranžovou, vytvára príjemný kontrast s tmavým pozadím. Lampa vytvorí mäkké osvetlenie a stane sa nezvyčajnou skupinou dekorácie.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

 • High-Quality Lavam lampa sa skladá z valcovej sklenenej nádoby a kovovej základne. Nasýtená modrá farba lávy na pozadí priehľadnej nádoby vytvára pocit vzduchu a priestoru.
 • Táto klasická výška látky 70 cm bude nádherná dekorácia vašej izby. Tanečné kvapôčky sú obzvlášť nádherné a atraktívne v tme. Ak chcete relaxovať a odstrániť napätie, táto lampa bude vynikajúce riešenie.
 • Dekoratívne a praktické lávové svetlo, ktoré sa používa ako nočné svetlo. Odolný kovový rám poskytuje odolnosť voči opotrebeniu a poškodeniu.

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

Vyberte si lávové svetlo

O tom, ako urobiť lávové svetlo s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár