Porovnajte Maxilac a Bac-set | Určite ten najlepší

Probiotiká z oblasti gastrointestinálnej liečby, najnovší farmakologický vývoj sú účinné. Táto skupina pozostáva zo značiek Maxilac a Backset. Prípravok je doplnok stravy, ktorý obsahuje rôzne skupiny probiotických baktérií, ktoré sú schopné normalizovať črevnú mikroflóru a odstrániť patologické príznaky črevných porúch spojených s porušením zdravej rovnováhy mikroorganizmov. Napriek podobnému zloženiu sú však účinky Maxilacu a Bak-Setu odlišné. Preto má každá z nich rôzne indikácie na použitie. Pred zakúpením akéhokoľvek lieku sa oplatí podrobne si prečítať, ako každý z nich funguje. Zaujímavé fakty, ktoré vám poskytol časopis Expertologi a ktoré vám pomôžu pri výbere probiotík na liečbu alebo prevenciu črevných ochorení.

Maxilac

Maxilac

Maxilac, probiotikum (alebo doplnok stravy) najnovšej generácie, sa široko používa v terapeutických režimoch na liečbu gastrointestinálnych ochorení. Pred kúpou akéhokoľvek výživového doplnku je vhodné poradiť sa s lekárom o možnosti použitia toho či onoho výrobku v každom jednotlivom prípade.

Farmakokinetika lieku Maxilac

Keďže tieto kapsule obsahujú lyofilizáty baktérií patriacich do skupiny probiotík, po ich umiestnení v črevách sa rovnováha mikroflóry dostáva do normálnych hraníc. To sa vykonáva rozpustením (uvoľnením) lyofilizátu. Baktérie môžu v kyslom črevnom prostredí čiastočne odumierať, ale po požití má silný vplyv na mikroflóru, podporuje rast mikroorganizmov, ktoré sa podieľajú na trávení tráviacej drene.

Maxilac obsahuje baktérie, ako sú:

 1. lactobacillus helveticus, lactis, plantarum, casei a rhamnosus;

 2. Streptococcus thermophilus;

 3. bifidobaktéria bifidum,
  Eva a Longum.

Dávka každého druhu baktérií je starostlivo vybraná pre maximálny účinok. Vo všeobecnosti však ide o rádovo niekoľko desiatok miliárd jednotiek. Okrem probiotík obsahuje kapsula oligofruktózu, ktorá je jednotkou tvoriacou kolónie. Pomocné látky v Maxylaku zahŕňajú obyčajný a želatínový kukuričný škrob, gumu gellan, karobovú gumu, kyselinu alginovú a askorbovú, šelak, olivový olej, vodu a oxid titaničitý.

Dôležitý bod! Vzhľad kapsúl je dôležitý, aby sa zabránilo ich falšovaniu. Farba kapsuly sa môže meniť od svetložltej po tmavohnedú krémovú farbu. Tento rozdiel vo farebnom odtieni je spôsobený tým, že baktérie boli v počiatočnej fáze spracovania lyofilizované, t. j. sušené mrazom. Za určitých podmienok sú povolené aj tmavohnedé a čierne škvrny v kapsuliach – to nepredstavuje odchýlku od normálneho stavu výživového doplnku.

Účinky lieku Maxilac na ľudský organizmus

Akýkoľvek negatívny vplyv na ľudský organizmus, či už ide o ochorenie, podchladenie, dlhodobé vystavenie sa slnku + spálenie, dlhodobú liečbu antibiotikami, liekmi obsahujúcimi hormóny, používanie antimikrobiálnych a antibakteriálnych látok, dlhodobý stres, prepracovanie, otravu jedlom, zmenu zvyčajnej stravy – negatívne ovplyvňuje mikroorganizmy žijúce v čreve. V takomto prípade môžu ich včelstvá prejsť zmenami, a to tak v ich početnom zložení, ako aj v kvalite ich fyziologického života. To vedie k rôznym abnormalitám v jeho normálnom fungovaní.

Štúdia mnohých medicínskych zdrojov novinárov Expertologi odhalila zaujímavé fakty: každý, kto sa chystá kúpiť Maxilac, by mal vedieť, že obsahuje skupinu pro- prebiotiká, bifidobaktérie. Pro- a prebiotiká tvoria skupinu synbiotík. Všetky sú určené na normalizáciu funkcie čriev, a tým aj tráviaceho systému. Konzumácia Maxilacu vedie k zvýšeniu aktivity telesnej mikroflóry, a tým k zlepšeniu trávenia a zvýšeniu vstrebávania všetkých živín.

Dôležité nuansy o lieku Maxilac

Bifidobaktérie – dokážu potlačiť alebo výrazne znížiť rast patogénnej mikroflóry v tenkom a hrubom čreve. Aj podobné baktérie môžu urýchliť a kvalitatívne zlepšiť proces trávenia v rôznych častiach, ako aj parietálne trávenie. Oligofruktóza, ktorá je pridaná do všetkých uvedených zložiek Maxilacu, vytvára priaznivú základňu pre intenzívne množenie uvedených baktérií. Oligofruktóza má naopak tlmiaci účinok na patogénne baktérie. Príjem oligofruktózy pomáha čistiť črevo od toxínov a nahromadených škodlivých látok tým, že zvyšuje peristaltiku. Zmierňuje tak zápchu a hnačku zároveň, t. j. má normalizačný účinok.

črevné problémy

Prečo je Maxilac účinný?

Aby sa zabezpečilo, že vysoké percento symbiotických a bifidobaktérií obsiahnutých v kapsulách Maxilac sa vstrebe do tela a nezničí sa kyslou žalúdočnou šťavou, výrobca použil inovatívnu technológiu. Jeho podstatou je, že kapsula je podrobená procesu MURE. To znamená, že každá kapsula je potiahnutá špeciálnou ochrannou vrstvou, vďaka ktorej sú baktérie neutrálne voči žalúdočnej šťave. Nie sú rozkladané enzýmami a nie sú spaľované kyselinou chlorovodíkovou, ale do tenkého čreva sa dostávajú v požadovanej forme. To znamená, že vrstva zvyšuje prežitie baktérií pred ich vstupom do čriev. Táto vrstva umožňuje baktériám ľahkú adaptáciu a viacnásobné osídlenie špecifických segmentov tráviaceho traktu (tenké črevo, hrubé črevo).

Môžu ľudia, ktorí neznášajú mliečne výrobky, konzumovať Maxilac?

Kapsuly tohto výživového doplnku neobsahujú kazeín. Preto je možné používať Maxilac aj u ľudí, ktorí majú intoleranciu (t. j. nemôžu stráviť laktózu) alebo u ľudí, ktorí majú alergické reakcie na skupiny mliečnych výrobkov. Neobsahuje tiež žiadne konzervačné látky, takže akékoľvek negatívne účinky Maxilacu na človeka neprichádzajú do úvahy. Prečítajte si niekoľko recenzií pacientov:recenzie

Okamžite si uvedomíte, že liek je účinný, ale stále závisí od celkového stavu, chronických ochorení + stupňa imunity.

Hlavné indikácie a kontraindikácie používania

Kapsuly Maxilac sa odporúčajú pre rôzne skupiny pacientov: deti od jedného do 15 rokov, dospelí, starší ľudia bez ohľadu na pohlavie. Výrobok bol dlhodobo laboratórne testovaný a navyše bol testovaný na dobrovoľníkoch. výsledky týchto štúdií sú pomerne pozitívne: účinnosť 95 % je odstránenie črevných porúch bez recidívy, zvyšných 5 % subjektov nepociťovalo žiadne zmeny v dôsledku pokročilej patológie + sprievodných ochorení, ako je cukrovka, Crohnova choroba, ulcerózna a vírusová kolitída.

Odporúča sa doplnok stravy:

 1. Na prevenciu patologického priebehu tráviaceho procesu spôsobeného patogénnou flórou alebo naopak spôsobeného nedostatkom baktérií schopných tráviť potravu;

 2. pri užívaní rôznych liekov, ktoré majú negatívny vplyv na črevnú flóru – antibiotiká, protizápalové lieky, nesteroidná skupina atď;

 3. V prípade akútneho stresu alebo intenzívnej únavy;

 4. V epidemiologických situáciách s chrípkou, akútnymi respiračnými infekciami, akútnymi respiračnými vírusovými infekciami.

Neodporúča sa používať kapsuly Maxilac u osôb náchylných na alergie, ktoré majú alergické reakcie na zložky obsiahnuté v kapsulách.

Kapsuly Maxilac sa odporúčajú pre osoby vo veku od 3 rokov. Dávkovanie je v tomto prípade rovnaké pre všetkých – 1 kapsula raz denne spolu s jedlom. Najlepšie je, ak sa podáva večer. Jediné, čo je potrebné poznamenať, je, že kapsuly pre deti mladšie ako 14 rokov by sa mali užívať len po odporúčaní lekára. Dospelí by mali zabezpečiť, aby dieťa kapsulu ľahko prehltlo, inak sa obsah kapsuly môže aplikovať oddelene. Kapsula sa môže prehltnúť s veľkým množstvom vody, aby sa uľahčilo prehĺtanie. V opačnom prípade sa otvorí, prášok sa nasype do vody alebo inej tekutiny a vypije sa v tejto rozmiešanej forme. Podmienky skladovania – Maxilac sa skladuje na tmavom mieste pri teplote neprevyšujúcej +25 °C. Pred použitím skontrolujte, či nie je prekročený dátum exspirácie – dátum je uvedený na obale. Trvanlivosť 2 roky.

Bak-set

Bak-set

Tento výrobok je k dispozícii v 3 typoch:

 1. Bak-set forte je vylepšená formulácia lieku;

 2. Bak-set ledis – špeciálne vyvinutý pre ženy;

 3. Buck set baby je skupina prebiotík v špeciálnom vrecúšku.

Obsah výrobku

Bac-Set forte obsahuje 14 živých baktérií, vďaka čomu ho možno zaradiť medzi multiprobiotiká. Koncentrácia každého druhu je dostatočne vysoká na to, aby čo najúčinnejšie ovplyvnila tráviaci systém. Počet životaschopných baktérií – od 2 miliárd jednotiek. Je dôležité poznamenať, že v kapsuliach nie sú žiadne konzervačné látky, farbivá ani iné škodlivé prísady. Obsah kapsúl – okrem zníženej koncentrácie hlavných skupín baktérií, ktorá je vhodná pre detský organizmus, obsahuje vrecúško aj fruktooligosacharidy odvodené od inulínu.

Odporúčané dôvody spotreby

Liek Bak-set forte sa má používať v prípade takých abnormalít normálneho telesného stavu, ako sú:

 1. Rôzne infekcie vyskytujúce sa v gastrointestinálnom trakte;

 2. Narušenie zdravej rovnováhy gastrointestinálnej mikroflóry;

 3. perorálne alebo intramuskulárne podávanie antibiotík;

 4. Alergie a dermatitída;

 5. Zmeny v stravovaní alebo podnebí;

 6. Rôzne abnormality v gastrointestinálnom trakte.

Ako používať: Tento liek (v kombinácii s Bak-set forte) sa môže používať od 3 rokov, ale len na odporúčanie lekára. Buck set babys možno používať od detstva. Vaše dieťa môže užívať iba 1 vrecúško naraz s jedlom raz denne. Dospievajúci od 12 rokov môžu užívať 2 kapsuly raz alebo dvakrát denne. Dávkovanie závisí od veku. Deti od 12 rokov môžu užívať 2 kapsuly denne a dospelí až 4 kapsuly denne. Ak dieťa nie je schopné prehltnúť kapsulu, jej obsah sa môže vysypať do akéhokoľvek tekutého nápoja, dôkladne premiešať a vypiť.

Je dôležité mať na pamäti, že! Každý, kto užíva Bakset, by ho mal začať užívať v rovnakom čase ako antibiotiká – tak bude liek čo najúčinnejší. Ak však pôjde o cestu spojenú so zmenou klímy, stravovacích podmienok alebo rôznych stresových situácií, Bak-Set by sa mal začať podávať 3-4 dni pred udalosťou. Liek sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia.

Kontraindikácie

Neodporúča sa používať Bak-set v žiadnej z troch foriem v prípade individuálnej neznášanlivosti zložiek kapsuly alebo vrecka v ľudskom tele. Podmienky skladovania: Kapsuly chráňte pred priamym slnečným žiarením. Teplota skladovania by nemala presiahnuť +25 °C0.

Porovnanie produktov Maxilac a Backset

zdravie tráviaceho traktu

Maxilac a Bac-Set sú rovnaké

Maxilac

Bak-set

Používa sa pri črevných ochoreniach (dysbakterióza akejkoľvek etiológie), ako aj pri gastrointestinálnych poruchách a poruchách funkcie po strese, hypotermii, dlhodobom hladovaní, anorexii, gastrointestinálnych infekciách.

Maxilac normalizuje mikroflóru počas užívania antibiotík a po ňom. Bac-Set sa odporúča v kombinácii s liekom na základe laboratórnych a prístrojových štúdií.

Rovnaký ako Maxilac.

Odporúča sa používať pri užívaní nesteroidných protizápalových liekov, ktoré poškodzujú sliznicu gastrointestinálneho traktu. Maxilac je potrebný pri užívaní hormonálnych liekov a liekov na chemoterapiu.

Podobné vlastnosti.

Maxilac baby môžu dojčatá užívať rozpustením obsahu v materskom mlieku alebo v mliečnej dojčenskej výžive.

Buck set baby sa odporúča aj pre dojčatá.

Deťom od 3 rokov sa odporúča užívať prípravok v kapsulách.

Podobne ako.

Žiadna alergia.

K vyššie uvedenému sa pridáva niekoľko bodov: podobnosť prípravkov z hľadiska podmienok skladovania a požitia, podobnosť z hľadiska kontraindikácií. Oba výživové doplnky nemajú vplyv na schopnosť riadiť vozidlá alebo pracovať pri nebezpečných prácach vyžadujúcich monitorovanie a pozornosť. Počas liečby neboli pozorované žiadne prípady predávkovania. Náklady na probiotiká sú pomerne dostupné, ale existujú určité rozdiely v cene v závislosti od regiónu a počtu produktov potrebných na liečbu.

Medzi prípravkami Maxilac a Bak-set však existujú rozdiely:

 1. Maxilac má trvanlivosť 1,5 roka, zatiaľ čo Buck-Set má trvanlivosť 2 roky.

 2. Pokiaľ ide o režim užívania, je tu tiež malý rozdiel – Maxilac sa môže užívať minimálne 10 dní, zatiaľ čo Buck-Set je účinný len približne 7 dní.

Vo všetkých ostatných prípadoch je každý liek schopný nahradiť iný liek. Obe sú pomerne účinné na mikroflóru gastrointestinálneho traktu, čím normalizujú funkčnosť čriev + vitalitu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: