Porovnanie produktov Ovesol a Essenciale | Určenie toho najlepšieho

Ovesol

Výhody

Nevýhody

Doplnok stravy na prírodnej báze

Môže spôsobiť alergiu

Rôzne formy výrobkov

Účinnosť nie je preukázaná

Antispazmodický, protizápalový a choleretický účinok

Essenciale

Výhody

Nevýhody

Je to liek

Nemôže sa používať pred dovŕšením 12 rokov

Obsahuje vitamíny a fosfolipidy

Riziko alergických reakcií

Mierne kontraindikácie

Vysoké náklady

Široká oblasť použitia v hepatológii a gastroenterológii

Nie je preukázaná účinnosť

Popis Ovezol

Ovesol

Ovesol – bylinný liek na hepatobiliárny systém a gastrointestinálny trakt. K dispozícii v niekoľkých pohodlných dávkovacích formách. Ide o tablety, čajové vrecúška a kvapky. Obsahuje látky ako ovos, šípky, kurkuma, nesmrteľnosť, korene volodulus, mäta. Vyrobila spoločnosť Elevar.

Je to fosfolipidový hepatoprotektor, ktorý má detoxikačný účinok, pomáha obnoviť normálnu funkciu žlčových ciest a odstrániť stagnáciu.

Ovsená tráva obsahuje enzýmy, aminokyseliny, vitamíny, mikro- a makroelementy, flavonoidy. Tieto látky pomáhajú eliminovať toxíny a používajú sa pri poruchách tvorby a vylučovania žlče.

Kurkuma má pozitívny účinok vďaka obsahu éterického oleja a žltého pigmentu. Urýchľujú vylučovanie toxických látok pre pečeň tým, že stimulujú vylučovanie žlče.

Korene Volodushka obsahujú vitamíny a flavonoidy, ako aj organické kyseliny a esenciálny olej. Zmierňujú kŕče, zabraňujú prekrveniu a zlepšujú metabolizmus hepatobiliárneho systému.

Mäta pieporná obsahuje karotén, flavonoidy a esenciálny olej. Tento prípravok zvyšuje vylučovanie žlče a uvoľňuje svaly v žlčových cestách, čo je dôležité pre prirodzené čistenie pečene.

Kontraindikácie

Výživový doplnok Ovesol je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Nevhodné pre deti mladšie ako 12 rokov. Alergia a precitlivenosť na zloženie lieku Ovesol je tiež zakázaná.

Hoci výživové doplnky nie sú lieky, pred ich použitím je potrebná lekárska konzultácia. Biologicky aktívne zložky môžu spôsobiť nepredvídateľné reakcie. Vyberte optimálnu dávku a trvanie liečby spolu so svojím lekárom.

Nežiaduce účinky

Možné nežiaduce príznaky používania lieku Ovesol sú:

 1. alergie;

 2. Reakcie z precitlivenosti;

 3. Žalúdočné ťažkosti.

Doplnok je dobre znášaný. Nežiaduce reakcie sa môžu vyskytnúť pri prekročení odporúčaného dávkovania a v prípade neznášanlivosti látok v zložení.

Dávkovanie

Roztok Ovesol sa užíva perorálne. Pred použitím fľašu dobre pretrepte. Roztok sa má užívať po 20 kvapkách 2-krát denne. Kurz môže trvať približne mesiac. Ošetrenie opakujte 3-4-krát ročne.

Čaj sa pripravuje obvyklým spôsobom. Vrecúško zalejte vodou a lúhujte 10 minút. Líši sa len použité množstvo. Čaj Ovezol by sa mal užívať v množstve 200 ml.

Tablety sa užívajú po 1 jednotke denne. Je možné kombinovať niekoľko foriem súčasne, t. j. piť čaj, roztok a tablety. Dávka by nemala byť väčšia ako 200 ml čaju, 1 tableta a 5 ml roztoku. Prípravok je bezpečný, preto nie je potrebná žiadna úprava dávky pre špecifické skupiny pacientov.

Akútne predávkovanie nebolo hlásené. Ak sa užije väčšie množstvo a objavia sa alarmujúce príznaky, vypláchnite žalúdok a užite sorbent.

Kto je vhodný

Ovesol sa odporúča pri nasledujúcich stavoch a poruchách:

 1. Narušenie tvorby a vylučovania žlče;

 2. gastrointestinálne ochorenia;

 3. Používanie hepatotoxických liekov;

 4. Preťaženie žlčníka.

Komplex má hepatoprotektívny a detoxikačný účinok. Môže sa použiť pri komplexnej liečbe gastrointestinálneho a hepatobiliárneho systému. Ovesol by sa nemal považovať za samostatný liek na monoterapiu.

Popis Essenciale

Essenciale Forte

Essenciale – liek zo skupiny fosfolipidových hepatoprotektorov. Používa sa pri komplexnej liečbe ochorení pečene. Obsahuje vitamíny, fosfolipidy a nikotínamid. Výrobca spoločnosti – A. Nattermann & Sie GmbH, Nemecko.

K dispozícii v 300 mg kapsulách. Základné fosfolipidy sú štrukturálnymi prvkami buniek a ich organel. K poškodeniu pečene dochádza pri ochorení pečene. Pôsobenie lieku je určené na zlepšenie stavu hepatocytov a ich ochranu.

Zložky v zložení normalizujú bunkovú štruktúru pečene, normalizujú metabolizmus, majú detoxikačný účinok. Tieto účinky však nie sú podložené žiadnymi štúdiami. Prebiehajúce štúdie nepreukazujú žiadne priaznivé účinky na pečeň pri bežných ochoreniach.

Fosfolipidové hepatoprotektory majú málo kontraindikácií, sú dobre znášané, ale ich užívanie je vedcami a pacientmi hodnotené zmiešane.

Výskum a účinnosť

Už skôr sa predpokladalo, že fosfolipidy môžu byť účinné pri alkohole a steanóze pečene. Štúdie vykonané od roku 1989 však ukazujú, že tieto látky nemajú na pečeň žiadne priaznivé účinky.

Ukázalo sa tiež, že fosfolipidy by sa nemali používať pri vírusovej hepatitíde, pretože zvyšujú zápal a prekrvenie.

Podľa výrobcu má Essenciale mnoho indikácií. Klinické štúdie to nepotvrdzujú, ale výrobok je naďalej populárny, čo môže byť spôsobené placebo efektom.

Výbor RAMS zaradil Essenciale na zoznam populárnych liekov s nepreukázanou účinnosťou.

Zdroje:

 1. CS; et al. (27. novembra 2003).II. Kooperatívna štúdia polyenylfosfatidylcho
 2. ne v alcoho
 3. c
 4. ver choroba. „Alkohol
 5. sm, c
 6. Bolo vykonaných niekoľko experimentálnych a experimentálnych štúdií“.
 7. Margarita Aranovská. „7 druhov liekov s mýtickými účinkami (z pohľadu oficiálnej medicíny). Hepatoprotektory“. 2012.

 8. Správa Formulárneho výboru Ruskej akadémie lekárskych vied (RAMS) „O stave zásobovania liekmi v Ruskej federácii. 2009.

Kontraindikácie

Essenciale nie je vhodný pre deti do 12 rokov, v prípade precitlivenosti na zloženie a alergie na fazuľu. Neodporúča sa používať počas tehotenstva, ako aj počas dojčenia. Vykonané klinické štúdie nie sú dostatočné na vyvodenie záveru o bezpečnosti lieku počas tehotenstva a dojčenia.

Nežiaduce účinky

Essenciale sa dobre znáša. V zriedkavých prípadoch môžete pozorovať nežiaduce reakcie v žalúdku, črevách, na koži. Môžu sa vyskytnúť alergické reakcie, dyspeptické príznaky, nevoľnosť, tekutá stolica, brušné ťažkosti.

Dávkovanie

Kapsuly Essenciale sa užívajú celé. Pre dospievajúcich nad 12 rokov a dospelých sú určené 2 kapsuly 3-krát denne. Trvanie liečby nie je obmedzené. Kurz musí predpísať lekár.

V prípade predávkovania sa pozoroval nárast nežiaducich reakcií. Nie je potrebné rušiť užívanie lieku. Poskytuje symptomatickú liečbu. Vedľajšie účinky zmiznú bez následkov.

Pre koho je vhodný?

Kto je vhodný

Essenciale sa môže užívať pri nasledujúcich indikáciách:

 1. Hepatitída, cirhóza;

 2. Poškodenie toxickými látkami a alkoholom;

 3. profylaxia proti tvorbe konkrementov;

 4. radiačný syndróm;

 5. psoriáza;

 6. toxikóza;

 7. Zlyhanie pečene v dôsledku rôznych somatických patológií.

Náklady a podobnosti

Droga

Náklady

Analógy/substitúty

Ovesol

Tablety č. 40 – od 200 Euro

Kvapky 100 ml – od 350 Euro

Čaj 1,5 g #20 – od 180 Euro

Carsil

Pestrec mariánsky

Hepatrin

Essenciale

300 mg #90 – od 1200 Euro

300 mg #30 – od 500 Euro

Antral

Argitek

Glutargin

Arginín

Vimliv

Hepalex

Ktorý liek je lepší?

Essenciale a Ovesol majú spoločné len to, že sa používajú v prípadoch poruchy funkcie pečene. Majú rôzne zloženie a princípy účinku. Prvý liek je liek, druhý doplnok stravy. Ovesol sa najlepšie používa pri poruchách tvorby žlče, Essenciale je vhodnejší pri ochoreniach ako cirhóza, hepatitída, dystrofia.

Oba lieky sú dobre tolerované a nemajú žiadne závažné obmedzenia používania. Nemajú však preukázanú účinnosť. Pred použitím výrobku sa poraďte so svojím lekárom, aby ste našli najúčinnejší a najbezpečnejší liek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: