5E (SE) Chyba v práčke Samsung: Čo znamená a ako eliminovať?

5E Chyba (je to SE) sa často vyskytuje na práčke Samsung, najmä ak sa neberie do úvahy. Rozlúštenie tohto kódu neposkytuje podrobnú odpoveď na otázku, čo presne sa zlomil – chyba jednoducho určuje rozsah pravdepodobných príčin poruchy. O nich a hovoriť v našom článku.

Význam

Niekedy sa to stane, že počas umývania je prevádzka práčky suspendovaná, a na displeji sa zobrazí chyba 5E alebo SE (v strojoch diamantovej série a agregátov vydaných do roku 2007, zodpovedá hodnote E2). V zariadeniach bez monitora sa rozsvieti vykurovacie svetlo 40 stupňov a indikátory všetkých režimov začnú spaľovať. Znamená to, že Vďaka niektorým dôvodom sa stroj nemôže zlúčiť vodu z nádrže.

Tento kód sa môže zobraziť buď počas samotného prania, alebo v štádiu otáčania – V čase lisovania je jeho vzhľad nemožný. Faktom je, že keď sa takéto poruchy javia ako také poruchy, jednotka je plne naplnená vodou a vykonáva umývanie, len pred vypustením prípadu nedosiahne. Stroj vykonáva niekoľko pokusov, aby sa zbavili použitej vody, ale bezvýsledne, v tomto prípade Jednotka pozastaví svoju prácu a poskytuje informácie o displeji o chybe.

Dôvody vzhľadu takéhoto kódu môžu byť najviac odlišné a vo väčšine prípadov môže byť opravená nezávisle, bez účasti Sprievodcu servisným centrom.

Zároveň nestojí za mätúce chyby 5E a E5 – tieto hodnoty naznačujú úplne odlišné poruchy, ak chyba 5e píše v neprítomnosti odtoku, potom E5 hovorí o poruchách vykurovacieho prvku (TAN).

Príčiny

V procese umývania, stroj vypustí vodu z nádrže pomocou tlačiarne – špeciálne zariadenie, ktoré určuje objem tekutiny v nádrži a jeho neprítomnosti. Ak sa odtok nestane, potom môže existovať niekoľko dôvodov:

 • kanalizačné rúry;
 • strelil filter (mince, gumené pásy a iné predmety);
 • Pracoval som buď presunúť odtokovú hadicu;
 • Rozbitie pumpy;
 • Poškodenie kontaktov, ako aj ich zlúčeniny;
 • Porucha filtra;
 • Obežné koleso.
Prečítajte si viac  Mixéry Elghansa: Typy a charakteristiky

Ako sa upevniť?

Ak vaša práčka uprostred cyklu pozastavila svoju prácu s nádržou bielizne a znečistenou vodou a na monitore sa zvýraznil chyba 5E, potom pred vykonaním akcií, Je potrebné vypnúť vybavenie zo súčasného zdroja as pomocou núdzovej hadice vypustiť všetku vodu. Potom by ste mali oslobodiť tanku z spodného prádla a pokúsiť sa nájsť zdroj problémov. Ak to chcete urobiť, vykonajte konkrétnu postupnosť činností.

Kontrola riadiaceho modulu

Vypnite práčku na 15-20 minút na reštartovanie elektronického ovládača modulu. Ak sa chyba stane dôsledkom náhodného resetovania nastavení, potom po opätovnom pripojení operácie sa stroj obnoví v štandardnom režime.

Kontrola výkonu kontaktov plémov

Ak ste nedávno vystavení súhrnnej doprave, pohybu alebo niektorých ďalších vonkajších vplyvov, je možné, že Medzi čerpadlom a regulátorom zhoršili integritu elektroinštalácie. V tomto prípade je potrebné ich opraviť zatvorením trochu silnejšie v kontaktnej oblasti.

Kontrola odtokovej hadice

Aby bol stroj efektívne fungovať, Plumová hadica by nemala mať žiadne šance a žobráci, najmä relevantné, ak hovoríme o dlhých hadiciach, ktoré nie sú ľahké opraviť v správnej polohe. Okrem toho, musíte sa uistiť, že v ňom nie je žiadna bahenná trubica. Ak sa vykonáva – čisté fyzické spôsoby, Použitie chemických činidiel na rozpustenie blokády sa neodporúča – to bude viesť k deformácii materiálu.

Hadica sa zvyčajne premyje pod silným prúdom vody, zatiaľ čo by sa mal intenzívne a v tom istom čase ohnúť – v tomto prípade sa zástrčka naplní oveľa rýchlejšie.

Kontrola vypúšťacieho filtra

V dolnom rohu prednej časti stroja je odtokový filter, najčastejšie dôvodom absencie odtoku je jeho upchatie. Stáva sa to, keď sú malé predmety často v aute – korálky, guma, malé mince. Zhromažďujú sa v blízkosti filtra a skôr alebo neskôr prekrývajú tok vody. S cieľom odstrániť poruchu, Musíte odskrutkovať filter v smere hodinových ručičiek, odstrániť a opláchnuť pod tlakom.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať práčku so šírkou 55 cm?

Byť pripravený na skutočnosť, že sa z otváracieho otvoru vylial malé množstvo tekutiny – Je to úplne normálne, a ak ste predtým nepodstatili nádrž, potom voda vypadne veľa – dajte predúdrž alebo iné nízke, ale priestranný kontajner. V opačnom prípade risíte, že vylievate celú podlahu a dokonca zaplavte svojich susedov nižšie. Po vyčistení filtra ho vložte späť, utiahnite a spustite re-bielizeň – vo väčšine prípadov zmizne oznámenie o poruche.

Kontrola spoja z kanalizácie

Keď sa vyskytne chyba, skontrolujte sifón, s ktorým hadica sa pripája k domovskej kanalizácii. Pravdepodobne dôvod je v poslednom. Ak to chcete urobiť, vypnite hadicu z neho a spustite ho na iné miesto, napríklad v kúpeli. Ak sa, keď opakovane pripojený, zariadenie sa spojí v normálnom režime, znamená to, že externá porucha a budete musieť vykonať čisté rúry. Najlepšie je hľadať pomoc k inštalácii, ktoré môžu rýchlo a profesionálne vyčistiť potrubia.

Ak nemáte čas na to, môžete sa pokúsiť vyrovnať sa s problémom S pomocou „mól“ alebo „Tiret Turbo“. Ak sa ukázali, že agresívne tekutiny sa ukázali byť neefektívne, potom si môžete vyskúšať špeciálny oceľový drôt s háčkovaním na konci – pomáha eliminovať aj najvýkonnejšie blokovanie. Ak po vykonaní všetkých uvedených manipulácií stále vidíte chybu 5E na displeji, potom to znamená, že potrebujete pomoc profesionálnemu pánovi.

Keď potrebujete volať majstrov?

Existujú niektoré typy porúch, opravy, ktorá môže exkluzívne kvalifikovaný majster s povinnou zárukou. Dávame ich zoznam.

 • Čerpanie čerpadla – Toto je častá porucha, ktorá sa koná v 9 prípadoch z 10. Zároveň zlyhá čerpacia kvapalina – na opravu situácie, čerpadlo môže byť vymenené.
 • Zlyhanie regulátora poskytujúceho zariadenie – V tomto prípade v závislosti od závažnosti situácie je potrebné nahradiť podrobnosti o spôsobe spájkovania, alebo úplne aktualizovať celý riadiaci modul.
 • Zatvorte odtokové potrubie – Existuje miesto, keď do neho padajú malé tlačidlá s vodou, kovovými peniazmi a niektorými inými cudzími predmetmi. Správna situácia pomôže upratovaniu, ktorá nie je možné vykonávať sami.
 • Poškodenie zapojenia v kontaktnej zóne vypúšťacieho čerpadla a regulátora. Zvyčajne sa stáva dôsledkom mechanického poškodenia, môže byť ovplyvnené domácimi zvieratami alebo škodcami, ako aj prestávku pri pohybe agregátu. V situácii, ak drôty nie sú možné obnoviť zákrut, musia byť úplne vymenené.
Prečítajte si viac  Prehľad veľkostí strojov práčky

Zhrnutie všetkých vyššie uvedených, možno poznamenať, že SE Chyba na Samsung Steel Typewriter nie je vôbec nebezpečná, pretože sa zdá neskúseným užívateľom na prvý pohľad. V prevažnej väčšine prípadov nájdete zdroj rozbitia a upravte situáciu na vlastnú päsť.

Avšak, ak nepriťahujete myšlienku, aby sa s špinavými mrakmi, okrem toho si nie ste istí svojím vlastným, je lepšie kontaktovať servisné stredisko.

O tom, ako sa vyrovnať s chybou 5e v práčke Samsung, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: