Aerators pre mixér: Typy a účel

Aerators sú nainštalované na všetkých moderných mixéri a sú na kohútiku. Tento malý prvok je nevyhnutný pre systém zásobovania vodou.

Mnohí omylom veria, že je to druh filtra a demontujte ho. Motivujú svoje činy skutočnosťou, že používajú špeciálne zariadenia na čistenie vody, lepšie a efektívne a efektívne. Iní sa domnievajú, že takáto „mesh“ znižuje už nízky tlak vody a tiež ho odstrániť z mixéra. Toto je však nesprávne zakorenené – zistíme, prečo.

Čo to je?

Aerátor je sieťovina v mixéri. Ak sa pokúsite zatlačiť prst do žeriavu (potom priestor, kde voda prúdi z), potom budete cítiť trysky v ňom – ​​mriežka. Toto je prevzatie.

Obsahuje bývanie a plastový modul vybavený filtračným systémom. Medzi nimi – tesnenia z gumy alebo silikónu. Modul, zase, pozostáva z niekoľkých filtračných ôk, ktoré sú určitým spôsobom naskladané. Prvé dve poskytujú smer prúdu, a tiež vykonávať funkciu čistenia, iné – premiešajte vodu s vzduchovými bublinami.

Vzduch zariadenia preniká cez malé otvory, ktoré sú na jeho obvode. Po tom, kyslík sa ukáže, že je vo vnútornej komore, kde a „stretáva sa“ s vodou.

Extrémne bežné materiály sa vzťahujú na výrobu zariadenia.

 • Kovový. Dostupné modely s nízkou cenou. Sú však krátkodobé, pretože pod vplyvom vody a vápno, ich povrch je pokrytý koróziou, zničená.
 • Polyméry. Títo prevzdušní sa neboja o vystavenie vody, a preto majú dlhšiu životnosť. Výhodou je tiež ceny.
 • Neželezné kovy (bronz, mosadz), keramika. Najdrahšie, ale aj najkvalitnejšie prevzatie.

Účel

Záujemcovia o lingvistike pravdepodobne si všimli podobnosť termínu „prevzdušňovač“ s gréckou slovou „prevzdušňovaním“, čo znamená „vzduch“. Táto podobnosť nie je náhoda, pretože dizajn prevzatia umožňuje zmiešať vodné toky so vzduchom, aby sa znížila spotreba vody bez toho, aby sa užívateľ neznižoval, aby sa znížila intenzita prúdu. Jednoducho povedané, sieťová tryska nainštalovaná na žeriavu sa používa na uloženie vody. A druhý môže dosiahnuť 75%.

V priemere, asi 15 litrov prietoku vody cez žeriav, použitie aerátora umožňuje znížiť tento obrázok o 2-2,5 krát. To je vysvetlené tým, že pri miešaní so vzduchom zvyšuje objem prúdu, takže tlak zostáva nezmenený.

Úspora vody – nie jediná funkcia aerator. Zariadenie sa tiež vyhýba tvorbe postriekania. Kyslík-nasýtená voda „zmäkčiť“ sa stáva penou – to zaisťuje „obálky“ objektu Washydown bez striekacej tekutiny. Zároveň spotrebiteľ nemá nedostatok prietoku vzduchu, necíti pokles objemu vody pri použití prevzatia.

Je dôležité, aby sa pri prechode cez vzduchové bubliny, voda sa stane menej chlórovanými: kyslíkové molekuly sú spojené a odstránenie zvyškových molekúl chlóru. A prítomnosť bublín kyslíka v ňom prispieva k lepšej povrchovej úprave: detergenty sa aktivujú v plynnom prostredí. Nakoniec, veľké a stredné častice kontaminantov limetovej roviny sú oneskorené v „mreža“ bez pádu do vodného prúdu.

Tak, taký „ekonomika“ pre miešač znižuje spotrebu vody, ako aj zvýšenie jej kvality.

Výhody tohto inštalačného prvku sú charakterizované skutočnosťou, že:

 • šetrí vodu;
 • zlepšuje kvalitu vody;
 • Znižuje množstvo hluku, keď výstup vody z žeriavu;
 • má cenovo dostupné náklady;
 • Práve nainštalovaný a tiež nahradený iným.

Aerátor by sa mal pravidelne meniť (raz za rok). Pri použití starých rúrok je náhradný proces potrebný každých 6 mesiacov.

Názory

Existuje niekoľko typov aerátorov.

Vákuum

Zariadenie je vybavené vákuovým ventilom. S ním je možné stlačiť vodu pod tlakom, vďaka ktorej sa vykonáva prevzdušňovanie. Úspory spotreby vody sú kolosálne: z žeriavu pochádzajú len 1,1 litre. V závislosti od vlastností ventilu rozlišuje automatické, kinetické a kombinované odrody.

Otáčanie

Nazýva sa to, pretože prevzdušňovač má 2 spôsoby prevádzky: vo forme tryska a spreja. Princíp prevádzky je založený na zmene sily prietoku vody. Funkcia modelov otáčania je prítomnosť závesu. Vďaka tomu je prúd vody nasmerovaný v akomkoľvek uhle, ktorý je veľmi pohodlný.

Aerator na flexibilnej hadice

Princíp prevádzky a návrh tejto jednotky je podobný fungovaniu predchádzajúceho. Avšak, aerátor je tu flexibilná hadica. Difúzor vám umožňuje zdieľať vodu do malých trysiek, prebudených jeho kyslíkom vo vortekovej komore a flexibilná „trubica“ umožňuje nasmerovať prúd na vhodnom uhle. Rotary a prevzdušňovač na flexibilnej hadice najčastejšie inštalovanej na prívodných prvkoch v kuchyni. Typ predmetného zariadenia je obzvlášť výhodný pre malé veľkosti prania alebo nedostatočnej dynamiky. Úspora vody pri použití tohto modelu sa dosahuje obohacovaním bubliniek tekutých vzduchov, ako aj vďaka tomu, že prúd môže byť nasmerovaný na špecifický kontaminovaný predmet.

Aerátor s podsvietením

Keď je prúd Jet, prevzdušňovač ho zdôrazňuje rôznymi farbami, ukazuje na teplotu tekutiny. Zelené svetlo je pohodlná a bezpečná teplota až 29 s, modrá – má teplotu 30-38 S, teploty červenej vody nad 38 s. Fungovanie je možné z dôvodu otáčania vlastnej turbíny zariadenia. Inými slovami, nemajú zdroje energie, a preto sú úplne bezpečné. Okrem praktickej funkcie sú takéto modely estetický význam. Najčastejšie nainštalovaný na kohútikoch v kúpeľni a duši, ale nič neprípustné na to, aby takýto prevzdušňovač a kuchynskú batériu.

Metódou inštalácie sú antény pridelené externé a interné. Prvý namontovaný na vonkajšom závite. Vnútorné závity sa ochladzujú, resp. Vnútorné aterátory.

Rozlišujú sa aj dekoratívne prevzatia. Podľa jeho zásady prevádzky sa môžu týkať akéhokoľvek druhu, ktoré sú uvedené vyššie. Funkcia je, že prevzdušňovač má druh zvierat alebo iných obrázkov. Taký žeriav sa bude zaujímať o deti a rozptyľovať ich (relevantné, ak z nejakého dôvodu dieťa nechce vziať kúpeľňu, napríklad). Okrem „detských“, dekoratívnych aerátorov môžu byť vo forme špirály alebo majú iné riešenia dizajnu.

Vzhľad trysky ovplyvňuje princíp prevzdušňovača. Závažné dve odrody postrekovačov.

 • Disk. Vybavené diskami s malými otvormi. Pri prechode cez ne, prúd vody je rozdelený na trysky, ktoré potom šíri reflektor.
 • Štrbinový. Zariadenie je vybavené slotmi, pri prechode, cez ktorý je voda nasýtený kyslíkom. Potom sa prúd vody zrúti do odchýlky, v dôsledku čoho je kvapalina rozdelená na kvapky. Nakoniec, trysková pitva vyskytuje cez sieťovinu.

Ak je mixér neštandardného tvaru alebo veľkostí evidentný, napríklad obdĺžniková, potom sa musí prevziať v tvare a rozmeroch. V tomto prípade budete musieť hľadať zariadenie pre konkrétny model. Je možné zmierniť vyhľadávanie, okamžite kontaktovaním výrobcu pôvodného inštalatérstva (rovnaká značka, ktorú máte doma). Popredné výrobcovia spravidla vyrábajú nielen miešačky, ale aj oddelene zložky pre nich.

Moderný model Aerators nie je len regulátorom prietoku vody, ale môže sa tiež stať filtrom. Takéto modely majú ďalšie aktivované čistiace systémy na báze uhlíka, magnetické mesh. Drahšie zariadenie môže nasýtiť vodu stopovými prvkami, čistiť ho pred vírusmi. Dôležité moment: Títo prevzdušní môžu byť inštalované len na žeriav studenej vody. Ak preskočíte horúcu vodu cez filter, stratí svoje čistiace vlastnosti.

Medzi „novými výrobkami“ – možnosť prevzdušňovania s kompenzáciou tlaku. Ako je známe, spotreba vody rastie so zvyšujúcim sa tlakom. Kompenzačné zariadenia bránia tomu z dôvodu nastaviteľného tesniaceho krúžku, ktorý si zachováva objem vody bez ohľadu na indikátory tlaku. Podobne ako spodné ventily pre mixéry, takéto zariadenia znižujú spotrebu vody v priemere 40-50%.

Pozornosť si tiež zaslúži senzorickú trysku, ktorá je založená namiesto prevzdušňovania a tiež slúži na uloženie vody z vodovodu. Je založený na jeho fungovaní – reakcia na pohyb. Ak prinesiete ruky pod žeriavom, voda začína automaticky nútiť. Stojí za to odstrániť ruky, ako je prúdové zastávky. Pre pohodlnejšie používanie je systém vybavený tlačidlom, vďaka ktorým sa vykonáva prechod z ručne vyrobených trysiek (je potrebné, ak potrebujete vytočiť kúpeľňu, naplňte kanvicu) do automatického režimu.

V závislosti od typu použitého aerátora môžu byť vytvorené rôzne typy prietoku vody.

 • Anténa. Naplnené vzduchových bublín, ktoré vizuálne a kineticky sa cítili ako pena, „mäkká“ voda. Trysky nie sú striekajúce. Táto možnosť je optimálne vhodná na domáce použitie.
 • Laminár. Jet je plochý, intenzívny, bez postriekania. Tento typ toku vody nájde používanie v zdravotníckych inštitúciách, laboratóriách.
 • Sprej. Vďaka postrekovači sú vytvorené mnoho zväzkov miniatúrne trysky. Objem prietoku je dosť na pokrytie rúk. Zvyčajne používané na verejných miestach.

Rozmery

Aerators sa môžu líšiť nielen zásadou účinku a vzhľadu, ale aj veľkostí závitov. Toto je veľmi dôležitý parameter, pretože veľkosť závitu zariadenia musí zodpovedať priemeru liekovky. Inými slovami, priemer závitu v 18 ml nie je vhodný pre žeriav s priemerom 22 mm, napríklad. Mimochodom, štandardný vnútorný priemer rotácie je len 18 a 19 mm.

Tradične je priemer areátora 12-1200 mm a priemer vzduchového kanála je od 20 do 2200 mm. Výška zariadenia – od 14 do 2000 mm.

Tri normy priemeru vonkajšieho / vnútorného závitu rozlišujú 3: 18/16, 24/22, 28/26 mm. To znamená, že ak žeriav používa vonkajší závit 18 mm, potom pre rovnaký žeriav vyžaduje zariadenie s priemerom 16 mm (v prípade potreby, namontujte vnútorný aerátor).

Okrem veľkostí je dôležité, aby zariadenie má vhodný typ závitu: vonkajšie alebo interné. Pre externé vlákno je potrebný podobný aerátor s externým závitom a naopak.

Výrobcovia

Dnes existuje veľa výrobcov aerátorov na trhu, ale vôbec nie. Každý z nich sa môže pochváliť nedokončenou kvalitou výrobku. Najviac autoritatívni, vždy zavádzajú hodnotenie výrobcov sanitárnych zariadení, sú nasledujúcimi spoločnosťami.

 • Grohe. Svetová slávna značka z Nemecka, charakterizovaná vysoko kvalitnými prevzdušňovačmi. Servisná životnosť niektorých modelov môže dosiahnuť 10 rokov. Nie je prekvapujúce, že zariadenia sa líšia pomerne vysokým nákladom (350-1000 rubľov).
 • Oras. Výroba bola založená vo Fínsku. Recenzie tiež nám umožňujú hovoriť o vysoko kvalitných výrobkoch. Rozsah zahŕňa aerators rovnako kompletný s miešačom a vo forme externých zariadení. Cena tejto ceny sa líši do 250-500 rubľov.

Jedným z najdôležitejších kritérií výberu je kapacita zariadenia, to znamená, že indikátor toho, čo maximálne množstvo vody v litroch zmešká aerátor za minútu. Štandardný mixér, nie je vybavený areátorom, prechádza 12-15 l / min.

Ak použijete areátor 3,5 l / min, môžete znížiť spotrebu vody o 75%. S kapacitou 5,5 l / min; úspory budú 49%.

 • Timo. Ďalší fínsky výrobca, ktorý môže byť hrdý na nedokončenú kvalitu výrobku. S výhradou inštalácie produktov výrobcu zástupcami servisného strediska spoločnosti, ako aj pri dodržaní prevádzkových podmienok Timo poskytuje 5-ročnú záruku na prvky kohútika a inštalatéri.
 • Jacob Defon. Francúzska značka známa ako víťaz v nominácii „Kúpeľňový dizajn“. Ponúka vysoko kvalitné premium segmentové prevzatie, priemerná cena je 500-700 rubľov.

Požiadavky od spoločností GARDENA, ROKA, LEMARK.

Ako si vybrať?

Zvážte hlavné kritériá, ktoré sa musia riadiť pri výbere prevzatia.

 • Typ vlákna: Vonkajšie alebo interné. Mimochodom, ak ste si kúpili vonkajší aerátor, a žeriav má vnútorné kúzlo, môžete použiť špeciálny adaptér. V tomto prípade môžete použiť zakúpený prvok, bude však umiestnený tesne uvedený nižšie – bližšie k umývadlu.
 • Materiál. Preferencia by sa mala venovať vertikám z mosadze, medi, nehrdzavejúcej ocele. Môžu mať veľa hodnoty (v porovnaní s plastom), ale zvyčajne je to odôvodnené dlhou životnosťou zariadení.

 • Priemer. Je dôležité, aby sa priemer acetátora zhodoval s priemerom infúzie. Štandardom sú hodnoty priemeru, ktoré sa rovná 20, 22, 24, 28 mm.
 • Dizajn. Aerátor a žeriav sa musia stať nielen s technickým, ale aj estetickým uhlom pohľadu. Napríklad, ak je žeriav štylizovaný pod bronzom, potom prevzdušňovač stojí za to, že je to isté (prvé, že sa týka externých zariadení).

Ak používate žeriav zriedka (napríklad, nežijete v byte), môžete uložiť a dať plastové prevzaté. V prípade potreby ich môžete nahradiť spoľahlivejšie. Nehromažďujú sa k žeriavu a sú ľahko odstránené, na rozdiel od hliníkových a oceľových konštrukcií, ktoré podliehajú korózii a v dôsledku toho sa hromadia. Vezmite ich niekedy, že je to problematické.

V snahe o zníženie množstva vody spotrebovanej na dodržiavanie zdravého rozumu. V kúpeľni alebo sprchovaní nadmerné úspory sa zmení na nepríjemnosti ich používania. Odporúčaná šírka pásma na zalievanie a žeriavu v kúpeľni – 3,5-5 l / min, na umývadlá – nie viac ako 1,8 l / min. Pre kuchyňu je to maximálny indikátor – až 5 l / min. Avšak, ak používate nastaviteľný aerátor (ten, ktorý sa môže otáčať pod požadovaným uhlom), indikátor šírky pásma môže byť znížený.

Odporúčania

Ako už bolo uvedené, zariadenie pravidelne je potrebné vymeniť. Známky poruchy možno považovať za zníženie tlaku vody (čo naznačuje, že filtračné ôk boli zavedené s vápenným sedimentom a znečistením), absencia charakteristického syčania zvuku, keď prúdová výstupná voda z mixéra. Je však lepšie čakať na takéto „príznaky“, ale zmeniť aerátor každých šesť mesiacov ročne.

Aerator môžete odstrániť vlastnými rukami pomocou klieští alebo inštalatérske tlačidlo. Hlava zariadenia má 2 tváre zamerané na rôzne smery. Vašou úlohou je vyzdvihnúť ich s kľúčom a otočte v smere hodinových ručičiek (ak sa pozriete na kohútik zhora).

Po extrahovaní prevzatia oceníte svoj stav – Možno to vyčistí a nemení. Odstráňte sieťový filter z valca, demontujte zvyšok. Opláchnite prvky pod prúdom vody. V prítomnosti stôp návaly vápna môžu byť ponechané v čistiacom roztoku alebo roztoku Apple octu a držať, zatiaľ čo let sa nerozpustí. Takýmto postupom tesnenia nemôže. Ak prišli do disrepair, stojí za to kúpiť nové.

Po vyčistení položiek zostavte prevzdušňovač a zaskrutkujte ho, aby sa posunul kľúč proti smeru hodinových ručičiek. Zapnite žeriav, uistite sa, že nie je odchod, keď je zistený – opätovne utiahnite prevzdušňovač. Skúste prepnúť intenzitu vody, uistite sa, že zariadenie funguje správne s akýmkoľvek tlakom.

   Ak čistíte zariadenie z plaku, nie je možnosť alebo túžba, môžete si kúpiť nový. Aby ste to urobili, mali by ste tiež odskrutkovať starý aerátor a namiesto toho nainštalovať nový. Takže pri práci Key alebo kliešte nepoškodzuje referenčný náter, zabaliť pracovnú časť nástroja s kliešťami.

   Ako vidíte, urobte náhradu alebo čistite prevzatie môže byť vykonané vlastnými rukami, ktoré nie sú prilákaní profesionálov.

   Pre typy a vymenovanie aerátorov pre mixéry nájdete v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár