Ako otvoriť práčku INDESIT?

Práčka Trade Modsit je jedným z prvých modelov automatických strojov, ktoré majú rozšírené. Rovnako ako akúkoľvek techniku, má niektoré z jej nevýhod, ale zároveň úplne zodpovedá svojmu cieľu. Každý, kto má takými zázračnými technikmi, pozná princíp svojej práce. Leží v niekoľkých fázach: bielizeň, pridajte detergenty, výber režimu prania, proces začatia.

Potom sú dvere auta zablokované a začína vodný plot. S normálnou praním sa jednotka vykoná zadaný režim a nezávisle odomknite dvere. ale Existujú prípady, keď z akéhokoľvek dôvodu otvoriť auto nie je možné. Prečo sa to deje?

Príčiny blokovania

Ak je proces prania úspešne ukončený, voda je spájkovaná, vyrába sa rotácia a Dvere stroja nemožno objaviť aj po 15 minútach, potom môže byť dôvodom:

 • Program zlyhá na automatické zamykanie na začiatku a odomknutie systému na konci relácie – môže sa vyskytnúť kvôli prudkému elektrickému napätiu v sieti alebo v dôsledku opotrebovania niektorých komponentov zariadenia;
 • Rozdelenie mechanizmu zodpovedného za zablokovanie poklopu;
 • Ľubovoľná aktivácia ochrany pred deťmi.

Možná možnosť je možná aj pri zastavení auta bez dokončenia režimu prania, zatiaľ čo dvere sú zablokované, a vo vnútri je voda. Umývacia jednotka INDESIT je naprogramovaná takým spôsobom, že ak dôjde k určitému množstvu tekutiny, nie je možné otvoriť dvere. Takéto dôvody môžu byť uľahčené týmto: \ t

 • Absencia elektriny v sieti – s ostrým prerušením napájania napätia v systéme riadenia stroja sa môže vyskytnúť programový kód
 • zlyhanie čerpadla;
 • Plumová hadica bola upchatá;
 • V blízkosti kanalizačného potrubia.

Podľa spotrebiteľov, najčastejšie zrútenie týchto modelov vyskočí os upevnenie zámok západky.

Ako odomknúť?

Takže, je tu problém – dvere práčky sú zablokované. Ako vypnúť hrad? Najviac logická a správna možnosť – kontaktujte službu alebo zavolajte sprievodcu doma. Stáva sa však, že servisné centrum je v inom meste, a majster je naložený s prácou a nemôže prísť. Budeme musieť pochopiť všetko sami – Avšak, nie je nič komplikované.

V prvom rade je potrebné zistiť, či je voda vo vnútri jednotky mať aspoň nejakú predstavu o dôvodom poruchy. Táto akcia je povinná, pretože metódy odomknutia sú v podstate odlišné od seba.

Ak sa stroj po praní neotvorí, zatiaľ čo všetka voda je kalcinácia a na displeji nie sú žiadne nepochopiteľné horiace svetlá, potom musíte nejaký čas počkať, kým systém reštartuje. Ale to nie je vždy. Môže byť potrebný nútený reštart. Ak to chcete urobiť, musíte zariadenie odpojiť od zdroja napájania na 1 hodinu. Tento čas bude stačiť na reštartovanie systému a nulových údajov.

Keď nie je čas pre takéto dlhé čakanie, môžete sa pokúsiť znovu aktivovať pranie alebo spinning. Ak je však dôvodom blokovania chybným mechanizmom dverí, potom táto metóda nepomôže. Neotvorený poklop môže hovoriť o posunom osi, ktorý opravuje zámok. Ak chcete odstrániť problém, budete musieť podporovať upevňovacie prostriedky, odstráňte poklop a vráťte os v drážke.

S náhodným spustením režimu ochrany pred deťmi, jednoducho otvorte dvere nebudú fungovať. Ak chcete jednotku odstrániť, musíte súčasne stlačiť rovnaké tlačidlá ako počas jeho aktivácie.

Ak voda zostane v bubne, a cyklus stroja je zastavený, prvá vec, ktorá sa má robiť, sa zbaví kvapaliny. Potom bude existovať viac šancí na otvorenie blokovaných dverí. Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi:

 • Re-aktivovať režim oplachovania, odvodnenie vody alebo lisované;
 • Skontrolujte, či je odtoková hadica upchatá, a ak je priepustnosť ťažká – eliminovať blokovanie a opätovne spustiť funkciu odtoku;
 • ručne sa zbaviť vody.

V prípade, keď hydraulické čerpadlo zlyhalo počas umývania, automaticky čerpadlo vodu z nádrže nebude úspešná. Budete musieť vypustiť cez hadicu a vypustite ventil na filtri, ktorý sa nachádza v spodnej časti stroja. Zároveň je potrebné ho vypnúť zo siete.

Potom, čo voda v práčke nezostane, môžete použiť spôsoby, ako otvoriť vyššie opísaný poklop.

Núdzový objav

Existujú prípady, keď je potrebné okamžite otvoriť službu INDESIT. A to znamená, že všetky predchádzajúce možnosti sa neukázali, že sú účinné alebo sa rukoväť dverí jednoducho mohla zlomiť. Preto bude musieť urobiť fyzické úsilie. Ak je jednotka s vodou potrebná na jeho zlúčenie akýmkoľvek dostupným spôsobom a objav môže byť takáto:

 • Využite špeciálne zariadenie na núdzové otvorenie poklopu – nachádza sa pod ochranným panelom;
 • Otvorte dvierka s čipkou, tenkým lanom alebo káblom – musíte jemne, až kým sa na oboch koncoch, otvorte zámok;
 • Niektoré modely majú zámkový otvor, ktorý nie je vo vnútri, a vonku (čipky alebo kábel nebude pomáhať), – aby ste mohli otvoriť taký poklop, musíte mierne zablokovať vozidlo, zakryte ruku zdola a otvorte zámkový jazyk a otvorte na to.

Pred pokračovaním s vlastným odstránením zlomu, mali by ste starostlivo preskúmať návod na obsluhu. Možno, že výrobca už poskytol podobnú poruchu a uviedla to v pokynoch.

O tom, ako otvoriť práčku INDESIT, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: