Ako pripojiť motor z práčky?

  Po vypracovaní vášho času, umývacie automatické vozidlá zlyhajú a podliehajú nahradeniu, ale nemali by ste sa ponáhľať, aby ste stali starú techniku ​​na odpadky. Mnohé práčky v dobrom stave zostáva elektromotorom, ktorý, ak je to žiaduce, a aspoň minimálne elektrotechnické zručnosti môžu byť použité nielen pre rôzne ekonomické potreby, ale aj na vykonávanie malých výrobných prác. Elektromotor z práčky má schopnosť pripojiť sa k napájaniu s napätím 220 W a jeho rýchlosť sa vyvíja na veľmi pôsobivé indikátory – 10-11 000 otáčok za 1 minútu.

  Elektromotor môže byť pripojený k akémukoľvek zariadeniu, napríklad, aby sa upínací prípravok na brúsenie nože, mixér na miešanie betónového roztoku, vybudovať malý domov alebo brúsny stroj, brúsny prístroj, vytvorte silnú ventilátor alebo tepelnú zbraň na vykurovanie a garáž alebo chata, vytvoriť brúsku pre materiály rôzne frakcie a tak ďalej. Ľudové remeselné majstrovstvo starého motora dokonca aj elektrický generátor. Hlavná vec je vaša túžba a zručnosť.

  Návrhy a možnosti aplikácií môžu byť akékoľvek, ale priviesť ich do pohybu pomôžu elektromotorovi z práčky, čo značne uľahčí vaše ručne vyrábané práce a bude dobrou ekonomickou pomocou.

  Popis rôznych typov elektromotorov

  Moderný stroj na práčku, spravidla, má trojfázový elektromotor, ale staré sovietske analógy by mohli mať dve rýchlosti, aj keď sú teraz veľmi zriedkavé. Akýkoľvek elektromotor je zariadenie, ktoré pracuje s elektrinou, a je určený na riadenie rôznych konštrukčných prvkov.

  Prezeranie práčky, môžete vidieť elektromotor s tangerom, ktorý upraví počet otáčok vykonaných otočným hriadeľom, a v závislosti od typu, elektromotor môže byť kefka alebo navrhnutá bez použitia kefiek. Rôzni výrobcovia automatických práčok sa používajú na rôzne modely, určité typy elektromotorov, ktoré sú rozdelené do 3 možností.

  Asynchrónny

  Najčastejšie sú asynchrónne elektromotory tri fázové, ale medzi nimi sa jedná o staré modely práčok niekedy narazia na dvojfázové možnosti. Asynchrónne elektromotory sa používajú v 90% domácich spotrebičov, pretože ich dizajn je spoľahlivý a lacný pri cene. Základným princípom prevádzky takéhoto elektromotora je kĺbový účinok magnetického poľa statora a prúdov, ktoré sú generované touto poľom v rotore. Rotácia elektromotora sa vyskytuje, keď sa frekvenčné rozdiely vznikajú počas otáčania magnetických polí.

  Asynchrónne elektromotory sú spoľahlivé a trvanlivé, ich údržba leží v pravidelnom mazaní vnútorného ložiska mechanizmu. Takýto elektromotor má však množstvo hmotnosti a objemných rozmerov, ktoré nie sú vždy vhodné počas jeho aplikácie.

  Koeficient účinnosti v asynchrónnych elektromotoroch nie je najväčší, takže sa používajú na domáce modely práčok strednej energie.

  Zberač

  Tento typ elektromotorov sa stal modernou úpravou, ktorá prišla nahradiť veľké asynchrónne modely s nízkou účinnosťou. Na rozdiel od nich má elektromotor zberača schopnosť pracovať ako z konštantného a variabilného napätia elektrického prúdu. Elektromotor sa skladá z pevného statora a pohyblivého rotora. Stator generuje energiu a rotor ho prenáša do otočného hriadeľa, ktorý je jeho zložkou. Strom má zberateľa, vďaka ktorej elektrina dostane na vinutie rotora.

  Takýto elektrický motor je schopný vykonávať otáčanie na ľubovoľnú požadovanú stranu, ktorá je vpravo alebo vľavo, stojí len za meniť polaritu, keď sú kefy pripojené na navíjanie statora. Pre typ zberača elektromotora nielen vysoká rýchlosť jej rotácie je charakteristická, ale aj možnosť hladkých zmien v režime rýchlosti, ktorý je nastavený zmenou napätia. Kolektorový elektromotor má okrem toho kompaktné rozmery, vyznačuje sa veľkým východiskovým bodom.

  Tento elektromotor vyžaduje častú výmenu kefiek a čistenie potrubia, ktoré je vyrobené v dôsledku pravidelných profylaktických prehliadok jednotky tohto typu. Node kefy sa považuje za najslabšie miesto v takýchto elektromotoroch. A hoci doba prevádzky kefiek je od 8 do 10 rokov, po celý čas v procese pracovných kefiek sú šliapaním, čo je dôvod, prečo je usadený jemný uhoľný prach na všetkých ostatných častiach elektromotora.

  Menič

  K dnešnému dňu, najmodernejší typ elektromotora, s kompaktnými rozmermi a vysokou úrovňou účinnosti pri vysokom výkone, je typ meniča. Vo svojom zložení, rovnako ako v iných elektromotoroch, je tu stator a rotor, ale počet pripojení medzi nimi je minimálny. Vzhľadom k tomu, vnútri elektromotora neexistujú žiadne prvky, ktoré sú rýchlo nosené v procese práce, umožňuje jednotku pracovať bez prerušenia na dlhú dobu, bez vytvorenia hluku a vibrácií. Invertor Elektromotory sú v práčkach drahých modelov, pretože náklady na takýto elektromotor je výrazne vyšší ako jeho analógy.

  Analýza vlastností všetkých 3 typov elektromotorov môžete vyvodiť závery, že asynchrónna verzia je najjednoduchšia na jeho dizajne, ale má nízku úroveň efektívnosti. Typ zberača elektromotora je dobrý v tom, že dáva možnosť nastaviť otáčky otáčania.

  Typ elektrického motora je schopný pracovať bez použitia v jej konštrukčných kefách a iných častiach, ktoré sa používajú v iných typoch elektromotorov.

  Schéma pripojenia

  Pripojenie k sieťovej sieti v práčkách novej generácie sa vykonáva pomocou špeciálneho bloku s terminálmi. Ak je motor zberateľ, potom v tomto bloku bude umiestnený:

  • 2 spojenia z kefiek;
  • 2 (niekedy 3) elektrokontakty s navíjaním statora;
  • 2 vodiče pripojené k tachometrickému senzoru.

  Vo vnútri spojovacieho motora sa nachádza v dávkovacej jednotke.

  Pred pripojením elektromotora zo starého práčky je potrebné nielen určiť jeho typ, ale tiež nájsť všetky existujúce elektrické rúrky v dávkovacej jednotke. Musíte zistiť 2 biele drôty, ktoré sa odchádzajú z Tahogenerator, potom nájdite drôty červenej a hnedé, ktoré prejdú na stator a rotor, a tiež nájsť zelené a sivé drôty – sú pripojené k grafitom kefy. Pri vykonávaní práce si uvedomte, že elektrickým prúdom nebude spustený cez kondenzátor a pripojenie nebude vyžadovať, a počiatočné vinutie.

  Ďalej musíte stlačiť vodiče, ktoré sú pripojené k tachogenerátorovi, pretože nemusia pripojiť elektromotor. Farba vrkočov drôtov v práčkach rôznych výrobcov sa môže líšiť a určiť ich správne, musíte ich navigovať. Tieto vodiče, ktoré sú pripojené k špičke, ukážu odpor 50-70 ohmov. Zostávajúce vodiče, ktoré budú zapojené do pripojenia elektromotora, musíte zavolať multimeter – to vám pomôže nájsť svoj vlastný pár.

  Pred vykonaním zahrnutia elektromotora ho bude potrebné upevniť na stabilnú plochu. Treba pripomenúť, že akonáhle sa pokúsite pripojiť elektromotor s obvodom 220 W, jej hriadeľ okamžite začne svoju vysokorýchlostnú rotáciu. Z tohto dôvodu, pri vykonávaní uvedenia do prevádzky, starostlivosť a opatrnosť si vyžaduje zraniť ruky.

  Na starej sovietskej práčke, ako vo väčšine moderných modelov, elektromotor má štyri vodiče, to znamená, že je to 4 výstupy pochádzajúce z motora. Ale môžete sa stretnúť s elektrickými motormi, ktoré budú mať 5, 6 alebo dokonca 7 záverov, hoci je potrebné nájsť iba drôty na zapnutie elektromotora, priamo pripojeného k statoru a rotora.

  Nepotrebné drôty môžu byť kontakty riadiacej dosky, s ktorým je nastavená prevádzka práčky a výber programových programov.

  Pripojenie môžete vidieť na zobrazenom elektroshem. Používanie elektrických displejov je potrebné vypnúť vinutie statora a rotorové kefy, pre ktoré je potrebné detekovať vhodné kontakty z elektromotora a vytvoriť prepojku medzi nimi, nazývaný „pinout“, ktorý by ste mali Interever v budúcnosti.

  Na elektrickom kladive je jumper znázornený ružovými šípkami. Zostávajúce 2 kontakty, ktoré zostávajú z inej kefy a vinutia rotora, sú pripojené k elektrickej sieti. Potom musí byť zariadenie vybavené uzatváracou pákou a aby sa nastavil smer strany otáčania hriadeľa na elektromotore, musíte preniesť takýto prepojku na ďalšie 2 kontakty.

  Stará technika

  Práčky staršej vzorky majú najčastejšie asynchrónny typ elektromotora, ktorý má 2 vinutia – práca a štartovanie. Rozdiel medzi nimi je, že spúšťanie navíjanie má tieto ukazovatele odporu merania budú vyššie ako pracovné. Ak uvidíte kontakty z oboch týchto vinutí pri analýze elektromotora, a budú v dobrom stave, to znamená pripojiť takýto elektrický motor. To môže byť vykonané s použitím kondenzátora, ktorý je určený pre napätie rovné 450 až 600 V. Kapacitancia kondenzátora musí byť najmenej 8 μf.

  Pri pripájaní elektromotora sa nachádzajú kontakty kontaktov z pracovných a štartovacích vinutí a potom sú pripojené k kondenzátoru. Ak, s procesným zaradením, motor nebude otáčať nesprávnu stránku, ktorú potrebujete, musíte zmeniť kontakty pripojenia k spúšťača.

  Moderný stroj

  Väčšina umývacích automatických strojov je vybavená asynchrónnymi elektrickými motormi, takže napríklad zvážte jeho pripojenie.

  Trojfázové asynchrónne elektromotory – najbežnejšie zostavy, ktoré môžu pracovať aj pri napätí v napájaní na 380 V. Aby ste ich pripojili k jednostupňovým napájacom napájaní 220 V, bude potrebné pripojiť kondenzátor – to nielenže udržiava kvapky napätia v sieti, ale tiež znížiť výkon elektromotora, ktorý vám zabezpečí Bezpečnosť, keď sa používa.

  Na pripojenie, budete potrebovať elektrický drôt s konektorom na koniec, kondenzátor je k nej pripojený. Potom urobte pinout – pre to, na druhej strane kondenzátora, je pripojený kábel. Ďalej musíte byť multimetrom, aby ste zvoneli vinutie elektromotora na detekciu kontaktov s minimálnym odporom. Potom sú vložené vodiče, ktoré budú pripojené k sieťovej sieti, a kondenzátor je k nim pripojený.

  Po zapnutí elektromotora, ak je štartovací kondenzátor nastavený správne, zobrazí sa otáčanie hriadeľa.

  Ak chcete zachovať účinnosť elektromotora, ale zároveň upravte počet jeho otáčok, tachogenerátor je pripojený k motoru – tento senzor má pre každý model práčok. „Hall Sensor“ – to je tiež nazývané, nielen riadi počet otáčok hriadeľa elektrického motora pomocou špeciálneho mikroobvodu. S jeho pomocou v práčke sa hodnotí bezpečnosť hmotnosti. Keď je spodná bielizeň napojená vodou, definícia hmotnosti umožňuje snímač vybrať požadovanú rýchlosť, ktorá je potrebná na točenie bubna.

  Pri inštalácii na elektromotore má tachogenerátor 3 výstupy – 2 výstupy sú potrebné na pripojenie napájania, a ďalší 1 výstup odstráni čítanie impulzu.

  Počas inštalácie nie je dôležité, aby ste tieto kontakty nemali zamietnuť účinok na prevádzku snímača.

  Užitočné odporúčania

  Niekedy elektromotor zo starej automatickej práčky nie je možný, a dôvody pre to sú mechanické povahy a súvisia s elektrickým prúdom.

  Príčiny zložitosti spustenia elektromotora sa môžu prejaviť nasledovne.

  • Pri zapnutí elektromotora sa zahrieva, ale otáčanie hriadeľa sa nevyskytuje. Ak sa pokúsite otočiť hriadeľ rukou, môžete počuť s brúsením kovových častí. Tento zvuk naznačuje, že elektrický motor je poškodený ložiskovým mechanizmom a vyžaduje sa odstrániť a vymeniť.
  • Niekedy môže byť otáčanie elektrického hriadeľa motora ťažké, ak existujú cudzie predmety, ktoré je potrebné odstrániť v zozname medzi statorom a rotorom a pokúsiť sa začať začať.
  • Callon s pomocou multimetra celého elektrického obvodu pomôže identifikovať prítomnosť prestávky. V elektrických motoroch typu kolektora môže byť problém spustenia v opotrebovaní pásu, v dôsledku čoho nemôžu tesne vedľa kolektora a energia nie je generovaná.

  Niekedy, keď sa elektromotor spustí z moderných modelov práčok, sa snažia určiť počiatočné vinutie, ale nie sú žiadne nové generácie elektromotorov a spustenie takéhoto motora sa vyrába bez použitia kondenzátora.

  Môžete zistiť o jednoduchom spôsobe pripojenia motora práčky bez nižšie uvedených nástrojov.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: