Ako skontrolovať práčku čerpadla?

Automatická práčka – jedna z najobľúbenejších tried domácich spotrebičov. Avšak, podobne ako akákoľvek zložitá jednotka, práčka musí byť opatrná a niekedy v opravách. Aby ste sa vyhli nákladnej výmene uzlov a detailov, musíte problém správne diagnostikovať. V tomto článku budeme hovoriť o kontrole vypúšťacieho čerpadla.

Keď je potrebné diagnostikovať?

Potreba overiť zdravie odtokového čerpadla sa vyskytuje, keď sa objaví množstvo značiek. Napríklad, Práčka zastaví ťahanie vody z nádrže pri prechode na iný prevádzkový režim alebo tento proces je pomaly, čo môže viesť k zlyhaniu programu. Niekedy potrebujete skontrolovať čerpadlo práčky, keď sa signál objaví na definitívnej poruche. Všetky tieto značky nie vždy znamenajú, že čerpadlo sa rozpadlo, a určite je potrebné vymeniť. Pomerne často, spracovateľnosť uzla môže byť obnovená v dôsledku elementárneho čistenia.

Je to identifikovať stupeň závažnosti problému a diagnóza je zameraná.

Príprava na prácu

S vzhľadom akýchkoľvek zlyhaní v prevádzke odtokového systému, nedáva zmysel čakať na zlepšenie, je potrebné problém diagnostikovať čo najskôr. Ona sama, bohužiaľ, nebude zmizne, a to stojí za to zhoršiť jej očakávania, aspoň preto, že provokuje vážnejšie problémy, že príslušné kapitálové investície môžu vyžadovať. Kontrola stavu čerpadla bude vyžadovať demontáž, a to nie je vykonané bez vhodných nástrojov.

Výrobcovia sú zďaleka rovnako umiestnenie čerpadiel svojich práčok.

Takže, ak máte tento uzol za nádržou, uľahčiť – budete musieť odstrániť zadný panel. Iní musia strieľať rozsah uzlov, žiadny vzťah k čerpadlu, vrátane ovládacieho panela. Aj pred odstránením čerpadla musíte zoznámiť so zariadením práčky a vyhodnotiť svoje schopnosti. Niekedy je nezávislá kontrola lepšie odmietnuť, ak len preto, že nie je potrebný nástroj na celú operáciu. Akvizícia všetkých potrebných inventárov nemusí byť taká lacná. Ak je to však rozhodnutie o nezávislej kontrole a možná výmena čerpadla, by mala byť najprv pripravená nástrojov:

 • Skrutkovače ploché a kríž;
 • skrutkovač s vymeniteľnými tipmi;
 • kliešte;
 • kladivo.

Ak chcete študovať odolnosť vinutia čerpadla, budete potrebovať multimeter. Niekedy je potrebné získať toto testovacie zariadenie, ktoré zastaví ďalší prípravok na diagnostiku čerpadla práčky.

Nie je však nutné, aby sa to vôbec obávali, zariadenie sa oplatí pomerne rýchlo, eliminuje nadmerné náklady na opravu a iné domáce spotrebiče.

Ako sa dostať do Nanos?

Pozrite si čerpadlo vo väčšine modelov moderných automatických práčok. Mnohí sú oboznámení s postupom na čistenie odtokového filtra hnaciou, môžete vidieť a dokonca sa dotknúť obežného kolesa čerpadla. Často je to filter a búrka obežného kolesa sa stáva prvou príčinou zastavenia čerpadla. Ale dostať sa na uzol nie je tak jednoduchý. A na rôznych modeloch nemusí byť umiestnenie nemusí byť rovnaké. Univerzálne akcie sú také.

 • Vypnutie práčky z napájania.
 • Vypnutie napájacích a vypúšťacích potrubí.
 • Odtok zvyškovej vody z nádrže.
 • Odstránenie zásobníka na detergenty.
 • Vytiahnutie práčky do voľného miesta a umiestnenie na boku, na pravej strane.

Ak práčka nemá odnímateľné dno, môže byť prístupný prístup k čerpadlu. V opačnom prípade je potrebné odstrániť panel odnímateľného dna, na ktorom je možné inštalovať snímač úniku, ktorých úlohou je zastaviť práčku, keď sa voda dostane do kontaktov. Ak je to úplne toto, musíte najprv odpojiť svorky snímača, aby ste nepoškodili elektroinštalácie.

Niektorí výrobcovia nainštalujú čerpadlo do zadnej časti práčky – to je najpohodlnejšia poloha pre manipulácie. Čerpadlo je možné vidieť odstránením zadného panelu. Často to stačí získať voľný prístup k tomuto uzlu. Niekedy musí byť stroj stále položený. Predná poloha odtokového čerpadla je najmenej vhodná na demontáž. V tomto prípade to vyššie uvedený plán akcie nestačí. Je potrebné odstrániť predný panel práčky. A to si bude vyžadovať niekoľko predbežných operácií.

 • Vyberte horný panel.
 • Odstráňte zásobník na detergenty.
 • Odstráňte ovládací panel.
 • Odstráňte veko nakladacieho poklopu.
 • Odstráňte manžetu z puzdra poklopu a položte ho do bubna.
 • Odpojte drôty Luke Castle.
 • Odstráňte predný panel a niektoré modely majú ešte dekoratívny plastový kryt, bez ktorého nie je dostať sa k skrutkam na upevnenie predného panelu.

A potom sa otvorí len prístup k pravej strane nádrže odtokového čerpadla. Je to táto pozícia odtokového systému práčky Bosch a Siemens umožnili týmto výrobcom maximalizovať rozmery ich modelov. S prístupom k uzlu, to nie je ťažké demontovať. Najčastejšie je pripojené k skrutkam. Je tiež potrebné odpojiť dýzy prívodu a vypúšťania. Ak to chcete urobiť, musíte odstrániť oceľové svorky s kliešťami.

Užívanie tejto príležitosti je žiaduce čistiť trysky z nečistôt, ich upchatie môže byť tiež príčinou drenážneho systému práčky.

Ako sa kontrola vykonáva?

Keď je čerpadlo extrahované, predovšetkým, je potrebné vizuálne posúdiť jeho stav. Príčina problémov môže byť kúsky tkaniny, nití alebo vlasov zranených na obežnom kolese alebo hriadeli. Jednoduché mechanické čistenie môže tento problém vyriešiť. Avšak, nie je možné túto kontrolu dokončiť akýmkoľvek spôsobom, má zmysel volať multimeter čerpadla. Pripojenie kontaktov na svorky, musíte merať odpor testeer, a ak zariadenie šípka zamrzne na mieste alebo prepustení v rámci jednotky, motor spálený – čerpadlo bude musieť nahradiť.

Môžete zistiť informácie o typických poruchách vypúšťacích čerpadiel v práčkach nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár