Ako vyčistiť bubon v práčke LG?

Self-upratovanie bubna veľmi uľahčuje starostlivosť o práčku, eliminuje nepríjemný zápach odchádzajúci z vnútra, pomáha počúvať domáce spotrebiče. Nie všetky modely majú takúto príležitosť, ale stáva sa, že samotní majitelia nevedia o možnostiach ich agregátu. Článok bude hovoriť o tom, ako čistiť bubon v práčke LG.

Prečo potrebujete čistiaci stroj?

Práčka je celkom často, bubon nie je vždy suchý z jedného prania do druhej, formy sa na nej akumuluje, toto miesto sa stáva médiom na biotopy a reprodukciu baktérií, objaví sa nepríjemný zápach. Všetky tieto plus mydlové vklady, nečistoty z vecí, ktoré nie sú všetko, ide do kanalizácie, môže viesť k rozpadu detergentu.

V technike LG, problém vyrieši program „čistenie bubna“. Jeden voľnobežný štart na jeden a pol hodiny – a častice vo forme piesku, vlákna, iné odpadky, plaketa zmizne. Niekedy to musí urobiť, pretože mince, kolíky, klipy, ktoré zostanú po umývaní oblečenia v jednotke.

Samozrejme, je lepšie starostlivo kontrolovať veci pred ich položením do písacieho stroja, inak môže cudzie predmety spôsobiť poruchu, ale ak sa to stalo, potom musíte umyť bez oblečenia na ich výstup. Čistenie bubna je potrebné, aby sa obnovila vnútorná dutina z nečistôt po praní teniskách, polovice a iných podobných veciach.

Súhlasím, potom, po tom, okamžite umývajte spodnú alebo posteľnú bielizeň je nejako neatraktívny, aj keď je jemné oblečenie umiestnené v špeciálnych taškách. A ak výrobca zvažuje pridanie funkcie samočistiaceho na jednotku, znamená to, že nie je náhoda, je potrebné ho použiť, a nie raz.

Časty práce režimu

Bohužiaľ, nie všetky hostesky vedia, že práčka LG má špeciálnu funkciu, Neodporúča sa vyčistiť žiadnymi prostriedkami, ani kyselinou citrónovou ani ocotou ani sódou

 • Acetické riešenie zvyšuje agresívne prostredie, a to je nežiaduce detaily;
 • Soda korozívne hliníkové zliatiny v písacom stroji, navyše sa môže pri interakcii s inými chemikália zintenzívniť agresivitu alkálií;
 • Kyselina lemónová má negatívny vplyv na gumové prvky, primárne na tesnenie dverí.

Na čistenie bubna by ste nemali pridať žiadne práškové ani špeciálne prostriedky na stupnici. Samotný program vytvorí svoju prácu, zostáva len zahrnúť.

V skutočnosti, stroj musí byť „rolovanie“ v režime nečinnosti, toto je všetko vykonané pred prvým umývaním po inštalácii nového „Automaton“ doma.

Ako zapnúť samosplnenie?

Jednoducho sa to robí: v jednom modeloch, na úkor len stlačenia tlačidiel, v iných – musíte ich držať. Ale zvyšok položiek je v podstate rovnaký.

 1. Najprv preskúmal priestor vo vnútri bubna, takže v písacom stroji nie sú veci.
 2. Zatvorte dvere a otvorte prístup k vode.
 3. Zahrnúť písací stroj stlačením tlačidla „Štart“.
 4. Ďalej držíme tlačidlo 3 sekundy, kde je hviezdička nakreslená a štartuje, alebo je naprogramovaná prvá pred premývaním, potom hlavné. Zároveň sa vykazujú otočenie najviac 150 za minútu a ohrev vody – v rámci 60 stupňov.
 5. Na konci môžete ešte nastaviť dvojité opláchnutie a maximálnu rýchlosť.

Celý proces čistenia trvá 95 minút. V tomto režime musíte spustiť „Automa“ aspoň niekoľkokrát mesačne: s preventívnym účelom a jedným takýmto „nečinným“ zvitok, ale udržať čistý – 2-3 krát.

Takýto postup je neškodný k mechanizmu, umyť piesok a častice nečistôt, odstráňte villi, chlpy, nepríjemný zápach. A žiadny prášok tento čas – nadmerná pena alebo mydlo voda môže viesť k zastaveniu stroja.

Po samočistení, bubon je potrebné vyschnúť: Nechajte otvorené dvere a nejaký čas nespustí proces prania.

Aké modely majú túto funkciu?

Možnosť „Čistenie bubna“ nie je dostupná vo všetkých modeloch značky. Aby ste vám pomohli vybrať požadovanú možnosť, povedzte o niektorých práčkach LG.

 • F1048ND – označuje úzke modely, má 9 programov, vrátane režimov „Fast Wash“, „Denné umývanie“ a 22 ďalších funkcií, vrátane samočistiaceho. Ubytuje 6 kg bielizne.
 • F1280ND5 – Z rovnakej série úzkych strojov, čo najviac možností, ale iba programy v ňom 14. Štýlová strieborná farebná jednotka s „Ochrana proti deťom“, „ochrana úniku“. Vypočíta sa tiež o 6 kg, vrátane umývania hlučných v rámci týchto limitov.
 • LG F1280NDS – tiež nezmysel. Okrem bežných režimov má funkciu čistenia parou, ako aj režim hypoalergénny. Odkazuje na triedu A ++, čo znamená: ekonomické, spotrebuje malú elektrickú energiu.

Všetky vyššie uvedené modely LG sú zostavené v Rusku a sú cenou za kategóriu rozpočtu. Priemerná hodnota medzi 20 000 a 25 000 rubľou.

Zvážte práčky rovnakej značky priemernej cenovej kategórie s funkciami sušenia, režimom pary a samočistiacim.

 • FH 2A8HDS4 – Maximálna kapacita jednotky 7 kg, hoci model je kompaktný, jeho cena prichádza do 35 000 rubľov.
 • F-14U2TDH1N – Toto je možnosť plnej veľkosti, ktorá je umiestnená až 8 kg bielizne pri praní a počas sušenia – nie viac ako 5 kg. Stroj je vybavený inteligentnou diagnostikou, má funkciu čistenia bubna. Je ešte drahšie – 45 000 rubľov.

Bubon v týchto modeloch je upravený na technológiu „6 obavy pohybov“, čo znamená, že je schopný umyť rôzne typy tkanín, vrátane starostlivých a jemných režimov.

Samostatne si môžete vybrať niekoľko ďalších modelov s režimom čistenia:

 • LG F-1296 ND3 – v tomto písacom stroji, program „Inteligentné umývanie“, mobilná diagnostická technológia je schopná rýchlo identifikovať a špecifikovať, v ktorom je zistená porucha;
 • LG F1003NDP, LG F1203NDP a LG F-10B8ND S priamym systémom pohonu, ktorý umožňuje motor pracovať ticho, záručná doba týchto strojov je 10 rokov.

Mimochodom, podľa výrobcov, prítomnosť takéhoto režimu na hodnotu „automat“ neovplyvňuje. Cena je tvorená z iných indikátorov: počet funkcií a programov, výroba materiálu, počet povolených kilogramov posteľnej bielizne pre jedno umývanie, rozmery a mnoho iných.

Samozrejme, ak je to možné, musíte si vybrať techniku ​​so samočistiacimi, včasné zahrnutie správneho režimu vám umožní odstrániť mydlo a čiastočne vápno banku z bubna, plesne, formy. Ale čo robiť, ak stroj nie je schopný čistiť bubon? Tu môžete použiť iné metódy vrátane ľudu.

Ostatné metódy čistenia bubna

V neprítomnosti špeciálnej funkcie Môžete čistiť bubon overením.

 1. Kyselina lemónová V množstve 150 g, zaspajú na oddelenie pre prášok, nastavte maximálnu teplotu, najdlhší režim prania a spustite jednotku na odstreďovanie.
 2. Sklo octu (9%) naleje namiesto čistiaceho prostriedku a spustite „AUTOMATIC“ podľa rovnakej schémy, ako je opísané vyššie. Až po úplnom miešaní vody a octu, zastavuje písací stroj (režim pozastavenia) najmenej 60 minút, ale je možné na dlhšie obdobie. Potom sa jednotka opäť spustí do práce, kým sa program nedokončí. Plumový filter sa uvoľní z mierky, iných prvkov a sušených bubnami, pričom sa otvorí vyliahnutý. Po chvíli vôňa octu zničí.
 3. Soda kalcinovaná rozvedený vodou (1: 1) pred prijatím skrinky. Zmes sa spracuje s bubnom, gumovým tesnením v poklope a zanechá pol hodiny. Potom je kompozícia napísaná špongiou alebo mäkkou handričkou a prevádzkuje rýchle premytie prídavným oplachovaním. Zmluvy o znečisťovaní zmiznú. Táto metóda je vhodná pre tých, ktorí sú súperom, aby pracovali práčku na dlhú dobu.
 4. Sklo roztoku chlóru okamžite sa nalial do prázdneho bubna. Spustite proces prania pri vysokej teplote na dlhú dobu. Ak si želáte, môžete povoliť funkciu ďalšieho alebo intenzívneho oplachovania. Rovnako ako s ocotom, musíte dať čas vetraniu.

Čistenie týmito fondmi sa odporúča držať najviac raz za 2-3 mesiace. A aby sa zabránilo vzniku mierky, rôznych nájazdov a znečistenia, musíte použiť počas umývania kalgónu, pripojenie s práškom.

Mnohí zabudnú na základné pravidlá pre starostlivosť a prevádzku vybavenia:

 1. Odporúča sa umyť 1 krát týždenne vodou zahriatom na 75 stupňov;
 2. Ihneď po zastavení „Automaton“ a pretrvávania sa zásobník zbaví zvyškov detergentu a vody, zvuky suché;
 3. To isté sa vykonáva s gumovým pásom pri poklope, utieranie mäkkou handričkou alebo špongiou a absorbuje nadmernú vlhkosť;
 4. Stroj po každom premývanie nie je uzavretý, a odchádza s otvoreným poklopom na vetranie do 1,5-2 hodín.

Špecialisti na údržbu a oprava automatických práčok prišli do nasledujúceho záveru: modely so samočistiacimi dlhšie slúžia, sú v atraktívnejšom stave, starostlivosť o nich je lepšie.

S najväčšou pravdepodobnosťou je to vysvetlené skutočnosťou, že Používatelia používajú program čistenia bubna kliknutím na položku Len na príslušných tlačidlách. Nevyžaduje ďalšie úsilie a hľadanie čistiacich prostriedkov. Pri výbere tejto techniky, každý určuje pre seba, aká práčka na kúpu.

O čistenie Balenie Práčka LG Použitie Anti-Zoom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: