Ako vymeniť ložisko v práčke BOSCH?

Žiadna práčka môže slúžiť navždy. Ako by sa o ňom pozor na to – nerozhodli sa. Každý používateľ stroja je skôr alebo neskôr čelí zlyhaniu ložísk. Napriek závažnosti členenia, Môže byť odstránený nezávisle. Áno, bude potrebné stráviť silu, čas a nervy, ale môžete ušetriť kruhovú sumu.

Známky a dôvody poruchy

S intenzívnou prevádzkou, výmena ložísk v práčkach BOSCH sa vyžaduje v priemere 6-7 rokov. Po inštalácii nových častí sa výkon techniky predĺži o niekoľko rokov. Ložiská v akejkoľvek práčke strojov sú komplexný technický uzol. Skladá sa z ložísk, rád a rukávov. Niektoré modely sú inštalované podpery, existujú aj samostatné ložiská umiestnené v dvoch radoch.

V každom prípade ložiská zažívajú väčšie pracovné zaťaženie vo všetkých fázach prania. To vedie k ich opotrebeniu, vymazaniu a lámaniu.

Chybné ložiská budú ťažké si to nevšimnúť. Ani vaši susedia budú vedieť o probléme, ktorý vznikol so svojím „asistentom“. Prejav problému začína nekrozmaraktistickým hm a hlukom, ktorý sa časom zvýši. Zvlášť jasne počuli tieto príznaky počas žíhania. Ak chcete nakoniec overiť chybu ložísk, musíte pretrepať bubon na axiálnom smere.

Silné kyvátky a veľké nevybavenie potvrdí prítomnosť poruchy. Uťahovanie s opravou je nemožné, pretože bubon a tank trpí v takýchto podmienkach. V krátkom čase môže byť v zdravotnom postihnutí, a potom sa nebude musieť zmeniť len ložiská, ale aj tank s bubonom. A to je úplne iné.

Ako si vybrať ložisko?

Nie je ťažké vybrať si požadované ložisko, napriek prítomnosti veľkého počtu „umývacích“ modelov a rozdielov medzi nimi. Na každom práčke Bosch stojí sériové číslo. Môžete ho nájsť pod dverami poklopu alebo na zadnej stene. V tomto čísle môžete ľahko nájsť požadované ložisko. Ak sú pochybnosti, je lepšie priniesť chybný detail pre vzorku a tým vyzdvihnúť požadovanú náhradnú časť. Môžete tiež Využite tabuľky, v ktorých sú špecifikované modely strojov a ložísk.

Prečítajte si viac  Ako pripojiť umývadlo práčky: funkcie, metódy, praktický sprievodca

Požadované nástroje

Bez náradia Zmena ložiska v akomkoľvek „podložke“ nebude fungovať, Bosch nie je výnimkou. Preto by ste nemali ponáhľať začať prácu. Najprv musíte pripraviť súbor nástrojov, takže v budúcnosti nič neodvráti z hlavného procesu. Po ruke musia byť tieto nástroje:

 • Kladivo je lepšie vziať pogumovaný, ale v extrémnom prípade vyhovuje každému, kto je k dispozícii;

 • Dve skrutkovače: kríž a štrbina;

 • Kovový diplet;

 • račňa;

 • kliešte;

 • Skrutkovače v sade TORX;

 • Mazanie s dobrými penetračnými schopnosťami, je lepšie použiť WD-40, ale je vhodný akýkoľvek vysoko kvalitný analógový;

 • držiak vlákna (modrá);

 • Tesniaci materiál, ktorý sa používa v inštalatérskym údržbe schopným odolať vysokým teplotám.

Remkomplekt bude pozostávať z ložísk, žliaz a lubrikantov.

Ako nahradiť?

Ak je všetko, čo potrebujete, je v ruke, môžete začať nahradiť ložisko bubna. Táto práca je zložitá a dlhá. Budeme musieť vykonať veľa etáp a takmer úplne demontovať „umývadlo“. Napriek všetkým týmto ťažkostiam, Nezávislá výmena elektrických motorových ložísk v práčke zomrie pre každého, kto vie, ako udržať nástroje v rukách.

Práca bude vhodnejšie vykonávať, ak je dostatok miesta. Pretože stroj musí byť vytiahnutý do stredu miestnosti, alebo aspoň odkloniť od steny a oslobodiť sa okolo neho.

Stroj musí byť odpojený od siete – to sa vzťahuje na všetky opravy.

Práca začína nahradiť ložiská z demontáže stroja a demontáž chybnej položky.

 1. Rozbalíme horný kryt otočením skrutiek, ktoré ho držia na mieste. Odstránime na boku, aby sme nezasahovali.

 2. Otvorte poklop filtra vypúšťaného čerpadla, odskrutkujte skrutku a demontujte dolný plastový kryt.

 3. Odstráňte zámok z poklopu. Aby ste to urobili, budete potrebovať demontovať svorku, potrubné opatrne s skrutkovačom. Tesniace gumy doplnky vnútri.

 4. Jemne, nie na poškodenie plastu, stlačte uzamykacie západky vo vnútri. Teraz môžete vidieť vašu ruku vo vnútri písacieho stroja a vziať zámok na boku.

 5. Odstráňte kyvetu na vloženie prášku, odskrutkujte skrutky a odstráňte ovládací panel, ktorý drží iba západky. Vyberte konektory, ktoré skryli panel.

 6. Predná stena spolu s poklopom bude tiež musieť demontovať. Aby ste to urobili, budete musieť odskrutkovať všetky spojovacie materiály, ktoré ho držia na mieste.

 7. Ak chcete odstrániť horný protizávažitý, budete musieť odskrutkovať matice.

 8. Odstráňte kovový rám, na ktorý je napájací modul pripojený. Odskrutkujeme skrutky a priraďte rám spolu s modulom. Nebude to prekážkou v ďalšej práci, pretože môže byť ponechaná v takejto pozícii.

 9. Kliešte Odstráňte kovové svorky, ktoré umožnia odstrániť vnútornú časť kyvety na prášok.

 10. Zadnú stenu stroja demontujeme, ktoré je upevnené skrutkami a odstráňte hnací pás.

 11. Teraz musíte odstrániť hnací motor, pre ktorý je potrebné odskrutkovať skrutky, vytiahnite napájací konektor a posuňte jednotku na seba.

 12. Odpojte napájanie z vykurovacieho prvku.

 13. S gumovým potrubím pre vypúšťanie oslabenie zdĺhavého svorky a odstrániť dýzu z nádrže.

 14. Z nádrže odskrutkujeme tri odpisové regály. Nemôžete ich úplne odmietnuť úplne, takže sa nemusíte odskrutkovať od prípadu.

 15. Teraz môžete odstrániť nádrž od prípadu. Drží pár pružín. Tiež sú k nemu pripojené dve hadice, ktoré je potrebné odstrániť. Držte nádrž, opatrne ho odstráňte z bývania. Má pôsobivú váhu, preto môže byť podporovaná.

Prečítajte si viac  Prečo bubon nie je točí v práčke a čo robiť?

Práčka je demontovaná, teraz potrebujete demontovať chybné ložiská. Tento proces sa skladá z nasledujúcich krokov.

 • Odstráňte z hrnca Float, ktorý je jedným z prvkov riadiaceho systému hladiny vody. Bude to stačiť len na oslabenie svorky.

 • Nádrž pozostáva z dvoch častí, ktoré sú pripojené skrutkami, Musia byť podporované.Odhaliť peniaze.

 • Otočíme maticu kladky a vyberte ho. S pomocou medených prázdninov, vyrazíte bubon z semi-love. Blows by mali byť silné a jasné, musíte sa dostať na koniec hriadeľa bubna.

 • Ložiská spolu s žľabom ste zrazili s kovovou doskou a kladivom, Ak nie na ruke špeciálny sťahovák.

Inštalácia nových ložísk sa vykonáva nasledovne.

 1. Nové detaily sa nachádzajú na sedadlách, budú stlačené a upchaté. Potrebujete opatrne poraziť, pretože môžete ľahko poškodiť klip. Lubrikant sa aplikuje na žľazu zvnútra.

 2. Zvýšené časti nádrže, musíte aplikovať tmel, ktorý upozorní tvorbu úniku. Iba potom, čo je možné ich pripojiť skrutkami.

 3. Montáž práčky vyrobené v prísne reverznej sekvencii.

Na konci práce skontrolujte výkon stroja na žíhanie – Nemali by existovať žiadne cudzie zvuky.

Ako vymeniť ložisko v práčke BOSCH, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: