Ako vymeniť manžetu na práčku LG?

Akákoľvek práčka-stroj-stroj je komplexné zariadenie, v ktorom je každá položka dôležitá a potrebná. Pri zlyhaní jednej z častí sa práca celej jednotky zastaví. V každej práčke je na zavádzacích dverách inštalovaná gumová manžeta, ktorá môže nakoniec opotrebovať.

Je možné nahradiť túto položku na vlastnú päsť, bez toho, aby ste sa obrátili na špecialistov a ako to správne – zvážiť v tomto článku.

Známky poruchy

Určite prítomnosť problémov s tesniacim elastickým elastickým na dverách môže byť použitá neparacteristické dielo agregátu. Existujú 2 verné príznaky, pre ktoré môže byť manžetová porucha identifikovaná v práčke LG:

 • Únik vody z auta vpredu označuje porušenie tesnenia v dôsledku opotrebovaného manžetu;
 • Nepríjemný zápach z písacieho stroja hovorí o vývoji škodlivých mikroorganizmov.

Príčiny členenia

Crawl of the cuff spôsobuje používateľov veľkú otázku toho, čo by mohlo viesť k tomuto problému. Cuff môže byť nepoužiteľná z dôvodu nasledujúcich faktorov.

 1. Prirodzené opotrebenie je bezprostredný proces, na ktorý sú všetky detaily a mechanizmy podliehajú. Manžetová manžeta treí na telo stroja v procese práce a v kontakte s agresívnymi prostriedkami na umývanie, čo urýchľuje proces prirodzeného opotrebovania.
 2. Vývoj huby a formy nepriaznivo ovplyvňuje stav materiálu, z ktorého je manžeta.
 3. Agresívne nástroje na pranie zničiť gumu, aby sa uvoľnili a zmenšili životnosť.
 4. Neaktívna prevádzka stroja, ktorá znamená ostrý otvor / zatváranie dverí, ako aj nakladanie veľkého množstva bielizne.
 5. Biť spolu s nepárnymi kovovými predmetmi, ktoré môžu poškodiť manžetu a narušiť jeho integritu.

Príprava na prácu

Nezačnete nahradiť manžetu bez predchádzajúcej prípravy. Takýto predvídavosť umožní vyhnúť sa mnohým ťažkostiam a problémom v procese práce. Podstatou prípravnej fázy je nasledovné.

 1. Kúpim nová manžeta, ktorá presne pristupuje k modelu práčky. Môžete zistiť plný a presný model modelu špeciálnou nálepkou nad poklopom alebo na zadnej stene prípadu. Požadovanie týchto informácií, môžete ľahko vybrať požadovaný detail.
 2. Vypnite zariadenie zo siete, prívodu vody a kanalizácie, vyberte si vhodné miesto na opravu práce.
 3. Príprava sady skrutkovačov (plochý, kríž), ktorý pomôže pri demontáži stroja. Môžete byť tiež najhorší s skrutkovačom, ktorý uľahčí odskrutkovanie spojovacích materiálov. Môžete pripraviť baterku – ani nebude nadbytočná.

V tomto štádiu prípravy možno považovať za dokončené.

Ako odstrániť tesniacu gumu z bubna?

Ak chcete nahradiť manžetu, je potrebné, aby sa najprv demontovalo, a za to sa po určitej miere vyžaduje, aby sa stroj demontul. Praktická príručka vyzerá takto.

 1. Musíte začať demontáž horného krytu, ktorý je držaný niekoľko skrutiek.
 2. Vytiahneme zásobník na potenie prostriedky na umývanie. Za ním skryť spojovacie materiály, ktoré budú musieť tiež odskrutkovať.
 3. V tomto štádiu už môžeme demontovať ovládací panel, ktorý je upevnený pomocou plastových západiek. Sú pohodlné prístupu k krížovému skrutke. Na západke musíte starostlivo stlačiť, pretože sa môžu ľahko zlomiť.
 4. Pri demontáži panelu nerobte náhle pohyby, pretože vodiče sú pripojené k nemu. Nemusia byť odpojené – panel spolu s drôtmi môžu byť umiestnené na vrchole na tele.
 5. S plochým skrutkovačom nakreslíme poklop, za ktorým je odpadový filter skrytý. Táto položka sa nachádza pod panelom.
 6. Po odstránení veka je potrebné odstrániť hadicu na núdzový odtok a odskrutkujte upevňovač dekoratívneho panelu. Je tiež držaný na úkor západiek, ktoré musíte starostlivo vyzdvihnúť, a potom vytiahnite panel.
 7. Otvorte dvere Hatch a použite plochý skrutkovač na použitie pružiny na svorke manžety. Priraďujeme na jar na stranu a načrtnúť svorku.
 8. Upnite palivo vo vnútri bubna a prejdite na blokovací systém. Drží dva skrutky, po odskrutkovaní, ktoré môže byť položka stlačená vo vnútri tela stroja.
 9. Predná stena je držaná niekoľkými ďalšími upevňovacími prvkami, odskrutkovaním, ktoré vám umožní úplne odstrániť. V tomto prípade zostáva kryt poklopu na svojom mieste.
 10. Manžetové montáž spojené s hadicou na odstránenie.
 11. Tesnenie zostalo vnútorné svorky, ktoré sa demontovalo podobne ako externé, sa prihlásime skrutkovačom s pružinou a vytiahnite sa na seba.
 12. Teraz môžete zapojiť priamo manžetu. Jej demontáž bude vyžadovať určité úsilie, pretože pevne sedí v drážkach. Tu sa nemôžete báť aplikovať hrubú pevnosť, pretože staré tesnenie bude stále vyhodené.
Prečítajte si viac  H1 Chyba na práčke Samsung: Prečo sa objavil a ako eliminovať?

osem

Fotografia

Inštalácia novej manžety

Teraz môžete nainštalovať novú časť, pretože to bude potrebné vykonať jednoduché akcie.

 1. Na uvoľnenom mieste pristátia sa zvyčajne nachádza veľký počet znečistení – sú starostlivo vyčistené.
 2. S starým detailom je potrebné odstrániť rukáv a vložiť do nového tesnenia.
 3. Nové manžety by sa mali otáčať cez montáž, skontrolujte zhodu so šípkou na bývanie tesnenia a stroja. Skontrolujte aj zhodu s technologickými vybraniami. Ak sa všetko zhoduje, môžete vložiť manžetu na pamiatku.
 4. Na upevnenie sa používa vnútorná svorka. Môžete použiť starý, ak jej stav nespôsobuje sťažnosti. Je potrebné natiahnuť pružinu a potiahnite svorku na tesnenie. Táto etapa je jednou z najťažších. Bude vhodné používať dva skrutkovače. Upozornenie nebráni opatrne, pretože môžete zlomiť manžety, čo je dôvod, prečo to bude nepoužiteľné.
 5. Montáž Pripojte sa s trubicou a zozbierajte stroj v opačnom poradí.

7

Fotografia

To je tak jednoduché, vykonáva sa nezávislá výmena tesniacej gumy. Budeme musieť smiať s písacom stroji, ale bude uložený na zavolanie majstra.

Preventívne opatrenia

  Aby bolo možné čeliť manžetám čo najbližšie, je potrebné dodržiavať jednoduché preventívne opatrenia.

  1. Po každom umývaní musíte utrieť manžetu suchou handričkou na odstránenie zostávajúcej vody. V opačnom prípade sa patogénna mikroflóra aktívne znásobuje, a s konštantným kontaktom s vodou, guma stratí jeho prevádzkové charakteristiky.
  2. V drážkach tesnenia sa zvyšky prášku postupne zmontujú, čo sa zmení na hustý nájazd. Musí sa pravidelne odstrániť, pretože umývacie zariadenia nepriaznivo ovplyvňujú gumové charakteristiky.
  3. Pri nakladaní vecí by ste mali starostlivo skontrolovať obsah vreciek. Zahraničné predmety v bubne počas umývania môžu poškodiť manžetu a priviesť ju do disrepair.
  4. Je potrebné prísne dodržiavať odporúčania výrobcu v porovnaní s hmotnosťou naloženej bielizne. Je to dôležité nielen maximum, ale aj minimálnu hmotnosť.
  5. Oblečenie so železnými prvkami a veľké dekorácie by mali byť emitované v špeciálnych taškách, ktoré sú tiež potrebné na použitie na topánky.
  6. Čistenie práčky pomocou špeciálnych fondov by sa mala vykonávať pravidelne – aspoň 2 krát ročne. Kompletné mechanické čistenie sa výhodne koná každé dva roky.
  7. Luke musí byť trochu zatvorený, ak stroj nie je prevádzkovaný, ktorý zabezpečí vetranie.
  Prečítajte si viac  Vyberte si namontovaný skriňa v kúpeľni

  Video o nahradení manžetu hľadá ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: