Akrylové sprchové palety: Výrazné funkcie

Usporiadanie kúpeľní spôsobených výberom sprchových kabín namiesto stacionárnych kúpeľov – pomerne populárne riešenie pre moderné bývanie. Takáto tendencia je relevantná pre krajiny a mestské byty.

Zvláštnosť

Na výrobu sprchovacích kabín sa používajú rôzne materiály, ale akrylové palety sa považujú za najatraktívnejšie a jasné možnosti. Majú malú hmotnosť a pomerne prijateľné náklady v porovnaní so zvyškom povrchov kabína.

Akryl je skupina polymérnych materiálov vyrobených na základe derivátov kyseliny metakrylovej a akrylovej kyseliny. Vzhľad, má nejakú podobnosť s bežným plastom.

Podobne ako akékoľvek iné suroviny, akryl má individuálne charakteristiky.

Produkty z takéhoto materiálu sú veľmi náchylné na pád, Preto sa počas inštalácie dizajnu musí byť opatrný. Neexistencia akrylová paletová liečba je plná tvorby spoínov a trhlín na povrchu. A keď zasiahne, jeho ťažká položka nevyhnutne vytvára. Takáto chyba však môže byť ľahko uviaznutá.

Akrylové palety majú obmedzený indikátor zaťaženia, vďaka ktorým môžu vydržať hmotnosť nepresahujúcu 130 kilogramov.

Materiál nemôže byť nazývaný obzvlášť trvanlivý, ale táto charakteristika je do značnej miery určená hrúbkou suroviny – ako je viac, tým vyššie je tento indikátor. Na odstránenie možnosti deformácie dizajnu sa odporúča inštalovať kovový rámec, ktorý bude pôsobiť ako podpora.

Okrem toho si môžete vybrať nasledujúce vlastnosti materiálu:

 • Povrchová hygiena;
 • Environmentálna bezpečnosť;
 • Odolnosť voči agresívnym chemickým zloženiam domácim účelom;
 • Atraktívny lesklý povrch, ktorý si zachováva svoj pôvodný vzhľad dostatočne dlho.

Podobné charakteristiky hygienického akrylu umožňuje používať ho na výrobu kuchynských dosiek, škrupín a t. D.

Kombinácia vlastností surovín umožňuje akrylu, aby sa získala hodná konkurencia na takéto materiály ako keramiku alebo liatinu, čo už dlho boli monopolisti pri výrobe sanitárnych výrobkov a predmetov.

Výhody a nevýhody

Palety pre sprchu akrylu sú dnes relevantné na úkor mnohých výhod, s ktorými majú:.

 • Jednotnosť Vzhľadom na absenciu smaltu na povrchu. Dizajn nepodlieha tvorbe miest a rozvodov, ktoré sa často tvarujú v priebehu času na materiáloch iného typu v dôsledku kontaktu s vodou a rôznymi hygienami. Okrem toho škrabance neprispievajú k zničeniu samotného povlaku.
 • Tepelná vodivosť. Počas kontaktu palety s teplou vodou sa materiál rýchlo zahrieva, vďaka ktorým je v sprchovej chate oveľa pohodlnejší. Hlboké misy s veľkosťou 80×80 a 90×90, 70×90 a 100×80, je veľmi výhodné používať ako kúpeľ na kúpanie deti.
 • V dôsledku vstupu vodných trysiek na palete, na rozdiel od smaltovaných výrobkov, Nevytvára hluk, Čo je relevantné pre malé apartmány. Najkrajšie, podľa spotrebiteľských recenzií, sú palety z ocele alebo umelého kameňa.

 • Vysoká odolnosť proti teplotám. Podobné charakteristiky materiálu pozitívne ovplyvňuje prevádzkové podmienky výrobkov.
 • Prijateľná hodnota Chasha.
 • Malá hmotnosť, Vzhľadom k tomu, čo je výrobok ľahko prepravovať a inštalovať.
 • Závažné defekty vytvorené počas mechanického nárazu na akrylové palety, možno ľahko obnoviť – flush alebo zavrieť trhliny pomocou špeciálneho remkomplplekt. Táto príležitosť zvyšuje životnosť produktu a umožňuje výrobok na dlhú dobu, aby mal atraktívny vzhľad.
 • Veľká potrubná misa, Prezentované na modernom trhu, ponúka spotrebiteľovi výrobkov rôznych tvarov a veľkostí schopných odolať nákladom alebo s možnosťou inštalácie na kovovom ráme. Vďaka tomu môže každý kupujúci ľahko vybrať si produkt, ktorý spĺňa individuálne preferencie.

Berie na vedomie kvalitatívne pozitívne charakteristiky akrylových paliet, malo by sa brať do úvahy, že výrobky sú atraktívne a dopytu nielen kvôli ich praktickosti, ale aj zohľadnenia estetických vlastností dizajnu.

Inštalatérske misky z akrylu majú nejaké nevýhody. Medzi nimi možno rozlíšiť tieto body:

 • Pretože materiál nejakým spôsobom je podobný plastu, jeho povrch je ľahko poškriabaný. Tento mínus je však veľmi ľahký.
 • Existujú modely, ktoré prosili pod váhou osoby, ktorá je vo vnútri. Tento nedostatok je však ľahko eliminácia – takéto misy sú doplnené spojovacími prvkami, vďaka ktorým získavajú potrebnú silu. Zosilnené povlakové výrobky nie sú vôbec pokrokom v procese použitia.

Vyhodnotenie vyššie uvedených vlastností a vlastností akrylových paliet je možné dospieť k záveru, že výrobky nemajú žiadne významné nevýhody.

Odrody

K dispozícii sú rôzne typy akrylových paliet pre kúpeľne. Produkty sú klasifikované na základe tvaru a veľkosti.

Okrem hlavných parametrov, konkrétne foriem a dimenzií, je pomerne dôležitá charakteristika považovaná za výšku boku. Je to on, kto poskytuje také dôležité podmienky ako funkčnosť výrobku a jeho pohodlné vykorisťovanie.

Najobľúbenejšou možnosťou je palety s plochou doskou. Podobný dizajn poskytuje ľahší prístup k kabíne.

Najmä je to relevantné pre spotrebiteľov s obmedzenými fyzickými schopnosťami. Pre takýchto ľudí môže byť veľmi vysoká strana nebezpečná pre život.

V závislosti od výšky štruktúry dizajnu môžu byť akrylové výrobky rozdelené do troch skupín:

 • s hlbokými stranami, kde je výška stien v priemere 18 cm;
 • Stredná – veľkosť stien dosahuje 8 cm;
 • Malé strany, ktorých veľkosť nie je väčšia ako 4 cm.

Hĺbka inštalatérskej misky sa počas prevádzky považuje za optimálnu a pohodlnú.

Rozmery

Rozmery palety – hlavný parameter celého produktu, najmä to platí pre oblasť výstavby.

Na základe plochy sú akrylové palety rozdelené do troch typov:

 1. Veľký Misky – Podobný typ výrobkov spravidla má rozmery presahujúce 100×100 cm. V súlade s tým zahŕňa palety 900×900, 800×800, 120×90, 120×80 a t. D.
 2. Stredný Návrhy sú reprezentované rozmermi, ktoré sa pohybujú od 90x90x15 do minimálnych veličín veľkých produktov.
 3. Malý Palety Kombinácia produktov s rozmermi od 70×70 cm do 80×80. Paleta s rozmermi 70×90 cm je najobľúbenejšia medzi touto skupinou.

Ak chcete uprednostniť model skupiny, v prvom rade by sa mala zohľadniť veľkosť miestnosti, kde sa sprcha nachádza. Stredne veľké kúpeľne sú najlepšie zastaviť svoj výber na produktoch s nasledujúcimi rozmermi: 100×70 cm alebo 100×80 cm, s rohovým typom palety.

Formuláre

Väčšina výrobcov vyrába výrobky vykonávané v dvoch najbežnejších formách:

 • Štvorcové (pravouhlé);
 • Roh.

Posledný vzhľad je v podstate trojuholníkový dizajn, ktorej jedna strana je polkruh.

Výber tvaru výrobku by mal byť založený na mieste v kúpeľni vyhradenej pre sprchu. Je to pre malé izby, ktoré je vhodnejšie vybrať si uhlový subpásmom s rozmermi 110×90 cm alebo 90×90 cm.

Ako si vybrať?

Základné momenty, na ktorých by sa mala pozornosť venovať pri nákupe sprchovej kabíny, okrem funkčnosti dizajnu a rad ďalších funkcií, budú rozmery a úroveň zaokrúhľovania palety, ako aj kvalitu surového \ t Materiály používané na výrobu.

Optimálne a univerzálne riešenie bude stále akvizícia uhlovej palety, vďaka ktorej je možné inštalovať polkruhovú a štvorcovú verziu produktu.

Dnes na trhu tohto výrobcov výrobcovia ponúkajú hotové súpravy, Mať záclony, sprcha, steny, samotné palety alebo návrhy, ktoré budú vybavené prvkami založenými na preferenciách zákazníkov. Okrem toho, aby vytvorili zloženie bez problémov, môžu byť výrobky rôznych výrobcov. V druhom prípade je potrebné venovať osobitnú pozornosť dimenziám, aby sa všetky komponenty navzájom spojili.

Z hľadiska úspor hotovosti na montáž sady na základe ich vlastných preferencií a chutí budú občas lacnejšie, než získať už vybavené.

Pokojné farebné riešenia budú najprijateľnejšie, pretože bez ohľadu na zvolený štýl v interiéri miestnosti, budú dokonale zapadnúť do celkového konceptu.

Oceľová alebo biela farba sú veľmi laconické a nepotrebujú ďalší dizajn alebo dekoráciu s farebnými prvkami iných odtieňov. Klasické varianty paliet, s výhradou ich vysokej kvality, budú trvanlivé a atraktívne, čo vám umožní používať v budúcnosti v prípade potreby, bez toho, aby sa uchýlili k akvizícii nových návrhov.

Inštalácia

Aby sa sprchová kabína harmonicky nachádzala v interiéri, je dôležité správne vybrať tvar palety, pretože je možné lokalizovať sprchu nielen v uhlovej časti miestnosti, ale aj v strede. Takáto možnosť bude pôvodné riešenie, ale len ak to umožňuje oblasť miestnosti a majitelia obytných priestorov sa rozhodli urobiť úplnú prestavbu alebo počas výstavby domu.

Pred vstupom do inštalácie sprchovej palety musíte kúpiť všetky komponenty, Takže dizajn po inštalácii bol plne pripravený na použitie. Okrem samotného palety bude potrebné pre sifón, potrubie pre odtok a iné povinné položky.

Inštalácia sprchovej kabíny v opačnom rohu z kanalizačného systému v miestnosti si vyžaduje jeho inštaláciu do špeciálneho rámca na poskytovanie dodávky všetkých systémov zásobovania vodou a vodou.

Odborníci odporúčajú inštaláciu produktu len po montáži a kontrole hlavnej plochy pre zakrivenie. Na tieto účely je lepšie použiť úroveň alkoholu. Zostava palety dochádza po kontrole integrity produktu a prítomnosti všetkých potrebných komponentov.

Je potrebné vykonať práce, pričom dodržiavajte krok za krokom, ktorý je zahrnutý v súbore produktov:

 1. Pripravte si nohy, vodiace lišty a upevňovacie prvky, je potrebné otáčať paletu a konsolidovať tieto časti na dne. Polkruhové modely majú dodatočnú nohu, ktorá je inštalovaná v strede.
 2. Ďalej sa práce vykonávajú na upevnení sifónu a rúrok s inštitúciou komunikácie do kanalizácie, nezabudli na utesnenie kĺbov.
 3. Skontrolujte, či je inštalácia jednoduchá, či sa práca vykonáva správne, potom dno nebude mať sklon a produkt nebude trhlina, ak to stojí. Na záver, utesnenie kĺbov a ich dekorácie. Veľmi často sa na tieto účely používa stlinh.

Oprava

Rovnako ako akýkoľvek dizajn, môže byť potrebné opraviť sprchový vaňou. Dôvodom tvorby vad môže byť továrenské manželstvo, v dôsledku čoho sa na povrchu objavia trhliny. Niekedy sa vyskytujú poruchy, keď je výrobok neaktívny počas prevádzky.

Situácie tvorby trhlín na palete v dôsledku chýb uskutočnených počas procesu inštalácie.

Opravy môžu byť vykonávané sám o sebe, hlavnou vecou je, že paleta bola úplne demontovaná.

Na opravu budú potrebné nasledujúce nástroje a materiály:

 • prostriedky na odmasťovanie;
 • Farba a kefa.

Prvá vec, ktorú je paleta dôkladne vyplatená, po ktorej musí byť sušená. Oblasť, kde sa trhlina vznikla, je odmasťovacia, maľba sa aplikuje na strapec. Po úplnom sušení prvej vrstvy je aplikovaná druhá. Pre úplné sušenie bude trvať asi jeden deň.

Hlboké trhliny si vyžadujú veľké úsilie a čas na opravu. Okrem toho je potrebné kúpiť tvrdidlo na farbenie zloženie, rovnako ako ruky vŕtačka. Technológia práce spočíva v bubnovom a rozširovaní trhliny na šírku približne 2 mm. Ďalej je miesto naplnené kompozíciou, potom, čo je mrazený, povrch musí byť zapálený jedincom.

Prostredníctvom chyby sa eliminuje pri použití farby, tužidlo a epoxidová živica. Sklolaminát je nalepené na otvor a spracované niekoľkými vrstvami epoxidu. Potom sa aplikuje povrch a tvrdidlo.

Na základe zloženia materiálu môže byť paleta opraviť s použitím bežného zvárania. Takáto metóda opravy je však lepšia na zveriť profesionálov, pretože na to bude mať špeciálne vybavenie. Posledná metóda umožňuje získať homogénnejší povrch v oblasti tvorby trhlín.

  Pri vykonávaní akejkoľvek práce s akrylovým povrchom je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, najmä na výrobu len v dobre vetraných priestoroch, v niektorých prípadoch – vonku.

  Pokyny na inštaláciu sprchovej palety Pozrite sa na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár