Bad sa umyje toalety: príčiny a riešenie problémov

K dnešnému dňu je toaleta v každom dome alebo byte. Každý deň sa výrobcovia Unitasis zlepšujú a dopĺňajú toto zariadenie. Sú rôzne veľkosti, tvary a farby, a tiež sa líšia v zariadení výroby, vypúšťania a vody. Existujú však situácie, keď sa začína zhoršiť. Musíte sa oboznámiť s častými poruchami toaletného systému, aby ste problém vyriešili nezávisle.

Príčiny

Slimák je jedným z dôvodov, prečo môže toaleta zastaviť. Ak sa slivky upchatia, potom voda z nádrže bez tlaku a pomaly. V nádrži sa nachádza malá diera, ktorá v priebehu času zarastená s limetickými usadeninami, ktoré zasahujú do normálneho prúdu tekutiny. Kôš padajúci do nádrže je tiež celkom častý. Spravidla to sú kúsky starej gumovej hadice, ktorá je pripojená k plavuce toaletu. Ale ak WC nemá žiadne kryty, potom je to úplne neočakávaný blokovanie.

Tiež veľmi častá príčina zhoršovania prania toalety je poškodený smalt. Drsnosť, trhliny, škrabance a čipy zasahujú do odpadu z odpadu, aby sa dostali do kanalizácie. Dirt sa akumuluje, keď je tlačidlo stlačené, časom spozvádza s vodnou kvapalinou.

Stáva sa to, že toaleta je nová, a to funguje zle. S najväčšou pravdepodobnosťou, problém v toalete sifón. Aplikácia v tvare funkcie Funk je s drenážou so svahom alebo v strede. To znamená, že krk slivky sa nachádza v blízkosti okraja misky. Ďalším dôvodom môže byť umiestnenie vypúšťacích otvorov. Čím bližšie otvor do stredu misky, menej vysoko kvalitné umývanie. Najlepšia voľba pri nákupe toaletnej misky bude model s kapilárny flush, pretože v tejto verzii je voda umýva celý povrch misky. Voda vstupuje do misky cez množstvo otvorov, čím poskytuje vysoko kvalitné umývanie. Avšak, ak sa spočiatku bola WC dobre umytá, potom stojí za to, že je potrebné venovať pozornosť uvedeným vyššie uvedeným dôvodom.

Ďalším dôvodom pre zlé umývanie je nevlastní voda na toaletnú misku. Samozrejme, že pár litrov vody v nádrži nemôže poskytnúť vysoko kvalitné umývanie. V dôsledku plavákového ventilu sú možné voči vode, čo je predtým, ako sa voda vypne. V starej toalety môže byť vinník samotný plavák. Často sa však stáva, že voda nemá čas dostať sa do tanku, pretože to ide. Stáva sa to, že voda nejde do nádrže. Najčastejšie, takýto problém vzniká od majiteľov oceľových rúrok, pretože sú upchaté vápencovým sedimentom a zabrániť prúdeniu vody.

Okrem všetkých uvedených dôvodov, v súkromných domoch, dôvodom môže byť aj nízko kvalitné plánovanie kanalizácie. V súkromnom dome môže byť problém s umytím tiež spôsobený nedostatkom ventilátora. Jednoducho povedané, kvôli nedostatku vetrania pre kanalizáciu na akumulované plyny, nikde dostať von. V dôsledku toho začínajú hromadiť a vytvoriť vzduchovú zástrčku, ktorá interferuje s rovnomerným umývaním vody. Okrem toho, ak sa akumulovaný plyn zistí cestu von, potom všetci obyvatelia domu presne o tom vedia, pretože sa objaví veľmi nepríjemná separálna vôňa, ktorá vznikla nielen na toaletné plyny, ale aj výfuku umývadla a kúpeľa.

Príčina môže byť tiež nesprávna poloha a zaujatosť. Inštalatéri mohli jednoducho vykonať svoje pracovné miesta, aby zarobili peniaze bez úpravu a bez kontroly správnej inštalácie WC, tiež stlačením tlačidla odtok vody. Pomerne rozšírený moment je nesprávne zvolený priemer kanalizačnej rúry. Ak nie je v súkromnom dome žiadna centrálna kanalizácia, ale cesspool, potom to môže byť tiež jasné znamenie, prečo to funguje zle dobre. Je vždy potrebné hľadať príčiny a spôsoby, ako vyriešiť, prečo voda nie je prijatá, nejde klesať, nezostupuje vodu. V kruhu môže papier oneskoriť, ak voda ide dobre.

Riešenia

Po prvé, mali by ste sa pozrieť pod hru. Možno, že dôvod na prestávku bude okamžite viditeľný, čo uľahčí situáciu. Ak je dôvod v limetických sedimentoch, potom Môžete použiť jeden z niekoľkých receptov na čistenie všetkých WC:

 • Musí zostať v nádrži o niečo menej ako 1 liter vody. Ďalej užívajte 100 g 5-7% roztoku kyseliny ortofosforečnej, zaspávajte v zvyškoch vody v nádrži, počkajte 15 minút a umyte.
 • Mal by byť ponechaný v nádrži o niečo menej ako 1 liter vody. Nalejte 0,5 litrov bora a octu. Počkajte 2 hodiny a drop vody.
 • Je potrebné odísť v nádrži o niečo menej ako 1 liter vody. Ďalej užívajte 3-4 balenia citrónovej kyseliny, aby sa naleje do nádrže. Víno potrebné po 6-8 hodinách nečinnosti. To je vhodné stráviť túto možnosť večer, pretože kyselina môže byť ponechaná v nádrži na celú noc. Je dôležité poznamenať, že nádrž môže byť čistená týmto spôsobom. Ale pre iné podrobnosti o toalete sa tieto postupy musia opakovať 3-4 krát. Mimochodom, je to z tohto dôvodu, že sa odporúča opustiť silné chemické čistiace prostriedky, pretože veľmi rýchlo pokaziť gumené a plastové časti na toaletu.

Ak je dôvod v smaltovaní, potom najjednoduchší spôsob, ako nahradiť nové WC. Prípadne môžete vyostriť poškodené miesto alebo použiť nový smalt s špeciálnou pištoľou. Predbežný povrch sa musí vyčistiť. Stojí však za to, že nezávislý náterový smalt je veľmi odlišný od maľby továrne a nebude trvať dlho. Je lepšie vypočítať, ako opodstatnené obnovenie toalety. Možno bude lacnejšie kúpiť nové.

V prípade poruchy vody, ak je problém vo ventile, potom je potrebné ho nastaviť a tiež čistý. Ak voda ide do potrubia, potom je potrebné vykonať súbor opatrení na odstránenie poruchy. Možno, že potrebujete vyčistiť sedlo hrušky, alebo samotná hruška mohla prasknúť a stratiť jej elasticitu a jeho výmena je potrebná. Alternatívne môžu byť skrutky vo vnútri nádrže poškodené a voda pretrvávajú cez tieto otvory. V tomto prípade sa skrutky zmení, alebo výstuž nádrže.

Ak vôbec nejde voda do nádrže, bude potrebné vykonať vážne čistenie položenia na toaletu. Na tento účel je potrebné prekrývať vodu pre celý apartmán alebo doma. Odstráňte zvlnenie vedúcu k nádrži. Ďalej potrebujete odskrutkujte skrutku, ktorá odreže vodu do nádrže. Odporúča sa pripraviť zariadenie na čistenie rúrok alebo sami z oceľového reťazca. Jeden koniec potrubia je skrútený ako Kollet, a na druhom konci robia malý háčik (ako hrášok šijacích kolíkov).

Čistenie, aby sa lepšie, ako jedna osoba natiahne reťazec, a druhý je slúžiť reťazec do potrubia, snaží sa zničiť blokády, ktoré usporiadané na stenách potrubia. Stojí za to zaplatiť pozornosť tomu, akonáhle je umiestnenie možnej prestávky, musíte nahradiť povodí, prepínať vodu a uistite sa, že blok je odstránený pred vytiahnutím reťazca. Ak voda prúdi, ale okamžite zastavil, malo by sa pokračovať v otáčaní reťazca, pomaly ho stiahne z miesta miesta. Po tomto postupe by mal tok vody normalizovať.

Ak sa v súkromnom dome použije cesspool, použije sa cesspool, potom sa má dobre otvoriť, kde sa odpadáva od domu spája. Ak je plémová rúra trochu nižšia ako hladina vody v jame, potom je to príčina problému. Ak neexistuje žiadna ventilátor, potom existujú dve možnosti. Alebo nainštalujte potrubiu strešným výstupom domu, alebo nainštalujte vákuový ventil. Zmeňte svah potrubia je nemožný. Tu môžete ponúknuť rekonštrukciu všetkých kanalizácií na základe inštalovaných mier budov. Tam je iná možnosť – Dajte elektrické čerpadlo na nútený prietok vody.

Prevencia

Ak sa dnes stalo, že sa to stalo s problémom zlého flush, potom to nezaručuje, že v budúcnosti takáto situácia nebude opäť vzniknúť. Preto je veľmi dôležité vykonávať preventívne spracovanie toalety. Lime vklady v miske toaletnej misky, ako aj v potrubiach av nádrži budú naďalej akumulovať. Je nemožné vylúčiť tento okamih, ale pripraviť sa vopred, len pomáha prevencii WC.

Vykonáva sa takto:

 • Na WC a nádrž musí mať nevyhnutne veko, aby sa obmedzilo padajúce do systému cudzích predmetov, ktoré musia byť nevyhnutne odstránené na toalete.
 • Aspoň raz mesačne vám poradia, aby ste si prečítali celý systém so špeciálnymi chemikáliami. Špeciálny prášok sa naleje do vypúšťacieho otvoru, ktorý vyhral 15 až 30 minút, je potrebné vypustiť. Tiež pravidelne užitočné na čistenie toalety s reťazcom.
 • Nezabudnite na odtokovú nádrž. Pravidelné testovanie mechanizmu a jeho integrity je jednoducho nevyhnutné. V tomto prípade bude možné okamžite odstrániť poruchu vytvorenú, a dokonca skôr, než je vážnejšia rozbitie.

Ako si vybrať?

Ak chcete vybrať toaletu s dobrým umývaním, musíte venovať pozornosť viacerým parametrom:

 • Bashka Umiestnenie. Nádrž umiestnená v hornej časti je oveľa lepšia ako ten, ktorý je umiestnený nižšie. Čím vyššia je potrubie, tým viac tlaku vody.
 • Kapilárne umývanie je horšie ako obvyklé. Modely s kapilárnou premyté sú populárne, pretože voda v miske spadá z niekoľkých strán a umyje sa úplne. Zadná časť misky predstavuje však najmenšie množstvo vody, čo znamená, že táto časť toaletu je najcitlivejšia na znečistenie.
 • Ak sa nachádza vo vnútri misy, bude to efektívnejšie, bude účinnejšie, v takom toalete. Ale má nevýhodu – tento zápach. Na takej toalete, obsah až do prania leží na povrchu, získavanie.
 • Najznámejšou WC je porcelán, pretože misa takejto toalety je dokonale čistená. Porcelán má veľmi hladký povrch bez. Na druhom mieste sú toalety z preskleného férie.

   Stojí za zmienku, že najväčšia časť problémov spojených s toaletnou miskou je riešená nezávisle bez volania do domu verejných služieb alebo inštalatérov, ktorých služby sú dosť drahé. Ak však neexistuje dôvera v správnosť činností alebo problém nie je vyriešený, stále stojí za to uviesť služby profesionálnych inštalatérov.

   O tom, ako čistiť toaletnú nádrž z mierky, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: