Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa – Klasické interiérové ​​riešenie tejto miestnosti. Farba je spojená s čistotou, sviežosťou a neutralitou. Jeho expresívne závisí od mnohých faktorov, ktorých znalosť nám umožní správne a harmonicky vytvoriť bielu kúpeľňu.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

osem

Fotografia

Zvláštnosť

Je potrebné okamžite vykonať rezerváciu: Biela kúpeľňa je pomenovaná tak podmienená. Dizajn neznamená naplnenie priestoru prvkov nábytku len biele. Zostáva len dominantné interiérové ​​zloženie, ale má kontrastnú kombináciu. Interiér znamená mnohostranné. Z tohto dôvodu sa počas konštrukcie situácie používa niekoľko tónov.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Samotná farba biela farba je jedinečná. Málo ľudí vie, že sa skladá zo všetkých odtieňov dúhy. To vysvetľuje jeho kombináciu s inými odtieňmi palety farieb. V závislosti na tom môže mať rôzne emocionálne farby. Tento faktor je charakteristickým znakom bielej a umožňuje používať tón na akýkoľvek detail zvoleného dizajnu.

Môže sa použiť:

 • Keď obkladá steny, strop, podlaha;
 • ako hlavný tón nábytku a inštalatérstva;
 • Na zdobenie príslušenstva;

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

 • V konštrukcii kúpeľňového osvetlenia;
 • V okenných rámoch, svahy, dverové boxy, dvere;
 • V tóne príslušenstva, uterákov, vaňového bielizne.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Tón môže byť teplý, studený, snow-white, textúry – potiahnuté, perla, matný, lesklý. Záleží na typ materiálu použitého na usporiadanie kúpeľne. Takáto funkcia vám umožňuje používať v dizajnových produktoch s iným povrchom, zmierňujúcim alebo zvýraznením určitého zamerania dizajnu. Biela farba zhromažďuje metchové objekty nábytku.

Voľba tejto farby je obzvlášť úspešný pre malé kúpeľne. Harmonický kúpeľňový dizajn v bielom tóne v prípade, že kúpeľňa nemá prirodzené osvetlenie, ktoré dnes získava popularitu. Tento dizajn je vhodný v kúpeľniach starých bytových domov Stalinok, Khrushchev a Brezhneva.

S pomocou bielej, môžete sa zbaviť pocitu gravitácie a represívnej atmosféry vytvorenej nevýhodou užitočnej plochy.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Výhody a nevýhody

Ak chcete lepšie pochopiť možnosť dizajnu kúpeľne v bielych farbách, stojí za to zvážiť výhody tohto dizajnu:

 • Takéto kúpeľne sú esteticky atraktívne. Vzhľadom na variabilitu textúry tieňa, môžu vytvoriť povrch s požadovanou reflektivitou.
 • Biela dominancia zaisťuje kúpeľňu z prekrývania pevnej steny. Kvôli tomu môžete vizuálne urobiť steny nad a širšie.
 • Biela farba v dizajne kúpeľne vám umožní vizuálne skryť chyby základov a zlomenú perspektívu, elimináciu miestnosti z viditeľnej fragmentácie.
 • Takýto tón môže byť základom pre konštrukciu akéhokoľvek stylistu. Biela farba je vhodná v klasickom, etnickom, vinobranie, moderných smeroch.
 • Biela farba je kombinovaná so svetelnými zariadeniami akéhokoľvek typu a farby. Na úkor neho sú vhodné v interiéri bez ohľadu na dekor.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

 • Pri pridávaní akéhokoľvek farebného kontrastu sa biela kúpeľňa stáva elegantným. Môže byť vydaný pomocou produktov z rôznych materiálov.
 • V závislosti na perspektíve konkrétnej miestnosti na úkor farby môžete prospieť akúkoľvek uhol. Farebné zefektívnenie interiéru, dokonca aj na policiach nebudú vytvorené pocit poruchy.
 • Biela farba prispieva k presnosti používateľov. Každý člen rodiny sa nedobrovoľne nasleduje objednávka pri použití takejto kúpeľne.
 • Takáto registrácia je premenná pri prevode požadovanej nálady. Kvôli tienidlu je možné vytvoriť atmosféru.
 • Vzhľadom na vývoj nových technológií je možné vykonávať dokonale biely povlak bez nečistôt iných tónov.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

S najvýhodnejšími výhodami dizajnu kúpeľní v bielych tónoch sú chyby.

 • Biela farba známok. V podmienkach kúpeľne sa neustále podrobí znečisteniu, ktoré sú obzvlášť zreteľne viditeľné na povrchu snehu-biele.
 • Napriek množstvu čistiacich prostriedkov, biela farba v interiéri v čase stráca svoju bývalú atraktívnosť a stáva sa žltkastý. Týka sa to nábytku a doplnkov.
 • Vizuálny účinok bielej farby sa zvyšuje nielen miestnosť. Podrobnosti nábytku sa tiež zdajú objem.
 • Ak sa biela nachádza na bielom pozadí, stratí expresivita. Z tohto dôvodu musíte pridať ďalšie odtiene do dizajnu a zmesi textúry.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Hojnosť bielej farby v dizajne kúpeľne zaväzuje dizajn iných izieb doma s bielym pozadím. V opačnom prípade bude zaťaženie očí pri vstupe do kúpeľne veľmi silné. Okrem toho, ostrý prechod z jedného vnímania farieb do druhého môže negatívne ovplyvniť náladu domácností.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Farebná schéma

Výber dodatočnej bielej farby by mal byť úmyselný. Dokonca aj malé množstvo kontrastného tieňa môže zmeniť vnímanie. Napríklad, vytvoriť klasický dizajnový efekt s inherentným v ňom, môžete kombinovať bielu farbu so zlatom alebo bronzom. Môže to byť zlaté rukoväte mixérových miešačiek, zrkadlové rámy, zrkadlový odtieň, bývanie lampy, stolové rukoväte, kúpele.

Zlato diverzifikuje dokonca aj tie nudné kúpeľňové interiér, aby bol mäkší.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Pre moderné interiéry kúpeľní vhodný striebro. Prítomnosť chrómových povrchov vyzerá menej prenasledovaná, hoci v tomto prípade bude musieť pridať farbu kontrastu na bielu. Napríklad môže byť ľahká šedej farby vo forme mramorových rozvodov, úspešnej kombinácie bielej, sivej bielej a zelenej. Zároveň môže byť farba doplnená malým doplnkom (napríklad závod vo váze), vloženie mozaiky, panelu.

Je dôležité, aby farebný kontrast bol mäkký, stlmený.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Lepšie ako iné tóny biele v kúpeľni je kombinované s odtieňmi prírodného (dreva) gama. Je to béžové a hnedé tóny rôznych stupňov nasýtenia. Populárna biela kombinácia s odtieňom svetla a tmavého dubu, wenge (zriedený hnedý tón s čiernou).

Dnes je takáto kombinácia viac v dopyte ako miešanie bielej s béžovou a čiernou, rovnako ako svetlé akcenty.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Pokiaľ ide o nasýtené palety farby, stojí za zmienku: Ich kombinácia nie je vždy harmonická. Napríklad červená a biela kúpeľňa bude udať spôsob harmonizácie dizajnu, ktorý je založený na bielom bude kombinovaná s ľahkým wenge a zelenými odtieňmi. Červená výhodne nahradí oranžová, žltá, ružová. Fialová biela, modro-biela, tyrkysová biela alebo šalátová kúpeľňa vyzerá krásne s moderovaním pridávania studených farieb.

Často sú jasné farby lepšie nahradiť svetlom (napríklad modrý odtieň).

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Kombinácia materiálov

V podmienkach kúpeľne je nežiaduce použitie materiálov zničených vlhkosťou, parou, chemikálií pre domácnosť. Povrchy budú musieť neustále čisté, utrite, umývať, suché. To znamená, že suroviny použité na prvky usporiadania musia byť odolné voči zničeniu akéhokoľvek druhu. Preto nie sú vhodné MDF, drevotrieskové dosky a podobné dosky na zostavenie interiéru kúpeľne.

Hlavnými druhmi materiálu pre kúpeľňu sú kovové, drevené, plastové, sklo. Na úkor moderného vývoja v zozname môžete pridať materiály na základe rôznych polymérov.

Napríklad, ak sa skoršie boli kúpele vyrobené najmä z liatiny, dnes je praktickejšie používať akrylové modely s atraktívnym snehovo bielym povrchom. Nie je hrdzavý, nezmení farbu v procese použitia, slúži dlhú dobu.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Výber konkrétneho typu materiálu závisí od jeho účelu, tvaru, veľkosti. Pohodlie hlavnej časti surovín používaných na usporiadanie je kombináciou. Napríklad strom vyzerá dobre s mramorom. Sklo vhodné všade. Uľahčuje ich priestor, či je to obvyklé oddiely, sklenené záclony alebo zrkadlový list.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Dosky s umývadlom môžu byť vyrobené z prírodného alebo umelého kameňa. Nevyzerajú masívne, zatiaľ čo úspešne sa pozerajú na pozadí zrkadiel, mramorových povlakov, drevených boxov a kovových konštrukcií s chrómovaným alebo natretým povrchom. Plastové harmonické s akýmkoľvek materiálom. Je schopný napodobniť požadovanú textúru. To eliminuje potrebu používať materiály v kúpeľni, sa zrúti s časom z vody.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Výber nábytku

Počet nábytkových prvkov v bielej kúpeľni je poslušná miestnosť, výška stropu, funkcie plánovania. Povinná podmienka je streamford formy akéhokoľvek predmetu. Bez ohľadu na to, či je to stojan, skrinka, tabuľka, skrinka alebo sada otvorených konzolových políc. Všetky hrany musia mať spracovanie na odstránenie možnosti zranenia.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Ak je kúpeľňa malá, štandardná súprava bude umiestnená v ňom: Umývadlo s stolom a namontovanými policami alebo skrinkou pre hygienické príslušenstvo. Keď je kúpeľňa kombinovaná, nábytok sa zvyčajne spravuje viac priestoru. V tomto prípade môže byť polica niekedy nahradená kompaktným lineárnym alebo uhlovým stojanom typu. Ak je priestor obmedzený na minimum, miestnosť je vybavená namontovanou poličkou na dverách. V takýchto prípadoch musíte použiť akýkoľvek výklenok alebo poraziť výstupok.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Ďalšia vec, ak je kúpeľňa charakterizovaná medzerou. Plánovanie takáto miestnosť môže dať veľa príležitostí pre dizajn v bielych tónoch. Niektoré takéto priestory sú viac ako obývacie izby prispôsobené v kúpeľni. Môžu mať pódium pod vaňou vo forme misky rôznych tvarov, dvoch tabuliek s podložkami, obliekací stôl s hmotnosťou roll-out zásuviek.

Okrem toho, sada môže obsahovať shellage s vyhrievanou uterákovou koľajnicou, hrudníkom zásuviek so zrkadlom. Niektoré izby majú aj miesta na rekreáciu.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Pavol a steny

Pre dizajn podlahy a steny kúpeľne v bielych farbách môžete použiť rôzne materiály. Pre steny je prevažne dlaždice, mozaiky, stenové panely z plastu alebo typu plechu. Použitie tapiet, omietky je nežiaduce: plesní a môžu sa pohybovať od zeme. Najlepšie podlahové materiály budú dlaždice, porcelánové a epoxidové podlahy.

Vzhľadom k tomu, biela farba pre podlahu je úplne nepoctivo, je zriedený svetlou sivou, odtieňom svetla dubovej wenge a sivým béžovým tónom. Môžete vyskúšať kombináciu bielej s neutrálnym mramorom.

Materiál pre podlahy by mali byť vybrané s protišmykom, aby sa vylúčilo riziko zranenia. Vhodná malá úľava alebo matný typ textúry. Je lepšie použiť kameň alebo žuly.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Ak chcete dokončiť steny, je lepšie používať plastové panely s imitáciou požadovanej textúry. Môže to byť výhľad na staršie maľované drevo, imitácia mozaiky, tehlové alebo kachľové murivo. Pre zónu kúpeľa bude najlepší obkladový materiál dlaždice. Je trvanlivá, praktická, ľahko odchádzajúca, odolná voči oderu. Zároveň sa dá kombinovať s panelmi a zahŕňajú malé vložky do formy panelov v dizajne, ktorá diverzifikuje interiér miestnosti.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Výber sanitárnej keramiky

Výber kúpeľa, stojí za to zvážiť množstvo požiadaviek. Okrem vlastností plánovania a metra je dnes možné postarať o dodatočný komfort, berúc do úvahy záujmy každej domácnosti. Niekto je celkom obvyklá voľba vo forme oválneho kúpeľa.

V obmedzenom priestore je možné použiť uhlovú odrodu. Niektorí dávajú prednosť sprchu. Iné ako kúpeľ-misa alebo vírivka. Okrem formulára môže byť kúpeľ odlíšený prítomnosťou zábradlia, krokov, sedacích prípravkov.

Možnosti na trhu prezentovali veľa. Ak je to žiaduce, každý kupujúci si môže vybrať model, ktorý sa vám páči, berúc do úvahy chuť a rozpočet.

Ak nie je takýto výrobok, môžete si objednať kúpeľ individuálne, voľba je naozaj široká. Keď chcem originalitu, vaňa sa skladá s imitáciou tehličiek so sivými švami.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Niektoré ďalšie ako možnosť na nohách. Niekto preferuje modely okrúhle a dokonca trojuholníkový tvar. Keď je v kúpeľni priradená veľká miestnosť, môžete nainštalovať kúpeľ na dve. Každý typ výrobku má svoj vlastný dekor. Zadná strana kúpeľa môže napríklad zdobiť imitácia štukového materiálu z základov.

Biela kúpeľňa

Ak je kúpeľňa kombinovaná, WC sa snaží vyzdvihnúť hlavné inštalatérske práce. Zároveň musíte vybrať nielen belosť tieňa. Je dôležité opakovať textúru materiálu kúpeľa. To isté platí pre materiál škrupiny. Inak vytvoriť efekt súboru nebude fungovať.

Čiastočne vyriešiť tento problém môže byť nákupom identických ventilov, miešačiek s pólmi. To vám umožní rozptýliť pozornosť z menšieho rozdielu v faktúre alebo forme. Ak je tieň iný, budete musieť oddeliť inštalatérskemu dielu od seba kontrastový nádych nábytku, dosky, steny alebo podlahy, aby sa výklenok v inom tóne. Takže rozdiel bude menej výrazný.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Osvetlenie

Systém osvetlenia kúpeľne znamená zloženie z centrálneho a pomocného osvetlenia. Toto rozdelenie na 2 (niekedy 3) funkčné zóny. Tento prístup je spôsobený tuhými požiadavkami na svietidlá pre kúpeľne.

Normy zahŕňajú:

 • vzdialenosť od nebezpečných (mokrých) zón;
 • minimálna prípustná výška hodnota;
 • Typ ochrany svietidla;
 • stabilita svetelného zdroja na vlhkosť;
 • Technológia Montaja.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Centrálne osvetlenie Takýto kúpeľ – povrchový panel, Reflektory vstavaného typu, ako aj flexibilnú LED pásku alebo kábel, menej často – modely so svetelnými reflektormi. Keďže takéto zariadenia sú ležiace, jednotlivé rohy kúpeľní nie sú osvetlené v požadovanom objeme. Preto je potrebné ďalej zvýrazniť zónu nad zrkadlom. Tu sú rôzne svetelné techniky. Môžu to byť lampy s nastavením uhla sklopných, geometrických modelov, vstavaných svetlo vnútri zrkadiel.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Výhodné je ergonomické svietidlá. Masívny dizajn je horší ako svetelný roztok. Zameranie viacerých laconických svietidiel, čím sa vytvorí účinok harmónie svetla.

Deker nástrojov môže byť pozlátené, kovanie prvky, chróm, otvorené motívy. Ak je to možné, zariadenie musí byť zatvorené, v prioritných hmlových bielych plaffoch. Nádych žiarenia je lepší vybrať neutrálnu alebo teplú bielu.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Zaujímavé nápady

Recenzie vľavo vo fórach pre výstavbu a opravy kúpeľní ukazujú, že kúpeľňa v bielej farbe je aktuálny trend modernosti.

Toto je potvrdené príkladmi fotogalérie:

 • Štýlové riešenie modernosti s použitím výklenku a minimálny súbor detailov usporiadania v oblasti kúpeľa a umývanie.
 • Izba v duchu obytných priestorov. Sklenené záclony rozdeľujú sprchový priestor a umiestnite pod obväzový stôl s stoličkou.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

 • Príklad pomocou panelov pod muitomátorom, kombináciou bielych leskov s matným svetlohnedým kontrastom.
 • Možnosť s oblúkom a výklenkom zapojeným do vstavaného nábytku so zrkadlom, boxmi a regálom.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

 • Príklad zmeny v neutrálnom interiéri pridaním príslušenstva v modrom tieni.
 • Originálne riešenie pre výrobu malého priestoru. Biele miešanie s drevom a zelenou prináša veselú farbu.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

 • Riedenie bieleho a sivého zlata. Použite lesklé povrchy, kombináciu zakrivených a rovných čiar.
 • Príklad vytvárania jedného súboru z inštalácie a nábytku pomocou pozláteného dekor. Okrem hlavnej sady prvkov je zapojený zrkadlový rám, uteráky a držiaky bagette.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

 • Možnosť so sprchou je navrhnutá vďaka mozaike dlaždice s matkou perla. Kombinácia rôznych povrchových výkresov na stenu vyzerá zaujímavé.
 • Príklad zmeny vnímania farieb v dôsledku podsvietenia LED RGB. Vzhľadom na svetlo vstavaného povrchu pásky stien sa zdajú modré.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

 • Kombinácia s modrou vyzerá krásne a čerstvé. Použitie lesklej textúry robí dominantný dizajn bielej farby.
 • Zapnutie zeleného mozaiky okolo obvodu miestnosti mení vnímanie. Kúpeľňa vyzerá útulný.

Biela kúpeľňa

Biela kúpeľňa

Ako si vybrať dlaždicu v kúpeľni, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár