Bronzové mixéry: originálne detaily v interiéri

Dnes sú spoločnosti zaoberajúce sa výrobou sanitárnej techniky v ich sortimente obrovský výber miešačov vyrobených z najmodernejších zliatin a materiálov. Jedna z najvyhľadávanejších možností je mixér pod bronzom. Kupujúci si môže vybrať vhodnú možnosť pre kuchyňu alebo kúpeľ, pre bidet na WC a verejných priestoroch: sprchovací kút v bazénoch, sauny, kozmetické salóny.

Bronzový farebný mixér je možné zvoliť pre takmer akékoľvek riešenie štýlu. Ale najvýhodnejšia takáto inštalatérska tvorba v interiéroch vyrobených v retro štýle, vintage alebo provence.

Zvláštnosť

Bronzové výrobky boli vždy v žiadnom prípade náhodou. Bronz je veľmi odolný materiál, ktorý je rezistentný voči vlhkému prostrediu a rôznym nečistotám, bez akéhokoľvek, a to ani najkvalitnejší systém zásobovania vodou. Žeriav z tohto kovu vyzerá drahé a estetické. Bronzová farba vyzerá drahé a úctyhodné. Takýto mixér bude skutočnou dekoráciou av kúpeľni a v kuchyni.

Hlavnou črtou inštalatérstva v bronze je jeho jedinečnosť. Produkty rôznych výrobcov vyzerajú úplne inak. Niektoré kópie majú matný povrch pod starovekom s sotva zreteľnou nazelenou húštinou starožitností – ich forma spôsobuje ľahkú nostalgiu v minulom storočí aristokratizmu.

Iní svietia ako nový Samovár a prosím, svoj zlatý lesk. Tretia má tmavší odtieň pripomínajúce čokoládu. Rôzne tvary a farby vám umožňujú vybrať mixér pre akýkoľvek nábytok a akýkoľvek štýl.

Bronzové farebné batérie ľahko zapadajú do interiéru akejkoľvek miestnosti. Ak si želáte, môžete si vybrať žeriav na umývadlo v kúpeľni alebo na kuchynský filter.

Materiál

Na výrobu miešačov sa používajú rôzne materiály a rôzne zliatiny. Najviac rozpočtové modely sú vyrobené z špeciálnej kompozície obsahujúcej hliník a kremík. Avšak, hliník je veľmi mäkký kov, takže výrobky z nej nelíšia najmä silu.

Plastové má podobné charakteristiky. Nereaguje vôbec v prípade prítomnosti solí a iných nečistôt, nie je korózia, ale nestabilná na teplotné kvapky. Preto plastové batérie rýchlo prichádzajú do disrepair. Niekoľko správanie a keramických modelov sa správa lepšie. Sú veľmi atraktívne smerom von, ale majú veľkú krehkosť.

Najviac trvanlivé modely sú vyrobené priamo z bronzu. Táto zliatina obsahuje meď, cínu a drobné nečistoty iných komponentov – fosforu, zinku alebo olova. Avšak, takéto inštalácie sa vzťahuje na vypúšťanie elity, takže často výrobcovia nahrádzajú bronz s inými materiálmi – napríklad mosadz. Samotný mixér je odložený z neho a je pokrytá vrstvou bronzovej na špeciálnej technológii.

Vďaka tomuto povlaku dostávajú produkty množstvo výhod:

 • Estetický vzhľad, nie odlišný od produktu z bronzu;
 • cenovo dostupnejšie v porovnaní s pôvodným, cenou;
 • Špeciálny antikorózny povlak chráni miešač z agresívneho vplyvu chemických činidiel obsiahnutých v čistiacich prostriedkoch a vodovodovou vodou;
 • Mosadz je lepší ako bronz, prispôsobí komunikácii, takže prevádzkové vlastnosti takéhoto zariadenia zvyšujú;
 • Moderné metódy odlievania umožňujú získať produkt bez prázdnoty a iných vnútorných a externých defektov, a tiež umožniť vytvorenie komplexnejších a zaujímavejších.

Na zlepšenie vzhľadu miešačiek sú zdobené rôznymi dekoratívnymi prvkami, pre ktoré sa používa aj množstvo rôznych materiálov. Vedenie v tomto zozname Chróm a nikl. Tiež batérie žeriavy môžu byť pokryté smaltou vrstvou a dokonca pozlátením.

Veľmi originálne produkty zdobené sklenenými detailmi. Niektoré modely sú zdobené detailmi z obzvlášť odolného dreva.

Názory

Rozlišovať tieto typy dizajnov batérií.

 • Jednodobé modely, v ktorom sa teplota tlaku a vody nastaviteľné pomocou jednej páky. Taký mixér je oveľa jednoduchší otvoriť a zatvoriť. Zdvihnite a spustite rukoväť žeriavu je oveľa jednoduchšia ako otáčanie ventilov. A uľahčiť taký miešač ako iný model.
 • Dvojhustené modely, v ktorom sú dve samostatné žeriavy na dodávku studenej a teplej vody. Toto je klasický model, prvé mixéry sa uskutočnili v tomto výkone. Dnes majú veľa fanúšikov, pretože sa predpokladá, že je to ventilové bronzové mixéry alebo analógy pod bronzom najekonomickejšie z hľadiska spotreby vody.

 • Bezkontaktné modely – Toto sú nové generácie batérie. Takéto zariadenie má vstavaný senzor reagujúci na pohyb. Žeriav sa zapne, je možné, aby sa k nemu priniesli len ruky a vypne, keď sa pohyb v zóne viditeľnosti senzora zastaví. Je to veľmi hygienické a sú veľmi často inštalované vo verejných priestoroch s veľkou správnosťou ľudí – toaletách nákupných centier, kaviarní alebo hotelov.
 • Miešačky termostatu Môže zapamätať tlak a teplotu dodanej vody. Majú dva regulátory: Jeden je zodpovedný za silu tlaku a pomocou iného môžete zvoliť optimálnu teplotu vody. Pri inštalácii prístroja nastavte zadané parametre, ktoré budú odkazy. Zadané parametre môžete zmeniť stlačením tlačidla alebo pomocou prepínača.

 • Možnosť Cascadingu. Je odlišne označovaný ako vodopád: vodný prívodný otvor je široký a plochý a zvonka sa pripomína prirodzený vodopád. Bronzová kaskáda vyzerá veľmi estetiku. Okrem nezvyčajného dizajnu je mixér krásny a samotná farba. Bronz účinne naleje a zdalo sa, že je zvýraznený cez lejací prúd. Takáto krása je však o niečo drahšia ako tradičné vzory a spotreba vody v tomto prípade sa objavuje oveľa viac.
 • Dizajnérske batérie. Môžu mať jeden z vyššie uvedených návrhov. A ich hlavnou črtou je, že takéto miešačky majú veľmi nezvyčajný a jedinečný vzhľad. Vyrábajú sa v malých dávkach alebo sú vyrobené v jednotlivých kópiách.

Funkčnosť rozlišuje kuchynské batérie pre kúpeľňu a pre bidet. Funkcia kuchynských žeriavov je, že spravidla majú dlhý a vysoký nos, cez ktorý sa podáva voda. Existujú modely s výškovým nastaviteľným mechanizmom výtoku, aby ste pod ním mohli dať vysokú hrniec alebo vedro. Tam sú tiež produkty s filtračným žeriavom. To je zvlášť pohodlné v City Apartmán.

V sprche sú inštalované kúpeľňové batérie, na kúpeli a (alebo) na umývadle, ak existuje. Inštalatérstvo na sprchovanie a pre kúpeľňu musí mať sprchovú hadicu a výhodne dlhé emisie. Konštrukcia takýchto žeriavov je najčastejšie buď ventilom alebo pákou.

Pokiaľ ide o umývadlá, miešačky s krátkym výtokom sú vybrané pre nich tak, že neprekračuje samotný drez. Všetky možnosti dizajnu, vrátane Cascade, budú tu vhodné.

Nie každý mixér bude vhodný pre ponuku.

Existuje niekoľko možností pre inštalatérstvo navrhnuté špeciálne pre neho:

 • s areátorom, ktorý vám umožní zmeniť smer prúdenia vody;
 • s hygienickou sprchou;
 • s termostatom;
 • Dotknite sa, keď sa osoba približuje;
 • S vnútorným krmivom vodného prúdu – pre tie prípady, keď voda tokuje z bidetovu ráfika.

Ílové žeriavy pre bidety môžu na stene, na podlahe alebo priamo na samotnú toaletu. K dispozícii sú aj špeciálne modely pre hammam a kúpeľ. Vzhľadom k tomu, že je vždy vlhká atmosféra a vždy horúca, potom je inštalatérstvo potrebné obzvlášť silné, odolné voči baktériám a vysokým teplotám. Bronzové mixéry spĺňajú všetky tieto požiadavky, takže sa často môžu nachádzať nielen v Hamama, ale aj v rôznych kúpeľoch, kúpeľoch, sauny.

Štýl a dizajn

Voľba bronzového farebného mixéra je často spôsobená túžbou odolať miestnosti v jednom štýle. Contekhniki Design závisí od toho. Napríklad, ak je kúpeľňa zdobená v štýle prísnych anglických klasiky, bude vhodné dať ventilu kohútik prísny dizajn bez akéhokoľvek druhu dekorácií. Bronzový žeriav bude vhodný av dávnej interiéri kuchynskej izbe. Len v tomto prípade by sa malo priniesť na elegantnejší model – napríklad zdobené skleneným alebo kryštálovým gombíkom na žeriavu alebo s vložkami.

Ak v kuchyni alebo kúpeľni sú známky krajiny alebo provence, miešač s dvoma ventilmi je tiež vhodné a rezbárstvo s kvetinovými ornamentmi môže byť dekorácia.

Keďže Hamam je východný vynález, potom inštalatérstvo tu vyžaduje vhodný výkon. Najčastejšie je pre to, používa sa to isté staré a dobre známe klasické s dvoma žeriavmi pre studenú a teplú vodu. Mixér s senzorom dotykového snímača bude vhodný v štýle deco.

V kúpeľni, zdobené v štýle HI Tech, bude bronzový mixer nájsť svoju aplikáciu. Tu budete potrebovať moderné modely s rôznymi „čipmi“. Ako to nie je možné, mimochodom, kaskádová verzia sa zmestí do takéhoto kúpeľa. Okrem toho existujú modely s LED tryskou pre žeriav. Počas premytia sú LED diódy krásne zvýraznené prúdom vody, čo robí jednoduchý hygienický postup obzvlášť príjemný.

Výrobcovia

Všetci výrobcovia inštalatérskych zariadení môžu byť rozdelené do troch skupín. Toto sú prémiové výrobky, Eurostandard a ekonomická trieda. A takmer každý výrobca je produkt pre všetky cenové kategórie. Predpokladá sa však, že inštalatérstvo európskych firiem je drahšie ako ruskí a čínski výrobcovia.

Predpokladá sa, že najvyššia kvalita inštalatér produkuje talianske, španielske a nemecké spoločnosti. Nákup produktov európskych výrobcov si môžete byť istí, že je to skutočne vysokokvalitné, funkčné. Okrem toho má často zaujímavý dizajn.

Napríklad, jeden z európskych lídrov pri výrobe miešačov a príslušenstva k nim je považovaný za značku vytvorenú V Taliansku, – Boheme. Jeho hlavné výrobné zariadenia sa nachádzajú v Turecku. V katalógu BoHeme existujú klasické modely typu dvojzložkových žeriavov a produktov s technickými inováciami typu infračervených miešačov s elektronickými senzormi. Sú vyrobené z mosadze a kalenoe sklo, krištáľ, keramiku, kryštály Swarovski môžu byť použité ako dekorácie. To všetko spôsobuje nadšené hodnotenia zákazníkov a pomáha spoločnosti držať vedúce pozície na trhu.

Viac možností rozpočtu pre mixéry majú bulharský a český výrobcovia. Česká značka Zorgu ponúka mosadzy a oceľové miešačky s bronzovým postrekom, ktoré nie sú horšie v kvalite drahšie analógy. Špeciálny dopyt používa kuchynské batérie 2 v 1. V prípade potreby môže jeden otočný pohyb pre tečúcu vodu môže dodávať vodu z filtra.

Ako sa starať?

Aby sa bronzingový náter neodvážil, je potrebné starostlivosť.

Existuje niekoľko ľudových prostriedkov, ktoré ho pomáhajú udržať v pôvodnom formulári.

 • Ocot. Musí sa zmiešať s múkou a soľou a výsledná zmes je 10 minút na obzvlášť kontaminovaných miestach, potom sa premyje chladnú vodu a utrite suché.
 • Paradajka cestoviny. Aplikujte pastu alebo paradajkovú šťavu pre potenie inštalatérske miesta a po 30-40 minútach, opláchnite chladnou vodou. Táto metóda pomôže vrátiť pôvodnú brilanciu bronzu.
 • Olej z ľanových semienok. Niekedy je to dosť natrievať mixér, aby sa zabránilo nudným plakom.

Pozrite si nasledujúce mixéry v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár