Deep Sprcha Palety: Rozmery a tvary

Moderné rytmy života sú, že podnikatelia sa stávajú viac a menej obyčajne kúpaním (aromatické, relaxačné, upokojujúce), ale oveľa častejšie využívajú služby duše. Šetrí čas, miesto a peniaze.

Vlastnosti: Pros a nevýhody

Na vrchole popularity sú dnes hlboké sprchové palety. Tieto zázrakové zariadenia umožňujú bojovo užitočné s príjemným: schopnosť používať sprchu ako mini-kúpeľ a uložiť užitočnú oblasť kúpeľne.

Hlavnými črtami sprchových kabín s hlbokými paletami sú ich vysoko kvalitné výhody, v porovnaní s objemnými kúpeľmi, menovite:

 • Rýchle ohrev vnútorného priestoru kabíny;
 • Pohodlné použitie ako detský kúpeľ;
 • Niektoré vysoké modely sú vybavené bočnými, na ktorých je veľmi vhodné sedieť ľudí so zdravotným postihnutím a starších ľudí;
 • Neslušná starostlivosť.

Medzi nevýhody sú ukryté vysokými nákladmi niektorých štruktúr, prítomnosť príliš vysokého, čo mu bráni oplziť čo najpohodlnejšie, minimalistický dizajn.

Až do nedávnej doby používali iba kúpeľne. Preto sa naďalej používajú v malých izbách, získavaní mini-kúpeľov, v ktorých je niekedy nemožné relaxovať a relaxovať. Souls tiež umožňuje natiahnuť do plného rastu, zmierniť únavu, dostať svoju časť nabíjania čerstvosti a energie.

Pre kompletné konzervatívci môžete kombinovať rohy minibusov so štandardnou kúpeľňou. Aby ste to urobili, musíte si kúpiť celý dizajn, ktorý sa nazýva Hydrobox. Avšak, jeden by nemal zabúdať, že takéto riešenia sú možné len pre kúpeľne s veľkou plochou.

Sprchové palety sú tri druhy:

 • byt – až 100 mm;
 • Priemer – 100-180 mm;
 • Hlboké – viac ako 180 mm.

Pre každý typ palety existuje vlastný materiál, formu a funkčnosť, harmonicky vhodná presne tento druh.

Výroba materiálov

Ak chcete odôvodniť svoju voľbu, je potrebné sa zaoberať tak dôležitou charakteristikou hlbokých sprchových paliet, ako je materiál, z ktorého sú vyrobené. Odhalenie dôstojnosti kabíny, zastavme sa na každom komoditnom prvku sprchových konštrukcií.

Liatina je klasická voľba kúpeľa. Skoršie liatinové kúpele boli považované za znamenie blahobytu a chuti. Dnes môžeme všetci nájsť plnohodnotnú náhradu za tento ťažkopádny a komplexný materiál. Avšak, liatinové sprchové sprchové palety sú prítomné v modernej línii príslušenstva pre kúpeľne, takže sa zastavíme na charakteristikách tohto materiálu viac podrobností. Vysoká pevnosť a trvanlivosť obsiahnutá v liatine, umožňujú palety fungovať takmer dvakrát tak dlho, ako štruktúry z akéhokoľvek iného materiálu. Liatinové povrchy sa pomaly zahrievajú, ale veľmi dlho si zachováva teplo. V uzavretej sprchovacej chate získavate kúpeľ teplej vody, môžete vytvoriť mini-parný kúpeľ, miestnosť pre aromaterapiu.

Akrylové palety sú klasikou modernosti. Takýto materiál vám umožňuje získať širokú škálu tvarov, veľkostí a dokonca aj textúr. Priemerná životnosť takýchto štruktúr je od 10 do 15 rokov. Sú vhodné prevádzkovať, nenáročné v starostlivosti a ľahko opraviť. Len kúpiť špeciálne pasty-rozmazanie – a menšie mechanické poškodenie. Zvyčajne sa akrylové palety dodávajú s dodatočnou vnútornou výstužou (železo) vrstvou – konštrukcia, ktorá slúži ako kovový rámec. Bez tejto možnosti sa sprcha Miniba zlomí pod váhou každého člena rodiny.

Kvaril je univerzálna zmes akrylového a kremenného. Vďaka druhému prvku, palety z tejto suroviny slúžia dlhšie a trvanlivejšie. Náklady na štruktúry z konverzie sú v súčasnosti trochu nadhodnotené v porovnaní s rovnakými akrylovými výrobkami.

Keramické sprchové palety sú krásne, drahé, ale veľmi nepraktické. Servisnosť výrobkov z tohto materiálu je veľmi veľká a samotný proces je zaznamenaný príjemným komfortom. Má však veľmi významné nevýhody: pomaly sa zahrieva a rýchlo vychladne, veľmi krehká, netoleruje hrubý vzťah. Hlavným problémom je, že keramická paleta pre sprchu môže byť ľahko rozbitá, dokonca aj pádom sprchy.

Prírodný a umelý kameň sa stáva veľmi populárnym materiálom pre interiérové ​​dekorácie. Dokonca aj sprchové palety boli poctené, ktoré sa majú vyrábať s použitím tejto suroviny. Osporné plusy môžu byť nazývané jeho estetickú funkciu a trvanlivosť. Avšak, ľudia, ktorí chcú zachrániť, je lepšie robiť s paletou z duše z iných materiálov.

Palety z nehrdzavejúcej ocele zriedka, ale stretávajú sa.

Nanešťastie, takéto štruktúry majú viac mínov:

 • „Večný“ povrch je veľmi dlhý ohrievaný a nezachováva teplo;
 • Oceľová paleta je najviac hlučný materiál medzi všetkými. Ako misa tenšie, hlasnejšie bubny na to;
 • Žiadne hlboké návrhy.

Medzi výhody, ktoré stojí za zmienku nákladov a trvanlivosti.

Formuláre

Výber tvaru sprchových palety by sa mal vykonávať na základe miestnosti, v ktorej chcete nainštalovať sprchu s hlbokou paletom.

Dnes existujú takéto odrody foriem sprchových konštrukcií:

 • obdĺžnikové;
 • námestie;
 • polkruhový;
 • mnohostranný;
 • Asymetrický.

Najbežnejšou formou takéhoto dizajnu je polkruh. Toto je sprchová kabína, ktorá je inštalovaná v priamom rohu kúpeľne. Dve steny kabíny – to sú steny samotnej miestnosti. Návrhy tohto typu sú častejšie všetky ostatné sú hlboké. Napriek svojej kompaktnosti je uhlová sprchová panvica tak funkčná, ktorá môže byť použitá na rôzne účely: bitka detí ako v detskom kúpeli; namáčanie a umývanie jemných odevov, ktoré vyžadujú len manuálnu metódu čistenia; Niektoré modely vybavené doplnkovými sedadlami budú pomáhať pre starších alebo zdravotne postihnutých ľudí, ktorí nemôžu mať sprcha.

Niekedy sú polkruhové sprchové palety dokončené s ďalšími hydromasážnymi „motormi“, potom sa pohár kabíny môže byť použitý ako vírivka.

Pri inštalácii takejto palety je potrebné si zapamätať potrebu presne merať uhly, v ktorých bude inštalovaný. Problém spočíva v tom, že model má jasný pravý uhol, a naše steny, bohužiaľ, nie sú vždy vytvorené rovnakým presným spôsobom. Maximálna prípustná chyba je až 3 stupne v ľubovoľnom smere. V opačnom prípade sa budete musieť uchýliť k pomocným činnostiam: brúsenie hlavnej vrstvy krytu steny (najčastejšie je keramická dlažba), aby sa zmestili na okraje palety pod stenou; alebo naliať vzdialenosť medzi stenou a dizajnom silikónu.

Pri výbere formulára by ste mali viesť priamo na výklenku, že inštalácia bude trvať. Čím menšia je miestnosť pridelená pod kúpeľňou, najmä každý milimeter na účte. Takže napríklad je najlepšie vybrať si tieto palety, ktoré budú mať štandardné formy, najoriginálnejšie a odvážne nápady sú ideálne pre najväčšie izby.

Rozmery

Pre každú formu je jeho vlastná prípustná váha parametrov. Obdĺžnikové štruktúry sú známe v týchto dvoch paralelných stranách sú dlhšie ako ostatné dve. Najčastejšie veľkosti pre tento typ sprchových palety sa teda považujú za rozsah od 70×90 cm (vynikajúca veľkosť aj pre najkratšovacej kúpeľne) až 150×70 cm (pre kúpeľňové kúpele).

Rohové palety sú spokojní so skutočnosťou, že sú merané iba dve priame strany, rozmery, ktoré zapadajú do takýchto parametrov: 80×80, 90×90, 100×100 cm. Najväčšia polkruhová hlboká veľkosť palety – 150×150 cm. Sprchové návrhy – štvorce sú najobľúbenejšie v hodnotách strán 80, 90 a 100 centimetrov.

Veľmi spokojný s ich dimenzionálnymi priľahlými modelmi piatikarmeného formulára. Ako základ sú tiež prijaté strany susediace s stenami miestnosti. Môžete napríklad nainštalovať sprchový zásobník s veľkosťou bábiky 70×70 alebo 60×60 cm. Ale akékoľvek povinné parametre takéto štruktúry nemajú. Najčastejšie sa vyrábajú pod objednávkou, takže úplne závisia od fantasy kupujúceho a kúpeľňového rozmeru.

Asymetrické modely spôsobujú návrhári a výrobcovia, aby išli do extrémnych opatrení a vymýšľali podivné postavy so stranami 100×70 a 100×80 cm. Jednotlivý prístup k výberu hlbokých sprchových paliet je obmedzený výlučne na vaše fantasy a kúpeľňové veľkosti.

Ako si vybrať?

Vybrať si naozaj pohodlnú, vysoko kvalitnú dušu paletu pre storočie, Rozhodnite sa, že hlavné možnosti pre výber:

 • vo vzhľade;
 • Komfortom v prevádzke.

Začnime s prvým kritériom. Vzhľad má veľký význam, ak ste napríklad rozšírte svoju kúpeľňu v určitom štýle. Musíte odolať celej línii inštalácie v jednej poznámke. Toto však nie je najdôležitejšia vec. Vonkajšie detaily hlbokých sprchových paliet môžu byť ďalšie bezpečnostné nástroje. Takže, napríklad absolútne hladké povrchy sú veľmi traumatické. Len málo ľudí chce osprchovať, kde je možné uctievať na konci procesu. Preto existuje množstvo zaujímavých estetických riešení a pre vašu bezpečnosť.

Výkresy prispôsobené hlbokým sprchovým paletám, ako je nemožné.

Sú dva druhy:

 • rôzne výtlačky lietajúce do ornamentantov (kvety, rastliny atď.);
 • Laserové gravírovanie (aplikovanie na povrchu palety písmen, logov, monogramov).

Systémy na záchranu úľavy sa okrem iného rozlišujú, že sú aplikované absolútne na celý povrch palety. Môže to byť špirála, imitácia morských kameňov, vlnov a podobných nich. Funkčná hodnota tohto typu dekorácie sprchových paliet je tiež v liečivých vlastnostiach. Byť na nezrovnalostiach povrchu, máte radi masáž bodov.

Sprcha bez bočných dosiek je vynikajúcim riešením pre osoby so zdravotným postihnutím, starí ľudia a deti. Sprchový kabíny Umývadlo nainštalované v Hollow. Malo by sa zrejmé, že hlbšia paleta, tým viac je potrebné zvýšiť podlahovú krytinu, aby sa zbavila prahovej hodnoty.

Nedostatok odtoku môže spočiatku vystrašiť kupujúceho. Nie je však potrebné okamžite odmietnuť takúto možnosť, pretože v ňom je všetko premýšľané v najmenšom detaile. Takéto „inteligentné“ palety sú vybavené špeciálnou doskou menšej plochy, ale z rovnakého materiálu ako hlavná misa. Imituje odtok vody, ako keby v dodatočnom dne. V skutočnosti takýto systém jednoducho odvádza tekutinu do špeciálnych štrbín medzi doskou a paletom.

LED podsvietenie sa dnes používa všade. Preto výrobcovia hlbokých sprchových paliet nezostali stranou. Samozrejme, neumožňuje takúto lampu v kúpeľni v kúpeľni, a má viac dekoratívneho charakteru.

Je tiež potrebné vziať do úvahy, že všetky vyššie uvedené nuansy majú za viac peňazí. Preto nezabudnite počítať s nimi, ohromený originálnymi nápadmi.

Vyberte si hlboké sprchové palety náklady na funkčné funkcie a pohodlie v prevádzke.

 • Povrchu. Spodná časť misy by mala byť dodávaná s ďalšími reliéfnymi vzormi pre vašu bezpečnosť. Alternatívne môžete zvážiť nákup silikónu alebo gumového koberca, aby ste sa zbavili sklzu v sprche.
 • Hluk. Tento parameter je najmenej vyvinuté kamennými a akrylovými paletami, ale väčšina z úverov z ocele.
 • Rýchlosť zahrievania a trvanie udržiavania optimálnej teploty.
 • Vhodné rozmery.

Tipy a odporúčania

Výrobcovia dôrazne odporúčajú používať hlboké sprchové palety len so zložkami tej istej značky. Riziko vzniku, farieb, textúr, textúr, a dokonca aj spôsoby starostlivosti o dizajn všeobecne sa znižuje.

Ak je oblasť kúpeľne umožňuje, je lepšie vybrať si najznámejšiu paletu. Hlavným pravidlom: voľne sa pohybovať všetkými časťami tela a pokojne sa nachádza v sprcheni bez rizika dostať útok klauustfóbie. Najvýraznejšia je hlboká sprcha palety sa považujú za dimenzionálne 90×90 a 100×100 cm. Výber dizajnu pre veľkú rodinu, musíte sa riadiť hmotnosťou svojho veľmi tvrdého člena.

      Ruskí výrobcovia paliet za dušu zaberajú svoj hodný výklenok v inštalatérskom trhu. Naše domáce spoločnosti prechádzajú všetky fázy certifikácie a niektoré dokonca relevantné európske štandard kvality. Najznámejšie ruské firmy, ktoré vyrábajú hlboké sprchové palety, sú Bandhours a Radomir. Hlavnou výhodou ich výrobkov je ekonomická.

      Aké sú veľkosti a formy hlbokých sprchových paliet, pozri nasledujúce video.

      Hodnotiť článok
      ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
      Pridať komentáre

      ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: