Elektrické tečie ohrievače vody na sprchu: Zobraziť recenziu

Ak nemáte neustálu horúcu vodu, alebo často sú prerušenia s prívodom vody, potom na vyriešenie problému môžete použiť ohrievač prietoku vody. Jednotka s ľahkosťou sa pripojí k sieti a systému zásobovania vodou. Ale pred nadobudnutím a pripojením, musíte sa podrobnejšie oboznámiť s funkciami tohto zariadenia.

VLASTNOSTI A POŽIADAVKY

Moderné ohrievače vody môžu prúdiť a kumulovať.

Môžu mať rôzne:

 • moc;
 • rozmery;
 • Úroveň výkonu;
 • cena

V prípade použitia prietokového ohrievača je zabezpečená nepretržitá prívod vody. Ak nainštalujete prietokové zariadenie, budete potrebovať čas na vyplnenie akumulačnej nádrže. Objem vody je obmedzený.

Pri prevádzkovaní kumulatívnych modelov sa energia vynakladá. Potom je potrebné udržiavať teplotu v určitom rozsahu. Pri použití tečúcich jednotiek sa energia strávi rýchlo, pretože ohrev vody sa vykonáva okamžite. Malo by sa zrejmé, že na vykurovaciu vodu na stupňoch Celzia vyžaduje rovnaké množstvo elektriny.

Výhody a nevýhody

Každý typ elektrických ohrievačov má svoje výhody a nevýhody. Stojí za zmienku, že energia sa vynakladá približne v rovnakej výške. Rodí sa len časové obdobie, počas ktorého sa pomocou zariadenia zahrieva rovnaký objem vody. Pri behu prietoku je vykurovací prvok automaticky zapnutý.

Výhody prietokového zariadenia je možné pripísať skutočnosti, že modely umožňujú sporenie voľného miesta vnútornej kúpeľne. Majú kompaktné veľkosti, čo je dôležitým rozdielom od akumulatívnych zariadení.

Okrem toho, čas šetrí. Môžete rýchlo ohrievať vodu na umývanie. Napríklad, aby ste získali desať litrov horúcej vody, použitie kumulatívneho ohrievača sa vyžaduje pol hodiny. V súlade s tým bude trvať asi päť hodín, kým sa dostanete sto litrov. Zároveň s použitím prietoku, okamžite dostanete rovnaké množstvo vody, pretože stačí zapnúť žeriavu. Toto je najdôležitejšia výhoda takéhoto vybavenia.

Okrem iného vyžadujú tečúce jednotky veľmi zriedka. Faktom je, že nepodliehajú korózii, pretože sa nezhromažďuje. Údržba je prakticky žiadna pre takéto vybavenie. Napriek tomu, že počas prevádzky, elektrický systém bude spotrebovať maximálne množstvo elektriny, kumulatívne náklady budú menšie ako v akumulatívnych zariadeniach, čo trvá dlho na ohrev vody a udržiavať teplotu na stabilnej úrovni.

Ak hovoríme o nevýhodách, ktoré sú obsiahnuté v prietokových ohrievačoch, nie je možné poznamenať, že počas jeho používania nemožno poskytnúť niekoľko bodov na úpravu vody. Voda ohrieva najviac 40 stupňov. Prevádzkovať toto zariadenie, vysoký, udržateľný tlak v inštalatérstve. Dôležitou požiadavkou na prevádzku systému je prítomnosť stabilného napätia v sieti, najmenej 220 voltov.

Princíp prevádzky, typov a modelov

Každé zariadenie, ktoré pracuje na tečúcej technológii ohrevu vody, využíva rovnaký princíp. Prietok studenej vody prechádza cez puzdro, v ktorom sa nachádza špeciálna časť. Poskytuje ohrev vody. Po zapnutí žeriavu sa spínač tlaku spúšťa. Počas krátkodobého času sa voda zahreje na úroveň, ktorú zadáte, pomocou regulátora.

Okrem toho je v zariadení prítomný prerušovač, ktorý poskytuje elektrické odpojenie prúdu, keď teplota dosiahne kritický indikátor. S pomocou stabilizátora tlaku, ktorý tiež vybavuje zariadenie, je systém chránený pred zmenami tlaku.

Existujú rozdiely medzi modelmi prietokových ohrievačov, sú spôsobené:

 • Zariadenie na ovládanie zariadenia;
 • Typ vykurovacieho prvku;
 • Pracovné funkcie.

Ak chcete zapnúť a vypnúť vykurovanie a udržiavať špecifikovanú úroveň, môže byť použitý riadiaci systém, ktorý môže byť mechanický a elektronický. V prípade mechanického systému je ohrievač vybavený hydraulicone. Má membránu, ktorá sa pohybuje po prietoku vody, pohybuje sa so špeciálnou pákou. Zároveň, ak sa voda dodáva s malým tlakom, membrána nereaguje a zariadenie nefunguje.

Výhodou elektronického systému je, že pracuje s akýmkoľvek tlakom. Voda sa nevyhnutne ohrieva na nastavenú teplotu. Elektronika vám umožňuje dosiahnuť úspory elektriny.

Vykurovací prvok je hlavnou časťou všetkých zariadení. Môže byť otvorený a zatvorený. Prvá možnosť – špirála, druhá – desať. Otvorené diely sa vykonávajú vo forme plastového telesa s plastovými trubicami a drôtená špirála sa nachádza vo vnútri týchto rúrok. Elektrina, prechádzanie pozdĺž špirály, ohrev najjemnejšej vrstvy vody, ktorá je umýva.

Výhodou uzavretých prvkov je ich vysoký ohňovzdorný. Sú vo vnútri davy z mosadze alebo medi. V tomto prípade neexistuje priamy kontakt vodného prvku.

Zariadenia môžu byť prevádzkované na tlakovej a non-tlakovej technológii. V prípade tlakového zariadenia je voda neustále pod tlakom sieťovej siete.

Ak správne vyzdvihnete napájanie, presne nainštalujte ohrievač vody tohto typu, je možné získať teplú vodu z rôznych žeriavov.

Modely výkonnosti sú slabšie pri moci, sú určené na prácu s jedným žeriavom. Zariadenie má vnútorný tlak porovnateľný s atmosférickým tlakom. Ak nastane prívod vody, zariadenie je vybavené žeriavom, ktorý reguluje silný tlak. Potom vodou prúdi výstup. Tieto modely nevyhnutne fungujú so sprchovacou tryskou, špeciálnym mixérom.

V tomto mixéri sú trubice, cez ktoré voda:

 • vstupuje do mixéra;
 • Podávané v smere ohrievača.

Okrem toho existuje trubica spájajúca zariadenie s mixérovým odtokom.

Veľmi obľúbený model tlakového zariadenia – zariadenie THERMEX systém 800. Môžete si ho kúpiť za 3330 p. Zariadenie je vybavené mechanickým ovládaním, indexom napájania – osem kilowatt, modelové rozmery – 27 * 170 * 95 milimetrov. Hlavnou výhodou je nízke náklady na agregát. Nevýhody neexistujú najvyššiu kvalitu.

V prípade, že máte záujem o získanie silnejšieho zariadenia, potom zvážte techniku ​​od výrobcu Siebel. Napríklad, dobrá voľba môže byť model ELTRON DHC-E 12. Stojí od 25 do 26 tis. Indikátor výkonu zariadenia je 5 l / min.

Prístroj je vybavený mechanickým ovládaním, spotrebuje desať kilowattov pri práci, má rozmery 200 * 360 * 104 milimetrov. Dôležitou výhodou takéhoto modelu – prítomnosť vstavanej ochrany prehriatia. Nevýhoda je vysoká cena.

Výkonové zariadenia pracujú na rovnakom princípe, ako aj tlak, ale sú vybavené špeciálnym mixérom. Je potrebné prekrývať vodu pri vstupe. Počas prevádzky sa miešač vyberá prebytočnú vodu. Trh obsahuje mnoho modelov rôznych spoločností. Je potrebné vziať do úvahy všetky výhody a nevýhody, ktoré majú.

Jednou z možností rozpočtového vybavenia je model Timberk WHE 3.5 xtr H1, Náklady, ktoré nepresahujú 2,5 tis. Rubles. Ohrievač je vybavený mechanickým riadiacim systémom, spotrebuje sa s 3,5 kilowatt pri prevádzke, má rozmery 124 * 210 * 82 milimetrov. Indikátor výkonu je 2,45 litrov za minútu a hmotnosť zariadenia je len 0,8 kg. Výhody, okrem nízkej ceny, možno pripísať prítomnosti systému ochrany pred prehriatím. Nevýhodou nie je najvyšším výkonom zariadenia.

Dobrý netlakový ohrievač, ktorý možno nájsť na trhu, je modelom ELECTROLUX NP4 AQUATRONIC. Táto technika stojí o niečo viac ako päť tisíc rubľov. Konzumácia kapacity je štyri kilowatta, zariadenie má rozmery 191 * 141 * 85 milimetrov.

Zariadenie, ktoré váži 1,42 kg, ohrieva dve litre vody za minútu. Kompaktné veľkosti, nízka cena s dobrou kvalitou možno považovať za nesporné výhody tohto modelu. Nevýhody zahŕňajú najvyššiu silu agregátu.

Lacné zariadenia, ktoré možno použiť v apartmánoch, zahŕňa model Atmor Basic 5. Agregujte lacnejšou ako dvetisíc rubľov, pracuje s mechanickým ovládaním. Konzumácia kapacity je päť kilowatt, model za minútu zahrieva tri litre vody.

Zariadenie je vybavené sprchou, hadicou, zástrčkou pre zásuvku. Výhody zahŕňajú nízku cenu vybavenia, jeho kompaktné rozmery. Mínus je nedostatočná dĺžka hadice.

Môžete tiež zvýrazniť kotly na vykurovanie vody s displejom ELECTROLUX A ELVIN. Takáto objemová verzia sa vyznačuje vysokou kvalitou.

Ako si vybrať?

Moderný trh predstavuje obrovský počet modelov ohrievačov pôsobiacich na toky technológie. Pri výbere sa musíte zamerať na vaše požiadavky. Napríklad, ak potrebujete zariadenie na letnú sezónu, počas ktorej je počiatočná teplota vody veľmi vysoká, význam v silnom zariadení pre 25 kilowatt nebude. Ak chcete neustále používať ohrievač, aby ste umyli pod sprchovacím kútom a umyte riad do kuchyne, potom si kúpte zariadenie, ktorej silou je 4-5 kilowatt, bude to zmysel.

Nákup ohrievača, musíte si predstaviť, aký objem vody môže zariadenie zahrebať na minútu. Informácie o produktivite, ktoré sú uvedené v litroch za minútu, nájdete v pokynoch. Porovnajte tento indikátor s reálnou spotrebou vody, aby ste pochopili, či je vhodný pre toto zariadenie.

Existuje najjednoduchšie odporúčanie pre výpočet osobného toku vody. Môžete nastaviť vedro pod sprchou, zapnite vodu, určte čas, počas ktorého sa vyplní. Ak je odmietnutý vedro naplnený za minútu, prietok bude za minútu desať litrov. Ak to trvá polovica času, spotreba je dvadsať litrov za minútu. Ak plánujete používať viacero žeriavov, potom vypočítajte kumulatívne.

Ak chcete vypočítať požadovaný výkon zariadenia, môžete použiť vzorca. P = q × (t1 – t2) × 0,073. Q je kanál (litre za minútu), ktorý sa vynásobí rozdielom medzi teplotou odchádzajúcej a prichádzajúcej vody. Napríklad, ak voda prichádza s ôsmimi litrami s tlakom za minútu, potom môžete získať konečnú teplotu štyridsať stupňov (zdroj – sedem stupňov), pomocou zariadenia s kapacitou 19,3 kilowatt.

Všimnite si, že je mimoriadne ťažké dosiahnuť kompletný komfort s nízkofázovým jednofázovým zariadením (nie vyššie ako 12 kilowatt.). Zároveň s energeticky náročnými modelmi (výkon od 12 do 27 kilowatt) nie všetky elektroinštalácie. Je známe, že výkonné vybavenie konkrétne nemá vidličku a sieťový kábel na omylom, aby ho náhodne nezahŕňali v bežnom výstupe.

Výber výkonu zariadenia, musíte pochopiť, že môže byť prevádzkovaná za určitých podmienok. Napríklad, ak žijete v starom „Khruschchev“, niektoré problémy sú celkom možné. Faktom je, že v takýchto domoch je obmedzenie spotreby v jednom apartmáne tri kilowatts za hodinu.

Ak chcete nainštalovať prietokový ohrievač, nemusíte nielen vykonať zmeny v domácom elektroinštalácii, ale aj na aktualizáciu elektroinštalácie, ktoré prechádza do prístupového rozvádzača.

Ak žijete v modernej výškovej budove, ktorá je vybavená elektrickými kachľami, potom je situácia jednoduchšia. Náklady na spotrebu elektrickej prúdy na apartmán je najmenej desať kilowatt. Nemôžete sa však zapnúť rovnobežne s niekoľkými domácimi zariadeniami. V tomto prípade nebude zaklopať cez zástrčky na štítku. Budete sa chrániť pred takýmto problémom ako skrat.

Použitie: Tipy a recenzie

Existuje niekoľko užitočných odporúčaní na prevádzku ohrievačov vody, ktoré by mali vedieť.

 • Je veľmi dôležité správne nainštalovať tečúce zariadenie na ohrev vody. Nie je tajomstvom, že toto zariadenie je veľmi silné, takže veľké množstvo elektrickej energie sa vynakladá, keď to funguje. Ak používate samostatné elektrické zapojenie, sieť sa neprehájete. Samozrejme, že je lepšie, aby ste sa obrátili na špecialistov. Vysoko kvalitná inštalácia a správne pripojenie zariadení – sľub normálnej, bezpečnej prevádzky ohrievača.
 • Zariadenie bude fungovať v optimálnom režime, ak ho používate kompetentne. Musíte vedieť, ako znížiť náklady spojené s platbou elektrickej energie. Čím menšia vzdialenosť medzi ohrievačom a žeriavom bude menšia strata teploty vody.

Ak sa do vášho bytu dodáva voda s vysokou tuhosťou, musíte použiť špeciálne filtre. Je potrebné rozšíriť životnosť zariadenia.

 • Vykurovacie zariadenie nebude zlyhať, ak ho necháte v interiéri, kde teplota klesne na negatívne ukazovatele.
 • Užívateľská spätná väzba Toto je navrhnuté, že keď je prietokové zariadenie zapnuté, musíte skontrolovať tlak vody. Ak je tlak slabý, potom je potrebné opustiť inštaláciu vysokej teploty ohrevu. Faktom je, že v tomto prípade nemusí ohrievač fungovať.

Ak si želáte použiť prietokový ohrievač vo vašom chate, venovať pozornosť niektorým hodnoteniam zákazníkom a odporúčaniami špecialistov.

 • V prvom rade je dôležité rozhodovať o mieste, kde sa zariadenie nachádza. Je potrebné zavesiť zariadenie vedľa sprchy, aby bol mimo striekajúcej.
 • Ak model môže fungovať v rôznych režimoch prevádzky, musí byť umiestnený na vzdialenosť metra. Môžete prepínať režimy, zapnúť zariadenie, pohodlne ho vypnúť. Vykurovacia jednotka by mala byť umiestnená takým spôsobom, že pripojenie k elektrickej sieti a systém zásobovania vodou je ľahko. Ak chcete rozšíriť prevádzku jednotky, nastavte filtre čistenia vo vstupnej zóne.
 • Rozhodovanie o mieste, kde bude zariadenie nainštalované, odstráňte kryt z neho. Potom pripojte jednotku do steny duše, aby ste naplánovali budúce otvory a zarovnali. Použite úroveň pre zarovnanie. Pomocou vŕtania, vyvŕtajte stenu, nainštalujte hmoždinky.

  Všimnite si, že budete potrebovať ďalšie upevňovacie prvky, ktoré majú veľkú dĺžku. Potom je prietokové zariadenie upevnené na stene. Postup končí pripojením zariadenia k inštalačnému systému a elektrickej sieti.

  Všimnite si, že elektrický ohrievač, ktorý nie je naplnený vodou, sa neodporúča pripojiť sa k elektrickej sieti. V tomto prípade, podľa mnohých používateľov, zariadenia často zlyhajú.

  Ako si vybrať ohrievač vody, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: