Čerpadlo na práčku: Zariadenie, Umiestnenie a opravy

Každá práčka je vybavená dvoma čerpadlami: naplnené, vodou z prívodu vody a odtoku, pričom sa do kanalizačného zariadenia po dokončení umývania. Funkcie čerpadla vezmite na odtokové čerpadlo so schopnosťou pracovať v opačnom smere.

Účel

Stroj na práčku (SMA) je vybavený čerpadlom, ktoré vykonáva dve funkcie:

 • Vodné čerpanie do nádrže práčky Pred začiatkom umývacieho bubna a pri prechode na opláchnutie, zabalené v bielizni;
 • Vysokorýchlostné odstránenie odpadových vôd Na konci hlavného procesu prania a žíhaním po opláchnutí.

Hlavné časti čerpadla – Obežné koleso s elektromotorom a ulitko-tvarovaným kanálom. Čerpadlo je vybavené pri výťažku odtokovej hadice, je tu aj tryska pre zátoku čerstvej prietokovej vody z vodovodnej čiary.

Zariadenie čerpadla je celkom jednoduché, ale chyba v jeho práci povedie k zastaveniu automatickej práčky.

Typy a ich zariadenie

Čerpadlá pracujúce v matkach sú rozdelené do dvoch typov, v každom z nich ich filter a ich štruktúra „slimák“.

Vypustiť

Odtokové čerpadlo – atribút práčok dolných a stredných cenových rozsahov. Zahŕňa obvyklé čerpadlo, odstraňovanie odpadových vôd z auta v kanalizácii. Oprava takého čerpadla je s najväčšou pravdepodobnosťou nie je možné – poškodené čerpadlo je úplne nahradené novým. Spotreba energie konvenčného čerpadla nepresahuje 40 wattov. Upevnenie k múčku – na skrutiek alebo pomocou západky. Kontakty elektromotora sa nachádza samostatne alebo spoločne. Nedostatok jednoduchého čerpadla je častým blokovaním filtra, čo je dôvod, prečo nie je prietok úplne zlúčený, výfuková voda sa pozerá do kanála a zobrazí sa zodpovedajúca vôňa odtokového čerpadla a objaví sa. Jednoduché čerpadlo vyžaduje pravidelné monitorovanie stavu filtra.

Práca jednoduchého čerpadla nie je tak komplikovaná. Faktom je, že rotor čerpadla je trvalý valcový magnet, ktorý sa nachádza v plastovom puzdre. Na začiatku odvodňovacieho systému sa spustí samotný rotor, obežné koleso je zapnuté, umiestnené na hriadeli v uhle 180 stupňov. Obežné koleso by nemalo byť podstatne odchýlené od jeho polohy exponovaného kotva – taký malý pohyb umožňuje motor bez veľkého úsilia začať pri vysokých otáčkach, pretože voda má tiež odolnosť voči vrtuľu. Na magnetickom jadre sú dva cievky spojené koncovými koncami. Inými slovami, jednoduchá jazda čerpadla je malý asynchrónny motor, v ktorom je rotor a stator. V statorov umiestnil magnetickú stacionárnu časť rotátora s vinutiami a v rotore – magnetické jadro.

Cirkulujúci

Kruhové (valcovacie) čerpadlo môže byť použité v spojení s jednoduchým (drenážou). Takýto vstrekovací a kvapalný čerpací systém sa používa v stredných a horných cenových rozsahoch. Výhody – zásobovanie vodou priamo na bubon, možnosť obehu (to znižuje náklady na vodnú bielizeň). Princíp prevádzky kruhového čerpadla – voda sa odovzdá len v jednom smere uzavretým trajektórom.

Tak, Samsung aplikuje pečať v kruhovom systéme – nedáva vodou, aby prekročila rámec limitov. Ložiská zostávajú suché. Tento mechanizmus má hriadeľ na rotore prechádzajúcej tesniacim puzdrom pracujúcim s krúžkom na zaťaženom pružinou. Na mazanie takéhoto mechanizmu sa používa špeciálna zahustená kompozícia, prenikajúca všetko.

Vďaka nemu sa mechanizmus nezažíva „mazací hlad“ a pracuje bezproblémový počet rokov, čo predstavuje vynikajúci výkon.

Kde je?

Čerpadlo môže byť z troch strán.

 1. V spodnej časti – rozšírený dizajn. Ak sa chcete dostať do čerpadla, musíte otvoriť dno SM. Auto je zaplavené strane a odstrániť spodnú stenu prípadu.
 2. Vzadu. SMA sa pohybuje od steny. Odnímateľná zadná stena držaná skrutkami. Tak otočte auto. Úlohou nahradenia a opravy čerpadla sa stáva oveľa jednoduchšou. Pomp je umiestnený nižšie.
 3. Pod predným panelom. Ak chcete demontovať, je často potrebné odstrániť zadnú stenu, kde sa nachádzajú ďalšie skrutky, otvárajú prístup k predným zatiahnutím.

Podľa konštrukčnej schémy Pomp nie je nikdy umiestnená na vrchol – toto pripojenie by navyše načítali vypúšťacie čerpadlo. Voda by musela nielen zatlačiť do horizontálneho odtoku, ale na začiatku a vzbudiť až do výšky takmer metra.

To buď vyžaduje vysoké náklady na výkon, alebo bude viesť predčasne vypúšťacie čerpadlo.

Príčiny problémov

Všeobecne platí, že podľa štatistík, čerpadlá a čerpadlá sa vypočítajú na 11-ročnú životnosť – ak sú majitelia oddelených SMR pred umývaním bielizne Znova skontrolujte vrecká a vytiahnite všetko príliš veľa. Zároveň sa oblečenie otočí von, takže tlačidlá, plaky a zámky nepoškodzujú bubon, nespadli a nestratili čerpadlo.

Spolu s nepotrebnými predmetmi a odrezaním príslušenstva, Sušené riziko predstavujú nečistoty a stupnice. Predtým, ako si umývate, povedzte, džínsy, ktoré na diaľnici som mal postriekajúce bahno z puddle „KAMAZ“ s 20-tonovým kamiónom, ponáhľal sa okolo vás, nohavice by mali byť sušené a čistení, aby ste sa pripojili k špinavého rohu od nich. Pieskom, ktorý je často obsiahnutý v bahne, je uložený v čerpadle a skóruje filter, a ak je stále možné stlačiť výkonný tlak z filtračnej membrány, vyliezuje na odtokovú hadicu, spadne do celkovej kanalizácie. Obežné koleso a „slimák“ trpia vrstvovým ílom – čerpanie odpadových vôd je výrazne zhoršená a zaťaženie motora čerpadla sa postupne rastie.

Mechanika sú tiež nainohne, takže aj keď užívateľ nebral pravidlá, splnil všetky obmedzenia, ktoré robia prácu agregátu bezpečné a rýchlo, potom skôr alebo neskôr motor je predĺžené, tlakové obežné koleso. Dokonca aj použitie obežných a nerezových ložísk nebude zachrániť vlastníka práčky z rozbitia čerpadla z dôvodu opotrebovania z dlhodobého vývoja pre odmietnutie.

Nech je to, ako to môže, nosné čerpadlo podlieha nahradeniu.

Známky poruchy

Ak čerpadlo funguje neustále, dlhé:

 • Voda naďalej prúdi v dôsledku poruchy plniaceho ventilu a vozidlo neustále čerpá prebytočnú vodu, aby sa zabránilo prepadnutiu bubna;
 • Zásoba sa čerpá zle (filtračné upchávky);
 • Zrušil elektronickú kontrolu z ECU práčky.

Z dlhého, nepretržitého prevádzkového čerpadla je veľmi horúce. Zapne sa prehriatím – termálny senzor bude fungovať. Ak sa tomu tak nestalo, on thugged – to znamená, že niektoré z komponentov boli opotrebované, napríklad obežné koleso alebo ložiská, alebo navigoval jeden z vinutí. Variant je možný, keď je praskanie, bzučanie alebo šum:

 • Pri vode tečúcom slabom tlaku, A on ju získava, trávime ďalšie úsilie, hluk je pozorovaný, ak sa voda nedávno vypnula, veľa vzduchu sa dostal do vodovodu, – jeho bubliny sú v súčasnosti mimo vodného systému;
 • Crack a „plánovanie“ – Navíjanie „urobilo svoju cestu“ na tele motora buď v čerpadle padli cudzí predmet;
 • buzz – Znamenie skráteného otočenia v navíjaní motora.

Je potrebné okamžite vypnúť napájanie a prívod vody, odstrániť vodu z auta, vytiahnite bielizeň a jednotku rozoberte. Mechanizmus čerpadla je často neinellulárny, ale môžete pre- „volať“ navíjanie motora. A tiež skontrolujte, či boli odvodňovacie kanály havarované, nečistoty alebo malé predmety.

Oprava a náhradné čerpadlo

Predtým, ako začnete nahradiť čerpadlo, musíte správne rozoberať SMA, aby ste sa dostali a komplexne digitalizovali.

Ak chcete čerpať čerpadlo cez spodnú časť práčky, postupujte takto:

 • Odskrutkujte skrutky, ktoré držia spodný kryt;
 • Odskrutkujte bočnú skrutku;
 • Nahraďte panvu alebo vedro na zber vody a otočte filter otáčaním filtra, nadbytočná voda sa zdvihní do nádoby;
 • Otočte čerpadlo proti smeru hodinových ručičiek, vytiahnite ho zo stroja cez dolnú rozpätie, kde bola umiestnená dolná stena;
 • Odpojte drôty vhodné do čerpadla a svorky, ktoré držia čerpadlo.

Ak je čerpadlo extrahované cez zadné pľuvanie, postupujte takto:

 • Vyberte zadnú stenu, odpojte odtokové potrubie (vlnu alebo hadica);
 • Odpojte vhodné káblové svorky;
 • Odskrutkujte čerpadlo a oddeľte ich dýzy.

Ak je čerpadlo natočené vpredu – vykonajte nasledovné:

 • Rozšíriť a odstrániť zásobník pre pranie prášok a prostriedky z rozsahu;
 • Odskrutkujte skrutku pod zásobníkom, otvorte klapku filtra;
 • Odstráňte ďalšiu skrutku a demontujte spodnú časť predného panela;
 • Odstráňte posledné dve skrutky, potiahnite pás v poklope a jeho blokátor;
 • Patty západky a odstrániť zostávajúci rez prednej časti cm
 • Odstráňte skrutku pod ňou a presuňte kapacitu na zber odpadových vôd;
 • Odstráňte potrubie a svorku a vypustite zostávajúcu kvapalinu z nádrže.

Dostali ste plný prístup k čerpaniu čerpadla. Oprava a diagnostika tu idú bok po boku.

 1. Určiť, Koľko sa začalo hlukové čerpadlo v procese čerpacej vody.
 2. Odhlásiť sa, Koľko filtra a odtokovej hadice havaroval. Filter sa ľahko čistí takmer bez náradia. Hadica sa spája s akýmkoľvek žeriavom v dome a premyje sa vodou.
 3. Môžete zadať režim oplachovacieho vozidla autom. Čerpadlo je plne funkčné, keď sa voda naleje a spája s šírkou pásma deklarovanej v pokynoch. Pri detekcii zlyhaní sa kontroluje rotácia vrtule.
 4. Ak chcete skontrolovať vrtuľu, odskrutkujte a odstráňte filter. Ručne prejdite na vrtuľu. Pri spomaľovaní a „rušení“ skontrolujte, či nie je zasahovať do nečistôt, odpadu a cudzie predmety.

Odstráňte všetko, čo brzdí obežné koleso.

V neprítomnosti vyššie uvedených interferujúcich faktorov, podozrenie na čerpadlo, ale elektroniku. Kvôli jej zlyhaniam je auto náhodne vypnuté. Nerobia bez remeselníkov. Pred zakúpením nového čerpadla skontrolujte u predajcu konzultanta, ktorý z dostupných zariadení bude vyhovovať týmto SM. Po zakúpení čerpadla vypnite práčku z prívodu vody a napájania. Ak chcete vymeniť vypúšťacie čerpadlo, postupujte takto:

 • Rozoberať SMA jednu z vyššie uvedených metód, s odkazom na pokyn spotrebiteľa;
 • Odstráňte skrutky, ktoré držia čerpací mechanizmus, vypnite drôty vhodné pre motor;
 • Odstráňte výstupnú hadicu a vstupnú rúru, vypúšťajte vodu zostávajúcu od konca (alebo prerušenia) posledného umývania;
 • Vyberte čerpadlo, nainštalujte nový (presne to isté).

Pripojte elektroniku späť a spustite SM.

Ak nové čerpadlo funguje ako neuspokojivá – potrebujete nahradiť elektronickú riadiacu jednotku.

Užitočné odporúčania

Motor čerpadla, ako hlavný motor, otáčajúci sa bubon, potrebuje periodickú (aspoň raz za šesť mesiacov alebo rok) čistenie a mazanie ložísk. Ak sa pri otáčaní obežného kolesa, objaví sa píšťalí špičky – určite znamenie, že guľkové ložiská by mali byť mazané.

 1. Použite prášok odporúčaný pre automatické práčky. Je nežiaduce aplikovať kompozíciu pre manuálne stroje na umývanie a aktivátor.
 2. Nainštalujte ďalší filter pre čistenie vody – nie je možné, aby pestchkins, hrdza a špina prenikli vo vnútri jednotky, inak čerpadlo nakoniec upcháva.
 3. Pravidelne Odstráňte vypúšťací filter.
 4. Uistite sa, že veci neobsahujú závesné a peelingové nite. Ak sa látka začala kvitnúť – je lepšie umyť vec manuálne, a ešte lepšie – nahradiť nový.
 5. Zvýšiť bahno vrstvy z oblečenia, Ak sa objavia.
 6. Nedovoľte, aby pri umývaní zásobnej vlny a peria. Ak napríklad mačka často spočívala na koberec pri vchodových dverách, a chcete si umývať tento koberec – pred okrajom, zbierať vlasy štetcom, vyrazom alebo s výkonným vysávačom.
 7. Nemôžete preťažiť auto s milencom alebo načítať na limit. Ak SMA odoláva 7 kg – download 5 … 6.

Pozorovanie všetkých týchto odporúčaní, budete rozšíriť životnosť a čerpadlo a celú jednotku ako celok.

Záver

Vymazať alebo zmeniť čerpadlo je jednoduché. Práčka – nie je ťažšie ako vysávač alebo umývačka riadu. Ukončiť aj z abnormálnej situácie. Pomôžte svojmu domácim masterom a inštrukciám a foto-, video zábery na internete na tejto téme.

Ako vymeniť čerpadlo v práčke LG, môžete zistiť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: