F08 Chyba na práčke INDESIT

Keď sa zobrazí chyba s kódom F08, musíte techniku ​​vypnúť čo najskôr z napájania. Pred odstránením problému nie je možné použiť práčku. Nakoniec sa neodporúča opustiť zariadenia bez dozoru – to môže byť nebezpečné.

Príčiny vzhľadu kódu

Pomocou špeciálneho kódovania je moderné vybavenie zaznamenávať užívateľa chýb. F08 Chyba na práčku INDESIT sa môže objaviť z niekoľkých dôvodov. Spravidla je príčinou zlyhania spojená s poruchou a nesprávnou prevádzkou snímača teploty. Vo väčšine prípadov je potrebné vymeniť teplotný snímač alebo nádrž, ktorá by mohla spáliť pri práci.

Niekedy sa na displeji objaví chyba (charakteristický svetelný signál) na konci umývania.

Zvážte zoznam okolností, vďaka ktorej práčka poskytuje kód F08.

 • Viac ako 90% všetkých prípadov je spojených s poruchou vykurovacieho prvku alebo tepelného snímača domácich spotrebičov. Môže sa počas prevádzky zatvoriť.
 • MODULY ZARIADENIA Zriedkavo sa stávajú príčinou chyby, avšak v 5-6% prípadov, táto položka je problém. Modul by mal byť opravený alebo vymenený. Táto práca bude môcť stráviť len profesionálny majster, ktorý má potrebné vedomosti a zručnosti.
 • Posledný dôvod – problémy s motorom alebo zapojením. Možno, že elektrický prúdový únik.

V neprítomnosti displeja, zariadenie označí problém pomocou svetelného signálu. Indikátor bude blikať, ukazuje na otáčky bubna a vypáliť režim rýchleho umývania.

Teplotný senzor

Spustite diagnostiku zariadení lepšie s kontrolou vykurovacieho prvku. V prvom rade skontrolujte desať (ring) pomocou megohmmeter. S hodnotou 20 m a nižšie je potrebné jednoducho nahradiť prvok a je potrebné vyriešiť problém.

V opačnom prípade sa konajú tieto práce.

 • Bývanie domácich spotrebičov otvorilo odstránením zadnej steny. V prípade potreby vyberte hnací pás. Môže zasahovať.
 • Z senzora a opálenia by sa malo starostlivo odstrániť. Absolútne všetky drôty.
 • Vyššie uvedené prvky je potrebné starostlivo kontrolovať chyby. Vykonávanie vizuálnej kontroly, po prvé, musíte venovať pozornosť stopy korózie. Stáva sa častým dôvodom vzhľadu chyby F08.
 • Ak sa pri kontrole zistilo, že tepelný senzor bol nájdený hrdze a iné stopy poškodenia, desať by mal byť nahradený novým. Čistenie, dokonca dôkladne, nedá potrebný výsledok. Je potrebné si uvedomiť, že tento prvok nepodlieha opravy. Je potrebné si vybrať pôvodnú náhradnú časť, ktorá je presne špecifickým modelom práčky.
Prečítajte si viac  Vyberte si sprchy v Niche

Elektrický motor a elektroinštalácie

V niektorých prípadoch môžu domáce spotrebiče vydať kód s vyššie uvedenou chybou z dôvodu problémov s motorom alebo elektroinštaláciou. Často sa dôvodom takýchto problémov stáva zvýšenou vlhkosťou v miestnosti. Vysoká vlhkosť je norma, vzhľadom na to, že technika je umiestnená v kuchyniach a kúpeľniach, ale nadmerne vysoká vlhkosť môže spôsobiť poruchu.

Vlhkosť, ktorá preniká do tela práčky, oxiduje kontakty. V dôsledku toho sa na displeji zobrazí kód F08. Ak inšpekcia tepelného snímača a vykurovacieho prvku ukázala, že sú s najväčšou pravdepodobnosťou, prípad je v korózii.

Tiež pri práci zariadenia negatívne ovplyvňuje prach z kefiek kolektorov. V tomto prípade musíte skontrolovať motor, opatrne ho volať. Potom, čo musíte skontrolovať každý kontakt pre hrdzu. Sú vyčistené a rozmazané.

Uistite sa, že venujte pozornosť elektroinštalácii, ktorá prejde na motor motora.

Riadiaci modul

Ak vyššie uvedené kontroly neposkytli výsledky a práčka odmieta pracovať, vydávať kód chyby, problém môže byť v riadiacom module. Podľa štatistík je však vzácny rozpad, ale môže sa uskutočniť.

V tomto prípade by ste mali starostlivo odstrániť modul a začať kontrolu. Musíte vykonávať prácu len vtedy, ak potrebujete potrebné nástroje, vedomosti a zručnosti. Iba špecialista bude môcť nájsť nepracovný prvok a správne poruchy. Ak si to vyžaduje nováčik bez skúseností, existuje riziko, že úplne pokaziť modul a potom bude môcť zmeniť len na nový.

Ako odstrániť členenie?

Fix F08 Chyba je oveľa zložitejšia, než sa môže zdať na prvý pohľad. Ako ukazuje prax, rozpad môže byť v ťažkostiach dole rôznych častí. Keď sa zobrazí kód, používanie zariadenia pre domácnosť je nemožné, kým problém nie je dokončený. Aj keď sa stroj zapne a spustí pracieho programu, prevádzka môže byť nebezpečná.

Ak si všimnete, že technika začala zverejňovať outsiders alebo nesprávne publikovať, mali by ste nájsť príčinu problému čo najskôr a eliminovať ho. Najlepšie je kontaktovať špecialistu, ktorý môže rýchlo a najviac bezpečne opraviť poruchy. Ak problém nevyriešite včas, môže sa zhoršiť.

V prípade chyby sa odporúča vykonať nasledovné.

 • Pozrite sa na výkon zásuviek a integrity napájacieho kábla.
 • Moderné práčky pracujú na špeciálnom softvéri. Reloading vyrieši problém. Ak to chcete urobiť, vypnite zariadenie, vyvinujte ho a ponechajte sami asi 20 minút. Po opätovnom spustení práčky.
 • Pozrite sa na dodávku vody. Stroj môže spôsobiť chybu kvôli nedostatočnej vode.
 • Počúvajte, počas prania nie sú žiadne zvuky tretích strán. Možno pod prípadom zasiahli cudzí predmet.
Prečítajte si viac  Rohové sprchové kabíny s paletou: funkcie výberu

Odporúčania

Takže domáce spotrebiče pracovali na dlhú dobu a koordinovanú, Mali by sme počúvať odporúčania pre použitie zariadenia.

 • Pri umývaní hotovosti a spodná bielizeň vyložené, opustiť dvere AJAR. To pomôže vyhnúť sa akumulácii vlhkosti, ktorá sa stáva príčinou plesní a húb.
 • Ventil zodpovedný za prívod vody do práčky musí byť zatvorený pri používaní zariadenia. Počas ploty vody by mal byť úplne otvorený, aby sa zabezpečil potrebný tlak.
 • Pravidelne opláchnite nádobu na umývanie prášku a iné prostriedky na umývanie. Mali by ste tiež čistiť práčku z vnútra a vonku. Ak chcete pracovať, používajte špongie alebo mäkké tkaniny. Pred čistením nezabudnite namárujte práčku.
 • Skontrolujte integritu hadice. V závažnom poškodení by sa malo čo najskôr vymeniť. Táto položka zažíva vážne zaťaženie pre každú operáciu.
 • Filter spotrebiča, ktorý je zodpovedný za odsávanie vody, sa musí pravidelne čistiť. Odborníci odporúčajú upratovanie po každom umývaní vecí z textúrovaného a dyspfall materiálu. To pomôže zabrániť vážnemu znečisteniu, ktoré sa často stáva zlyhaním. Pri čistení filtra potrebujete, aby ste použili techniku.
 • Každý model práčky je určený pre určité zaťaženie. Maximálna bielizeň nemôže prekročiť. Nadmerné zaťaženie povedie nielen na rýchle opotrebenie, ale aj príčinu rozbitia. Pamätajte, že mokré veci vážia oveľa viac ako suché. Zaťaženie je väčšie ako norma neumožňuje práčku efektívne umyť a stláčať veci.
 • Vyberte príslušný režim premývania, berúc do úvahy typ bielizne. Každý z programov má vlastné vlastnosti pre najúčinnejšie umývanie.
 • Použite chemikálie pre domácnosť určené špeciálne pre automatické práčky. Výrobcovia ponúkajú bohatý výber kompozícií pre rôzne typy tkanín. Prípravky, ktoré prečisíte práčku a zabraňujú akumulácii mierky vo vnútri zariadenia.
 • Pred odoslaním vecí do bubna skontrolujte, či vo vašich vreckách nie sú žiadne predmety. Oblečenie s veľkými tlačidlami a ťažkými kovovými prvkami by sa mali otočiť dovnútra, aby nepoškodil bubon.
Prečítajte si viac  Atlant práčky: Ako si vybrať a používať?

Uistite sa, že ste sa zoznámili s návodom na použitie pred začatím používania práčky. Dodržiavanie jednoduchých a zrozumiteľných pravidiel predĺži životnosť zariadení na mnoho rokov.

Ako opraviť chybu F08, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: