Inštalácia akrylového kúpeľa: Spracovávajte jemnosti

Umiestnenie v kúpeľni by malo byť vybavené v každom dome a byte, dobré inštalatérske práce v kúpeľni a WC pomôžu dosiahnuť jednoduchosť použitia týchto priestorov. Ak musíte opraviť v sprche a výmene všetkého obsahu, mali by ste sa postarať o správnu voľbu nových zariadení a jeho kompetentnú inštaláciu. Ak potrebujete vybrať kúpeľ, potom najobľúbenejšia, relatívne lacná a ľahko inštalovať je akrylová verzia, ktorá bude funkčnou dekoráciou akejkoľvek sprchy.

  Zvláštnosť

  Oprava každej miestnosti je dôležitá a kúpeľňa je o to viac, pretože všetko nie je umiestnené tu na rok alebo dva, a najmenej päť alebo desať rokov. Najdôležitejším prvkom usporiadania nebude fungovať s povrchmi stien, ale výber kúpeľa a jeho správnu inštaláciu. Možnosti moderných fontov veľa liatiny, ocele, kameňa a akrylových odrôd. Každý pohľad má svoje výhody a nevýhody, ale najobľúbenejší je akrylový produkt.

  Pre akrylový kúpeľ je dôležité vytvoriť správne podmienky starostlivosti, takže povrch je suchý, Čisté a nie sú vystavené abrazívnym materiálom alebo agresívnym chemickým zloženiam. Len v tomto prípade bude možné počítať s dlhodobým používaním a zachovaním správneho vzhľadu. Výhodou akrylu je, že je to veľmi ľahké, ale zároveň sa ľahko zlomí, ak bude sila nárazu vyššia ako norma. Vzhľadom na charakteristiky takéhoto výrobku bude proces jeho inštalácie dôležitou fázou.

  Nainštalujte akrylovú kúpeľňu v sprche jednoducho jednoducho, pretože je dostatočne ľahká, aby pohodlne pracovala na inštalácii odtoku a akúkoľvek inú manipuláciu. Vzhľadom na krehkosť výrobku je potrebné zachrániť kúpeľ na ochranu kúpeľa, pre ktoré je najlepším riešením konštrukcia rámu. Inštalácia písma v takomto dizajne minimalizuje riziko trhlín a akékoľvek iné poruchy vonkajšej vrstvy. Umiestnenie v kúpeľni v tomto prípade je úplne okradnuté alebo upchaté minerálnou vlnou, aby nevytvorili dutý priestor.

  Toto je len jedna z niekoľkých možností, ako môže byť akrylátová inštalácia.

  Nemenej populárne, ale jednoduchšie a lacné sa považuje za umiestnené priestor na kúpanie Na podlahe prostredníctvom nôh, ktoré môžu ísť dokončiť alebo piť individuálne na základe veľkosti rozmerov a hmotnosti zariadenia. Ak táto metóda nespôsobí správnu dôveru, môže to byť alternatíva k navrhnutiu kúpeľa na kovovom ráme, ktorý je možné objednať pod konkrétnym produktom alebo zvárať sami.

  Bez ohľadu na možnosť je zvolená, najdôležitejšia vec pre pohodlné používanie sprchy je kvalitný produkt a správna starostlivosť. Ak ste pozorný a nie na kvapkanie ťažkých predmetov v akrylové písmo, potom to nebude stáť za to, že zóna na kúpanie bude vždy atraktívna a samotný proces je rovnako pohodlný.

  Príprava nástrojov a materiálov

  Proces inštalácie akrylového kúpeľa s vlastnými rukami vyžaduje prípravu miesta, kde bude umiestnený budúci objekt, potrebné materiály a nástroje. Je dôležité vytvoriť plnohodnotné pracovné prostredie, aby sa v miestnosti nič neobťažovalo, potom sa postup bude konať v optimálnom tempe a kvalite opravy bude vo výške.

  Pre plnú prácu na inštalácii akrylového kúpeľa musíte mať s vami:

  • Samotný produkt, ktorý sa má nainštalovať;
  • Materiály pre špecifický typ upevnenia: nohy, rám, tehly;
  • kladivo;
  • Bulharčina;
  • Perforátor;
  • Silikónový tmel;
  • úrovni;
  • Nastaviteľný kľúč;
  • pásku alebo montážnej pásky;
  • vlnité potrubie;
  • Držiaky, s ktorými sa na podlahe urobí držiak kúpeľa alebo na stenu.

  Ak chcete opraviť opravu správne, je dôležité vykonať všetko v určitom poradí:

  • prekrývajúce sa prívod vody;
  • demontáž starého kúpeľa;
  • Nahradenie starého slivky;
  • Čistenie kanalizačnej diery;
  • Inštalácia novej zvlnenia na kanalizáciu;
  • bunda spojenia zvrátenia s odpadom;
  • Proces vyrovnávania podlahy pre nové vybavenie.

  Akonáhle je táto práca vykonaná, môžete začať inštalovať nový akrylový produkt.

  Najlepšie je rozhodnúť vopred presne, aký druh inštalácie bude použitý na to, aby ste s vami potrebovali.

  Metódy inštalácie

  Inštalácia práce na inštalácii kúpeľa bola vždy komplexným procesom, v ktorom nie je potrebná bez odborníkov. Vzhľadom na veľké rozmery a ťažká váha, len tí, ktorí dobre poznajú s kovovými kapacitami, by sa mohli vyrovnať s tým, čo a ako to urobiť. Nové materiály umožnili vytvoriť jednoduchšiu variáciu toho istého predmetu inštalácie, čo umožnilo pracovať nezávisle.

  Prečítajte si viac  Ako urobíte kúpeľňu v drevenom dome?

  Inštalácia akrylového kúpeľa môže byť vytvorená niekoľkými spôsobmi, v závislosti od toho, ktorý je vybratý potrebný návrh a materiály.

  Existujú štyri hlavné možnosti, ako vykonať inštaláciu, je to:

  • používanie nôh;
  • Inštalácia na kovový rám na predmontovanú;
  • Vytvorenie tehlovej podpory, pre ktorú je font nainštalovaný;
  • Výrobu tehlového pódia, kde sa produkt zníži.

  Okrem týchto možností existujú aj kombinácie s vlastnými vlastnosťami. Výber správneho typu inštalácie je dôležité vziať do úvahy tak veľkosť kúpeľa: Ak sú rozmery 170×70 cm, potom sú všetky možné spôsoby vhodné, pre viac kompaktných, bude vhodné opustiť nohy, pretože hmotnosť je výrazne znížené, a pre ťažkopádnejšie je lepšie urobiť pódium.

  Ak nie sú žiadne skúsenosti s inštaláciou kúpeľa, potom je lepšie využiť služby profesionálov, Vzhľadom k tomu, materiál výrobku je veľmi krehký a každá nedbanlivosť povedie k prasknutiu alebo čatu. Okrem toho je potrebné prejsť na opravu práce čo najskôr po zakúpení, pretože od skladovania v nesprávnej polohe a nevhodných podmienkach môže byť tvar misky iný.

  Samotný proces inštalácie pre každú možnosť je váš a pred pokračovaním do práce, musíte študovať vlastnosti každého, aby ste si vybrali najvhodnejšie pre špecifické podmienky.

  Na nohách

  Najjednoduchší spôsob inštalácie kúpeľa ho inštaluje na nosné nohy. Často sú už zahrnuté do súpravy a vybrané pre produkt. S cieľom opraviť podpery sa zvyčajne nevyžaduje veľký počet nástrojov, ale niekedy je potrebné vykonať otvory pod upevňovačmi. Ak je situácia nútená k takýmto činom, vŕtačka sa venuje do práce na strome a otvor má dieru na malom obrate prístroja.

  Proces inštalácie nôh sa znižuje na bezpečné upevnenie a dať ho na správne miesto, ktoré poskytne potrebnú výšku pre inštaláciu rúrok a sifónu.

  V skutočnosti, práca sa skladá z dvoch etáp.

  • Proces upevnenia nôh, ktoré sú inštalované na špeciálnych miestach poskytnutých výrobcom. Zvyčajne ich označil špeciálnou nálepkou alebo nejakým symbolom, aby ste mohli ľahko identifikovať lokalitu pristátia. V niektorých prípadoch je otvor pod upevňovačmi už vyvŕtaný a nie sú žiadne. Je dôležité použiť všetky vybrané miesta a vytvorte otvory, kde sa vyžaduje, inak váha ľudského tela počas kúpania bude nerovnomerne distribuovaná na kúpeli a bude poškodená.
  • Proces regulácie nosných nôh. Takmer všetky moderné návrhy, ktoré navrhujú inštaláciu na podporu, môžu byť nastavené v porovnaní s výškou podlahy. To umožňuje prispôsobiť inštalatérov pre potreby života. Vysokí ľudia budú vhodné umiestnenie písma pre viac ako 15 cm od podlahy a ľudí s priemerným rastom a nižšími ho, bude potrebné znížiť spodnú časť mierne menej štandardnej výšky.

  Po prvé, musíte nainštalovať kúpeľ do steny a potom začnite skrutkujte nohy. Ďalším krokom je zosúladiť produkt pozdĺž horizontálnej čiary, pre ktorú je stavba užitočná, ktorá je umiestnená na boku kúpeľa. Proces úpravy podpery v hotovej forme sa vykonáva pomocou kľúča.

  Keď je výška misky na optimálnej úrovni, nohy sú pevné a práca ide do steny, na ktorú je tiež potrebné pripojiť produkt. Pre tento proces musíte vopred nainštalovať plastové alebo kovové háčiky a neskôr sa upevnite svojím pomocným kúpeľom na stenu. Po vykonaní práce bude posledná etapa tesniacich švov, ktorá sa vykonáva s pomocou silikónového tesniaceho prostriedku.

  Spracúvajú všetky kĺby kúpeľa so stenami.

  Na ráme

  Ak existuje túžba urobiť spoľahlivú pripútanosť pre akrylový kúpeľ, potom jeho vhodné bude zostavené pomocou kostry. Tento proces nie je príliš komplikovaný, ale vyžaduje si znalosť prípadu a vyčistí nasledujúce pokyny.

  Zvážte poradie akcie.

  • Montáž tela. Tento dizajn je zakúpený vopred, pokyny pre to. S pomocou samo-vzoriek, ktoré sú uvedené v súprave, časť otáča časť pre detail.
  • Inštalácia hotového návrhu na kúpeli. Pre tento proces musí byť otočený, potom na rám. Fixácia sa vykonáva s použitím regálov a veží, ktoré sú priskrutkované do kúpeľa. Je potrebné, aby ich od centra, najprv – tie, ktoré v blízkosti stenách, musia byť dva, a potom dva z predného panelu, potrebujú tri.
  • Keď bolo možné vytvoriť rámec, hotové konštrukcie skrutžu nohy plastu s sprostredkovateľmi, regulujúce výšku celého produktu, ktorý by nemal byť nad 65 cm.
  • Až po tom, že kúpeľ sa môže otáčať a skontrolovať, či sú všetky prvky nainštalované správne a je presne písmo.
  Prečítajte si viac  F21 Chyba v práčke Bosch: Dôvody a eliminácia

  • V prípade potreby môže byť na stenu navyše pripevnený nádobu na kúpanie, používa na to kovový hák alebo roh.
  • Ďalším krokom bude pripojenie sifónu a pretečenia.
  • Po získaní prakticky kompletného dizajnu môžete začať inštalovať mixér, ktorý musí byť vybraný správne na základe funkcií, ktoré sa vykoná v miestnosti.
  • Ak chcete skryť pred cudzím typom inštalácie a typu kovového dizajnu, je lepšie nainštalovať dekoratívnu obrazovku. Môže to byť plast, drevené, s dekoratívnou dlaždicou úpravou, všetko závisí od preferencií a schopností.

  Použitie rámu umožní zabezpečiť kúpeľ a nenechajte ho posunúť. Okrem toho je lepšie distribuovať veľa jedného, ​​kto sa kúpa, a misa určite nie je deformovaná.

  Aby ste predišli hluku z vody na povrchu, môžete vyplniť priestor pod kúpeľňou, ktorý bude mať účinok hluku izolácie.

  Na podporu

  Namontujte akrylový kúpeľ môže byť nielen na nohách a ráme, ale aj na podporu. Najvýhodnejšia možnosť pre nich bude jednoduchá tehla. Pomocou všetkých dvanástich kusov môžete vytvoriť štyri podpery, ku ktorému a inštalácia kúpacích kontajnerov. Na rozdiel od pódia, ktorý tiež vyžaduje tehál, v tomto prípade je dizajn svetlý a tlak na podlahe sprcha nie je vytvorený.

  Ak chcete vložiť kúpeľ na podporu, musíte sa držať určitého sledu činností.

  • Po demontáži všetkých extra v miestnosti musíte dať nové inštalatérske práce, je to lepšie, bez rozbalenia, takže nie na poškodenie, potom, čo značky pre budúce podpory.
  • Je potrebné racionálne rozdeliť podpery vo vzťahu k dĺžke kúpeľa. Ak je veľká, dĺžka stojí za to umiestniť tri stĺpce, ak je to malé a dve. Je dôležité ubytovať sa pod kúpeľňou na spodnej strane a dva – pozdĺž okrajov výrobku.

  • Po označení odstráňte písmo a začnite vysielať stĺpce. Ich výška by nemala byť viac ako 20 cm tak, aby kúpeľ nie je vyššia ako 65 cm nad úrovňou podlahy.
  • Tehla je umiestnená na riešenie, ktoré by malo vyschnúť najmenej 12 hodín, ale je lepšie čakať 24 na úplnú dôveru v štruktúru štruktúry.
  • Keď sú podpery pripravené, kúpeľ je nainštalovaný. Jeho bog s tehlou je dôležité naplniť silikónovým tesniacim materiálom.
  • Pre spoľahlivosť je potrebné nainštalovať kovové rohy alebo háčiky, ku ktorému je písmo splnené.

  Ak existujú obavy z tepelnej vodivosti alebo sily akrylového materiálu, je možné naliehať spodnú časť penového kúpeľa, ktorá pomôže vyhnúť sa týmto problémom.

  Na pódiu

  V prípade, že existuje túžba urobiť krásnu, a, čo je najdôležitejšie, spoľahlivý dizajn pod akrylovým kúpeľom, potom najlepším spôsobom bude stavba pódia, najmä ak je to uhlové umiestnenie inštalatérstva. Na to potrebujete dostatočne veľké množstvo tehál a rad nástrojov. Správne vykonávanie všetkých krokov môžete získať slušný výsledok.

  Inštalácia sa skladá z niekoľkých stupňov.

  • Demontáž celého cudzieho a zbytočného v novej sprchovej miestnosti. Psa nového inštalatérovania vo filme a inštalácii na odhadovanom mieste. V tomto prípade, okrem referenčného bodu pre stavbu rámu, je potrebné všimnúť si miesto na vypúšťanie.
  • Konštrukcia tehlového pódia so špeciálnym riešením sa vykonáva, kým sa výška hotového konštrukcie nie je 60 cm.
  • Keď je tehlová pokládka pripravená, s preglejkou, odolnosť voči vlhkosti, rezané rám, ktorý je výškou mierne vyšší ako pódium na uzavretie penovej stránky medzi murivom a kúpeľňou.
  Prečítajte si viac  Vlastnosti výberu odtokovej nádrže s výstužou

  • Tehlová pódium musí byť pokrytá jednou penou vrstvou a pripojiť sa k nemu.
  • Inštalácia kúpeľa na hotovom pódiu a kontrola úrovne dizajnu.
  • Pre správnu mrazenú penu, musíte vytočiť vodu do kúpeľa, asi polovica a čakať na deň.
  • Pripojenie nádoby na kúpanie na slivky s prepadom a montážou na hotové pódium s použitím rohov alebo háčikov.

  Inštalácia inštalácie tohto typu, nemali by ste robiť žiadne svahy do slivky, pretože je už poskytnutý v konštrukcii samotného výrobku.

  Aby ste poskytli pokles ukončeného typu, môžete ho viazať s dekoratívnymi dlaždicami priamo na tehál.

  Kombinované možnosti

  Aby sa neprekrývali prekrývaniu bytu montážou pódiu, môžete urobiť silnú a spoľahlivú podporu pre akrylové kúpele s nohami a tehálmi v rovnakom čase. Je dôležité správne vypočítať výšku tehlového dizajnu a zdvihnúť písmo v rovnakej výške pomocou nôh. Nie je ľahké vyrovnať sa s takouto prácou, ale ak je to žiaduce a usilovnosť.

  Aby ste uľahčili úlohu, je potrebné spočiatku dať misku na kúpanie na nohách a vyzdvihnite optimálnu výšku pre túto inštalatérsku, potom, že vzdialenosť medzi podlahou a spodnou časťou kúpeľa. Je možné pochopiť, akú šírku a výšku bude mať murivo. Konštrukcia tehál by sa nemala umiestniť v blízkosti spodnej časti kúpeľa, medzi nimi, musíte opustiť slotu na jeden centimeter, ktorý je neskôr naplnený penou.

  Môžete použiť inú možnosť, keď je plochá základňa vystavená z tehál, ktorá slúži ako podpora pre dno, a nohy už opraviť celý dizajn tak, že nechodí a spoľahlivo stál.

  V tomto prípade to tiež nestojí za to umožniť tehlovému kontaktu so spodnou časťou, takže interval pre penu.

  Užitočné odporúčania

  • Ak sa očakáva, že sprcha bude inštalovať akrylový kúpeľ, ktorý nahradí liatinu, potom je dôležité poznať vlastnosti práce s novým materiálom a rozhodnúť o metóde inštalácie, ktorá je najvhodnejšia v špecifických podmienkach. Po vykonaní demontáže, v prvom rade je potrebné dať stenu do poriadku, zosúladiť ho a zaostriť.
  • Self nainštalovať akrylové inštalatéri dostatočne jednoduché, pretože má malú váhu, ale je lepšie mať asistenta, ktorý pomôže s akýmikoľvek nosnými produktmi, ktoré ušetria pred poškodením krehkého povrchu nového kúpeľa.
  • Nastavenie písma, prvá vec, ktorá stojí za to starať, toto je vyrovnanie vzhľadom na úroveň podlahy, takže dizajn stál spoľahlivo a skontroloval výšku nôh do kúpeľa. Inštalácia produktu na tehlovom základe je dôležité monitorovať úroveň podpory po každej novej vrstve, takže nie sú žiadne šikmé inštalatérske.

  Ak nemôžete odstrániť takýto problém, stojí za to premýšľať o zmene spôsobu inštalácie výrobku. Ak je túžba urobiť, aby sa nádoba na kúpanie nevzťahovala vôbec, najlepšou možnosťou bude stavba pódia. Táto možnosť je ideálna pre obyvateľov prvého poschodia alebo súkromného domu a v starých výškových budovách je lepšie zdržať sa takejto významnej váhy prekrývania podlahy.

  • Ak nie je možné vytvoriť niečo ťažkopádne, posilnenie akrylového kúpeľa môže byť vyrobené pomocou kovového rámu alebo kombinovanú verziu pomocou nôh a tehlového muriva. Voľba možnosti závisí od zručností a zručností, podmienok práce a rozmerov písma. Po dokončení inštalačnej práce je potrebné zatvoriť miesto kĺbu kúpeľa so stenou. To môže byť vykonané s tesniacim prostriedkom. Je však lepšie použiť plastový roh, ktorý je odrezaný na 45 stupňoch, takže môže byť hladko prilepený na povrch.

  • Inštalácia kúpeľa musí byť zložitá, berúc do úvahy výškové parametre podlahového kúpeľa z podlahy, takže môže byť neobmedzené na montáž odtoku a sifónu a zabezpečiť optimálne použitie použitia. Priemerná výška tela v sprche by mala byť od 50 do 60 cm pre ľudí s priemerným rastom a 70 cm – pre vysoký. Rámy, nohy, podpery alebo pódium by mali byť postavené až po optimálnej výške pre členov konkrétnej rodiny, vzhľadom na všetky jeho vlastnosti, prítomnosť detí alebo ľudí so zdravotným postihnutím.

  Viac informácií o inštalácii akrylového kúpeľa sa dozviete z nasledujúceho videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: