Inštalatérske sifóny: ​​druhy a tipy na výber

Sifóny sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých inštalatérskych jednotiek určených na vypustenie použitej vody. S pomocou ich pomoci existuje spojenie kúpeľov, škrupín a iných zariadení so kanalizačným systémom. Slúžia tiež prekážku pre prenikanie kanalizácií vonku v domácnosti a sú prekážkou z znečistenia odtokových rúrok so všetkými druhmi odpadu

Odrody a tipy na výber

Sifóny sú agregáty vyrobené vo forme zakrivených rúr. Na základe fyzikálnych zákonov tekutého vlastností tieto zariadenia vykonávajú funkciu uzávierky vody, kde špeciálne ohýbanie vytvára vodné prostredie so vzduchovými medzerami. V závislosti od toho, aký druh inštalačných zariadení, ktoré sú určené, tieto zariadenia sa konštruktívne líšia a výrobným materiálom.

Takéto zariadenia sa vyrábajú z plastových aj neželezných kovov a sú konštruktívne rozdelené do nasledujúcich typov.

 • Rúrkový. Majú tvar zakrivenej trubice vo forme písmena u alebo s.
 • Vlnitý. Súčasné plastové výrobky pozostávajúce zo spojovacích prvkov a vlnitej hadice pre pripojenie s odpadom.
 • Fľaša. Pozostáva z nádrže-sump, odskrutkované zdola, keď sa vyskytujú kontaminanty a rúry zmiešané s kanalizačným potrubím. Ohýbanie potrubia zabezpečuje trvalý uzáver tekutiny, čo účinne chráni pred nepríjemnými pachmi.

Všetky tieto návrhy sú vyrobené z rôznych materiálov.

Plastový

Toto je najbežnejší typ. Sú odolné a ľahko ovládateľné, pretože je to možné jednoduché montáž bez špeciálnych nástrojov. Poskytnite neobmedzené možnosti na systematické čistenie odpadových vôd, nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Ich spojenie s odtokom sa vykonáva spravidla vlnito. Stimuluje väčšiu mobilitu sanitárnych uzlov. Okrem toho, ich náklady sú pomerne nízke v porovnaní s zberom neželezných kovov.

Montáž týchto agregátov sa však považuje za relevantné s skrytým umiestnením systému slivky, umožní nerušiť integritu a príťažlivosť všeobecného dizajnu.

Iné mínusy plastové sifóny prakticky nemajú.

Bronzové a medené produkty

Odolné a robustné, používajú sa na základe požiadaviek na konštrukciu izieb, kde je nainštalovaný hygienický agregát. Týka sa to bidetov, umývadiel a kúpeľov, kde je k dispozícii otvorený priestor pre kanalizáciu.

Tieto produkty sú krásne a dávajú ich lesk bohatej miestnosti, ale vyžadujú konštantnú a starostlivú starostlivosť, Vzhľadom k tomu, meď a bronz sa rýchlo oxidujú a zatemnenú vo vlhkých miestnostiach. Takéto sifóny sú oveľa drahšie ako plastové, a vyžadujú presné umiestnenie od inštalatérstva na pripojenie s kanalizačným systémom.

Takéto zariadenia sú zakúpené pre interiéry, v ktorých iné príslušenstvo zahŕňajú takýto štýl: uterák koľajnice, batérie, držiak toaletného papiera a ďalšie.

Mosadz

Spoľahlivé, ale veľmi drahé produkty. Najčastejšie sa vyrábajú v chróm. To im umožňuje byť použité kompletné s inými záchodovými príslušenstvom, ktoré majú chrómovaný povlak, ktorý je v súčasnosti najbežnejší. Používajú sa aj v interiéroch, ktoré poskytujú otvorený priestor v kúpeľniach, umývadlách a iných inštalatérskych jednotkách. Na rozdiel od bronzov a medi, chróm mosadz nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a čistenie so špeciálnymi prostriedkami.

Pri výbere sifónu je potrebné vziať do úvahy miesto jeho inštalácie, pretože na umývanie v kuchyni a WC majú tieto zariadenia vlastné vlastnosti.

 • Kuchyňa používa skrytú inštaláciu inštalatérskych zariadení a kovových podložiek, takže výhodne tuhé pripojenie drenážnych zariadení so splaškaním. V tomto prípade sa rúrkové plastové stefóny používajú častejšie, čo umožňuje použitie riešení na čistenie kuchynských rúrok z mastných nájazdov.
 • V toaletných priestoroch s skrytou montážou v umývadlách, zariadeniach typu fľaše z polymérnych materiálov.

S otvorenou inštaláciou sa neželezné stefóny používajú v súlade s návrhom miestnosti.

Vlastnosti používania pre bidet

Sifón pre bidet vykonáva štandardné funkcie, Rovnako ako všetky vypúšťacie zariadenia:

 • Neobmedzený odtok;
 • ochrana proti upchatiu;
 • nepríjemný.

Ponuky používajú rúrkové alebo typové zariadenia na fľaše.

S skrytým odtokovým systémom sa používajú plastové výrobky.

Pripojenie bidet do kanalizácie má určité funkcie:

 • Inštalácia zariadenia musí presne zodpovedať priemeru výstupných a vstupných zlúčenín, aby sa zabezpečilo utesnenie kanalizácie;
 • Šírka pásma sifónu musí odolať tlaku vody vypustenej vody, prevenciu prepadu;
 • Budeme musieť venovať pozornosť rohom potrubného spojenia, av prípade potreby nainštalovať adaptéry s požadovaným uhlom a priemerom;
 • Je potrebné vziať do úvahy spôsob pripojenia bidet a sifónu (závitov alebo iné pripojenie).

Odvodňovacie zariadenie, konštruktívne poskytovanie viacerých žalúzií (serpentor), eliminuje možnosť prehliadky pachov zo kanalizácie, ale je vhodné len pre skrytú inštaláciu odvodňovacích systémov pre bidet. Bidet, spravidla, sú dokončené automatickými spodnými ventilmi vybavenými rotačnými mechanizmami vody.

Použitie na akrylové alebo liatinové kúpele

Tieto zariadenia sú v podstate hydraulické aktíva. Tieto povinné komponenty pre vane obsahujú dve zložky: odtok a prepad. Zástrčka chráni pred nadmernou vodou v zásobníku a odtok poskytuje odstraňovanie vody do kanalizácie.

Všetky tieto funkcie sú kombinované v inštalačnom zariadení nazývanom sifóne. Mount je najčastejšie produkovaný dvoma spôsobmi:

 • Spojovacie tipy z odtokových a pretekov sú navzájom spojené a potom pripojené k sifónu;
 • LIVA A PREVÁDZKOVATEĽA PRIPOJENÝMI POTREBNÝMI KTORÝMI SIPHONOM IN SAMOSTATNÝCH KONTAKTOV.

Najbežnejšie dva typy kúpeľov sú najčastejšie: S- a P-Like. PRVÝ – ROUNDY TYPY A P – COOD. P-tvarované na priame spojenie s odpadovými výbojmi. V tejto prílohe je nežiaduce používať vlnité drenážne rúry, tu sa používajú tu. Takýto typ je preferovaný pre liatiny železné kúpele. S-type produktov sa používajú všade pre akrylové kúpele, pričom sa odporúča použiť zvlnenie na spojenie s odpadom.

Pri použití akéhokoľvek Ziphon je prítomnosť na tomto spodnom ventile vítaná. Materiál, z ktorého je sifón vyrobený, sa zvolení na základe toho, ako bude inštalatérske zariadenia: skryté alebo otvorené.

Spodné ventilové zariadenie

Spodný ventil akéhokoľvek inštalatérskeho zariadenia, ktoré poskytujú kvapalina odtokov, vykoná blokovaciu funkciu. V podstate je to zástrčka, ale spustená z stlačenia tlačidla alebo páky.

Spodné ventily sú mechanické a automatické a pozostávajú z:

 • uzamykacie zátky;
 • Riadiace tlačidlá páky alebo vypúšťania;
 • Lúče spojené s ovládacím mechanizmom (buď páka) s vypúšťacou zátkou;
 • sifón, ktorý sa dostal do kanalizácie;
 • Závitové komponenty pre pripojenie.

V konštruktívnom základe mechanického ventilu leží jednoduchá pružina. Je pripojený priamo k plumovému otvoru. Tieto ventily sú ľahko inštalované, spoľahlivé a lacné, ale používať ich je potrebné znížiť ruku do nádrže na vodu, ktorá nie je vždy pohodlná, najmä v kuchynských drezov. Preto sú inštalované hlavne v umývadlách.

Automatické zariadenia sú vyrobené z dvoch typov: s prepadom a bez toho. Ventily s prepadom sú inštalované v umývadlách a iných nádržiach, kde je zodpovedajúci otvor. Majú ďalšiu pobočku, ktorá zabraňuje prepadom vodnej nádrže. Pohyby sú poháňané pákou alebo tlačidlami umiestnenými pod drezom alebo bidetom.

Tam sú spodné ventily s bočným tlačidlom, umiestnia sa do zodpovedajúceho otvoru pre pretekanie škrupiny, bidet alebo iné inštalatérske zariadenia. Pri inštalácii tohto zariadenia musíte venovať pozornosť integrite tesnenia.

Pripojenia musia byť utesnené a zabrániť poškodeniu, keď manuálna inštalácia, pretože pri používaní nástrojov, hrozí nebezpečenstvo poškodenia ventilu a samotnej kúpeľne.

Ako zbierať a nainštalovať Bath Siphon, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár