Jednoretné umývadlá: Vlastnosti a výhody

Po dlhú dobu bol jediný pohľad na žeriavy dvojitý (oddelený pre horúcu a studenú vodu). Situácia sa zmenila, keď sa v roku 1950 vytvoril jednorozmerný mixér. Názov je spôsobený tým, že zariadenie môže byť ovládané pomocou jednej rukoväte. Odvtedy došlo k mnohým technickým posunom a inžinieri sa podarilo vytvoriť množstvo štruktúr miešajúcich vodovodné zariadenia s jednou pákou.

Názory

Existujú dva hlavné typy miešačov.

  • Loptička. Špeciálny rukáv má vnútornú kovovú guľu, ktorá sa otáča. Počas otáčania sa neustále udržiava kontakt s tesneniami, čo vám umožňuje zachovať požadovanú tesnosť. V hornej časti pracovného prvku je k dispozícii pár jemných otvorov pre prechod vo vnútri s chladným a vyhrievaným prúdom. Tam je tiež väčšia diera, ktorá slúži na ukončenie ich zmesí. Pre príjem vody sa používajú rúry s pružinovými tesneniami. Výhodou takéhoto riešenia je minimálny počet opráv, nie je potrebné mechanické čistenie vody, pokiaľ nespĺňa minimálne požiadavky na kvalitu. Vo všetkých moderných modeloch sa teflón aplikuje na tesniace krúžky, vďaka ktorému sa doba prevádzky súčasne zvyšuje a zlepšuje sa kĺzanie lopty.

  • Keramický. Je nazývaný materiálové dosky umiestnené vo vnútri. Ak chcete získať, sa používa oxid hlinitý – to je tretia tvrdosť v prírode. Rovnako ako v predchádzajúcom uskutočnení dva otvory pracujú na vstupe, a jeden len na produkte; Na zmiešanie nití sa použije doska, ktorá sa nachádza predovšetkým. Ak je páka posunutá, skĺzne, zatiaľ čo otvory v spodnej časti konštrukcie sú postupne otvorené.

Tak, že taký pohyb bol jednotný a zabezpečil homogénny tlak vody, používa sa silikónový mazivo.

Výhody a nevýhody

Nainštalujte pre umývadlo Žeriav s mechanizmom typu guľôčok je atraktívny, pretože takéto zariadenie je pohodlné a umožňuje nastaviť požadovanú teplotu vody rýchlejšie ako akýkoľvek platný mechanizmus. Aspoň každý 24 mesiacov zmeňte tesniace krúžky, aj keď sú veľmi trvanlivé a vysokokvalitné a prívod vody nie je príliš aktívny.

Výhody keramických štruktúr:

  • dlhšie;
  • Umožní vám upraviť ohrev vody, konať len ručne;
  • Znížte teplotu prietoku rýchlejšie ako analógy guľôčok.

Ich inštalácia však ešte nestala rozšíreným kvôli určitým nepríjemnostiam pre používateľov. Keramický mixér predávaný za prijateľnú cenu vám umožní nastaviť teplotu vody len pri zvyšovaní od 6 do 8 stupňov, to znamená, že sa dostanete do úzkej „komfortnej zóny“ (od 34 do 42 stupňov), a tiež sa líšia -UP Vnútri je dosť ťažké. Najúspešnejšie firmy, ktoré implementujú svoj tovar v rôznych krajinách, sa naučili vyriešiť tento problém.

Avšak, pre vysokokvalitné a pohodlné v každodennom živote, mixér bude musieť zaplatiť peniaze navyše.

Oprava

Jednotlivé mechanizmy, ako všetci ostatní, pri porušovaní alebo úniku, musíte po vypnutí vody opravovať.

Zmeniť gumové podložky na guľôčkové žeriav sa vykonáva pomocou:

  • skrutkovače;
  • šesťhranný (odstraňujú upevňovaciu skrutku);
  • Nové nastavené podložky.

Odstráňte nájazd, ktorý sa nahromadil na tesniacom krúžku, pomáha bežnej špongii. Po montáži celého dizajnu je potrebné skontrolovať jeho výkon a tesnosť. Demontáž kazety nie je predmetom. Môže sa úplne zmeniť len na nový.

Tipy na výber

Zdá sa, že otočný mixér s vysokou emisiou je veľa dokonalosti, ale je dôležité, aby ste nezabudli: postriekajúce, najmä oddelené triky, by nemali ísť za umývadlom alebo kúpeľom. Pozornosť by sa mala venovať tomu, ako je miešač pripojený: najudržateľnejšia možnosť, odborníci zvážili orechy vrátené do dna.

Ale vlásenka (a dokonca dva) je menej stabilný.

Výber otočného mixéra je tiež prospešný a pretože je pod obvyklým použitím menej špinavý. Musíte však nasledovať opatrenia a nevzťahujte sa na veľký produkt, inak sa dá ľahko zrútiť. Musíte premýšľať o rovnováhe medzi pohodlím a spoľahlivosťou. Odlievacie puzdro je silnejšie ako otáčanie, ale menej pohodlné a riadiaci prvok je umiestnený na vrchole, čo nie je spokojní.

Nástenný mixér z väčšej časti hybridného (pre vaňu a dušu v rovnakom čase). Namontuje sa podľa schémy vedľa inštalačných zariadení. Držiaky sú skryté pod čiarnymi materiálmi. Prevažná väčšina kúpeľní je vybavená takýmito výrobkami.

Mosadze a bronz sa rozpoznajú ako optimálne riešenia väčšiny profesionálov, Ale majú významnú nevýhodu – to je vysoká cena. POZOR: KÚPIŤ VONKAJŠIE PODOBNOSTI PODROBNÝCH SILHUMANOVÝCH MIEŠOČNOSTI by nemali slúžiť ako maximálne dva roky. Voľba nehrdzavejúcej ocele je oprávnená, ak si chcete kúpiť produkt, harmonicky pozerať na každý interiér a krásny. Keramické budovy sú drahšie ako všetci ostatní, ale v rovnakom čase mimoriadne krehký.

Pri výbere, musíte venovať pozornosť farbe mixéra. Biely tón je považovaný za univerzálny, ako aj štandardný obraz pod lešteným hliníkom. Nastavenie minimalizmu je lepšie uprednostniť výrobky s prísnymi geometrickými kontúrami. V štýle Provence úplne nevhodne brilantný striekanie.

Ako nainštalovať Jednosmerné radenie v kuchyni, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: