Jemné umývanie: aký druh režimu a za to, čo je vhodné?

Vďaka dosiahnutiu pokroku v modernej práčke môžete stále umývať takmer akúkoľvek vec. Súčasne je jednou z najužitočnejších možností multifunkčných zariadení je jemný režim prania. Z materiálu tohto článku sa dozviete, čo je delikátny režim, aké sú jeho výhody a nevýhody, ako ho správne konfigurovať, a koľko to trvá.

Popis funkcie

Jemné umývanie nie je nič iné ako režim jemných roztomilých vecí v stroji. To znamená, že v priebehu prania bude špeciálny režim s malými revolúciami bubna nainštalovaný pri minimálnej teplote vody. Pranie znečistenia a škvrny v tomto prípade sa vyskytujú s veľkým objemom vody. To prispieva k ochrane tkaniny z mechanického poškodenia a trenia.

Teplota vody v tomto prípade predstavuje 30 stupňov, čo sa líši od väčšiny iných programov. Pri nízkej teplote je vyblednutie textílií vylúčené, a preto sa jasu vecí zmení. V porovnaní s inými režimami zariadenia, takéto umývanie trvá oveľa menej. Počet otáčok za minútu sa pohybuje od 400 do 600, pohybu bubna hladká.

Tento režim sa vyznačuje absenciou sušenia. Odlišne jemné umývanie nazývané manuálne alebo opatrné. Je navrhnutý nie pre všetky veci a má ikonu s obrazom kapacity s vodou a teplotou 30 stupňov. Jednotné označenie však neexistuje, pretože ikony rôznych výrobcov sa môžu líšiť.

Niekde výrobcovia napíšu „vlnu“, „Eco“, „Silk“. Na niektorých ikonách Vaše označenia. Napríklad, Môže to byť obraz panvy s vodou, rad teplôt a horizontálnych línií pod spodnou časťou zobrazenej kapacity. Menej často na palubnej doske.

Výhody a nevýhody

Jemné umývanie má výhody aj nevýhody. Mali by sa napríklad zaznamenať medzi jeho výhodami:

 • Menšie trvanie procesu;
 • Uloženie elektrickej energie;
 • Malé množstvo použitého fondu;
 • šetriaci postoj k textilné vlákna;
 • Úspora času a síl domácností.

Výhodou takéhoto režimu je skutočnosť, že nemusí hromadiť spodnú bielizeň približne rovnakej textúry a farby. Tá vec môže byť zabalená hneď bez strachu, že znečistenie je absorbované do štruktúry materiálu a stať sa súčasťou obrazu. Zároveň tento typ umývania dnes poskytuje najširší výber detergentov s ekonomickou spotrebou. Umyte v písacom stroji môžete mať veci z rôznych materiálov.

Spolu s výhodami má režim nedostatky. Napríklad pri chladných teplotách je ťažké dodávať oblečenie z vírusov. Ak je výrobok príliš stúpajúci, nebude sa zbaviť z baktérií. Budeme musieť pred-pumpovať vec v mydlovej riešení alebo indimotné kontaminované miesta.

Spravujúci režim umývania nezachráni veci z roztočov na prach, ktoré sú zdrojom podráždenia kože a alergických reakcií. S nízkou teplotou vody a malými otáčkami, je zbytočná na umývanie posteľnej bielizne. Zostávajú produkty životne dôležitých aktivít prachu. Odstráňte ich len umývanie vecí v horúcej vode.

Prečítajte si viac  Tipy na výber práčky s sušením hotint-ariston

V studenej vode sú granuly pracieho prášku zle rozpustené. Zostávajúce mikročastice sú spôsobené kožou, peeling kože a alergií. Preto sú takéto prostriedky na jemné umývanie kontraindikované. Okrem toho režim neznamená úplné zaťaženie. Oblečenie bude môcť vyzvať len vtedy, ak je bubon načítať nie viac ako polovicu.

Problém častých jemných staví sa poškodzuje práčku. Forma je vytvorená na hadice, prechádzajú vodu horšie. Z tohto dôvodu sa na spodnom prádle objavili šedé zelené škvrny a auto začína pokračovať z auta. Existuje potreba preplachovania alebo dokonca opravy.

Ako dlho to trvá?

Neexistuje žiadna odpoveď, pretože každý vývojár má svoje vlastné normy. Niektorí výrobcovia napríklad vyrábajú práčky s jemným režimom prania, ktorý trvá pol hodiny. Iní tento čas je 1 hodina, 1 hodina a 40 minút. Dlhodobý proces však nie je v žiadnom prípade užitočný na oblečenie.

Pre aký typ vecí je vhodný?

Umyte sa v jemnom režime prania, môžete štýl hodvábu, šifón, batista, vlne, guipure, satén, viskózu, čipky. Okrem, Možnosť je určená pre oblečenie z polyesteru, cashmere, elastanu, pleteniny, mikrovlákna a mnohých iných materiálov novej generácie.

V skutočnosti je tento režim relevantný pre veci z tkanív s voľným, elastickým, bielohlastickým štruktúrou, veľmi tenkými alebo jasnými textíliami.

V tomto režime odlišné veci z prírodných a umelých materiálov. Môže to byť napríklad:

 • najkrajšie zvetrané záclony alebo záclony z organza;
 • Veci sú komplexné s reliéfnymi štruktúrami;
 • výrobky s čipkovými vložkami, ponáhľa sa, elastický kúsok;
 • Veci s tlačidlami, flitrami, kamienkami, výšivkou;
 • športové a izolované tepelné spodné prádlo akéhokoľvek druhu;
 • produkty nestabilné na deformáciu, zmrštenie, molievanie;
 • Hromadné vlnené svetre, krásna čipka spodná bielizeň;
 • Veci z kontrastných materiálov vo farbe;
 • drahé oblečenie, strach z mechanického deštrukcie vlákien.

Jemné umývacie prostriedky

Pre jemné prerušenie vecí, výrobcovia práčok odporúčajú používať špeciálne detergenty. Môžu to byť rôzne gély na umývanie delikátnych tkanín, ako aj iných kvapalných výrobkov. Zloženie takýchto výrobkov by zároveň nemali byť enzýmy, fosfáty a chlór. Takéto prostriedky sú dobre leštené z tkanív, pričom sa nachádza štruktúra a farba plátna v pôvodnej forme.

Prečítajte si viac  SchAUB Lorenz práčky

Konvenčné prášky pokazia farbu výrobkov a bielenie zhoršuje ich kvalitu. Pre jemné umývanie sú potrebné špeciálne prostriedky bez farbív a konzervačných látok. Vôňa takýchto výrobkov sa vyznačuje prirodzenou, má špeciálne označenie, ktoré označujú typ tkaniny pre jemnú roztomilosť.

Použitie takýchto nástrojov eliminuje pravdepodobnosť Katooshkov.

Môžete si vziať produkty, ktoré zahŕňajú Lanolin, má mierny účinok na textil, zatiaľ čo si zachováva farbu vecí. Na regáloch domácich chemikálií dnes môžete vidieť špeciálne prostriedky, ktoré sa líšia v menovaní tkanín. Vlnené a hodvábne veci nemôžu byť vymazané bežným práškom. Pre nich potrebujete kúpiť kvapalný agent pre prírodné tkaniny.

Gély sú považované za najlepšiu voľbu. Prenikli hlbšie do štruktúry tkaniny, je ľahšie z neho umyť, obsahujú prísady na zachovanie tvaru a zmierňovania vody. Gély sú vhodné na predbiehanie rôznych druhov znečistenia. Sú bezpečné, nespôsobujú alergické reakcie. Vezmite si obchod, ktorý potrebujete biologicky odbúrateľné drogy. Medzi hmotnosťou odrôd tohto produktu, môžete si všimnúť spôsoby spoločností Nordland, Sion, „LAKAK“, „Cashhemir“.

Ako nastaviť režim?

Ak stroj stroja nemá jemný režim prania, môže byť usporiadaný ručne. Vymeňte ho, môže režimy „vlna“, „hodváb“, „ručné umývanie“. Zariadenie môžete nezávisle nakonfigurovať výberom najlepších podmienok pre jemné rozbaliť. Je to celkom jednoduché, aby to bolo: len budete potrebovať:

 • Vyberte možnosť s praním nie viac ako 30-40 minút;
 • Inštalácia teploty ohrevu vody o 30 stupňov;
 • Dajte počet otáčok za minútu na 400-600 značke;
 • Vypnite možnosť Prepis (ak je nežiaduca);
 • Odstráňte možnosti sušenia, žehlenie, zapnutie dvojitého oplachu.

Ak bol na konci umývania, výsledok bol neuspokojivý, je potrebné analyzovať chyby. Možno, že farebné oblečenie zostavené s bielou, zabudli sa otočiť dovnútra alebo vložte do špeciálnej tašky na umývanie.

Je dôležité nezabudnúť na správne sušenie, pretože je to často nedodržiavanie základných pravidiel, ktoré spôsobujú deformáciu vecí z jemných typov tkanív.

Pravidlá pre náročné materiály

Aby bol jemný režim vykopať veci čo najefektívnejšie, je potrebné venovať pozornosť viacerým kritériám. Napríklad, Čipové výrobky je potrebné umyť oddelene od iných. V prípade potreby sú vopred namočené, a po umiestnení v špeciálnych vreckách na umývanie jemných odevov a dať do auta. Samostatne vymaže veci z hodvábu alebo cashmere, vďaka ktorým sa veci po umytí zostávajú mäkké.

Prečítajte si viac  Vstavané toaletné misky - dekorácia kúpeľne

Pred umiestnením oblečenia do bubna je potrebné triediť. Svetlé, tmavé, biele, svetlé veci vymazané samostatne. To odstráni pravdepodobnosť farbenia. Spodná bielizeň sa otočila dovnútra a umiestnila sa do očkovacích krytov.

V prípade potreby nasiaknuté veci v špeciálnej zložení na spracovanie jemných tkanínnych druhov.

Hmotnosť načítania by nemala prekročiť polovicu objemu bubna práčky. Čím viac vecí bude v aute, tým väčšie je skrútenie, ktoré budú vystavené praniu. Nemôžete si umyť jednu vec. Ak nie je žiadny spôsob jemného umývania, stojí za to inštalovať teplotný limit vykurovania na minimum.

Čím dlhšie auto vymaže, tým horšie pre veci. Len málo ľudí si myslel, že jemné výrobky by nemali byť dlhú dobu. Z toho deformuje a zdĺhajú zmršťovanie. Okrem toho, rozsudok textílie má inú funkciu: ak nie je odstránený zo zariadenia ihneď po premytí, bude deformovať.

Delikácie e-mailu je potrebné využiť klimatizáciu. To je obzvlášť dôležité, ak je tvrdá voda v dome. Ak na to zabudnete, kurva na povrchu oblečenia. V záujme jasných výrobkov počas umývania môžete stratiť svoju farbu, môžete zaspať v čistiacom prostriedku na tmavé veci.

  Ak neexistuje žiadna umývačka v dome, môžete použiť obvyklý bavlnený vankúš biely alebo ľahkú farbu. Aby ste nepokazili výrobky pred umiestnením do bubna, musíte preskúmať informácie na štítku. Výrobcovia označujú teplotný režim a ďalšie podmienky prania, aby sa zachovala estetická atraktívnosť a trvanlivosť svojich výrobkov.

  Na správny používanie citlivého režimu nájdete ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: