Kúpeľňa s rozlohou 3 kV. Merač: Myšlienky moderného dizajnu

Malá kúpeľňa nie je nezvyčajná v moderných apartmánoch, pretože väčšina z nich bola postavená v minulom storočí. Malý priestor kúpeľne by však nemal byť rozrušený vlastníkmi. S opatrným dizajnom priestoru, môžete získať pohodlnú a pohodlnú izbu, vybaviť originálne veci a profesionálne myšlienky dizajnu.

Ako vyhovieť všetkému?

3×3 m Kúpeľňa je pomerne malý priestor, takže jej organizácia by mala byť založená na úspornom priestore. Pred začatím opravy je potrebné uvoľniť miestnosť od všetkých položiek nábytku a dokončovania. Je dôležité riadiť projekt, v ktorom budú zohľadnené všetky požadované zmeny. Na diagrame by sa mali zobraziť všetky vyčnievajúce prvky, vstup vetrania a umiestnenie stúpačky. Zobrazenie hlavných detailov interiéru môžete prejsť na displeji na systéme osvetlenia, inštalatérske a nábytku.

Kúpeľňa 3 kV. merač by nemal byť preplnený.

Práčma je žiaduca preniesť do kuchyne alebo na chodbe, Košík pre špinavé veci môže byť umiestnené pod vaňou alebo umývadlom. Malý priestor by mal byť minimalistický a skladá sa len na potrebné veci.

Ak je kúpeľňa oddelená od WC, potom pre jeho dizajn si môžete kúpiť klasickú veľkosť kúpeľa 150×70 cm. Taký kúpeľ umožňuje inštalovať malú práčku a kompaktný drez. A v kombinovanej kúpeľni môžete dať uhlový kúpeľ, ktorý trvá menej miesta ako klasická možnosť. Je tiež výhodné, že uhlové modely sú často vybavené policami a skrinkami, takže nemusíte vyriešiť problém organizácie úložného systému.

Sprchová kabína môže byť dobrým alternatívnym kúpeľom. Trvá malý priestor a vyzerá prezentabilný. Jediný mínus duše spočíva v nemožnosti relaxácie, ale ušetrí vodu dobre.

Úspora priestoru

Užívanie vodných postupov, môžete si všimnúť množstvo pary a kondenzátu vytvoreného vo vzduchu. Preto je dôležité pri dokončení kúpeľne používať vodotesné materiály, ktoré budú okrem pevnosti odolné voči teplotným rozdielom.

Povrchová úprava by mala byť premyslená takým spôsobom, aby poskytovala pohodlnú miestnosť v miestnosti a chránili susedov zdola z povodňa. V ideálnom prípade by sa štruktúra podlahy mala pozostávať z betónovej dosky, bitúmenového priméru, hydroizolačnej fólie, jemnozrnného kremenného piesku, teplého a keramického dlaždíc. Odporúča sa použiť veľkú a jasnú dlaždice s hrubým povrchom.

Materiál

Steny v malej kúpeľni môžu byť zdobené keramickými dlažbami, plastovými panelmi, vodotesnými tapetami alebo umelým kameňom. Pred začatím opravy je potrebné vyrovnať steny s omietkou a primérom a potom študovať povrchovú úpravu. Ak je farba zvolená pre spracovanie steny, musí mať netoxickú emulziu vodou a vodou disperznou kompozíciou.

Na registráciu stropu môžete použiť kryt plastových panelov alebo maľby. Ale pre vlečku bude musieť použiť nerezový kovový rám a maľba si bude vyžadovať každoročnú aktualizáciu.

Optimálne pre dokončenie stropu na výber filmu. Nebojí sa vody a je schopný zastaviť niekoľko rokov bez straty počiatočného typu.

Farebné riešenia

Paleta pre kúpeľňu 3 m2 by mala byť veľmi opatrná. Najlepšie je použiť dve – tri farby, ktoré nie sú preťaženie interiéru. Garmonicky v malom priestore bude vyzerať pastelové farby v kombinácii s tmavými akcentmi. Tmavá paleta je nevhodná pre dizajn malej miestnosti, pretože tmavé kontrastné farby vizuálne znižujú miestnosť.

Tradične, interiér kúpeľne používa bielu farbu, ktorý vyzerá perfektne v kombinácii s akýmikoľvek farbami. Na dekoráciu si môžete vybrať mlieko alebo krémový tón. Šedá farba vyzerá ako stručne, ktorá vedľa zrkadlových povrchov bude vyzerať pekne štýlové.

Kúpeľňa oriešuje prvok vody, takže je rozumné používať modrú alebo modrú. Modré odtiene poskytnú ľahkosť a objem miestnosti.

Obnoviť interiér pomôže zeleným a žltým tónom. Na pozadí bledého zeleného pozadia, nasýtené rastlinné alebo slnečné vzory budú vyzerať krásne. Kombinovať zelenú farbu vhodné s mramorom, drevom, keramikou a kameňom.

Kompaktné doplnky a inštalatérske práce

Pomoc v úsporách vesmíru by mali riadiace zariadenia kompaktných veľkostí. Napríklad nadzemné drezy, ktoré sú ľahko namontované v hornej časti nočného stola. Môžete si kúpiť svetlo zavesený umývadlo oválny alebo obdĺžnikový tvar.

Samotná toaleta neobsahuje veľa priestoru, ale môže sa to urobiť menej viditeľné. Ak to chcete urobiť, musíte buď kúpiť malý model, alebo skryť odtokovú nádrž do steny. Môžete použiť výklenok sadrokartónu alebo dolnej časti stojana.

Práčka má spravidla významné rozmery, ktoré vážne ovplyvňuje voľný priestor. Preto si majitelia tesnej vane môžu kúpiť malý model stroja a nainštalovať ho pod umývadlom. Okrem toho sú moderné obchody na predaji pranie pracujúcich, ktoré nielenže vykonávajú svoje hlavné funkcie, ale tiež zdobia interiér.

Harmonicky ubytovať kozmetické a detergenty v miestnosti, je najlepšie visieť vonkajšie police v rohu kúpeľa. Aby ste sa zorganizovali úložný systém pre uteráky a iné príslušenstvo, môžete namontovať lesklé skrinky v stene.

Cheat list na ergonómiu

Správne usporiadanie kúpeľne 3 m2 pomôže správne ergonomické umiestnenie všetkých jeho zložiek:

 • Medzi každým predmetom by mala byť vzdialenosť najmenej 75 cm;
 • Medzi WC a bidetom by mala byť vzdialenosť od 34 do 45 cm;
 • Vzdialenosť od kúpeľa do umývadla by mala byť aspoň 30 cm;
 • Miska umývadla musí byť v nadmorskej výške 85-110 cm;
 • Medzi umývadlom a okolitými predmetmi by mala byť voľná vzdialenosť rovná 55-60 cm;

 • Sprchová kabína by mala byť najmenej 75×75 cm vo veľkosti;

 • Držiak na toaletný papier by mal byť umiestnený 20-30 cm od okraja WC;
 • Pred záchodom by malo byť toaletné miesto najmenej 50 cm.

Existujú rôzne nápady malého kúpeľne, ktoré zahŕňajú také nuansy ako rast obyvateľov, ich veku a fyzické schopnosti. Vďaka tomu si môžete vybrať možnosti vhodné pre konkrétnu kúpeľňu.

V rámci formulára

Štvorcová kúpeľňa s rozlohou 3×3 m nie je schopná vyhovieť všetkým subjektom inštalatérstva, ktoré by chceli obyvateľov. V takejto miestnosti je optimálnym riešením myšlienkou inštalácie umývadla oproti vstupu a vpravo alebo doľava. Miniatúrny priestor môže robiť bez štandardného kúpeľa alebo duše, ktorá je ľahko nahradená paletom s dušou.

Zaujímavým riešením bude Únia kúpeľne a WC, Ak boli pôvodne v rôznych miestnostiach. Potom štvorcová forma nebude prekážkou pre umiestnenie nábytku a objavia sa ďalšie možnosti dekorácie. Ale musíte si uvedomiť, že takáto kombinácia je možná až po dohode s osobitnými inštitúciami.

Vizuálne rozlišovať medzi funkčnými zónmi kúpeľne pomôže rôznorodému osvetleniu. Aby ste to urobili, môžete použiť bodové horné osvetlenie, LED žiarovky alebo symetricky umiestnené lampy v blízkosti zrkadla.

Na malej štvorcovej kúpeľni môžete vytvoriť pohodlie, inštalovať kúpeľ a namontovaný nosič na pravej strane steny, a toaletu, umývadlo a práčku – na ľavej strane. Oproti vstupe krásne bude vyzerať zrkadlo alebo malebný obrázok.

Vyvíjame projekt

Navrhovanie kúpeľne sa skladá z niekoľkých dôležitých krokov. Príslušný projekt by mal pozostávať z architektonického, konštruktívneho a inžinierskeho projektu, ako aj zahrnutie konštrukčného riešenia. Okrem iného musí mať akákoľvek prestavba pas, v ktorom bude dodržiavanie regulačnej dokumentácie.

Ak plánujete vykonávať hlavné alebo kozmetické opravy, projekt by mal pozostávať len z inžinierskych a konštrukčných oddielov. Inžinierska časť sa skladá z inžinierskych komunikačných plánov a kategória dizajnu zobrazuje plánované zmeny.

Projekt dizajnéra by mal pozostávať z niekoľkých častí:

 • Kreslenie označujúce veľkosť miestnosti a merania všetkých výčnelkov;
 • Plán demolovaných oddielov a inštaláciou nových stavebných zariadení;
 • Plán podláh s uvedením umiestnenia podláh, počet poterov a typu hydroizolácie;
 • Kreslenie stien, ktoré označujú typ náterov a miest komunikácie;
 • Výkres na usporiadanie nábytku;
 • Plánovanie lokalít o pokládke inžinierskych sietí;
 • Vyhlásenie použitých materiálov, certifikovaných projektom a stavebnou organizáciou;
 • Náčrt kúpeľne, ktorý označuje stupnicu miestnosti a splní farby dokončovania.

  Vytvorenie kúpeľňového projektu môže byť nezávisle. Toto je možné, ak steny a komunikačné zariadenia zostávajú nedotknuté, keď kozmetická oprava.

  Tipy od prof

  Aby ste neurobili vážne chyby pri opravách kúpeľne 3×3 m, musíte sa oboznámiť s užitočnými odporúčaniami. Správna situácia prispieva k relaxácii, takže je dôležité, keď je priestor zúčtovaný s odborným posudkom.

  Hlavná vec o tom, ako sa snažiť sa usilovať o profesionálov, celkový štýl konečných materiálov a inštalatérskych materiálov. A nie je tiež potrebné preťažiť priestor množstvom príslušenstva, pretože kazí celkové vnímanie kúpeľne.

  Ak chcete vizuálne rozšíriť miestnosť, musíte použiť zrkadlové a lesklé povrchy. Posilniť účinok pomôže dobré osvetlenie a keramické tliesné povrchy rôznych veľkostí.

  Urobte prízvuk a pritiahnite pozornosť lešteným kameňom s fotografiou alebo panoramatickými obrazmi prírody. Nástenné nástenné nástenné maľby vizuálne menia priestor, a kúpeľ, stanovené veľký kameň, budú dopĺňať interiér.

  Zrkadlo v kúpeľni by malo byť veľký priemer a výška, takže najvyšší rodinný člen vidí jeho odraz k pásu. Dôležitosť tohto príslušenstva je, že nezaberá vonkajší priestor, a umožňuje vám vidieť seba z rôznych uhlov.

  Dizajnéri Odporúčajú vlastníkom malých kúpeľní Nepreťahujte interiér, A ak je to možné, nainštalujte kompaktné inštalatérske zariadenia. Čím menšia je miestnosť v miestnosti, tým viac útulnej plochy vyzerá.

  Veľkolepé príklady inšpirácie

  Moderný svet má veľa príležitostí. Preto môžete nájsť zaujímavý a lacný projekt nielen v dizajnovej spoločnosti, ale aj v online časopisoch. Vďaka obrovskej voľbe môže niekto nájsť úžasný projekt – dizajn, ktorý možno ľahko implementovať.

  Populárne sú v súčasnosti projekty určené na zobrazenie prirodzenej čistoty. Štyriče miestnosti sa vykonáva v škandinávskom štýle, a preto sa skladá z prírodných materiálov a svetelných tónov. Všetok nábytok v kúpeľni má jednoduchosť, ktorá nie je pozoruhodná.

  Ďalším zaujímavým projektom je navrhnutý tak, aby zdôraznil eleganciu prísnosti miestnosti. Ukazuje, že aj oblasť 3 štvorcov môže ubytovať všetky potrebné prvky pre kúpeľňu, zatiaľ čo vyzerá odomknuté. Izba má: WC, sprcha, umývadlo a vysoké šatníkové skriňa. Umývadlo má nezvyčajný tvar pripomínajúci kvetináč. A pre všeobecné vybavenie, sušička je zavesená na voľnej stene, na ktorej môžete vyschnúť nielen malé oblečenie, ale aj uteráky.

  Na malom námestí je dosť ťažké umiestniť, okrem ostatných predmetov nábytku, tiež práčka. Ale pre takýto prípad, dizajnéri prišli so všetkými možnosťami vizuálnej reliéf v miestnosti vo forme zaveseného trupu a kotla, pod ktorou je nainštalovaná práčka. Pre oživenie interiéru, curbrované krivky sa používajú s kvetinovými vzormi a sivými dlažbami na podlahe.

  Kúpeľňa Design Comnt 3 metrov štvorcových. Zoznámte sa merače v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár