LG Práčka sa nezrušuje vodu: príčiny a spôsoby, ako ich odstrániť

LG Práčky sú známe svojou spoľahlivosťou a trvanlivosťou, avšak dokonca aj najkvalitnejšie domáce spotrebiče sa môžu zlomiť na najviac inopportune moment. Výsledkom je, že môžete stratiť „pomocníkov“, ktoré šetrí silu a čas na umývanie vecí. Rozpad sú odlišné, ale najbežnejší problém, s ktorými sa používatelia čelia, je zlyhanie zariadenia na zlúčenie vody. Urobíme to, že môže vyvolať takúto poruchu. Ako môžem vrátiť efektivitu automaty?

Možné poruchy

Ak sa práčka LG neodpustí vodu, nemusíte potrebovať paniku a hľadať telefónne čísla profesionálnych majstrov. S väčšinou chybov, môžete sa vyrovnať s vlastným, vrátením funkcie strojov. Najprv sa musíte zaoberať možnými dôvodmi, ktoré spôsobili problémy v práci. Existuje niekoľko z nich.

  1. Softvérové ​​poruchy. Moderné práčky LG „plnené“ elektronikou, a to niekedy sa stane „Caprick“. Domáce spotrebiče môže zostať na oplachovanom štádiu pred odstreďovaním. Výsledkom je, že stroj dokončí prácu a voda zostane v bubne.
  2. Filter voro. Takýto problém sa nachádza pomerne často. Filter môže zadržať mincu, je často upchatý malým odpadom, vlasmi. V takýchto situáciách zostáva strávená voda v nádrži, pretože nemôže ísť do kanalizácie.
  3. Upchatá alebo zakotvená odtoková hadica. Nielen filtračný prvok môže byť upchatý, ale aj hadica. V tomto prípade, ako vo vyššie uvedenom odseku, odpadová tekutina nebude schopná odísť a zostať v nádrži. Hadice Burning tiež zabráni rozpadu vody.
  4. Čerpanie čerpadla. Stáva sa to, že tento vnútorný uzol popáleniny kvôli upchávaniu obežného kolesa. Výsledkom je, že rotácia časti je brzdná, ktorá vedie k svojej poruche.
  5. Vloženie tlačovej náklady alebo senzor hladiny vody. Ak sa táto položka rozpadne, čerpadlo nebude prenesené do čerpadla naplneného vodou, v dôsledku čoho zostane odpadová tekutina na rovnakej úrovni.
Prečítajte si viac  H20 Chyba v práčke Hotpoint-Ariston: Prečo sa objavil a ako opraviť?

Ak točiť nefunguje, dôvod môže mzdu V rozpisovaní elektronickej riadiacej dosky. Čipy môžu zlyhať v dôsledku kvapiek napätia, štrajk blesku, penetráciu vlhkosti do interných elektronických uzlov, nedodržiavanie používateľa predpísaných pravidiel prevádzky. Ak chcete vytvoriť poplatok, je ťažké – to bude vyžadovať špecializovaný nástroj, znalosti a skúsenosti.

Najčastejšie v týchto prípadoch spôsobí, že špecializovaný sprievodca identifikuje poruchu a eliminuje.

Ako zlúčiť vodu?

Pred začatím demontáže stroja a skontrolujte jeho vnútorné uzly, je potrebné vylúčiť rozšírený problém – zlyhanie režimu. Pre to Drôt by ste mali odpojiť z napájania, po ktorom zvolíte režim „Spin“ a zapnite stroj. Ak taká manipulácia nepomôže, budete musieť hľadať iné spôsoby, ako vyriešiť problém. Pre túto prvú vec, ktorú potrebujete zlúčiť vodu. Povedzte, ako to urobiť.

Niekoľko spôsobov odčerpania vody z nádrže práčky. Po prvé, musíte vypnúť písací stroj z výstupu, aby sa zabránilo úrazu elektrickým prúdom.

Je potrebné pripraviť kontajner na odpadové vody a trochu dobre absorbované handry vlhkosti.

Aby ste vypustili kvapalinu, mali by ste vytiahnuť odtokovú hadicu z kanalizácie a spustite ho do plytkej kapacity – odpadová voda bude uvoľnená. Okrem toho môžete použiť pohotovostnú hadicu (poskytovanú na väčšine modelov SMA LG). Tieto autá majú špeciálnu trubicu pre pohotovostný odtok vody. Nachádza sa v blízkosti zvodového filtra. Ak chcete vypustiť vodu, musíte vytiahnuť trubicu a otvorte zástrčku. Hlavnou nevýhodou tejto metódy je trvanie postupu. Núdzová trubica má malý priemer, čo je dôvod, prečo sa odpadová tekutina spája dlhú dobu.

Môžete vypustiť vodu odtokovou tryskou. Aby to urobilo, stojí za to rozšíriť agregátu na zadnú stranu, demontovať zadný kryt a nájsť potrubie. Potom sú svorky stláčané a voda by mala byť voda z dýzy.

Ak sa to nestalo, upchal. V tomto prípade musíte čistiť trysku, odstrániť všetky znečistenie.

Môžete odstrániť tekutinu jednoduchým otvorením poklopu. Ak je hladina kvapaliny nad spodnou časťou dverí, mali by ste nakloniť prístroj späť. Táto situácia bude vyžadovať pomoc druhej osoby. Potom musíte otvoriť veko a odstrániť vodu cez vedro alebo hrnček. Táto metóda nie je žiadna pohodlie – je to dlhá a ťažko sa dostane z absolútneho všetkého vody.

Prečítajte si viac  Samsung Práčka sa nezrušuje vodu: príčiny a spôsoby vyriešenia problému

Eliminácia problému

Ak stroj-stroj prestal zlúčiť vodu, musíte konať z „od jednoduchého až komplexu“. ATE Reštartovanie Jednotka nepomohla, mala by hľadať problém vo vnútri zariadenia. Po prvé Stojí za to skontrolovať odtokovú hadicu na kúsky a inflexie. Aby to urobilo, musí byť odpojený od stroja, kontrolovať av prípade potreby vyhodiť.

Ak je všetko v poriadku s hadicou, musíte vidieť, Pevný filter. Často sa upcháva v malých odpadkoch, nedáva tekutiny, aby sa dostali z nádrže do kanalizácie cez hadicu. Vo väčšine modelov LG Stroje je vypúšťací filter v spodnej časti pravej strany. Ak chcete skontrolovať upchaté alebo nie, musíte otvoriť kryt, odskrutkovať filtračný prvok, vyčistiť ho a nainštalovať ho.

Ďalšia potreba Skontrolujte čerpadlo. V zriedkavých prípadoch môže čerpadlo obnoviť, je oveľa častejšie sa zmení na nový detail. Ak sa chcete dostať do čerpadla, musíte demontovať písací stroj, odskrutkujte čerpadlo a demontujte ho na 2 časti. Je dôležité starostlivo skontrolovať obežné koleso – nemôže byť zranená s tkaninou, vlasmi. Ak vnútri zariadenia neexistuje žiadna kontaminácia, musíte skontrolovať výkon čerpadla s multimetrom. V tomto prípade je meracie zariadenie nastavené na režim kontroly odporu. S hodnotami „0“ a „1“ musí byť detail nahradený podobným.

Ak nie je v čerpadle, potrebujete Skontrolujte senzor hladiny vody. Ak to chcete urobiť, musíte odstrániť horný kryt zo stroja. V pravom hornom rohu budúceho ovládacieho panela bude prístroj so senzorom – tlačovým servisom. Z neho musíte odpojiť vodiče, odstrániť hadicu.

Mali by ste starostlivo preskúmať elektroinštaláciu a snímač poškodenia. Ak sú v poriadku, musíte začať ďalší krok.

Ak sa udalosti opísané vyššie nepomáhali nájsť príčinu chyby, s najväčšou pravdepodobnosťou problém leží V zlyhaní riadiacej jednotky. Ak chcete opraviť elektroniku, budete potrebovať určité znalosti a špecializované nástroje.

Ak to všetko chýba, odporúča sa kontaktovať špecializovanú dielňu. V opačnom prípade sú riziká „električky“ veľké, čo povedie k dlhšej a nákladnej opravy.

Ktoré foreshadows členenie?

Stroj zriedka sa náhle rozbije. Najčastejšie začína pracovať s prerušením. Existuje niekoľko predpokladov poukazujúcich na poruchu ambulancie vozidla:

  • zvýšenie trvania procesu prania;
  • dlhá odtok vody;
  • nedostatočne lisované spodné prádlo;
  • Príliš hlasná prevádzka agregátu;
  • Výskyt periodického hluku pri praní a žíhaní.
Prečítajte si viac  Vstavané skrine na WC pre WC: Odrody modelov a jemnosti výroby

Aby stroj slúžil po dlhú dobu a pracoval hladko, je dôležité odstrániť malé detaily pred umývaním vreciek, použitie prostriedkov na zmiernenie vody, čistite vypúšťací filter a hadicu. Ak sa budete riadiť týmito odporúčaniami, môžete zvýšiť životnosť práčky.

O tom, ako vymeniť čerpadlo v práčke, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: