Manžeta na práčku: Charakteristika, výmena a opravy

Výmena všetkých rozsiahlych častí práčky pre nové s pomocou Masterservice Masters – Služba nie je lacná. Zvyčajne aj pri výmene manželov. Zmeňte akýkoľvek detail, vrátane tesnenia, môže a nezávisle.

Prečo potrebovať pečať?

Lukáš sa pevne zatvára a nenechá vodu kvôli gumovej alebo silikónovej tesnenie. Je to extrémne Dôležitý detail, ktorý neumožňuje záplavy, Spolu s prevádzkovateľnými tryskami, hadicami a ventilmi. Vysoké postriekanie v bubne v procese umývania a spinningu zostávajú vo vnútri umývacieho priestoru.

Príznaky a príčiny poruchy

Hlavným znakom chybnej manžety je únik vody v priebehu prania, a keď opláchnite a žíhajú. V tejto gumu sa javia ako ponáhľať, praskliny a otvory.

Ako horúca voda, menej kvalitný prášok, ako je položený v práčke, čím skôr je tesniaca guma predĺžená.

Silikónový tesniaci je schopný pracovať bez problémov 10 rokov 10, najmä keď SMA je dosť drahá. Výrobca, ktorý je zaslúženou a autoritatívnou značkou, neukladá na kvalitu materiálov a technologických procesov výroby dielov.

Nezáleží na tom, ako vysoko kvalitné diely, podliehajú postupnému opotrebeniu. Crafif trhliny z častého prehriatia, keď vymažete vo vriacej vode, vďaka použitiu špeciálnych bieliacich činidiel, vložených samostatne a obsiahnutých v drahom pracieho prášku. Jeho vplyv a vymyť z kotla na mierku (a liek na ňu), nadmernú tuhosť vody, ako aj neskoré čistenie tesnenia z formy vytvorenej na ňom. Ten je najnebezpečnejší: samotná forma je celkom prispôsobiteľná novým podmienkam. Výhonok v akomkoľvek materiáli, vrátane gumy, ho naliehavo pokazí časom. Okrem foriem je nebezpečenstvo rôzne typy húb. Vytváranie rastu na povrchu tesnenia, rozbili externý hladký obrys manžety.

V uzavretom stave zostáva vyliatina lúmeny, čo je dôvod, prečo sa roztok pracieho prášku a odpadová voda vytvorená po úniku umytia. Z tohto dôvodu môže vozidlo použiť dodatočný podchod vody otváraním fiktívneho ventilu, ktorý znižuje koncentráciu umývacieho prášku, znižuje kvalitu umývania a zanecháva kalužy na podlahe v blízkosti SM.

Ďalšie príznaky sú:

 • neschopnosť zatvoriť poklop;
 • Outsided zvuky pri práci práčky.

Príčinou oteru manžety môže byť konfrontácia podprsenky, apartmány s prejdičmi, topánky s nepotrebnými podrážkami, lightingovými zámkami a tlačidlami na oblečenie, hrubé kombinézy, nie vytiahnuté z vreciek, mincí, spojovacích materiálov a oveľa viac.

Tam boli prípady, že auto prešiel vodu po náhodnom odložení iPhone, nie z jeho vrecka. Kovový rámec tohto smartfónu, montážneho zariadenia okolo obvodu, vyskúšal jeho čierny puzdro, a to: hodil riediacu CM klietku na niekoľkých miestach.

Akýkoľvek elektrický spotrebič, vrátane práčok, s nedbanlivou liečbou, sa čoskoro rozbije. Jeho škoda je schopná a nie úplne čistá doprava, napríklad pri prechode do nového bytu.

Pokiaľ ide o umývanie, potom Je prípustné používať ľahko priepustné pre vodu a umývanie práškových vreciach, ako aj obrátenie oblečenia. Ten bude chrániť bubon, manžetu a vyliahnuté dvere z konfliktov, zámkov, tlačidiel a bezútelníkov, z ktorých nie sú nemožné.

Ako odstrániť?

Bez ohľadu na model práčky, vyberte a vymeňte manžetu. Budete potrebovať figuríny a / alebo šesťhranné kľúče, snáď pasáž. Dokonca aj kuchynský nôž je vhodný ako technická čepeľ-páka – ak chcete rozbiť západky pozdĺž čiary poklopu. Niektoré modely, napríklad od výrobcu Samsung alebo LG, vám umožní odstrániť svorku nie je v jednom a v dvoch etapách: bude potrebná významná demontáž puzdra.

Pred začatím práce, povinné odstrániť umiestnenie skrutiek a vodičov na smartfóne. Niektoré stanovujú vytiahnuté skrutky v „chronologickom“ objednávke – po výmene chybných častí sa upevňovacie prvky vracajú na miesto v opačnom poradí.

Prvá hhut

Toto je rám, ktorý drží stočenie šachty na jeho prednej stene. Po zistení úniku, zapnite alarm obsahu nádrže a počkajte, kým všetky vodné ťahy. Spodná bielizeň musí byť dosiahnutá rukou. De-v práčke a Vykonajte niekoľko krokov.

 1. Nájdite západku na poklope (Ak svorka). Urobte si jednu časť, kde sa nachádzajú západky. Ak je to drôtová svorka – odskrutkujte skrutku alebo rozstup pomocou posypečka skrutkou. Samotná pružina sa nachádza na strane blokátora dverí Luke buď na dne.
 2. Prosiť a odstrániť svorku.
 3. Získajte gumové pásmo vo vnútri bubna. V prvej fáze, neberie – ona drží svoju druhú svorku.

Pred vytiahnutím manžety nájdite dve štítky, z ktorých jeden sa nachádza na gumovom pásme, druhá – na bubne. Musia sa zhodovať. Ak nie sú žiadne etikety – pochod.

Predný panel

Pre konečné odstránenie tesnenia, väčšina modelov bude musieť odstrániť predný panel.

Odstrániť to, aby ste urobili niekoľko akcií.

 • Odskrutkujte skrutky zo zadnej strany zadnej steny, vyberte celú „strechu“ SM.
 • Odstráňte zásobník na pranie. Pod ním sa nachádzajú skrutky, ktoré držia palubnú dosku – odskrutkujte ich.
 • Zdvihnite západky, ktoré držíte palubnú dosku a vyberte ho. Akcie by nemali byť vykonané s nadmernou silou – ak poškodíte západky, panel nebude po montáži spoľahlivo držať. Obnovené západky lepené aj tie najlepšie lepidlo, dajte spoľahlivú fixáciu panelu.
 • Na odstránenie zapojenia (slučky, elektroinštalácie) z panela je voliteľné – stačí dočasne pozastaviť, napríklad s páskou.
 • Nedotýkajte skrutky z prednej časti prípadu.
 • Odstráňte veko, odrazový filter čerpadla a odskrutkujte skrutku pod ním.
 • Dolná časť predného panela – je upevnená na veľkých zaskleniach.
 • Odskrutkujte spodné a horné skrutky.
 • Odstráňte a prejdite na stranu tejto časti panelu.

Odstráňte zariadenie na uzamykanie zariadenia (aktivované pri praní) Nie je potrebné. Druhá svorka bude k dispozícii.

Druhá hhut

Je natáčaný ako prvý. Gum sa nachádza na protizávaží a je tiež úplne demontovaná.

Ak chcete odstrániť tento drôt (alebo kábel) svorku, urobte jednoduché operácie.

 1. Odstráňte protizávažie odskrutkovaním skrutiek, ktoré ich držia.
 2. Opatrne odstráňte svorku. Jeho už nedrží.

Roztrhané cruping manžety. Noste nový – a opakujte predchádzajúce kroky v opačnom poradí.

Čistenie a opravy

Nová manžeta nie je v niektorých prípadoch uvedená.

 • V meste alebo okrese Žiadne servisné stredisko, v ktorom sú k dispozícii príslušenstvo pre práčky V úplnom sortimente. Objednávka môže byť doručená po uplynutí niekoľkých dní do 2-3 mesiacov. Informujte značku a model stroja do služby zamestnancov. Až do požadovaného detailu je s najväčšou pravdepodobnosťou vymazať.
 • V súčasnej dobe ste obmedzení pri výdavkoch. Pri prvej príležitosti by ste mali kúpiť alebo objednať novú manžetu.
 • Model tejto SMA je už dlho odstránený z výroby, Normy a veľkosti manžety sa zmenili, našli túto náhradnú časť. Môže pomôcť len odpadu.

Najhorší scenár – pokusy urobiť manžetu sám Z vhodného vozidla alebo kamery pre autá. Faktom je, že nie každý majiteľ práčky, najmä drahého modelu, ktorý pracuje tak ďaleko a správne, vyhodí jednotku z dôvodu, že neexistovali manžety pre cm. Pokusy o opravu starého alebo vyrezaného zo vzduchovej komory nových sú vyrobené majiteľom matiek opakovane.

Experimenty na otočenie zariadenia v SMI s vertikálnym zaťažením, vyberaním rotácie na malé (menej ako 200 za sekundu) obratu alebo umývanie, všeobecne, bez neho a vypnutie kotla. Ale taká remisia jednotky odôvodňuje. Umývací priestor (tank) s bubnom niekomu pre vodou – v normálnom režime, keď sa postriekajú rozprašované vo všetkých smeroch. A napriek tomu záťaž na motora v polohe „ležiace“ stroja prudko zvyšuje. Nie je možné využiť klasický algoritmus pre vlnu, hodváb a iné tkanivá, ktoré vyžadujú osobitný prístup.

Niektoré modely tej istej značky môžu byť kompatibilné – nie všetky detaily v nich sa líšia veľkosťou a vzhľadom.

Na čistenie z plesní a húb budú potrebné značkové materiály.

 1. Rafting (akýkoľvek). Nezáleží na tom, či táto hanka má hromadu: lesk a vyžarujúca manžeta sa nevyžaduje, je to takmer celý čas uzavretý rámcom dverí Luke.
 2. Etanol. Vodka Vymazanie sa neodporúča – obsahuje cukor.

Môžete vyskúšať kolínsku ako rozpúšťadlo.

Nepoužívajte rozpúšťadlo „646.“ a dichlóretán – rozpustia takmer všetky typy plastov. NEPOUŽÍVAJTE gumu s abrazívnym čistiacim prostriedkom bez zriedenia vodou, nepoužívajte brúsny papier pri čistení – ste ešte viac riedením tesnenia.

Ak sa nachádzajú stopy od pavúkov vo vašej práčke, mravcom a šváboch, využite túto opravu – a vyčistite všetky vnútornosti, kde hniezdia. Čistý nielen vonku, ale aj z vnútra práčky bude pracovať dlho. Často sa stáva, že v dome, v ktorom je šváby, rozbité techniky, dokonca aj na opravu, je odhodený – málo ľudí, aby ho opravil. Tak, exkrement švábov odstrániť z všade nie je ľahké: bude potrebné umyť mechaniku a časti puzdra, vnútorné regály v roztoku mydla. Elektronika sa ponorí do roztoku alkoholu alebo acetónu – buď rozmazaný z vysokotlakového umývania pracujúceho v režime vyfukovania vzduchu (bez vody). Všetky tieto akcie sú dosť drahé.

Využite vodotesné lepidlo s dobrou priľnavosťou, aby ste nalepili potrubia na plátno. Lepidlo musí lepšie prilepiť gumu, pričom sa nebojí mydlovej vody, ktorá je v podstate roztokom pracieho prášku. Obnovená plasticita tak by mala zostať nezmenená.

 1. Zároveň by náplasť mala prekročiť hrúbku ukradnutého miesta – inak sa chyba čoskoro vytvorí. V prípade potreby – niekoľko tenkých vrstiev je zlepených.
 2. Odporúča sa „piesok“ plytký brúsny papier viazaných povrchov.
 3. Ako odmasťovacie činidlo používa alkohol alebo acetón.
 4. Mazané s tesniacim prostriedkom (alebo akékoľvek lepidlo na topánky) náplasť a manžety odolajú niekoľko minút – buď stlačené okamžite. Najlepšou možnosťou je svorka vice s pomocou drevených alebo plastových dosiek.

Balenie gumy na miestach ohybu nebude schopná. Môžete sa pokúsiť vulkanizovať s kúskom surovej gumy, Vyhrievanie upevneného železného železa, zahreje na 200 stupňov. V rovnakej dobe, „piesok“ sa nemusí vyžadovať: polymérové ​​gumové molekuly a prísady počas zahrievania sa distribuujú na mieste lepenia, je tu horúca difúzia pevných telies (gumy) v súlade so zákonmi fyziky.

Aplikuje švu na prestávku. Šev zvyšuje odolnosť proti opotrebeniu a pevnosť získanej zóny. Oprava ako celok nebude ušetriť SMA z výmeny opotrebovanej gumy: Voda skôr alebo neskôr spadne do elektronickej dosky. Najmenší uzatvorenie stôp na doske plošných spojov bude okamžite odvodiť citlivé čipy v riešeniach mydla a prírodné minerály obsiahnuté vo vode vykonávať elektrický prúd.

Inštalácia manžety

Málo odstrániť svorky a demontovať starú manžetu. Okrem toho nie je úplne symetrické – to nie je plastové, ale oveľa mäkšie materiál. „Factory“ deformácia však neovplyvní výkonnosť časti. Manžeta vyrastá a „prehnal“ zo všetkých strán na svoje miesto. Potrebujete inštalovať nový.

Zvážte, čo je potrebné urobiť na to.

 • Aplikujte manžetu a dosahujte inštalačné štítky a technologické medzery, otvory sa zhodovali. Je lepšie okamžite ho nainštalovať správne, než na oddialenie dozadu.
 • Uchopte hrany manžetu a vytiahnite ho na okraj nádrže. Gumový úsek je veľmi ťažký, s prvým pokusom môže akcia zlyhať. Nadmerná sila povedie k tomu, že guma je prasknutie. Silikón sa môže natiahnuť takým spôsobom, že ho nedáte pevne a manžeta sa bude správať, tak koná opatrne. Pohybovať sa v kruhu. Ak je napätie príliš ťažké – môžete aplikovať mierne rozpustený detergent alebo pranie prášok na svorke a drážku tesnenia.
 • Skontrolujte, či manžeta „posadil“ na vnútornú svorku, nelečila sa od jeho okraja. Uistite sa, že bubon neublíži gumu – inak to rýchlo vymaže, a rovnaké členenie sa opäť prejaví.
 • Ak chcete vložiť vnútornú svorku pomocou konfiguračnej skrutky, nastavte optimálnu dĺžku jej kruhu. Musí sa úplne zhodovať s drážkou manžety. Znova utiahnite skrutku.
 • Vložte okraj svorky, v ktorej sa nachádza háčik. Druhý okraj svorky s pružinou je naň.
 • Uzamknite svorku do referenčného bodu, Hľadáte otvor vo dverách blokátora dverí. Zapojte pružinu pre jej háčiky na mieste držiakov, utiahnite svorku tak, že pružina je vo svojom mieste pristátia.
 • Nainštalujte protizávažie vnútorná svorka a skrutkujte skrutky, ktoré ich držali.
 • Uistite sa, že manžeta sedí presne na svojom mieste, Nainštalujte palubnú dosku otáčaním všetkých skrutiek, vrátane ten, ktorý bol umiestnený v blízkosti vypúšťacieho čerpadla. Vráťte kryt čerpadla a prilepte hornú časť predného panelu, kde to bolo.
 • Vložte a posuňte spodnú časť predného panela.
 • Návrat na panel umiestnenia (s tlačidlami) a nastavte zásobník na dodanie pracieho prášku.
 • Vytiahnite okraje manžety a zabezpečiť ho.
 • Nainštalujte vonkajšiu svorku na svoje miesto, Skontrolujte východiskovú polohu skrutiek a občerstvenia.

Zapnite SMA a vyberte režim posteľnej bielizne. Ak chcete skontrolovať, či neexistuje žiadny únik, SMA počas prevádzky je povolené nakloniť dopredu. Voda bude úplne zatvoriť sklenené poklopy a manžety po celej dĺžke.

V prípade výslovných ťažkostí pri zmene všetkých náhradných dielov, vrátane manžety – Lepšie sa obráťte na servisné stredisko. Volanie sprievodcu do domu bude tento problém vyriešiť – ak nie je možné odstrániť staré a vyplniť novú manžetu.

Práčka-stroj akejkoľvek spoločnosti je ešte lacná čínština – bude slúžiť dosť dlho. Ale to sa dosahuje len s včasnou starostlivosťou, vrátane nahradenia opotrebovaných položiek na rovnaký nový. S úspešnou okolnosťou je korporátny technik schopný odolať životnosti 30 rokov namiesto uvedených niekoľko.

Výmena manžetového Lukáže prezentovaného vo videu Ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár