Mazanie pre police práčovní: Ako si vybrať a používať?

Pri výmene ložísk alebo tesnení je potrebné obnoviť mazanie na týchto detailoch. Ak táto položka chýba, potom nové ložiská nebudú trvať dlho. Mnohí používatelia používajú opravný prostriedok, ktorý kategoricky nemožný. Takéto akcie môžu spôsobiť nepredvídateľné a veľmi odlietajúce účinky. Dokonca aj opravu môže byť bezmocná. Príliš vysoká cena za nedbanlivosť prístupu k výberu mazania, nie je pravda?

Čo sa stane?

Trh maziva na limit je naplnený rôznymi kompozíciami, ktoré sú charakterizované veľkým počtom charakteristík. Aby sa v tomto sortimente nezmenili a vybrali slušné mazivo pre práčky, Je potrebné rozhodnúť o dôstojných a najvhodnejších možnostiach.

 1. Začnime s profesionálnymi zlúčeninami, ktoré vyrábajú výrobcovia práčok. Takéto firmy zahŕňajú INDESIT, ktorý ponúka spoločnosti Anderol’s Corporate Agent. Tento mazivo spĺňa všetky požiadavky, sa vyrába v pohároch s objemom 100 ml a jednorazových injekčných striekačiek, ktoré sú určené pre dva použitia. Ambligon je tiež vyrobený indesit a je určený na mazanie žliaz. Podľa kompozície sú charakteristiky a funkcie veľmi podobné predchádzajúcej možnosti.
 2. Silikónové mazivá pre práčky dokonale zapadajú. Sú dostatočne vodotesné, odolávajú nízke a vysoké teploty, nevymývajte prášky. Silikónové mazivá sú odlišné, pretože pri výbere, musíte starostlivo študovať informácie o balíku tak, aby charakteristiky zloženia spĺňali potrebné požiadavky.
 3. Lubrikanty titánu sa veľmi osvedčili v oblasti služieb práčok. Na spracovanie vysoko zaťažených tesnení sa odporúčajú takéto špeciálne kompozície odpudzujúce vody. Mazanie má vysokú kvalitu, jeho vlastnosti sa neznižujú na celý život.

Čo možno vymeniť?

Ak nie je možné kúpiť špeciálny alebo originálny mazivo, Potom musíte hľadať hodnú náhradu, ktorá nebude ublížiť mechanizmu a zachráni jeho vlastnosti.

 1. Grasso má silikónový základ a vynikajúce vodotesné charakteristiky. Tento nástroj spĺňa všetky požiadavky na mazivá pre práčky.
 2. Nemecký produkt LIQUI MOLY Má dostatočnú viskozitu, odoláva teplotu od – 40 do +200 ° C a zle sa premyje vodou.
 3. „Litol-24“ – jedinečné zloženie, ktoré je vytvorené na základe minerálnych olejov, zmes lítiových technických mydlových a antioxidačných prísad. Na tento účel sa prostriedky vyznačujú odolnosťou voči vode, odolnosť voči chemickým a tepelným vplyvom.
 4. „Litin-2“ – Je to vysoko špecializovaný agent, ktorý bol vyvinutý pre prevádzku v extrémnych podmienkach. Takýto lubrikant sa vykazuje ako hodná nahradenie finančných prostriedkov, je vyrobená škrupinou, ktorá je už vysoká indikátor.
 5. „Ciatim-201“ – Ďalší vysoko špecializovaný tuk, ktorý sa dá použiť na udržanie práčky. „Ciatim-201“ sa používa v letectve. Tento mazivo sa vyznačuje vysokou tepelnou tlačou a schopnosťou ušetriť jeho výkon na dlhú dobu.
Prečítajte si viac  Vlastnosti duše Hansgrohe

Ale čo používať presne nemožné je automobilové mazivá. Akékoľvek lubrikanty na báze ropy sú kategoricky vhodné na údržbu práčky. Pre takéto schválenie existuje niekoľko dôvodov.

Po prvé, životnosť automobilového mazív nepresahuje 2 roky. Po tomto období budete musieť znovu rozobrať práčku a chýbať žľaza. Po druhé, automobilové mazivá nemajú veľký stabilitu pred vystavením práškov.

Umyť v krátkom čase, ložiská zostávajú nechránené pred vystavením vody a zlyhajú v krátkom čase.

Nebude zbytočné zvážiť iné fondy, ktoré odborníci neodporúčajú používať práčku na servis.

 1. Solidol a Litol nemôžu byť použité pri údržbe práčka strojov, hoci mnohé „remeslá“ aktívne používajú podobné prostriedky. Tieto kompozície sa vypočítajú na určité zaťaženia, ktoré sú charakteristické pre použitie automobilového zariadenia. V práčkách sú vytvorené úplne odlišné podmienky, pred ktorými sú tieto prostriedky bezmocné, preto nie sú vhodné na takéto účely.
 2. „CIAMIM-221“ Niektorí odborníci radia na mazanie. Dobrý obraz kazí nízku hygroskopickosť. To znamená stratu výkonu z dlhodobého kontaktu s vodou. Tento proces sa môže natiahnuť niekoľko rokov, ale stále nemôžeme odporučiť „Ciatim-221“.

Tipy na výber

Výber maziva pre práčku, musíte zvážiť množstvo dôležitých faktorov.

 1. Odolnosť voči vlhkosti musí byť prítomná v zozname charakteristík maziva. Táto funkcia určí rýchlosť mazania. Čím dlhšie zostáva na žľaze, tým viac času budú ložiská chránené pred deštruktívnymi účinkami vody.
 2. Tepelná odolnosť je tiež veľmi dôležitá pri výbere maziva. V procese umývania sa voda zahrieva, v tomto poradí, vysoké teploty sú ovplyvnené mazaním, za ktorých by mala zachovať svoje pôvodné vlastnosti.
 3. Viskozita by mala byť vysoká, takže látka nerastie po celú dobu prevádzky.
 4. Mäkkosť kompozície vám umožňuje zachovať štruktúru gumy a plastových dielov.

Dobrý mazivo, ktorý spĺňa všetky vyššie uvedené charakteristiky, nebudú lacné. Musíte to prijať a vziať túto okolnosť. Kúpiť takéto látky lepšie v špecializovaných predajniach, ktoré predávajú diely pre domáce spotrebiče alebo v servisných centrách na údržbu strojných strojov.

Prečítajte si viac  Kúpeľňa Design so sprchou: Možnosti dizajnu

Môžete vidieť mazivo v jednorazových injekčných striekačkách. Táto možnosť je možné považovať za potenciálny nákup a má dokonca aj niektoré výhody.

Množstvo látky v jednej injekčnej striekačke je dosť pre niekoľko aplikácií a cena takéhoto nákupu je oveľa prístupnejšia ako plná trubica.

Ako mazať?

Samotný mazací proces má maximálne 5 minút. Hlavnou časťou práce je rozobrať stroj. Rozoberať to, že bude mať takmer úplne, pretože potrebujete dostať a demontovať nádrž. V prípade pevných štruktúr bude tiež musieť znížiť. Táto práca je odelmetrická, zložitá a dlhodobá, ale vykonávať to bude pre každého muža, ktorý má ruky z prírody z správneho miesta.

Výmena žľazy a mazanie častí s vlastnými rukami pozostáva z niekoľkých stupňov.

 1. Po demontáži starej žľazy a ložísk je potrebné starostlivo vyčistiť náboj. Odtok, plaketa a zvyšky starého maziva by nemali.
 2. Dôkladne namažte rozbočovač, čím ho pripravte na inštaláciu nových častí.
 3. Ložisko tiež mazanie, najmä ak nie je originálne. Ak chcete namazať túto časť, je potrebné odstrániť ochranný kryt z neho, ktorý umožní naplniť priestor s lubrikantom. V prípade nevyriešených ložísk budete musieť vytvoriť tlak a predať látku v štrbine.
 4. Mazanie žľazy je stále jednoduchšie. Použite hladkú vrstvu náradia na vnútornom krúžku, ktorý je miestom kontaktu žľazy s hriadeľom.
 5. Zostáva inštalovať žľazu na rovnakom mieste a zbierať stroj do reverznej sekvencie.

Po ukončení opravárenských prác musíte spustiť skúšobné umývanie – s práškom, ale bez bielizne. Tým sa odstránia zvyšky maziva, ktoré by sa mohli dostať do nádrže.

O tom, ako si vybrať mazivo pre práčky, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: