Náhradu kazety v mixéri

V každom supermarkete sa nachádza inštalatérske oddelenie, ktoré predáva miešačky a súvisiace časti kuchynskej a kúpeľňovej techniky. Osobitná pozornosť prilákala pákovým mixérom, veľa vo forme a milosti vykonania. Pod čistiacimi plochami vonkajších častí mixéra sú skryté vnútorné, ktoré nesú hlavné funkčné zaťaženie.

Trochu histórie

Staroveký grécky matematik a Geron mechanik vymysleli mixér, ktorý externe na rozdiel od moderných žeriavov, ale existuje niekoľko z funkčných akcií. Staroveké rímske dejiny o žeriavoch-mixéry hovorí, že žeriavy rímskych vynálezcov zopakovali princípy Geronu, ale boli pohodlnejšie. V stredoveku neboli žiadnu reč, osobná hygiena bola na nízkej úrovni, čo je dôvod, prečo šírenie epidémie viedla k miliónom obetí v Európe. Potom som si musel zapamätať si sanitáciu, vodu a prirodzene o žeriavoch.

Vzhľadom k tomu, žeriavy na zásobovanie vodou pre osobné potreby boli k dispozícii len pre bohatých ľudí, potom bola hlavná pozornosť venovaná ich vzhľadu. Na konci XVIII storočia, Angličan Joseph Brah vytvoril nový mixér 3 žeriavy: prvá vyrezaná teplá voda, druhý studený, tretí – zmiešaný. Takéto žeriavy boli existované pred začiatkom dvadsiateho storočia, keď William Thomson zlepšila bamamské myšlienky na dvojpodlažný žeriav.

V blízkej minulosti bolo väčšina batérií spravovaná žeriavovými písmenami. Aj keď nezmizli, a často znovuzrodené v štýle luxusného retro, ale v hromadnej spotrebe, pákovým miešačom sú pevne obsadené, pohodlné v kontrolnej a rýchlej zmene vodovodných a teplotných režimov. Hlavným prvkom nesúcim hlavným funkčným zaťažením je náplň, ktorá je zmiešaná a voda. Je riadený pohybom svetelného páky, než zaisťuje požadovanú teplotu a prívod vody.

Zvláštnosť

Vlastnosti kaziet sú spojené s ich konštruktívnym výkonom, najmä to je viditeľné na mechanizme miešania vody. V guľovej kazete sa pohyb vody určuje dutú kovovú guľu so správnym zaobleným povrchom a niekoľkými otvormi. Zodpovedajúce guľové otvory s otvormi kazety jack umožňujú ukončiť vodu s rôznymi teplotami. Zariadenie je originálne, ale na povrchu lopty je rýchlo vytvorený škodlivý bloom. Toto a iné nevýhody spôsobili zníženie ich uplatňovania a výroby.

V jednom zaťaženom mixéri sa používa pohyblivá kovová keramická doska s otvormi, ktorý sa pevne zapadne na inú dosku, ktorá je upevnená na spodnej strane kazety. Pri otáčaní páky nahor alebo nadol s doskami je prívod vody nastaviteľný, pri otáčaní páky do ľavej pravej dosky otvára prístup na horúcu alebo studenú vodu. Kazety nie sú dovolené rozoberať a ak je potrebné opraviť opravy, stačí zmeniť chybnú kazetu do nového.

Názory

Okrem jedinej kazety, pre moderné mixéry ešte neboli vytvorené inými druhmi. Systém kazety môže byť guľôčka, doska, keramické alebo plastové prvky. V jednom a umeleckom mixéri môžu byť prvky podobné, ale líšia sa veľkosťou sedadiel. Miešačky sa môžu tiež líšiť v závislosti od použitia použitia. Ak dĺžka a forma páky nemajú dĺžku mixéra pre jednoduchú vodu, potom, keď nainštalujete pákový mixér pre sprchu, tieto údaje môžu ovplyvniť pohodlie pohodlia. To platí najmä pre veľkosť sprchovej kabíny rozpočtu.

Ako nahradiť vlastnými rukami?

Samozrejme, keramické dosky kazety slúžia oveľa dlhšie, ale môžu byť dôvodom pre zlého výkonu mixéra, a dokonca aj jeho úplné zlyhanie. Opravárenské kazety sú nemožné – potrebujete vedieť, ako ich zmeniť.

Existuje niekoľko externých prejavov chyby kazety:

 • Neexistuje žiadne miešanie teplej a studenej vody: na výstupe – len jeden z nich;
 • V žiadnej polohe páky žeriavu nie je vo všeobecnosti neexistuje žiadna voda;
 • Teplota vody na produkte nie je pevná, často sa mení;
 • Žeriav nedokončí tok vody;
 • Po otvorení žeriavu sa voda z miešača nepodarí prekrývať;
 • pod pákou neustále vyslovujú vodu;
 • Otočiť páku môže pripojiť len značné úsilie.

Ak chcete pracovať a stav mixéra, do veľkej miery vplyv vo vode vo vode nerozpustnými časticami hrdze, vápna, piesku a iných nečistôt. Použitie rôznych filtrov na čistenie vody rozprestiera dobu spoľahlivého prevádzky kazety, a tým aj mixér ako celok.

Mixér kazety nie je len nosený, ale niekedy sa prestávky z viacerých dôvodov:

 • Pri výrobe priemyselných priemyselných materiálov sa použili materiály zlej kvality;
 • Časté ostré alebo šokové účinky na páčku miešačky;
 • vodca v systéme;
 • Kvalita zlej vody;
 • Zlé filtre alebo ich neprítomnosť.

Nie vždy sa nestane, že kazeta bude fungovať pre problémy s voľne položeným 10 rokmi. Naše inštalatérske systémy sa nosia, vyskytujú sa čoraz viac nehody, zníženie kvality vody sa znižuje – to všetko znižuje termíny pre prácu inštalatérskych dielov a uzlov. Štatistiky naznačujú, že kazety nevykonávajú svoje funkcie a podliehajú výmene každých 5-6 rokov.

Ako je možné vidieť, spoliehať sa na večnú prácu zmiešavacích a vodovodných zariadení, najmä kaziet, nemajú, a čas príde, keď sa stará kazeta bude musieť dostať a nahradiť nový. Pre opravu, môžete pozvať skúsených inštalácií, ale ak máte potrebné zručnosti a túžbu, môžete implementovať tieto práce sami.

Pri výmene kazety budete potrebovať nasledujúci súbor nástrojov:

 • skrutkovače pod rôznou veľkosťou;
 • Nastaviteľný kľúč;
 • Kľúč potrubia;
 • Pasatia;

 • HEX kľúč (malý, na uzamykaciu skrutku);
 • čistá handra;
 • Kvapalina WD-40.

Získaná nová kazeta nemusí ísť na pristávacích miestach a veľkostiach, takže najlepšia možnosť by bola v obchode, aby priniesol výstrel starý uzol a kúpiť nový na to. Podmienkou pre takúto výmenu by mala byť prítomnosť iných zdrojov vody, ktoré kompenzujú absenciu kazety, ktorá sa má vymeniť. Demontáž chybnej kazety je vyrobená bez špeciálnych prác – musíte urobiť nejaké jednoduché kroky na vlastnú päsť.

Nepotrebuje kapucnosť a nepotrebuje veľké fyzické úsilie: miešačky – skôr krehké výrobky, ktoré sa môžu ľahko zlomiť.

Malo by sa začať s odstránením plastovej dekoratívnej zátky (modrá / červená) Jednoduchá poddajnosť svojho plochého skrutkovača. V hlbinách otváracieho otvoru je malá uzamykacia skrutka. Je potrebné sa uistiť, čo je jeho hlava a varte príslušný skrutkovač alebo hex. Skrutka nie je úplne doplnená – stačí trochu oslabiť. Potom zdvihnite a odstráňte páčku mixéra. S ťažkosťami – rozprašovaním WD-40 alebo tekutiny teplej vody. Pod pôsobením tepla sa kov rozširuje a páka sa vzlieska. Manuálne otočte sférickú maticu. Aj tu sa nachádzajú hotely, takže si môžete opäť použiť tekutú alebo teplú vodu. Odstrániť časť musí byť starostlivo, bez použitia veľkého fyzického úsilia: krehká orech a môže sa zlomiť. Ďalej pomocou tlačidla plniaceho tlačidla alebo vhodného nástroja, otáčame tlakovú maticu a dostaneme kazetu zo zásuvky.

Miesto výsadby kazety čisté z vkladov, nečistôt, hrdze, piesku. Na čistenie operácie čistenia je potrebné prísť vážne a starostlivo: ak zostávajú aj malé častice, náplň nebude pevne na svojom mieste a keď sa dotknutý štítok zhoduje. Potom je nadobudnutá nová kazeta inštalovaná v starostlivo pripravenej pristávacej zásuvke. Opäť skontrolujte náhodu výčnelkov na kazete s prehlbovaním v hniezde mixéra a po výsadbe sme otočili upínacie maticu je dostatočne pevná, ale bez veľkého úsilia. Ďalšia skrutka sférickej matice, obliekame páčku na stopku kazety a zabaľte uzamykaciu skrutku voľne.

Zapneme vodu, skontrolujeme prácu vo všetkých režimoch. V prípade vzhľadu úniku demontujeme uzol v určitom poradí a odstránite poruchu. Teraz môže byť uzamykacia skrutka priskrutkovaná pomalšie a zatvoriť technologický otvor dekoratívnej plastovej zátky (modrá / červená). Výmena kaziet podobným spôsobom produkujú miešačky na akomkoľvek miestach: Tieto uzly sú takmer rovnaké na zariadení a princípov inštalácie a demontáže. Rozdiely v mixéri sú hlavne vo svojom vonkajšom dizajne.

Ďalšia vec je, keď mixér komplexnejšej dizajnu: s regulátorom teploty, snímačom pohybu alebo senzormi. Práca na výmene častí v takýchto zariadeniach je lepšie zveriť skúsených špecialistov.

Výrobcovia

Dopyt po dobrých miešačoch je neustále vysoký, takže počet ich výrobcov rastie.

Hospodárska súťaž identifikovala niekoľko značiek, ktoré sú zvýraznené kvalitou, spoľahlivosťou, dizajnom, dlhovoľnosťou bezproblémovej prevádzky:

 • Hansgrohe – tradične vysokokvalitný a tenký štýl z Nemecka;
 • Jacob Delafon – predstavuje slávnu francúzsku rafinovanosť a normy kvality na vysokej úrovni;
 • Ideálny štandard je dobre známa firma so širokým výberom rôznych miešačov;

 • ROCA – Úspešný výrobca inštalácií špeciálneho štýlu a spoľahlivosti;
 • TeKA – moderné mixéry pre inú chuť;
 • Vidima je atraktívny dizajn a výhodná cena;

 • Lemark je obľúbenou značkou z Českej republiky s dlhoročnými rokmi histórie;
 • LKE – HARMONY CENA A KVALITA Z RUSKA;
 • Blanco Daras, FRAP, ORA, AM-PM.

Čínski výrobcovia v rámci európskych značiek môžu dodávať falzifikáty, ale robia spoľahlivé produkty svojich vlastných značiek, ako napríklad Tivoli, Santide.

Tipy a odporúčania

Po výmene kazety a kontrolu miešača sa môže zistiť, že stále prúdi v kúpeľni. V týchto prípadoch budete musieť starostlivo rozoberať dizajn v poradí, ktorý je uvedený vyššie, vytiahnite kazetu a opatrne skontrolujte všetky povrchy kontaktu: Možno sú tu častíc piesku, nečistôt, vrstiev, ktoré boli po prvé testy nie sú odhalené a potom zasiahli tie. Ďalším možným dôvodom je nepresné výsadba kazety v hniezdo mixéra alebo nedostatočné upnutie. Takáto matica môže tiež kaziť uzol cez veľkú upínaciu silu.

Počas prevádzky mixéra sa musíte vyhnúť nárazovým vplyvom na páčku žeriavu – Všetky pohyby by mali byť hladké. Je potrebné vyhnúť sa silným presnom v konečných polohách páky. Pri pripájaní mixéra na inštalatérske siete, musíte skontrolovať korešpondenciu zaťažovacej a studenej vody na plastovú korku so prímestskými potrubiami. Samozrejme, je lepšie zmeniť polohu zástrčky ako pripevnenie rúrok.

Nákup kazety, musíte si uvedomiť, že drahšie – neznamená spoľahlivé. Opatrenie známe, ktorí majú miešačky, porozprávajte sa s remeselníkom a predajným asistentom. Kazety s kovovými keramickými doskami slúžia po dlhú dobu, ale aj s plastovými diskami s čistiacou manipuláciou kaziet môžu byť spoľahlivo mnoho rokov.

Ako vymeniť kazetu mixéra, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: