Obdĺžnikové škrupiny: Vlastnosti a výhody

Umývadlo je povinným prvkom v dizajne kúpeľne alebo kuchyne. Toto nie je len funkčné inštalatérske, ako aj dôležitú dekoratívnu zložku. Štýlový model je schopný transformovať dekor tým, že je to sofistikovanejšie a expresívne.

Zvláštnosť

Obdĺžnikové umývadlo v kúpeľni alebo kuchyni je moderné a módne riešenie. Farba produktu sa môže líšiť. Krásne a štýlovo vyzerá čierny alebo biely klasický model, farebné možnosti alebo vzory so vzormi vám umožňujú diverzifikovať interiér, stať sa vynikajúcim interiérovým dekoráciou.

Moderná inštalačný trh ponúka obrovskú škálu škrupín v obdĺžnikovom tvare pre rôzne štytistiky.

Pri výbere umývadla musíte zvážiť niekoľko základných parametrov:

  • Farba. Táto voľba ovplyvňuje predovšetkým dekoratívnym smerom. Nezabudnite na osobné preferencie.
  • Typ pridelenia. Obdĺžnikový drez môže byť plochý alebo vstavaný.
  • Rozmery. Pre malé izby sú spravidla vybrané viac kompaktných možností.
  • Pohodlie. Shell Použite každý deň niekoľkokrát. Použitie inštalácie by malo byť pohodlné a praktické.
  • Kvalita. Zlaté pravidlo je výrobok, ktorý by mal byť vysoká kvalita. Bez ohľadu na to, či bol vyrobený z prírodného alebo umelého materiálu.

  Výhody voľby

  Viac a viac moderných kupujúcich robia výber v prospech obdĺžnikových škrupín. Po analýze tejto situácie odborníci vyčlenili niekoľko výhod takejto formy:

   • Harmónia. Model v prísnom geometrickom tvare je pozoruhodne vhodný pre kuchyňu. Na základe tejto lokality je veľká koncentrácia štvorcov, rohov a obdĺžnikov. Jedná sa o domáce spotrebiče a nábytok: stolice, mikrovlnné rúry, jednotlivé mosadzné pece, stoly a ďalšie.
   • Dekoratívny smer. Geometrické formuláre sú základom mnohých moderných dekoratívnych smerov. Obdĺžnikový drez dokonale vhodný pre izby zdobené v minimalizme alebo high-tech štýl.

   • Praktickosť. Na úkor špeciálnej formy na okrajoch umývadla môžete umiestniť ďalšie predmety, napríklad mydlo, poháre, príbory, rôzne stojany a oveľa viac. Ak sa drez nachádza v kuchyni, môžete použiť svoje hrany pre výstavu jedál alebo rozloženia zeleniny a ovocia.
   • Montáž. Pohodlná forma vám umožňuje vykonávať proces inštalácie obalu s vlastnými rukami bez zapojenia špecialistov. Pomôže to ušetriť peniaze. Priame a hladké hrany výrazne zjednodušujú fixáciu výrobku, ako aj zostavu kabíny, ak je.

   • Zariadenia. Hladký povrch vám umožňuje pripevniť háčiky alebo iné prírastky na plášti. Multifunkčnosť priťahuje moderných a aktívnych ľudí.
   • cena. Cena má veľký význam v konečnom výbere výrobkov. Väčšina obdĺžnikových škrupín má cenovo dostupné náklady pre väčšinu zákazníkov. Výnimky tvoria modely z cenných, prírodných materiálov.

   Rozmery

   Obdĺžnikové modely môžu mať rôzne rozmery. Štandardné umývadlové veľkosti sa pohybujú od 50 do 60 cm (optimálny produkt 60×40 cm). Avšak výrobcovia sa starali o inštalatérstvo pre miniatúrne izby a umývadlá klesá viac kompaktných veľkostí so šírkou 35 a 40 cm. Pre priestranné kúpeľne a kuchyne si vyberte väčšie klesá: 70, 75, 80 alebo dokonca 100 cm.

   Materiál

   Výrobcovia sa používajú pri výrobe obdĺžnikových škrupín prírodných a umelých surovín. Moderný trh ponúka odolné voči opotrebeniu, praktické a štýlové modely. Materiál významne ovplyvňuje konečné náklady na výrobok.

   Odborníci identifikujú tri typy najobľúbenejších materiálov používaných v tejto oblasti výroby:

   • porcelán;
   • fajčenie;
   • keramika.

   Tieto tri druhy sú medzi sebou veľmi podobné podľa technických špecifikácií. Hlavným rozdielom sú náklady.

   Porcelán

   Porcelán je najspoľahlivejší z vyššie uvedenej Trojice, ale jeho cena je vyššia. Hlavnou výhodou je odolnosť proti opotrebeniu a pevnosť. Materiál demonštruje odolnosť voči tvorbe malých trhlín a odrážok. Spôsobujú poškodenie vzhľadu kvôli hromadeniu nečistôt. Nevýhoda – to je veľká hmotnosť.

   Keramika

   Keramické výrobky sú známe vynikajúcou ekológiou. Estetické kvality aj vo výške. Takéto umývadlá nepotrebujú osobitnú starostlivosť. Keramická shell môže mať akúkoľvek farbu. Mínus je krehkosť.

   Fajčenie

   Materiál má porézna štruktúru, takže vo výrobnom procese prechádza špeciálnym postupom zasklenia.

   Faián klesá majú niekoľko výhod:

   • Ekológia. Produkty sú úplne šetrné k životnému prostrediu, čo je veľmi dôležité z hľadiska hygieny.
   • Starostlivosť. Starostlivosť o umývadlo z fajčenia je veľmi jednoduché. Povrch je charakterizovaný hladkosťou a hustotou. Neháči sa píly a nečistoty. Pre úplné upratovanie bežných chemikálií pre domácnosť.
   • cena. Modely z Fajien majú prijateľnú cenu.

   Existujú dve hlavné nevýhody fajú umývadlá:

    • Hmotnosť. Aj kompaktné produkty majú veľa hmotnosti, ktorá spôsobuje ďalšie problémy pri inštalácii.
    • Krehkosť. Napriek hustote je to krehký materiál. Drop vo veľkom objekte môže zlomiť škrupinu alebo opustiť trhliny, ktorá sa zvýši zo dňa na deň.

    Rada zo špecialistov: Medzi tri vyššie uvedené možnosti, odporúčajú odborníci na výber v prospech porcelánových modelov. Zvýšená cena je odôvodnená vyššou spoľahlivosťou, praktickosťou a odolnosťou proti opotrebeniu.

    Falošný diamant

    Umelý kameň je alternatívou k prírodným surovinám. V správnom spracovaní nie je takýto materiál horší ako prirodzený štandard v spoľahlivosti a trvanlivosti. Na výrobu obdĺžnikových škrupín výrobcovia používajú špeciálnu plastovú hmotu. Kompozícia má akrylovú a polyesterovú živicu, rôzne ťažkosti, zmäkčovadlá a malé častice prírodného kameňa. Výsledná zmes sa zahrieva na požadovanú teplotu a naleje sa do špeciálnej formy. V dôsledku toho ukazuje štýlové a odolné umývadlo.

    Niekoľko výhod umelých kamenných modelov:

    • krása. Vysoko kvalitný umelý kameň priťahuje pozornosť vzhľadu. Väčšina kupujúcich nevidí vizuálny rozdiel medzi prírodnou a umelou náhradou.
    • cena. Náklady na analógu sú oveľa menej ako cena umývadla prírodného materiálu.
    • Textúra. V dôsledku odlievania získa produkt hladký a hladký povrch.
    • Udržateľnosť. Materiál demonštruje vynikajúcu odolnosť voči vlhkosti. Umývadlo je veľmi ťažké.
    • Život. S opatrným manipuláciou bude umývadlo trvať niekoľko desaťročí.

     Významné nedostatky neurčili, okrem estetiky. Prívrženci prírodných materiálov si vyberajú prírodné suroviny.

     Sklo

     Sklenené obdĺžniky sú fascinované krásu a trvanlivosťou. Minimálna hrúbka skla je 1,5 cm. Takýto materiál nie je horší ako sila keramiky. Pred použitím sklo prechádza špeciálnou výzvou. Poskytuje materiálne potrebné technické a prevádzkové charakteristiky. Nevýhody zahŕňajú potrebu pravidelného čistenia a zvýšenú cenu.

     Mramorový

     Najdrahšie umývadlá sú vyrobené z mramoru. Toto nie je len atraktívny, ale aj silný materiál. Prírodný mramor osobituje luxus a bolesť. Takýto model bude dokonale zapadnúť do elegantného klasického dekor. Mínus je vysoká cena.

     Oceľ

     Obdĺžnikové drezy z nerezovej ocele – to je praktická voľba pre kuchyňu. V kúpeľoch, ktoré sú prakticky nie sú nainštalované, výnimky sú len špeciálne nápady na dizajn.

     Pozri nižšie.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
     Zdieľať s priateľmi
     Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
     Pridať komentár