Obrazovky pre kúpeľ s regálmi na skladovanie chemikálií domácností: Dizajnové funkcie a inštalačné metódy

Dokonca aj najmodernejší a módny dizajn kúpeľne môže byť pokazený non-primárnym výhľadom na stranu kúpeľne. Aby ste vyriešili tento problém, môžete nainštalovať obrazovku v miske s policami, ktoré nielenže zatvárajú svoju neustálu časť, ale tiež sa stanú skladovacím miestom ekonomických plôch. Pred začatím práce na vytvorení funkčnej obrazovky je potrebné zvážiť typy štruktúr a spôsobov ich inštalácie.

Konštruktívne vlastnosti

Obrazovka pod vaňou je potrebný prvok interiéru malých kúpeľní, pretože vám umožní racionálnejšie používať priestor. Dutina dizajnu je možné otvoriť ako v horizontálnom a vertikálnom smere. Obrazovka so skladacou poličkou, ktorá na úkor plynového výťahu poskytuje tichý otvor. Skladané panely spoľahlivo upevňujú dvere v uzavretom aj v otvorenej polohe.

Spravidla sa chemikálie pre domácnosť uložia na policiach obrazovky vo forme látok na čistenie, špongie a iné. Dizajnové rozmery umožňujú ubytovať aj objemné balenie detergentov v dôsledku konkávneho tvaru tela misky.

Okrem estetickej funkcie vykonávajú obrazovky pod vaňou ďalšiu ochrannú a užitočnú úlohu. Ochrannou funkciou je skryť inštalatérstvo z Universal Ferris a Utility vám umožňuje využívať dolného priestoru misky, uvedenie vecí v špeciálnom poklope.

Nainštalujte obrazovku môže byť okolo pravidelnej alebo horúcej vane. Technológia ich inštalácie je takmer identická a nepredstavuje žiadne konkrétne ťažkosti – len postupujte podľa výrobných pokynov. Okrem toho, inštalácia obrazoviek je možná pre kúpele nielen obdĺžnikové, ale aj polkruhové tvary.

Odrody

Kúpeľňové dekorácie obrazovky môžu mať rôzne typy:

 • štandardný – je zarámovaný plastový profil, mramotný mramor;
 • multifunkčné – Toto je plastový profil, ktorý je zarámovaný hliníkovým rámom, vybavený poklopom alebo posuvnými dverami, ktoré vám umožňujú skryť dno kúpeľne;
 • Odtrhnutý – má skladaciu konštrukciu, ktorá vám umožní uzavrieť iba jednu časť misky.

Podľa typu kúpeľňovej obrazovky sú rozdelené do posuvných a pevných modelov. Posuvný typ je dodávaný s funkčnými dverami alebo drážkou, ktorá je dverným priestorom. Pevné zariadenia nemajú mobilné prvky, a preto nemenia svoju nepacitnú polohu. Pevné štruktúry sa používajú zriedka, pretože úplne úzko uzatvárajú prístup k inštalačným zariadeniam, a v prípade jeho členenia budete musieť demontovať celú obrazovku.

Výrobný materiál Zdôrazňuje plastové, kovové, sklenené, keramické a drevené obrazovky. Najjednoduchšou možnosťou je plastový dizajn s kovovým rámom. V tomto prípade je na dlhú dobu zabezpečená vysoká odolnosť voči korózii.

Sklenené obrazovky sa vyznačujú špeciálnou krásou a vyrábajú sa v rôznych dizajnoch a farbách. Vďaka širokej škále výrobkov si môžete vybrať matné, transparentné alebo vzorované sklo. Okrem toho, pri výrobe obrazoviek sa používa vysoko pevné sklo, ktoré sa nebojí mechanických účinkov.

Oceľové alebo kovové obrazovky sú najčastejšie vybrané na inštaláciu za liatinových kúpeľov, pretože majú vysokú pevnosť a sú schopní zachovať počiatočný vzhľad aj v niekoľkých rokoch pravidelnej prevádzky. Jediné produkty Minus Steel je vysoká cena, ktorá je často vyriešená otázkou ich nákupu.

Pomerne často pre bariéru priestoru pod miskou, použije sa MDF odolný voči vlhkosti, ktorý dokonca s konštantným kontaktom s vodou nezhoršuje a nepotiahne. MDF produkty majú malý servisný život a sú ľahko deformované za vonkajších vplyvov.

Plastové konštrukcie sa vyznačujú silou, ľahkosťou a nízkou cenou. Plastové panely majú veľký výber farieb a textúr. Okrem toho sú jednoducho namontované vlastnými rukami. Významné nevýhody materiálu zahŕňajú nestabilitu vysokým teplotám a požiaru.

Keramické panely sa vyznačujú cenovo dostupným a estetickým. Obrazovka pod vaňou z keramiky je zvyčajne vyrobená zo sadrokartónu, ktorá je uzavretá dlaždicami zhora. Tento dizajn môže byť vykonaný nezávisle, ak budete postupovať podľa podrobných pokynov.

Drevené modely sa vyznačujú praktickosťou, trvanlivosťou a prístupnosťou. Sú ľahké sa o ne starať: stačí ich pravidelne utrieť vlhkou handričkou. Napriek všetkým pozitívnym stranám dreva má stále množstvo chýb. Po prvé, strom má nebezpečenstvo požiaru a po druhé, nelíši sa príliš vysoká odolnosť voči vlhkosti.

Obrazovky pod vaňou môžu byť kombináciou niekoľkých materiálov. Napríklad existujú konštrukcie pozostávajúce z kovových Niza a sklárskych vrchov.

Montáž

Hotový dizajn môžete použiť ako obrazovku pod vaňou a môžete vytvoriť panel s vlastnými rukami. Montáž zakúpený model je oveľa jednoduchší ako domáci, pretože proces môže trvať len 20-30 minút. Ale produkt vyrobený nezávisle bude mať dokonalé rozmery vhodné pre konkrétny kúpeľ. Odborníci preto uprednostňujú inštaláciu vlastného zariadenia.

Bez ohľadu na model a materiál výrobný materiál sa inštalácia dizajnu uskutočňuje v nasledujúcej sekvencii:

 • S pomocou úrovne na podlahe a stene sa vytvorí označenie, v ktorom sa vykoná fixácia;
 • Existujú miesta, pozdĺž ktorých sa obrazovka bude pripojená;
 • Požadované merania sú vyrobené pomocou konštrukčnej pásky meraním: Veľkosť výšky sa odstránia aspoň tri body na montáž zariadenia v uhle – to uľahčí uľahčenie toku tekutiny do odtoku;
 • Vytvorí sa rámec, pre ktoré môžu byť použité kovové výrobky alebo drevené tyče (tehlová obrazovka rámu nevyžaduje);

 • Všetky rámové prvky sú fixované podľa značky;
 • Z vybraného materiálu sú časti rezané;
 • Rezané panely sú namontované na ráme;
 • Tvárna práca je dokončená.

Na pripojenie obrazovky pod akrylovým kúpeľom, stačí, aby sa upevňovače priamo na svojej doske. Liatinová misa vyžaduje vážne spracovanie, inak môžete pokaziť smaltovaný povlak.

  Pracovnosť zariadenia závisí od zložitosti štruktúry. Inštalácia obrazovky pomocou posuvných panelov bude vyžadovať konštrukcie na hornej a dolnej časti príručného profilu. Potom budete musieť znížiť dve dvere s mierne odlišnou dĺžkou. A potom, čo musia byť vložené do príručného profilu a pripojiť rukoväte.

  Aby sa stali konštrukcie tuhosti, priestor medzi hornou časťou rámu a bočnou stranou misky musí byť naplnená montážnou penou. Je možné ho nahradiť tmelom stavebného materiálu a ďalšie vertikálne regály pomôžu posilniť rámu.

  V ďalšom videu uvidíte, ako urobiť obrazovku pod vaňou.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: