Odrody a parametre sprchových palety z umelého kameňa

V procese opravy bývania považuje každá osoba rôzne možnosti pre dekoráciu interiéru, snaží sa vyzdvihnúť vysoko kvalitné, trvanlivé materiály za prijateľnú cenu. Moderný trh je obrovská škála sprchových paliet z rôznych materiálov. Výber jednej alebo inej možnosti sa každý spolieha na osobné preferencie.

Výber sprchovej kabíny

Ako obrovské tempo beží pokrok, takže naše preferencie sa menia s časom. Kúpeľňa, obývateľné miesto pre hygienické procedúry a relaxáciu, je posunutá modernými sprchovacími kabínami. Táto možnosť je prezentovaná špeciálnym miestom na sprchovanie v kúpeľni. Zahŕňa sprchovú paletu, steny a dvere. Niektoré modely sú so strechou na vrchole.

Moderné sprchové kabíny sú rozdelené do dvoch typov.

 • Otvorené, reprezentujúce prefabrikované návrhy bez strechy, kde steny sú steny kúpeľne. Na spodnej strane bude ponúknutý obdĺžnikový, polkruhový alebo štvorcový sprchový paleta. Dvere v takomto stánku môžu byť nahradené obvyklým závesom. Toto je najlacnejšia voľba medzi všetkými existujúcimi.
 • Zatvorené, ktoré sú monoblocks so strechou, sú často už vybavené komplexnou náplňou domácností, vrátane hydromasáže, sauny a ďalších funkcií.

Zvláštnosť

Výrobcovia ponúkajú veľký sortiment paliet a sprchovací kút z rôznych materiálov: dlaždice, umelý a prírodný kameň a tak ďalej. Palety vyrobené z umelého kameňa výrazne silnejšie výrobky z dlaždíc, ako aj lacnejšie možnosti z prírodných materiálov. Veľmi často môžete splniť návrhy palety z umelého kameňa pri pomerne vysokých cenách. Vyznačujú sa vysokou kvalitou a trvanlivosťou.

Pred zakúpením inštalatérskych zariadení v kúpeľni je potrebné starostlivo preskúmať svoje technické vlastnosti, rozhodnúť o materiáli, výrobcovi a jej finančných schopnostiach.

Ako si vybrať?

Najobľúbenejšie umelé kamenné výrobky. Tieto modely sa vyznačujú vysokou kvalitou a trvanlivosťou. Môžete si kúpiť úplne iné produkty, požadovanú farbu a veľkosti. Pre tých, ktorí sa viac zaujímajú o finančnú otázku, sú kachľové vzory ideálne, pretože sa vyznačujú demokratickými cenami. Návrh modelov kvality z dlaždice je dosť rôznorodá, ale také palety sú menej trvanlivé ako umelé kamenné výrobky.

Kupujúci v malých mestách a osadách veľmi často musia objednať potrebný model palety z umelého kameňa a čakať na dodanie. Zároveň je potrebné dodať, že prepravná cena je pomerne vysoká. Dodávka komplikovaná veľkou hmotnosťou výrobku. Pri výbere modelu palety sa nemusíte zastaviť na jednom obchodnom bode, niekedy je produkt z toho istého materiálu nájsť oveľa lacnejšie inde inde. Preto stojí za to trpezlivosť, ak je túžba zachrániť.

Je potrebné vziať do úvahy určité ťažkosti pri inštalácii palety. Forma výrobku znamená inštaláciu dodatočného špeciálneho nadácie. Musí spĺňať určité požiadavky na vylúčenie poruchy a deformácie palety. Treba poznamenať, že umelé kamenné výrobky sú oveľa silnejšie a vyznačujú sa väčšou odolnosťou voči odolnosti ako modely z dlaždice.

Hlavným rozlišujúcim znakom paletách z umelých kameňov je plnivá. Hliníkové zlúčeniny sa používajú ako aditívum pre akrylátové kompozity, vápnik – pre mramor.

Je tiež potrebné zohľadniť väčšiu tepelnú vodivosť takýchto modelov. Ak chcete vytvoriť pohodlné podmienky v sprchovej skrinke, je potrebné dodatočne nainštalovať systém teplých podláh, a to sú značné finančné náklady a skôr časovo náročné a starostlivé procesy.

Vlastnosť

Pre výrobu paliet používa hlavne mramor, žula alebo onyx. Náklady na takéto výrobky sú dostatočne vysoké, takže nie každý si môže dovoliť kúpiť dátové modely.

Treba poznamenať, že prítomnosť veľkého počtu pozitívnych vlastností umelých kamenných modelov.

 • Originálne a štýlové exteriéry. Takéto palety vyzerajú za atraktívne po špeciálnom spracovaní.
 • Tieto výrobky sa vyznačujú dlhou životnosťou, ktorá je asi dvadsaťpäť rokov.
 • Palety majú izoláciu hluku v dôsledku hrubých stien.
 • Takéto modely dokonale zapadajú do kúpeľňového interiéru s dlaždicou, mozaikou alebo dekoratívnym orezaním omietky.

Výhody

Palety kameňa majú významné výhody nad produktmi z iných materiálov:

 • Zvýšená odolnosť voči mechanickým účinkom, nie praskanie;
 • Originálny dizajn výrobku;

 • trvanlivosť;
 • Trvanlivosť a spoľahlivosť;
 • schopnosť odolať ťažkým zaťaženiam;
 • Dlhodobo nestratíte počiatočné externé údaje;
 • Jednoduchá sanitácia.

  Mípy palety vyrobené z umelého kameňa pozostávajú z vysokých nákladov na výrobky.

  Formy a veľkosti

  Na modernom trhu, medzi obrovským rozsahom sanitárnej techniky, môžete stretnúť palety rôznych tvarov a veľkostí. Každý môže vyzdvihnúť model založený na parametroch kúpeľne a sprchy, ktorá je dôležitá pri výbere modelu pre malé priestory.

  Výrazne ušetrite priestor pomôže rohový model palety, zatiaľ čo môžete vylúčiť nastavenie steny pre sprchu.

  Existuje niekoľko odrôd takýchto výrobkov.

  • Štandardné a najčastejšie rozmery modelov sa pohybujú od sedemdesiatich až sto centimetrov. Existujú produkty s rozmermi až sto tridsať centimetrov. Takéto palety sa používajú na kúpeľne s veľkými veľkosťami.
  • Najobľúbenejšie sú palety vo forme obdĺžnika rôznych veľkostí. Je potrebné dodať, že modely s malými rozmermi sú vhodné a praktické.
  • Pre malé izby sú najvhodnejšie radiálne modely. Sú inštalované v uhlovej časti miestnosti, majú tvar štvrtej časti kruhu. Výrobky sa vyznačujú pôvodným vzhľadom a sú dostatočne bezpečné.
  • Nájde sa päť rohov. Roh v deväťdesiat stupňoch je pripevnený k stene. Takéto palénové modely môžu byť použité v malých a veľkých miestnostiach.

   Dnes sú úplne populárne nezvyčajné modely paliet z umelého kameňa.

   • Polkruhové modely. Takéto výrobky sú inštalované s plochou stranou na stenu, nie sú vhodný na použitie v rohoch miestnosti.
   • Kruhové výrobky. Inštalácia týchto modelov sa vykonáva na základni vo forme štvorcového alebo obdĺžnika. Sprchová sprcha môže byť rôznych tvarov: štvorcové, okrúhle, obdĺžnikové.
   • Pre veľké sprchové kabíny sú palety veľmi často používané vo forme oválu.
   • Originálne a štýlové modely vo forme mnohouholníka sú inštalované vo veľkých izbách s nezvyčajným interiérom.
   • Modely s asymetrickými formami vo forme rôznych obrázkov sa vyrábajú najmä jednotlivými príkazmi.

    Najčastejšie veľkosti – 130×80 cm a 120×80 cm.

    technické údaje

    Kamenné palety sa vyznačujú takýmito technickými špecifikáciami:

    • vysoká pevnosť, spoľahlivé modely;
    • zvýšenú odolnosť voči akýmkoľvek vplyvom;
    • Líšia sa vo výborných ukazovateľoch zvukovej izolácie, ani hluk klesajúcej vody;
    • Pri inštalácii výrobku sa nevyžaduje žiadny rámec;
    • obrovský rozsah rôznych modelov, rôznych farieb a foriem;
    • Existuje veľká príležitosť urobiť požadovaný model na objednávku podľa jednotlivých parametrov.

    Výrobná technológia

    Treba poznamenať, že umelé kamenné výrobky sa vyznačujú trvanlivosťou, veľmi praktickým a spoľahlivým, vám umožní zdobiť interiér akejkoľvek kúpeľne. Aby výrobky získali zvýšené technické špecifikácie, výrobcovia používajú rôzne prísady a živice na výrobu paliet z umelého kameňa. Vďaka týmto komponentom má výrobok vynikajúcu odolnosť voči chemickým a mechanickým vplyvom, zvyšujú sa miery zvukovej izolácie. Dizajn palety je dosť rôzny. Modely sú vyrobené v rôznych farbách a majú pôvodný vzhľad.

    Výrobná technológia paliet z rôznych materiálov je takmer rovnaká. Rôzne možnosti sa vyrábajú odlievaním rôznych polymérov. Nasledujúci Pridajte ďalšie komponenty. Potom sa výsledná zmes naleje do špeciálnych foriem a posiela sa na predhriatej pece na určitú teplotu, ktorá priamo závisí od materiálu. Pri teplotách sa vyskytujú určité procesy. Rôzne fragmenty pevného minerálu zostávajú vo vnútri polyméru, zatiaľ čo povrch získa jedinečný pohľad.

    Montáž

    Proces inštalácie paliet z kameňa je časovo náročná a starostlivá. Počnúc prípravou miestnosti a všetkých potrebných materiálov.

    • Po prvé, je potrebné starostlivo umiestniť povrch podlahy a stien, podľa potreby na určenie uhla stien. Umiestnite polohu slivky.
    • Ďalej je potrebné vyrovnať povrch podlahy a stien v závislosti od výšky palety.
    • Urobte nastavenie kanalizácie a sifónu. Len potom, čo je nainštalovaná podpora palety.
    • V prípade potreby sa dodatočne vykonáva hydroizolácia. Cementové roztoky sa aplikujú na povrch podlahy a stien.
    • Pri inštalácii takýchto paletách nie je požadovaný rám. Produkty majú drobnú výšku, takže neopravujte dosku, pomerne mierne chytiť pomocou tesniacej látky.

     • Ďalej musíte nainštalovať sifón. Sifón je pripojený k povrchu nadácie. Môžete tiež použiť špeciálny flexibilný prvok, ktorý sa dá ľahko skryť v výklenku.
     • Potom je paleta inštalovaná priamo na základe. Žiadne iné prvky nie sú potrebné, musíte len nainštalovať slivky správne.
     • V budúcnosti sa nevyžaduje spracovanie palety, dostatočné tesnenie.

     Správna voľba modelu sprchovej kamennej palety výrazne premieňa interiér kúpeľne. Originálny a štýlový dizajn vás po mnoho rokov poteší.

     Na inštaláciu sprchovej palety z umelého kameňa nájdete v nasledujúcom videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: