Odtok na sprchu: Funkcie zariadenia a inštalácie

Usporiadanie vypúšťania sprchovej kabíny je dôležité, pretože bez neho nebude mať žiadne pohodlie pri prijímaní vody. Nesprávna odtoková montáž spôsobí prietok vody.

Vlastnosti zariadenia

Majetku miesto vopred a vyberte systém na odstránenie kvapaliny.

Ak sa predpokladá, že sprcha bude vybavená paletou, možnosti môžu byť dve:

 • rebríky;
 • Kanály.

V sprche bez palety sa často používajú krémový chlapci, ktoré sú vybavené pod úrovňou podlahy. Funkcia systému je povinná prítomnosť mriežkovej platformy, je tu otvor pre odtok pod ním. Vnútri otvoru na vypúšťací mechanizmus prijímania. Je potrebné, aby odtoky neopustili späť do sprchy, inak sa vytvára stagnácia a nepríjemný zápach.

Pre úplnú výnimku týchto problémov je podlaha v duši namontovaná so svahom smerom k odtoku. Je dôležité premýšľať o umiestnení správne, pretože ak je mriežka inštalovaná v strede sprchy, naklonenie podlahy by sa malo uskutočniť v 4?X lietadlá a ak je slivkový ventil umiestnený v rohu, potom môžete urobiť svah v jednej alebo dvoch rovinách.

Rebrík vyzerá ako národný systém, v ktorom:

 • samotný TRAPP;
 • sifón;
 • tesnenia a tesnenia;
 • Hydraulický.

Sprchový kanál je podlhovastý obdĺžnikové puzdro pozostávajúce z mriežky s odvodňovacím zásobníkom a drenážou. Priamy účel zobrazenia – vypúšťanie duša duinage. Na predaj môžete vidieť mriežky rôznych tvarov z rôznych materiálov. Konfigurácie možno zvoliť v súlade s potrebami a finančnými spôsobilosťami.

Sprchový kanál je nainštalovaný na dverách v kúpeľni alebo v blízkosti steny. Základom základne sa musí vykonať v jednom smere (v závislosti od miesta zvoleného pre kanál). Správne nainštalovaný kanál poskytuje dobré odstránenie a inak sa môže vyskytnúť v iridscentnej vode, ktorá sa potom môže dostať pod dlažbou.

Moderné mechanizmy sú schopné preskočiť až 20 litrov za minútu. Štandardné výrobné materiály kanálov – plastová alebo nerezová oceľ. Takéto slivky sa predávajú v oboch častí a úplne dokončujú. Možnosti výberu sú pomerne flexibilné.

Výber inštalačných schém môže zohľadniť zistenie existujúcej kanalizácie a zohľadniť aj výšku duše. V závislosti od existujúcej schémy je toto zariadenie zakúpené. Zvážte názory na kabíny s paletom a bez.

Kritériá voľby

Ploty s palety sú početné variácie, ktoré sú prezentované vo veľkých množstvách v maloobchodných predajniach. Diagram vypúšťania v nich je jednoduchý: cez mosadzný otvor v dolnej časti. Usporiadanie takéhoto systému je pohodlie. Nie je potrebné na to pripraviť.

Ploty bez palety sa často nachádzajú vo verejných zmáčaniach a saunach, Ale nedávno v domácich kúpeľniach. Úloha drenážov v takýchto dušiach hrá špeciálne otvory v podlahe, ktoré sú nastavené pod úrovňou podlahy, v štádiu jeho inštalácie.

Inžinierske systémy v moderných obchodoch sú prezentované veľa, niekedy sa línia vymaže medzi typmi a zároveň sa vyskytuje zmätok v definíciách. Ak chcete objasniť vlastnosti zariadení a inštalácia by mala byť rozobratá viac systémov pre rôzne duše

Hlavný detail systémov – Siphon. Hlavným účelom tejto časti je ochrana kanalizačných potrubí pred upchaťami. Siphon klasifikácie sú prepojené s výškou produktu a priemerom výstupu.

Systémy sú pohľad na fľaše a koleno. Ako základ na výrobu sa používa nerezová oceľ, liatina a plast.

Rôzne návrhy sifónu majú inú šírku pásma. Ak je zariadenie zvolené so zníženými indikátormi, určené objemom vody, potom môžete nalejte celú podlahu pri prijímaní sprchy. Aby ste sa vyhli problémom, je žiaduce vypočítať objem tekutej tekutiny pred zakúpením zariadenia.

Mali by sa uviesť osobitná pozornosť, ak nie sú zakúpené detaily dizajnu. Samostatné časti a otvory sa musia navzájom zhodovať.

Bez ohľadu na výber systému, s výnimkou sifónov, budete potrebovať:

 • Kanalizačné plastové rúry;
 • tmel;
 • Nástroje pre prácu

Teraz viac o typy sifónov.

 • Možnosť užívateľov typu fľaše mohli vidieť na umývanie a umývadlá, tu je hlavným vzhľadom. Tento sifón je určený pre kabínu s paletom. Forma systému sa podobá fľaši pripojenej k odtoku. Spojovacia tryska sa zobrazí zo strany, ktorá je odoslaná do kanalizácie. Spodná časť dizajnu je fiktívna kryt, s ktorým je padajúce špina odstránené. Systém je ľahko zariadený a ďalej čistý.

 • Sifón variantu kolena vyzerá ako trubica (zakrivené s alebo u). Ohýbanie je podporované homutikami. Základná dôstojnosť – Malá výška. Čistenie zariadenia je však významne komplikované, najmä – ak je vlnitý prvok.

  Takýto detail je však pohodlný v zariadení, pretože ohyb môže byť upravený absolútne kdekoľvek a pod akomkoľvek sklone. Vlnité potrubie sa často používa na odvodnenie odtok z ploty sprchy. Vzhľadom k elasticitu, môžete obsahovať externý krásny odtokový systém vody.

  Inštalácia a inštalácia

  Ako je opísané vyššie, jednoduchá inštalácia – systém duše s paletou.

  Zmeňte základňu a zaistite umiestnenie dizajnu a kanála. Implementovať systém a zabezpečiť všetky tieto systémy. Všimnite si, že základňa sa ukáže, že je vyššia ako spodná hrana systému. Otočte základňu a usporiadajte ho na mieste. Nastavte výšku nôh. Medzi výškovou výpadku v sifóne a odtoku odpadových vôd by sa mal objaviť rozdiel približne päť stupňov.

  Odvodnenie môžete pripojiť: Nainštalujte sieťovinu a chráňte tesnenie okrajov. Nainštalujte TEE pripojenie zakrivenej potrubia s dýzou pomocou podložiek. V prípade potreby vložte špeciálny ventil, je možné ho nahradiť systémom „Drain-Overflow“ (vyberte si podľa vášho uváženia).

  Ak v duši neplánuje inštalovať paletu, potom bude jeho úloha vykonaná podlahou kúpeľne. Aby ste to urobili, je pôvodne položený pod požadovaným uhlom, takže existujúci základ bude musieť rozobrať. Priamo v podlahe nainštalované kanálové drenáž. Opraviť zo všetkých strán cementovej malty. Tak, že leštený povrch nedostane poškodenie, drancovanie kanálovej mriežky so stavebným pásom.

  Upevnite kanál so špeciálnymi konzolami na základňu podlahy. Ak je puzdro zásobníka kovové, uzemniť. Na bokoch prípadu sú regulátory, s ktorými môžete zariadenie zarovnať podľa horizontálnej úrovne. Zaplaťte osobitnú starostlivosť na otáčanie matíc: slabo skrútené orechy potom nie je možné nastaviť alebo odstrániť. Mechanizmus bude cementovaný na úrovni výšky podlahy.

  Vezmite spojovaciu hadicu a pripojte ho k dýze. Ďalší okraj pripojenia musí byť usporiadaný na trubicu. Uistite sa, že ohyb hadice. Aby ste vylúčili únik, môžete zvládnuť rúru s tenkou vrstvou silikónu.

  Ďalej vyplňte zostávajúce miesto na kanáli, cement. Zvážte hrúbku povrchového materiálu, ktorý bude položený na vrchole. Keramická dlaždica môže pôsobiť ako základňa duše (môže byť zmenený na akomkoľvek inom vodotesnom materiáli).

  Aby sa odtoky nezhromažďovali z kanála, horná časť dlaždice by mala byť mierne vyššia ako kanál. Pri inštalácii oplotenia bez rozumu položte dlaždice z dizajnu. Kĺb s ním by sa mal vypnúť dokonale hladké a ostré hrany – chýbajú vôbec. Pre lepší odtok musíte urobiť priamy sklon k slivu, ktorý by mal byť 1-1,5 cm na 1 m celkovej základne.

  Po položení dlaždice vyčistite kĺby okrajom dizajnu a naplňte ich tmelom. Ochranná páska s dizajnom možno odstrániť až po úplnom vysušení hermetickej vrstvy.

  Inštalácia sprchovej cesty je podobná akciám, keď je usporiadaná predchádzajúca konštrukcia. Systémy pascí za cenu lacnejšie ako kanály, ale sú predávané bez fixačných mechanizmov. Preto je potrebné zohľadniť systémy a funkcie inštalácie.

  Vzhľad tohto odtokového mechanizmu sa podobá jednoduchému prípadu s vnútornými časťami: s tlačidlom alebo ventilom a systémom vypúšťania. Zariadenie vyžaduje počiatočnú tuhú inštaláciu na požadovanej úrovni. Inštalácia na výšku poskytne konvenčné tehly vo výstavbe. Tiež vhodné niekoľko dlaždíc alebo iných vhodných materiálov. Je ťažšie nastaviť horizontálnu polohu.

  Monitorovanie usporiadania štruktúry rebríka je možné len po vyplnení poterov cementu malty (zatiaľ čo vyschne). Povinná hydroizolačná hydroizolacia je položená na kravatu a po ukončení povlaku. Po dokončení inštalácie a určitým časom pomocou vnútorných častí zariadenia sú ľahko pochopiteľné. Vyčistite odtokovú trysku je možné vyčistiť iba špeciálnym káblom.

  Užitočné odporúčania

  Pred zakúpením sifónu odmerajte medzeru medzi paletou výstupného ventilu a podlahou. Dizajn by sa mal zapadnúť do palety.

  Uistite sa, že podľa veľkosti paletového ventilu so šírkou systému. Štandardné rozmery Vary: 52, 62, 90 mm

  Venujte osobitnú pozornosť systému čistenia čistiacim prostriedkom pri vstupe do odtoku v nízkych základoch sprchových plotov.

  Pri usporiadaní systému kanálov zvážte niektoré funkcie.

  • Funkcia prenosu kanála by nemala byť menšia ako spotreba vody v sprche. Napríklad obvyklá hydromasáž spotrebuje 10 litrov vody za minútu.
  • Zvážte umiestnenie zásobníka z dýzy, ako aj na kanalizáciu. Čo je to menej, tým lepšie.
  • Skontrolujte šírku pásma systému s pochybnosťami. Snažte sa zabezpečiť konštrukciu na základňu a potrubiu a dať jej vodu pod tlakom.
  • Zvážte priemer sprchy, ktorý pochádza z potrubia. Nemala by byť nižšia ako 40 mm. Jeho svah by mal byť 30 mm na 1 m.
  • Ak chcete zabezpečiť najlepší prístup k dizajnu (na čistenie), vyberte sekciu. Je namontovaný vo dverách miestnosti.
  • Konzultujte s odborníkmi a (len s dôverou vo svojom vlastnom) Spustite inštaláciu systému.

  Ako zbierať sprchovú kabínu, pozrite sa na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: