Oprava čerpadla Práčky INDESIT: Ako odstrániť, čistiť a vymeniť?

Práčové stroje Vykonávajte kompletný pracovný cyklus, vrátane sady vody, jeho vykurovania, umývanie vecí, opláchnutí, spin a vydaním výfukových plynov. Ak sa v niektorých týchto procesoch vyskytne zlyhanie, táto situácia sa zobrazí na práci celého mechanizmu. Dnes budeme mať záujem o čerpadlo zariadenie, metódy na čistenie, opravu a výmenu za nový.

Vlastnosti odtokového systému

Na nezávisle vykonávanie opravy / výmeny čerpadla alebo čerpadla pracieho stroja, je potrebné pochopiť zariadenie a princíp prevádzky jeho odtokového systému. Fungovanie odtokového systému v práčkach Indesit rôznych modelov nie je oveľa odlišné. Pozostáva z nasledujúcich procesov.

 1. Po premytí, opláchnutí a rotácii sa použila voda a hlavy do čerpadla.
 2. Elektronika zapadá do zodpovedajúceho signálu do čerpadla, čo má za následok. Voda sa vstrekuje do slivového potrubia a potom posiela do kanalizácie. Po uvoľnení nádrže práčky z vody, čerpadlo znova prijíma signál a vypne.
 3. Odtokový systém je pripojený k „Snail“, ktorý je distribútorom.
 4. Čerpadlo zažíva obrovské zaťaženie, ktoré je obzvlášť vylepšené v stlačení.
 5. Konštrukcia odtokového systému tiež obsahuje mriežkový filter. Voda z nádrže, smerom k čerpadlu, prechádza cez tento filter, ktorý oneskoruje veľké a malé odpadky. Filter uloží čerpadlo od porúch, ktoré by mohli vzniknúť zo zahraničných predmetov na jeho dizajn.

Príznaky a príčiny chýb

Čerpadlo na odvodnenie môže zlyhať z niekoľkých dôvodov.

 1. V procese prevádzky TENA je vytvorená stupnica, ktorej množstvo z tuhosti vody. Ak nepoužívate špeciálne zmäkčovadlá, na opálenie je vytvorené veľké množstvo tvrdej škály, čo môže spadnúť do čerpadla a viesť k jeho členeniu.

 2. Pri praní Dôrazne kontaminované veci Veľké množstvo piesku, nečistôt, malých kameňov a iných odpadkov spadá do čerpadla, čo ju vedie do neohraného stavu.

 3. Nesprávna voľba prostriedkov na umývanie alebo ich použitie vo veľkých množstvách. V takýchto situáciách sa prášok zle rozpúšťa a premyje spolu s vodou, usadil sa na obežnom kole a vnútorných štruktúrach vo forme plaku, čo výrazne komplikuje prevádzku odtokového mechanizmu.

 4. Prirodzené opotrebenie, z ktorého nie je poistený žiadny mechanizmus. Životnosť čerpadla môže byť znížená o nadmerné zaťaženia, ktoré zažíva počas prevádzky.

Ďalšie informácie o poruchách v prevádzke odtokového systému Podľa kódu chýb. Takéto schopnosti majú modely s funkciou vlastnej diagnostiky.

V modeloch bez zobrazenia je kód vydaný blikajúcimi indikátormi. Kombináciami sa môžete dozvedieť o povahe poruchy.

Tiež porušenie čerpadla nájdete aj v nasledujúcich značkách:

 • Keď je odtok zapnutý, systém nefunguje a nespĺňa svoje priame povinnosti;

 • Pri vypustení vody sa objavia necharakterizujúci hluk a bzučanie zvukov;

 • Pomalý únik vody s čerpadlom beží;

 • vypnutie vozidla pri čerpaní vody;

 • Loď a hluk motora nespôsobujú odtok.

Ak je zistená jedna z týchto situácií, môžete s istotou hovoriť o poruche odtokového čerpadla.

Ako skontrolovať čerpadlo?

Ak chcete nakoniec overiť poruchu čerpadla, musíte skontrolovať jeho výkon. Ak to chcete urobiť, budete musieť pripraviť niektoré nástroje:

 • Multimeter;

 • Sada skrutkovačov;

 • kliešte;

 • hojdať sa.

Keď je všetko v ruke, môžete skontrolovať stav čerpadla. Ak to chcete urobiť, musíte vedieť, kde je a ako sa dá dosiahnuť.

Odtokové čerpadlo sa nachádza v spodnej časti stroja a pripojí sa k filtrom.

Ak chcete dostať k nemu, musíte vykonať jednoduché akcie:

 • Odstráňte spodnú ochrannú podložku, ktorá je pripevnená na plastových západkách;

 • Pod strojom položte Rag, pretože v systéme bude nevyhnutne prítomná voda, ktorá bude mimo stroja;

 • Teraz musíte otvoriť veko odskrutkou;

 • Vytiahneme filter a vyčistite ho z malých častí a odpadu, v niektorých prípadoch už v tomto štádiu môžete obnoviť výkon čerpadla;

 • Stroj sme vložili na stranu a odložili upevňovacie prvky, ktoré držia čerpadlo;

 • Vypnite elektrické vodiče a odpojte hadice z čerpadla, ktoré vám umožní odstrániť zo stroja;

 • Po prvé, skontrolujte vinutie motora s testerom, aby ste identifikovali prestávky (normálna odolnosť je v rozsahu od 150 do 300 ohmov;

 • Čerpadlo rozoberajú, vyberieme motor a rotor zo statora;

 • Vykonávame ich vizuálnu kontrolu a testovač.

Ako vyčistiť?

Čistenie odtokového čerpadla je ľahké urobiť sami. Na to nemusíte mať hlboké znalosti v zariadení práčky a jeho pracovných uzlov.

Pomple vo väčšine prípadov upchatých s rôznym znečistením a odpadom. Všetko je potrebné vyčistiť, pretože motor čerpadla nemôže normálne fungovať v takom stave.

Preto Všetky vnútornosti sa dôkladne umyjú. Tiež je potrebné opraviť žľazu na otočnej osi. Ložisko obnovuje mazivo, môžete použiť litol alebo grafitový mazivo.

Zostáva zbierať čerpadlo v opačnom poradí. Je potrebné vynechať všetky spojenia a miesta spojenia inštalatérskym tmelom. Tým sa zabráni vysielaniu vody a čerpaniu čerpadla po celú dobu prevádzky.

Oprava a výmena

Nenechajte sa ponáhľať na zmenu čerpadla – V niektorých prípadoch môže byť vrátený do života vykonaním jednoduchej opravy. Častá príčina poruchy čerpadla je obežné koleso. Táto položka sa môže točiť s úsilím, čo je už abnormálnou situáciou. Čerpadlo v rovnakom čase bude hluk, ale voda nebude schopná zlúčiť. Náklady na obežné koleso sú viac než cenovo dostupné a určite lacnejšie ako nákup nového čerpadla.

Odstráňte chybné obežné koleso a položte nový na jej miesto – prípad je jednoduchý a bude trvať minimálny čas aj na neskúsenom používateľovi.

Ďalším spoločným problémom vypúšťacích čerpadiel sú strávené tesneniami. Určite sa menia v prítomnosti aspoň najmenších rady na nosenie. Je tiež potrebné študovať všetky vnútorné časti čerpadla, vrátane kladky. Všetky chybné položky sa menia na nové.

Ak čerpadlo nefungovalo, bude potrebné zmeniť na novom. Je dôležité si vybrať identický model. Len v tomto prípade možno dúfať v stabilnú a správnu prevádzku stroja. Ak nie je možné nájsť podobné čerpadlo, potom musíte vyzdvihnúť podobné modely zo zoznamu zameniteľných. Tu je potrebné zvážiť množstvo dôležitých parametrov:

 • zodpovedajúce konektory na pripojenie;

 • Spojovacie hadice, ktoré sa môžu skrátiť v akútnej potrebe skrátiť alebo dlhšie;

 • Umiestnenie spojovacích materiálov by malo presne zodpovedať originálu, inak nové čerpadlo nebude schopné riadne opraviť.

Zostáva len nainštalovať nové čerpadlo na mieste, pripojte drôty a pripojte hadice. Dali sme stroj na mieste a vychutnávame si stabilnú prácu.

Preventívne opatrenia

Predĺžiť životnosť odtokového systému, najmä čerpadla, Je potrebné dodržiavať nekomplikované pravidlá profylaxie:

 • Na premytie sú vybrané prostriedky, ktoré sú určené na stroje na práčku;

 • Množstvo prášku by nemalo prekročiť odporúčanú úroveň, je lepšie umožniť namočenie režimu namáčania na umývanie vysoko znečistených vecí;

 • Veci sa dajú umývať v špeciálnych mriežkach pre bielizeň;

 • Pred plniacou hadicou musí byť hrubý filter vo forme mriežky, ktorý sa musí pravidelne čistiť;

 • Odtokový filter by sa mal čistiť každé tri mesiace a s frekvenciou použitia práčky sa frekvencia zníži na jeden mesiac;

 • Veci pred sťahovaním by sa mali skontrolovať pre malé časti v vreckách;

 • Príliš kontaminované veci, ktoré potrebujete, aby ste pred oplatením odstrániť nečistoty, piesok a malé kamene.

Oprava čerpadla v práčke Indesit Pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár