Oprava práčky

Domáce spotrebiče umožňujú priniesť vysoký komfort. V súčasnosti je niekoľko nečinných bez takých pohodlia ako práčka. Toto zariadenie je veľmi rýchle od luxusnej položky sa stala povinným prvkom pohodlného života. Takže keď stroj zlyhá, mnohí ľudia majú paniku. Avšak, aj bez master, môžete rýchlo opraviť situáciu, oboznámiť sa so štruktúrou umývacej jednotky.

Oprava práčky

Príčiny porúch

Porucha umývacieho zariadenia môže byť určená mnohými znakmi.

Stojí za to platiť pozornosť na písací stroj, ak v režime lisovania na bubne silným odporom. Tento proces môže byť sprevádzaný významným rachotom.

Často môže bubon spôsobiť zvuky z šokov o prípade alebo o poklope.

Nadmerné skákanie a vibrácie práčky tiež svedčia. Ďalšia funkcia – často lietajúci hnací pás. Často často bubon beží o manžetách na nakladací poklop. Zároveň môže byť práca jednotky normálne vykonávať a bude počuť len rôzne hluk alebo obrazovky.

Oprava práčky

Malo by byť upozornení, ak sú stopy oleja viditeľné pod umývacím zariadením. Únik alebo stopy z hrdze na tanku tiež hovoriť o problémoch. Je dôležité venovať pozornosť silným chválením bubna, jeho šikmé, prehĺtanie, rolovanie, kovové brúsenie. Changed spodná bielizeň, neustále klepali zátky, dym z jednotky by tiež mali upozorniť.

Všetky vyššie uvedené príznaky hovoria, že došlo k výraznému členeniu. A aj keď sa všetky režimy vykonávajú v plnom rozsahu, nestojí za to používať agregát. Môže spôsobiť vážne poruchy, ktoré nebudú môcť opraviť.

Oprava práčky

Oprava práčky

Často bubon prestane pracovať normálne kvôli chybným ložiskám. V prvom rade je viditeľná na úniku dna, silné HUM a nadmerné vibrácie. Zároveň je potrebné zmeniť nielen ložiská, ale aj žľazy. Toto členenie predchádza voda padajúce na ložisko a korozívne. V dôsledku toho sa výrazne zníži životnosť dielu.

Ak sú pri praní alebo žíhaní, počuť významné fúkané búdy, potom musíte hľadať príčinu v opotrebovaných tlmiče. Môžete ho skontrolovať na otvorenom stroji. Ak to chcete urobiť, vytiahnite bubon na seba a potom ho uvoľnite. Keď sa ho otočil, keby sa okamžite dostal na miesto, mali by ste okamžite začať opravovať.

Oprava práčky

Niekedy môžu cudzie predmety spadnúť do nádrže, vrátane ponožiek, orechov, mincí. Z tohto dôvodu je BAKU ťažko podporovať, a to robí nepríjemné zvuky. Niekedy sú častice zničených ložísk alebo prvky absorbujúcich šok priamo v nádrži. Cítim, že bubon je lámanie, chôdza a môžete počuť hlasný krížený.

Oprava práčky

Oprava práčky

Ako skontrolovať?

V umývacích jednotkách sa počas výroby položené malé percento spätného vzťahu. ale Zároveň neexistujú žiadne cudzie zvuky.

Ak sú pri práci podivné a hlasné zvuky, mali by ste hľadať poruchu.

Pre to Je potrebné otvoriť dvere poklopu do umývacej jednotky a vziať ruky bubna. Potom je potrebné ho presunúť bez zbytočného úsilia v rôznych smeroch. Potom by ste mali otočiť bubon pozdĺž šípky v smere hodinových ručičiek a potom. Ak je publikovaný, musíte hľadať problém. Aj na veľkom obehu môžete počuť bitie bubna, jeho skákanie a trasenie, sprevádzané hlasnými zvukmi.

Oprava práčky

Pochopte, že existuje porucha, môžete, keď je súčasťou dodávky v režime stlačte na zvýšenom obehu. S rýchlou rotáciou počul, že bubon je chatovanie a zbytočné zvuky. Môže sa dokonca zdať, že tank sa vypne.

V počiatočnom štádiu bez demontáže zariadenia nič neurobí nič. Avšak, prenikajúc na prípad, možno ho ďalej zistiť, v ktorom je porucha. Napríklad pružiny a tlmiče by mali byť vnímané, mierne ich kymácajú.

V prípade, že odmietli pružiny alebo poruchy v odpisoch, stačí nahradiť rozbité časti, ani rozoberte nádrž.

V opačnom prípade je potrebné vykonať úplnú demontáž.

Oprava práčky

Oprava práčky

Ďalším dôvodom pre zadnú časť látok môže byť konfluencia s protizávažím. Táto vážna jednotka je k dispozícii v každom umývacom zariadení. Jeho hlavným účelom – chov vibrácií. Mount však nie je vždy schopný udržať ho kvôli opotrebeniu. Výsledkom je, že blok prestane vykonávať svoje funkcie, nádrž je chôdza a zvuk je počuť z ich fúzií o sebe.

Samozrejme, Takéto poruchy sú dosť zriedkavé a nemôžu byť opravené bez pomoci špecialistu. Je veľmi ťažké nastaviť skrutky alebo nahradiť ťažké predmety.

Oprava práčky

Oprava práčky

Ako vymeniť ložisko?

Nasaďte nové ložisko namiesto chybného môžete samostatne. ale Mali by ste sa zoznámiť s inštrukciou, aby ste správne pripravili zariadenie na výmenu. Začnite stojaci s prípravou všetkých potrebných nástrojov, ako aj nových častí vrátane tesnení.

Potom Umývacia jednotka je potrebné vypnúť z elektrickej siete. Zariadenie by malo byť inštalované tak, aby bol prístup k zadnému panelu. Je potrebné odskrutkovať všetky upevňovacie prvky a potom odstrániť celý panel. Potom môžete odstrániť dávkovač na baseding. Pomocou skrutkovača musíte odskrutkovať elektronickú riadiacu jednotku a zachovať ju stranou.

Oprava práčky

Oprava práčky

Oprava práčky

Po odpojení zámku môžete získať zostávajúce časti a potom odstrániť prednú časť panelu. Ak chcete uvoľniť svorku, mali by ste strieľať všetky interferujúce prvky. Potom môžete urobiť demontáž dole a opálenie. Je však dôležité uložiť v pamäti, pretože sa nachádzajú hlavné uzly. Na to môžete dokonca vytvoriť svoje fotografie.

Oprava práčky

Oprava práčky

Výmena ložísk začína odskrutkou a odstránením kladky. Potom je hriadeľ vyradený s gumovým kladivom. Ďalej potrebujete odskrutkovať skrutky, ktoré pripájajú časti nádrže. Teraz, keď je ložisko viditeľný, musí byť vyradený. Pre toto používa sekáč.

V poslednej fáze sa žľazy odstránia. Potom existuje príprava na nový detail. Najprv sa čistí a potom mazanie so špeciálnym činidlom. Teraz môžete zbierať všetko, ale len v opačnom poradí.

Oprava práčky

Oprava práčky

Výmena tlmiča nárazov

Ak je rozbitie leží v tlmiči nárazov, potom je dôležité prestať používať umývací prístroj naraz. Dlhé použitie chybnej jednotky môže viesť k nepríjemným následkom. Stojí za zmienku, že zmena tlmičov môže byť len v pároch. Urobte tento postup s vlastnými rukami je úplne jednoduchý, ak sa držíte jasný plán.

V mnohých nových modeloch práčky je tlmič pérovania pripojený zdola. To uľahčuje prístup k tejto časti a ich nahradenie. Týka sa však len takýchto značiek, ako je Beko, LG, Artdo. Najčastejšie sa oprava práčky bubna v dôsledku opotrebovaných tlmičov neprechádza bez úplného demontáže predného panela.

Oprava práčky

Je potrebné spustiť tento proces od prívodných skrutiek a potom odstrániť hornú časť jednotky. V ďalšom štádiu dostane priestor pre pranie. Potom Mali by ste odstrániť riadiacu jednotku a vykonať úplné odpojenie vodičov. Teraz musíte odstrániť svorku a gumovú manžetu.

Pre to Ak chcete odstrániť prednú časť panelu, musíte odskrutkovať všetky skrutky. Potom je dôležité si uvedomiť, v akom poradí sú detaily. Najlepšie robiť predbežné fotografie, aby si niečo zmiasť.

Oprava práčky

Oprava práčky

Pružiny musia strieľať zase, pri prvom oslabení. Potom je dôležité vykonať kontrolu miest pre integritu. Keď sa tank podarí zadarmo, môžete opraviť nové tlmiče a nainštalovať nádrž. Na konci zostavy skontrolujte prevádzku umývacieho zariadenia.

Oprava práčky

Ako získať cudzie objekt?

V prípade, že malé cudzie predmety zasahujú do pracovného bubna, to nestojí za to príliš starosti. Môžu vyjsť odvodňovacím tryskou. Potom sa takéto prvky ľahko odstránia z filtra. Na to, že tento druhý je odstránený z umývacieho zariadenia a purifikované zo všetkých cudzích. Je žiaduce stojan pred týmto postupom, pretože voda sa vylial z filtračného otvoru.

Oprava práčky

V čase, cudzie prvky padajú na dno nádrže, kde ich dostanete oveľa ťažšie. V tomto prípade sa ich extrakcia vykonáva cez otvor TAN. Stojí za zmienku, že v závislosti od modelu môže byť vykurovací prvok umiestnený v zadnej alebo prednej časti zariadenia. Na základe toho sa odstránia určité prílohy a potom sa odstráni samotný desať. Potom môžete všetko odstrániť príliš veľa.

Ako vymeniť ložiská v práčke, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár