Oprava práčok

Nezávislá diagnóza práčok domácností, ich opravy aj v súčasnej realite sú celkom relevantné. Po tom, ako pochopiť, ako opraviť rukoväť na dverách alebo spustiť tok vody doma, je možné urobiť potrebné manipulácie bez toho, aby sa uchýlili k výzve špecialistov. Krok za krokom pokyny pomôžu pochopiť, čo majú robiť, ak stroj-stroj nezlomil výrobné manželstvo, ale kvôli opotrebeniu alebo iným poruchám.

Aké nástroje sú potrebné?

Automatické a poloautomatické práčky majú takmer každý apartmán. Štandardná životnosť sa pohybuje od 5 do 10 rokov a tentoraz musí niekedy zmeniť niektoré detaily. Nie všetky druhy opravy sa dajú urobiť doma.

Okrem toho, zatiaľ čo technika je v záruke, lepší kontakt s ľubovoľnými poruchami Špecializované servisné stredisko, A už po tomto období prejdite na seba-diagnostiku a opravu.

Bude to minimálneSada nástrojov a materiálov.

 1. Sada skrutkovačov. Môžu byť potrebné štrbinové a krížové výčnelky rôznych veľkostí.
 2. Kľúč typu Horn. Uistite sa, že ste požadovali nástroje vo veľkosti 8/9 a 18/19.
 3. Kolísanie. Budú potrební na používanie samosprávnych svoriek.
 4. Podlahy a passatizhi. S ich pomocou, tlačením a obnovením spotrebného materiálu alebo spojovacích materiálov.
 5. Svorka pracovať v ťažkostných miestach.
 6. Dlhé hubbly s priamym a zakriveným typom pracovných povrchov.
 7. Pinzeta s dlhými tipmi. S tým bude možné extrahovať aj tie najvýraznejšie detaily.
 8. Multimeter Ak chcete skontrolovať prevádzku elektromotora.
 9. Špeciálny servisný hák. S tým sú veľké časti, vrátane bubnov práčok.
 10. Brúsny papier Pre stripovanie kontaktov.

deväť

Fotografia

S takým množinou nástrojov, môžete urobiť základnú opravu práčok väčšiny obchodných značiek. Okrem toho môže výrobca obsahovať rôzne vymeniteľné prvky, ktoré môžu byť potrebné počas prevádzky.

Čo robiť, ak sa umývanie nezapne?

Základný súbor porúch automatických práčok, ktoré môžu byť odstránené na vlastnú päsť, je zvytne začať zvážiť s najjednoduchšími. Mnohé zlyhania moderných zariadení je možné opraviť. Je dôležité len vykonávať diagnostiku včas, aby ste identifikovali dôvody písacieho stroja na opravu. Takmer všetky typy zariadení pre domácnosť majú čelné zaťaženie a funkcie jednotlivých modelov sú uvedené výrobcom v sprievodnom pokynoch.

Ak sa práčka nezapne, zlomil sa. Ale najčastejšie je možné opraviť výskyt chyby, je možné s minimálnym časom. Medzi zdrojmi problémov možno prideliť:

 • nedostatok elektriny v celom dome / apartmáne /
 • spúšťanie poistkového tlačidla na predĺžení, cez ktoré je pripojenie vytvorené;
 • ťahaný napájací kábel;
 • voľne zakryté nakladacie poklop;
 • Chyby pri výbere programu.

Diagnostika v tomto prípade vždy začínajú s dostupnosťou napájania. Ak sa na displeji na displeji rozsvieti aspoň časť indikácie, problémy sa vyskytujú jasne nie s vstupným napätím. V neprítomnosti reakcie na pokusy zahrnúť práčku, prejdite na diagnostiku krok za krokom. Pomocou multimetra zmerajte napätie vo výstupe, preskúmajte svorky a spínače.

Ak sa pranie program nespustí, displej funguje správne, stojí za to venovať pozornosť vodovodu. Ak nie je vstúpiť do tanku, je nepravdepodobné, že dosiahne prevádzku zamestnancov zariadenia. Je potrebné skontrolovať stratu hadice, prítomnosť vody v systéme. Vstupné ventily sú tiež nevyhnutne podliehajú overeniu.

Prečítajte si viac  Ako samostatne urobiť skriňu na WC?

Ak má stroj mechanické časové relé, môže to byť aj prekážkou na spustenie pracieho programu – musíte skontrolovať servisnosť tejto položky.

Prečo nie je prijatá voda a ako problém vyriešiť?

Medzi poruchami práčok, ktoré môžu byť opravené nezávisle, problémy s vodou sú na prvom mieste. Ak je prijatý pomaly alebo vôbec, nechodí do nádrže a ventil nie je zablokovaný, hadica je v poriadku, stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť iným možným zdrojom porúch.

 1. Znížený tlak vody v potrubiach. Môže to byť spôsobené prácou na diaľnici, s únikmi alebo inými vonkajšími faktormi.
 2. Blokovať. Najčastejšie, znečistenie blokovanie voľného prúdu vody sa akumuluje vo vstupnom filtri alebo vstupnej hadici. Vykonávať diagnostiku, porušenie vodovodného ventilu. Potom musíte vypnúť hadicu zo stroja, obnovte ho pomocou špeciálneho kábla. Ďalej sa odstráni a premyje pod tlakom vstupného filtra.
 3. Rozpadový vstupný ventil. Ak je v ňom dôvod problémov, odstráni len výmena časti.
 4. Rozklad Presostat. Pod týmto názvom sa používa senzor hladiny vody. Ak je to príčina problému, je to on, kto bude musieť nahradiť. Ale najprv sa odporúča skontrolovať, či trubica nie je upchatá. Rovnako ako zdroj problémov môžu byť oxidované kontakty.

Zvyčajne, skúmanie všetkých týchto možných zdrojov chýb, práčka sa stále riadi po obnove rúrok alebo výmena častí.

Iné poruchy a ich eliminácia

Oprava práčok Urobte si to sami doma – spoločná prax. Ale ak nová strojová technika často signalizuje zdroj problémov, stará si vyžaduje väčšiu pozornosť problému. Tu budete musieť starostlivo študovať pokyny a schémy pre domáce spotrebiče, demontovať prípad, hriadeľ alebo protizávažie, odpojte disk a vyberte tlačidlá, ak sú spálené. V moderných strojoch je hlavný podiel porúch spojený s poruchou rúrok a iných vymeniteľných prvkov. Prípady, keď technológia nepodlieha opravám, je to veľmi zriedkavé.

Nestiahne bubon

Problémy s otáčaním bubna práčky sú najčastejšie priamo spojené s hnacím pásom. Môže sa nosiť časom alebo natiahnuť, prestávku a posunúť v puzdre. Diagnostika poruchy je mimoriadne jednoduchá – stlačením hnacieho pásu. Ak to dáva prechýliť viac ako 1 cm, potrebujete nastavenie napätia. Otvorenie bude tiež zrejmé, ľahko zrejmé, keď natáčanie – v tomto prípade stačí kúpiť vhodný náhradný prvok, a potom ho nainštalovať sami.

Ak je pás v poriadku, stojí za to skontrolovať navíjanie elektromotora. Napätie dodávané, ktoré je určené multimetrom. Ak sa odchyľujú odchýlky od štandardných hodnôt, bude prevziať previnúť alebo nahradiť elektromotor.

Niekedy je príčinou problémov s otáčaním bubna riadiaci modul. Chyby a poruchy v ňom vedú k tomu, že auto prestane reagovať na predložené príkazy. Špecialisti môžu preprogramovať jednotku po zlyhaní. Vymeňte detail oblečenia celkom môže byť nezávisle.

Práca sa vykonáva pri vypnutí, s predbežným odpojením všetkých svoriek z konektorov.

Voda sa nevyhrieva

Na prípravu vody požadovanej teploty v moderných práčkach je zodpovedný TEN – Rúrkové ohrievače. Počas prevádzky práčky môže zlyhať v dôsledku skratu, popálení, pokryté zaťatáním. Môžete diagnostikovať problém obrátením pozornosti na zníženie čistoty bielizne. Rovnako ako pri výbere režimu premývania pri teplote nad +60 stupňov musia byť dvere ohrievané. Ak sa to nestane, stojí za to skontrolovať službu desiatich, ako aj snímačov teploty a hladiny vody.

Prečítajte si viac  Hodnota a eliminácia Le Chyba na práčke Samsung

Žiadna slivka

Po dokončení pracieho cyklu musí práčka automaticky vypustiť vodu. Ale niekedy sa to nestane. Toto sú najčastejšie príčiny takýchto problémov.

 1. Nedostatok elektriny. Mohol pracovať poistky, alebo „dopravné zápchy“ letel z napätia. Niekedy dôvod vypnutia napájania na riadku trupu.
 2. Neplatný výber režimu. Pri inštalácii odloženého programu opláchnutia po súbore vody sa nebude zlúčiť.
 3. Smerom k odtoku. Najzraniteľnejšie sú oblasti priamo v samotnom odtokovej rotine, ako aj v jeho ohybe. Upínacie štandardné inštalatérske zariadenia.
 4. Výstup čerpadla. Čerpadlo nefunguje – voda zostane vo vnútri auta. Odtoková tekutina bude musieť byť násilne. Potom sa vykonáva diagnostika čerpadla. Keď to budete ochladzovať, plné čerpadlo sa bude musieť úplne zmeniť.
 5. Problémy s elektronikou. Najčastejšie nie je žiadny odtok spojený s časovačom, prepínačom hladiny vody. Diagnostikujte rozpad na zariadenie tiež pomáha elektronickej tabuľke.

Problémy s odvádzacím systémom môžu viesť k pomerne vážnym následkom. Napríklad blok je schopný premeniť na prielom vody, ktorý poškodí majetok susedov. Ak bol v kanalizácii vytvorený „zástrčka“, šupiny katastrofy budú ešte vážnejšie.

Tečúca voda z auta

Moderné práčky takmer 100% chránené pred únikom podľa špeciálnych systémov. Ale v starých alebo rozpočtových modeloch sa môžu vyskytnúť prípady vody vstupujúce do podlahy s určitou frekvenciou. V prvom rade pri odhaľovaní úniku je potrebné zbierať vodu. Potom sa pod dnom umiestni suchý uterák alebo tkanina, pranie cyklus sa spustí bez pridania bielizne a prášku – to bude indikovať v oblastiach, kde je problém lokalizovaný.

Najčastejšie sú príčiny úniku pod spodnou časťou nasledujúce chyby:

 • depresiu nádrže;
 • upchávanie odpadových vôd;
 • Oslabenie pripojenia svorky;
 • voľné prispôsobenie manžety na poklopu;
 • Strieborná hadica.

Po oživení zdroja úniku, to bude stačiť, aby ho jednoducho eliminovali. Väčšina opravárenských prác môže vykonávať ruky domáceho majstra.

Silné vibrácie

Správne nainštalovaná práčka – automatická by nemala vibrovať. Ale existujú faktory, ktoré môžu mať vplyv na jeho stabilitu. Medzi najbežnejšie – Preťaženie alebo ľanová nerovnováha. Ak sú umyté veci zapletené, dostali sa na jednu stranu, technika začne zažiť preťaženie. Podobné znamenia sa prejavujú, keď je pružinové tlmiče alebo lámanie spojovacích materiálov protiváha. Ak sa to stalo, budete musieť nahradiť alebo upraviť prvky.

Nerovnováha vo vnútri nádrže počas žíhania môže byť tiež eliminovaná. Pre toto sa auto zastaví, z neho sa zlučuje vodu. Potom, keď sa hatch odomknutý, vykonáva sa distribúcia alebo nadbytok nadbytočnej bielizne.

Lukáš sa neotvorí

V konštrukcii práčok s horným zaťažením je veko zriedka vybavené blokátormi. V modeloch s predným nakladaním sú rukoväť a zámok integrálne konštrukčné prvky. Zabudovaný blokátor sa otvorí po dokončení pracieho programu. Ale niekedy dvere zostanú zatvorené. Môže existovať niekoľko dôvodov pre takéto poruchu.

 1. Zlomený prepínač (UPL). Tento modul v prípade poruchy bude musieť nahradiť.
 2. Voda sa nezlučovala. V tomto prípade môže byť príčina problémov skrytá vo vnútri odtokového filtra alebo čerpadla. Voda bude musieť zlúčiť násilne. Spodná bielizeň je extrahovaná z nádrže, vykonáva sa ďalšia diagnostika.
Prečítajte si viac  Prečo práčka nevyzdvihne vodu?

Niekedy zablokovaný poklop je len signál o oveľa väčšej zlomení. Diagnostika by mala túto zložku zaplatiť maximálnu pozornosť.

Outsided zvuky počas umývania

Niekedy auto začne robiť abnormálne zvuky. Môžete ich počuť počas umývania, v procese otáčania bubna. Voľba spôsobov, ako odstrániť chyby, bude závisieť od toho, čo sa stalo ich zdrojom.

 1. Kovové zvonenie. Môže byť spojený s kontaktom prispôsobením oblečenia s bubnom. Silné zvonenie skôr označuje mince alebo kľúčové kapacity.
 2. Bzučať. Zvyčajne to precesuje vážnu poruchu – výstupný výstup západky. Aby sa zabránilo rušeniu, stojí za to starať sa o náhradu vopred.
 3. Crack a zaklopať. Zjavuje sa, keď spustíte postup podľa predpisu. Táto funkcia označuje výstup ložísk. Mali by byť nahradené pred hriadeľom uskutočnenia a ohybu.

Monitorovanie práčky počas jej prevádzky – požadované bezpečnostné opatrenie. Takto je možné zistiť prvé príznaky porúch, zabrániť významným nákladom na opravy.

Užitočné poradenstvo

DIY Oprava práčok – Podniky vyžadujúce voľný priestor. Ak technika nie je upevnená, je lepšie ho odpojiť z diaľnice a hadíc, presunúť sa na vhodnejšie miesto. V kúpeľni na dobu opravy stojí za to používať absorpčné obrúsky alebo bochník. Pre malé detaily je lepšie pripraviť potrebné kontajnery vopred, aby ste ich nestratili.

Vyhýba sa veľká oprava, ak správne usporiadate starostlivosť o práčku. Je možné rozlíšiť niekoľko základných odporúčaní.

 1. Pravidelná kontrola pružných hadíc. Ich náhrada s periodicitou 1 krát za 2-3 roky. Strieľaná voda, čím častejšie sa táto prevencia vyžaduje.
 2. Povinné nasledujúce pokyny. Niektoré modely majú funkcie, ktoré musia zohľadniť počas prevádzky.
 3. Súlad so spodným prádlom Bookmark. Bez preťaženia bude stroj pracovať dlhšie.
 4. Použitie SMS obsahujúcich zmäkčovadlá vody. Oni oneskoria depozíciu mierky vo vnútri trupu, na kovových detailoch.
 5. Mesačné spustenie najdlhšieho pracieho cyklu s prostriedkami proti nasadeniu vápna. On bude chrániť desať z rozsahu.
 6. Čistenie filtrov po každom umývaní alebo nie menej ako 2-krát mesačne. Je dôležité vziať do úvahy, že to je presne to, čo môžete uložiť písací stroj z lepenia vnútri vlákien, iných druhov odpadu. Umývanie Potrebujete vstupné a výstupné filtre.
 7. Udržiavanie gumového tesnenia na krídlo v poradí. Dvere po ukončení umývacie listy otvorené. Tesniace gumy Utrite suché. Takže to môže zachrániť z popraskania.
 8. Použitie stabilizátora napätia. Je potrebné odstrániť a kompenzovať skoky napätia. Prostredníctvom stabilizátora by sa mali pripojiť veľké domáce spotrebiče. Tým sa eliminuje výskyt možných porúch a porúch v elektronike.

Po týchto tipoch môžete výrazne rozšíriť servisnú životnosť práčky. Pravidelná služba zabráni členeniu, bude mať prospešné na celkovom stave domáceho spotrebiča.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: