Oprava tankových práčovní

Korekcia poruchy práčky najčastejšie sa týka jej hlavnej časti – nádrže, ktorá je hlavným zaťažením, ako aj účinky teplôt rozdielov. Problém môžete odstrániť rôznymi spôsobmi – záleží na type nádrže, pretože moderný rozsah umývacích zariadení zahŕňa a nezamýšľané modely. Proces opravy však môže zabezpečiť téglik, spájkovanie a utesnenie švov, ktoré sa nedajú vždy vykonávať samostatne.

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Hlavné chyby

Nádrž je jedným z hlavných prvkov práčky. Vďaka mobilným mechanizmom obsiahnutým v nej, práčovňa. Toto zariadenie je neoddeliteľne spojené s vnútornými zložkami. A keď technika zlyhá, mali by sa hľadať dôvody v zmätených členenia týchto prvkov.

Počas prevádzky práčok sa nájdu nasledujúce poruchy:

 • zlyhanie alebo blokovanie odtokového ventilu, ako aj odtokového otvoru – v druhom prípade to urobí čistenie týchto častí z kontaminácie a nahromadeného odpadu;
 • poškodenie hriadeľa a v dôsledku toho jeho odmietnutie – dôvodom je opotrebovanie alebo chyby ložísk;
 • Vďaka nesprávnej prevádzke tlmičov a ložísk nárazov sa deformácia nádrže často vyskytuje, presnejšie, jeho steny, a potom vlastník techniky je nútený nahradiť celú nádrž.

Oprava tankových práčovní

Najbežnejším problémom je však nosiť ložiská, a to vedie k iným vážnym poruchám. Vymeňte tieto pohybujúce sa časti s vlastnými rukami bez rizika poškodenia takýchto častí, ako je kolík a hriadeľ, je to ťažké a bude potrebné pre to veľa času. Zároveň je potrebné si predstaviť dobre, rovnako ako bez poškodenia zariadenia na demontáž nádrže, odstráňte ložisko a potom utesnite a prilepte nádrž nádrže.

Niekedy je poškodenie predmetu samotného nádrže, čo je dôvod, prečo sa na stenách objavujú praskliny. Vedie k úniku vody. Týka sa tankov z plastu. V takejto situácii je najjednoduchšie vykonať úplnú výmenu.

Ale ak je nádrž kovová, budú potrebné profesionálne zváracie trhliny a kvalifikovaný špecialista sa s ním vyrovná. Majster nielen spoľahlivo posiela trhliny, ale tiež pokrýva švu so špeciálnym smaltom, nie je vystavený vode, ktorý zvýši trvanie služby práčky.

Oprava tankových práčovní

Ako rozobrať?

Je oveľa jednoduchšie opraviť vybavenie s skladateľnou verziou nádrže, ale najprv musíte odstrániť. Kompletná demontáž bude vyžadovať prítomnosť takýchto nástrojov ako Passatij, skrutkovače, píly, Ratchet, Gumová Cizyanka.

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Pre stroj s vertikálnym zaťažením bielizne je proces nasledovný:

 • Zariadenie je potrebné vypnúť z napájania;
 • Potom sa voda prekrýva, všetky vodiče sú odpojené, skrutky by mali byť odskrutkované na hornom kryte, potom je potrebné ju zatlačiť a odstrániť;
 • Zásobník pre detergenty a prášok sa vyberie – môžete ho vytiahnuť stlačením západky v strede;
 • Ďalším krokom je uvoľnenie ovládacieho panela zo skrutiek;
 • Otvorenie poklopu, musíte odstrániť gumovú manžetu pomocou skrutkovača;
 • Uzamknutie poklopu sa odpojí od kontaktov po odskrutkovaní jej skrutiek;
 • Zámky predného panela sa zamietajú a ľahko sa odstráni;
 • Po odstránení skrutiek je zadný kryt demontovaný.

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Následné potrebné opatrenia – Eliminácia kartáčov, hnacího remeň, opálenie a ohrievača, vypínanie motora a odpojovacia tryska. Odstránenie tlmičov, môžete prejsť na odstránenie nádrže, ktoré utekajú na pozastavených pružinách.

Predné nakladacie stroje (SM) majú nádrže so sklopnými polovicami, upevnenými skrutkami. V tomto prípade je kladka upevnená na zadnej polovici najprv demontovaná – len odskrutkujte skrutku v strede.

Zjednodušenie jeho odstránenia pomôže používanie čističa kontaktu WD-40 vľavo na montáži po dobu 30 minút. Po odstránení kladky sú bočné skrutky skrútené a západky sú blokované plochým nôžovým nožom. Teraz môžete urobiť opravu.

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Ako renovovať?

Ak je prvok neuveriteľný, mali by ste tento postup vážne priblížiť. Monolitický uzol je lepšie nahradiť úplne, aj keď je puzdro v zlomenom ložisku. Našťastie existuje alternatíva – môžete rezať tanku, odstrániť nespotrebiteľskú položku, po ktorej je to šiť, a potom ho šiť, to znamená plakať.

Zvážte, ako správne vykonávať opravy neúmyselného hrniec práčky. Pre kovové výrobky sa ponúka nasledujúca sekvencia demontáž a následná náhrada.

 • Telo sa skúma na identifikáciu spevneného.
 • Pozdĺž švu s vŕtaním s tenkým vŕtaním, 16-20 otvorov.
 • Šev je narezaný hacksaw, zatiaľ čo musíte sledovať, že vybranie nepresahuje 5 cm. Teraz je tank dve polovice: zadné a predné.
 • Budeme potrebovať zadnú časť, v ktorej sa nachádza bubon a pohon. Ak ich chcete odstrániť, polovica musí byť prevrátená a demontovaná hriadeľ.
 • Centrálnu skrutku môžete odskrutkovať pomocou skrutkovača, ale posunie sa kladivom cez priloženú tyč z kovu.
 • Tiež vyfukovacie kladivo z nádrže, dať na drevené tyče, bubon je oddelený.
 • Po týchto činnostiach je možné nahradiť žľazy, ložiská. Sú odstránené, ktoré sa zvyšujú s kladivom pozdĺž okrajov valcového prvku.

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Ak je táto práca nedbanlivosť, bude musieť odstrániť podrobnosti vŕtaním. Nové ložiská sa vkladajú a upchatia na samotnú základňu strany, kým sa nezastaví. Uistite sa, že údaje o náhradách nemali manželstvo a poškodenie.

Vrchol do ložiska je umiestnený silikónou žľabovou. Dva polovice nádrže môžu byť varené a v vyvŕtaných otvoroch vložte skrutky vo veľkosti a pevne otáčania, zatvorte otvor aj so silikónovým tesniacim prostriedkom.

Keď sú steny nádrže deformované, ich normálny stav je možné obnoviť vykurovaním a poklepaním na konvexnú časť nezrovnalostí. Ak sa problém v vypúšťacích zariadeniach, podrobnosti sú vyčistené, vrátane novín, potom možno budete musieť nahradiť tieto časti, manžetu alebo pečať.

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Plastová nádržia Oprava s zváraním nemá zmysel – to bude veľmi skoro. Najlepšie ho nahradiť novým.

Montážne tipy

Zhromaždenie práčka strojov od rôznych výrobcov sa môže líšiť, ale všeobecné odporúčania odborníkov pomôžu stráviť túto prácu.

 • Po rezaní, dve časti skrine môžu byť prilepené silikónovým lepidlom – je optimálne vhodné pre tento tmel, ktorý spája obe kovu aj plastu. Musia starostlivo prejsť okolo obvodu okraja rezu, ale snažte sa ho používať vo veľkom počte.
 • Miesto výsadby nového ložiska pred jeho inštaláciou je nevyhnutne vyčistený od nečistôt a malých nečistôt. Je možné ho vytiahnuť nielen kladivom, ale aj cez izolačné umývanie Getinaksa. Je veľmi dôležité skórovať položku, kým sa nezastaví.
 • Po odstránení ložísk je bubnový hriadeľ opatrne leštený a nie je potrebné odstrániť kríž.
 • Pred kontrolou vozidla je tiež dôležité vyčistiť všetky časti zariadenia, vrátane umývania bubna a odstránenie stupnice od ohrievača.
 • Je lepšie dať nádrž na pružiny spolu, ale tiež umožňuje pružiny na vrchole a jeho následné napätie.

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Oprava tankových práčovní

Ak opravíte agregát s vlastnými rukami, nezabudnite, že zostavenie musí byť vykonané striktne v rovnakom poradí ako demontáž.

Práčka Oprava trik na videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár