Pohodlná výška WC: Čo by malo byť?

Dráha na toaletu nie je posledným miestom v dome, pohodlie a pokoj spotrebiteľa závisí od jeho dizajnu. S vývojom nových technológií, niektoré nuansy inštalácie a upevnenia toalety s prihliadnutím na jednotlivé faktory (veľkosť toaletu, preferencie spotrebiteľov). Podľa všetkých pravidiel a správnej úpravy výšky WC môžete vytvoriť najpohodlnejšie používanie inštalácie.

Vlastnosti a druhy

Tam sú inštalované normy výškových toalety, boli identifikované inžiniermi a sú uvedené v Snip (stavebné normy a pravidlá) – to je určitá ústava pre stavebný svet. Pôvodne nainštaloval štandardnú výšku 40 cm. Je vhodný pre rodiny s deťmi a berie do úvahy použiteľnosť dospelých aj detí. Ale v našom čase, s prihliadnutím na rast a štatistiku, norma výšky WC bola 43 cm. Toto je štandardná veľkosť vonkajšieho pohľadu na toalety, ktoré možno nájsť vo všetkých obchodoch.

Toalety sú zvyčajne dva typy.

 • Podlaha – Toto je najobľúbenejší model s jednoduchým spôsobom inštalácie, WC s viditeľným valcom. Je to všetko obvyklé WC na nohe s montážou na podlahu, šálka tohto zariadenia je základom. Tento model je už dlho známy a široko používaný v bytových budovách. Vzhľadom na výška tohto typu toaletného misky nezáleží, pretože modely majú pevnú výšku, ktorá sa zhoduje s snip. Tam je neštandardná výška záchodových misiek tohto druhu, niektoré veľké firmy produkujú ukladanie toaliet s výškou 50 cm pre ľudí s rastom nad dvoma metrami, náklady na takúto toaletu sú oveľa vyššie ako obvykle.
 • Suspenzia Toaleta sa objavila relatívne nedávno, líši sa od obvyklých vonkajších WC, ktoré majú byť pripojené k falošnej stene, pocit, že visí vo vzduchu. Neexistuje žiadny rozdelený rozdiel v zariadení tohto šoku. Má nádrž a štandardné potrubné potrubia a výstup, ale len oni sú skryté za stenou, toaletná misa sa nachádza vonku, a stena sa pozerá zo steny.

Závesné toalety má niekoľko výhod.

 • Čistý podlah. Suspenzný model umožňuje ľahko čistiť toaletnú miestnosť, môžete použiť len mop, a nie manuálne, aby sa vaša cesta k zložitým slotom, podlaha je utrpená veľmi jednoduchá.
 • Dizajn. Dizajn vyzerá štýlové a moderné, dáva pocit voľného miesta, pridáva pohodlie do miestnosti.
 • Ticho pri nastavovaní vody do odtokovej nádrže, ako je v stene.
 • Skvelé pre súkromné ​​domy a verejné inštitúcie (kancelárske budovy, zábavné komplexy a veľké nákupné centrá).

Neexistujú žiadne rozdiely vo všetkých ostatných rozdieloch, pretože údržba nádrže, mechanizmus jeho práce, všetky pripojené komunikácie sú identické s vonkajšími modelmi.

Pozastavené modely majú nejaké nevýhody.

 • cena. Náklady nielen na toaletu je vysoká, ale aj drahšia inštalácia, sadrokartónová stena-shirma, krepový mechanizmus, nástroje a materiály.
 • Stavebná inštalácia. Ak je to toaleta podlahového pripojenia len na dva skrutky, potom pri montáži suspenzie bude musieť tvrdo pracovať, nastaviť výšku inštaláciou sadrokartónovej steny a inštalácie, ktorá udržiava celý dizajn.
 • Neodporúča sa pre bytové domy. Faktom je, že rúry a inštalatérky z viacerých podlažných domov často zlyhajú a zhoršujú sa, dostanú sa k komunikácii a na lavičke závesného WC, napríklad na blokovanie vody, bude problematické.

Suspendované toalety sú reprezentované nasledujúcimi odrodami:

 • Typ konzoly – štandardné pozastavené modely štvorcových foriem;
 • Toaletný kompaktný je najobľúbenejší model, napriek ťažkostiam pri starostlivosti, má nohu, ktorá spočíva na podlahe (nie je pripojená k podlahe);
 • Uhlové toalety – riešenie pre priestory s neštandardným umiestnením steny.

Rozmery a vybavenie

Napriek pocitu šance na zavedenie zaveseného typu môžu vydržať 400 kg hmotnosti v dôsledku jasných výpočtov, veľkostí a konfigurácie.

Veľkosti v štandardných modeloch sú nasledovné:

 • od 35 cm do 40 cm na výšku;
 • Od 35,5 cm do 37 cm na šírku.

Vonkajšie toaletné misky sú rovnaké rozmery. Rozmery uhlových a zložených toaletných misiek sú o niečo menej.

Pokiaľ ide o toaletnú misku, môžu byť rozdelené do nasledujúcich kategórií:

 • Little – dĺžka je 54 cm, vynikajúca možnosť pre malé miestnosti;
 • Priemer – majú 54-60 cm dlhé, sú považované za štandardné rozmery;
 • Dlhá dĺžka môže dosiahnuť 70 cm, takéto misy sú vytvorené pre veľkých ľudí alebo zákazníkov so zdravotným postihnutím.

Všetky podpory pochádza z kovového rámu – inštalácia. Je vybavený prútmi, ktoré sú zodpovedné za zvýšenie alebo zníženie výšky. Inštalácia je v konfigurácii s čapmi, sú tu otvory pre závitové skrutky. Malú veľkosť odtokovej nádrže je inštalovaná v špeciálnom výklenku v hornej časti kovového rámu. Pri nádrži sú bočné otvory na pripojenie k prívodu vody. V nádrži väčšina známych plavákov, odtokový regulátor, gombík vypne alebo zapnutie vody.

Suspenzné modely prvého uvoľnenia sa líšili vo veľmi vysokej cene, Ale so súborom popularity začali vyrábať domáce spoločnosti, vďaka ktorým sa cena stala prijateľnou. V mnohých moderných modeloch, vypúšťacie tlačidlo objavujúce z steny umožňuje dostať sa k vnútorným mechanizmom a v prípade potreby blokovať vodu.

Ako si vybrať inštalatérske?

Ak je cieľom rýchla inštalácia štandardnej toalety, potom budem výber podlahových toaliet, kde nemusíte tráviť veľa času na meraniach, pracovných a dlhých inštalačných prácach. Cena týchto modelov je oveľa nižšia ako pozastavená.

Ale ak je cieľom je prevedenie moderných riešení dizajnu, potom pozastavené modely budú vynikajúcou voľbou.

Pri inštalácii tohto typu toaliet musíte vziať do úvahy mnoho nuansy, napríklad tryska na toaletu, pretože rozdiel v 2-3 cm, ktorý môže dýza poskytnúť, zvyčajne vedie k nepohodle modelu.

Normy a inštalácia

Ak sa rozhodne vytvoriť falošné toalety sami, potom musíte poznať správny front akcie a nasledovať ich. S podlahovým toaletami jednoduchšie, pretože ich výška už spĺňa štandard. Pri inštalácii musíte vziať do úvahy iba jednu nuanciu: Inštalácia WC sa vyskytuje po alebo pred murivom.

S druhou možnosťou je potrebné zvážiť rozdiel, ktorý sa zobrazí po položení podlahy, na to musíte vypočítať veľkosť nainštalovanej podlahy av prípade potreby zvýšiť výšku na použitie stojana.

Pri inštalácii záchodu na podlahu by ste mali dodržiavať prioritu akcie.

 • Výber správneho dizajnu.
 • Zostavte odtokovú nádrž, študujte inštrukciu výrobcu a pripevňovacie potrubia na zásobovanie vodou.
 • Príprava miesta zvoleného na inštaláciu. Aby ste to urobili, budete musieť vyčistiť kanalizačné priestory, vložte tam adaptér (trysky). Malo by byť mazané inštalatérskym mazivom a tesnením, ktoré bude chrániť pred nepríjemnými pachmi. Musíte zakryť vodu a utrite podlahovú krytinu suchého.
 • Musíte pripojiť k kanalizácii a vytvoriť značku pre upevňovacie prvky. Vrecia pred montážou do slivky sa musí liečiť tmelom. WC musí byť umiestnená v strede medzi stenami alebo inými predmetmi. Je potrebné nahradiť toaletu na miesto, kde musí byť nainštalovaný a vytvorte značku na základni (obrys podľa obrysu pre pohodlie na aplikáciu tesniaceho materiálu).

 • Inštalácia spojovacích materiálov a aplikácia silikónového pásu. V prípade potreby položte skrutky z oceľového tesnenia.
 • Po inštalácii záchodu musíte pripojiť všetky rúry a skontrolovať odtok.
 • Urobte kryt nádrže.
 • Je potrebné zbierať a pripojiť rámu na toaletu, na spracovanie spojov s tesniacim prostriedkom.
 • Po inštalácii celej štruktúry je potrebné skontrolovať, či je všetko pevne, či už existujú netesnosti, keď je opäť liečiť hermetické prostriedky.

Inštalácia závesného WC je podobná inštalácii vonkajšieho modelu, s výnimkou montážnych zariadení a zariadení, ktoré pridávajú zložitosť.

 • Musíte vybrať miesto na inštaláciu. Ak sa nachádza výklenok v toaletnej miestnosti so všetkými vodovými potrubiami na napájanie a výstupu vody, potom nainštalujte závesné WC, ale ak nie je žiadna taká možnosť, môžete urobiť sadrokartónové pole, ktoré odchádza z miestnosti a Izba 10-15 cm.
 • Najprv musíte inštalovať inštaláciu inštalácie. Má upevňovacie prvky: dve nižšie, na základni a dve vyššie, tesne nad nádržou. Pri inštalácii inštalácie je potrebné starostlivo skontrolovať úroveň. Zarovnanie stojí za to vyrábať špeciálny nástroj, aby sa zabránilo prasknutiu, dizajn by sa mal pevne zapadnúť do steny sadrokartónovej dosky, inak sa môžu zobraziť úniky.
 • Po montáži inštalácie a kontroly na rovnomernosť (ako je ťažké niečo opraviť) je nainštalovaná nádrž, pre ktorú je špeciálne miesto. Nasledujúci oddiel sa deje a krabica sám čelí spájaniu všetkých rúrok.

 • Najťažší proces je určený s výškou WC. Štandardná výška je 43 cm, ak je nainštalovaná detská toaleta, WC môže byť zavesená nižšie, ak pre vysokých ľudí, potom vyššie. Mali by sa zohľadniť všetky nuansy: výškový rozdiel s toaletnou tryskou a bez neho, rozdiel v podlahovej kryte, ak sa inštalácia toalety vykonáva pred nainštalovaným podlahou. Vzhľadom na všetky tieto nuansy by ste mali zvýšiť alebo znížiť úroveň toaletu.
 • Vedľa inštalácie samotnej toalety. Je pripojená k inštalácii do dvoch výkonných skrutiek.
 • Posledným krokom bude inštalácia vypúšťacieho tlačidla a kontrola inštalovaného dizajnu pre tesnosť.

Tipy a odporúčania

Obtiažnosť inštalačných procesov nie je v dlhej práci, ale v nuans, bez toho, aby sa zohľadnili, ktoré toalety rýchlo zlyhá.

Stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim odporúčaniam špecialistov:

 • Inštalácia akejkoľvek toalety je lepšie čo najbližšie k toku kanalizácie;
 • Tlačidlo vypúšťania je inštalované v nadmorskej výške 1 meter;
 • Vzdialenosť medzi podlahou a odvodňovacím potrubím musí byť 22-23 cm;
 • Všetky označenie by mali byť presné, aby boli viackrát najlepšie tuk a viditeľné, meranie niekoľkokrát;
 • Predtým, ako je sadrokartónová doska konečne uzavretá a podšívka, je potrebné skontrolovať celý systém pre únik a vôňu, inak sa už nemôžu prejsť;
 • Zostava kovového rámu sa musí zhodovať s horizontálnymi a vertikálnymi úrovňami, ak je to potrebné, musíte zvýšiť alebo znížiť naklonenie pomocou takéhoto zariadenia ako konštrukčnej úrovne;
 • Pri utiahnutí matice na keramickom povrchu je potrebné pozorovať, aby nie je poškriabať povrch.

  Teda pozorovanie určitého príkazu akcií a poznanie niektorých nuans, inštalácia suspenzného alebo podlahového toaletu nebude ťažké pracovať, a správna voľba výšky pridá pohodlie.

  Pozri nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: