Poruchy práčok INDESIT

Porucha práčky INDESIT, ich príčina a diagnostika sú témou záujmu pre mnohých ľudí pomocou tejto techniky vo svojom dome. Spoľahlivosť produktov populárnej značky nespôsobuje otázky, ale s nesprávnou prevádzkou alebo opotrebovaním detailov o odmietnutí práce sa stále ukázali byť. Čo ak existuje konštantný vypúšťanie vody, auto získava vodu, ale nevymaže, je možné odstrániť tieto a ďalšie poruchy sami – všetky tieto otázky by sa mali zvážiť podrobnejšie.

Odrody zrútenia v elektronike

Moderné modely práčky značky INDESIT sa líšia Prítomnosť pomerne komplikovanej elektronickej „plnenia“. Mnohé senzory dávajú signály centrálnej riadiacej jednotke umiestnenej v doske. Vibračný vplyv, kvapky napätia, skrat v elektroinštalácii – tu sú len malá časť dôvodov, pre ktoré technika začína pracovať s prerušením. Najčastejšie problémy si zaslúžia osobitnú pozornosť.

Motor je chybný

Medzi poruchami, ktoré sa nachádzajú pomerne často, v práčkách môže byť pridelená INDESIT Otvorte vinutie elektromotora. Týka sa to najmä technikov starých sérií, v ktorých sa používa prenos pásu. Keď sú drôty v navíjaní vyhorenia alebo ich integrita porušená z iných dôvodov, bubon sa prestane otáčať. Zároveň budú všetky ostatné funkcie stroja fungovať v normálnom režime: indikácia, odtok a voda nastať bez sťažností. Uistite sa, že zdroj problémov sa stal spáleným vinutím, celkom jednoduché. Je potrebné rozobrať auto a skontrolovať tester, ktorý spôsobuje podozrenie.

Ak je vinutie poškodené, prúd nebude prejsť.

Auto záviselo od oplachovania alebo žíhania

Keď práčka indesit visí na opláchnutí, musíte najprv venovať pozornosť, v ktorej fáze zlyhá. Záleží a frekvencia chýb. Môžu sa objaviť pravidelne alebo pravidelne, úplne narušiť prácu zariadenia alebo len pozastaviť ho stručne.

Na začiatku cyklu je zvyčajne pripojená závesná technika S problémami v prevádzke snímača hladiny vody alebo objemový ventil. V tomto prípade bude práca úplne zastavená. Sklopenie pred odstreďovaním Na nerovnováhe alebo nadmerne vysoké zaťaženie bielizne v bubne. V prítomnosti ochrany pred nevyváženímTechnika zastaví svoju prácu.

Okrem toho vznikne podobný problém Pri poruchách klapiek – tlmivky na zmiernenie vibrácií. Keď práčka indesit visí, musíte venovať pozornosť tomu, či technika reaguje na príkazy predložené užívateľom pomocou tlačidiel. Pri absencii reakcie potrebujete Vykonajte diagnostiku elektronického bloku.

Zmizol na tlačidle

Dôležité sú svetelné indikátory na umývanie indesit s analógovým ovládaním. S ich pomoc, technika signalizuje porúch, uvádza prechod na konkrétnu etapu svojej práce. Keď je zariadenie počas prevádzky vystavené vibráciám alebo vo vnútri prípadu kondenzátu, terminály zodpovedné za pripojenie tlačidiel s riadiacou jednotkou sú oxidované alebo sa môžu odkloniť. Kontakt sa stratí, keď stlačíte tlačidlo, nebude fungovať. Problém odstránenia problému bude pomerne štandardný: Našiel si miesto, kde nie je žiadne spojenie, je obnovené spájkovaním.

Rozklad Presostat

Keď voda netrpne do nádrže, dokonca aj po inštalácii požadovaného pracieho programu, opláchnite sa, opláchnutie a odstreďovanie, ktorý sa má aktivovať, pravdepodobným zdrojom problému je senzor hladiny vody. Tento detail produktu sa nazýva lisovací priestor a Nachádza sa v spodnej časti nádrže. Keď je senzor hladiny vody chybný, môže sa zobraziť na elektronickom displeji Kód chyby F04 alebo F10. Indesit práčka v rovnakom čase nebude schopný určiť pravú úroveň aj prítomnosť tekutiny v nádrži.

Odstránenie problému nepracujúcej tlačovej služby pomôže len jeho úplnú výmenu.

Nie je teplá desať

Voda v práčke sa zahrieva pomocou opálenia – časť pripomínajúca veľký kotol. Napriek ich pôsobivému stavu, Indesit niekedy používa komponenty najvyššej kvality v jeho technike. Oceľová desiatka bez ďalšieho antikorózneho povlaku pomerne rýchlo zlyhá, keď sa kontakt s tuhou vodou. Tvorba kalcinovaného plaku na povrchu ohrievača zhoršuje svoju tepelnú vodivosť, vedie k tomu, že časť horí.

Znamená to, že TENS nespĺňa svoje úlohy, možno pripisovať Uloženie dverí dverí s chladom pri umývaní, zlé spláchnutie prášku z kapacity dávkovača. Ak chcete presne určiť príčinu poruchy, pomôže demontovať časť prípadu a translónových častí pomocou tester. Musíte skontrolovať pravý a ľavý terminál, priemer je potrebný na uzemnenie. Ak ohrievač zlyhal, môže byť nahradený len novým.

Rozbitá riadiaca jednotka

Vybavený strojnými programátormi Práčky INDESIT boli prakticky nezraniteľné na rôzne poškodenie. Štandardná životnosť riadenia modulu v nich dosiahla 10 rokov. V modeloch s elektronickým displejom a prepínacími tlačidlami je táto položka oveľa zraniteľná. Zlyhanie programu je pomerne spoločné rozbitie, okrem toho, že nasledujúce príznaky môžu byť pozorované, keď je kontrolná jednotka na výstup:

 • Režim skriptu sa nezapne;
 • Svetelné indikátory na skrini sú chaoticky blikajúce;
 • F18, F09 kódy svietia na displeji;
 • Stroj nie je zapnutý včas, umývanie pokračuje dlhšie ako obvykle;
 • Trvalé vypúšťanie vody.

Výmena časti je spravidla voliteľná. Keď jednotka okamžite odnievala a opätovne vypracuje vodu, demonštruje iné známky rozbitia, mal by sa nazývať servisný špecialista. Bude blikať a obnoví prevádzku elektronickej jednotky. Po inštalácii správnej techniky bude plne obnoviť jeho výkon.

Chybný sieťový filter

Ak stroj stroja odmietne pracovať, pranie sa nespustí, neexistuje voda v nádrži, stojí od samého začiatku, aby sa pozreli len na jednu, ale veľmi dôležitú položku. Sieťový filter vyzerá ako kompaktný blok vybavený drôtovou cievkou. Nájdite ho vo vnútri prípadu je pomerne jednoduché: Položka sa nachádza hneď za stenou prípadu, po zadaní vodičov. Účel sieťového filtra – ochrana zariadení z kvapiek napätia, skratované okruhy.

V práčke INDESIT sa sieťový filter označuje podrobnosti, často zlyhali. Dôvod problémov – v kondenzáte, usadzovaní na jeho povrchu. Jediný spôsob, ako odstrániť zlomenie Úplná výmena detailov.

Budeme musieť odstrániť kryt veci, zrušiť ho a konsolidovať nový sieťový filter na mieste určenom na to.

Poruchy spojené s mechanickou časťou

Niekedy problémy v práci práčky INDESIT sú všeobecne spojené s elektrikármi a elektronickými komponentmi. Mechanické konštrukčné prvky dostupné v takejto technike, nemenej často vytvárajú ťažkosti pri jeho prevádzke. Eliminácia rozbitia v tomto prípade môže trvať oveľa menej času, pretože vo väčšine prípadov to bude stačiť na to, aby jednoducho eliminovali. Keď sa bubon neotáča, stroj nevymaže a elektronika je v tomto riadne venovaná, mala by sa venovať pozornosť Možné upchávanie vnútra prípadu. Vnútri odpadu môže jammer rotujúce časti.

Roztrhaný filter

Táto porucha sa vyskytuje najčastejšie a distribuuje nielen medzi práčkami INDESIT. Filter inštalovaný pred odvodňovacím otvorom práčky slúži na oneskorenie kontaminantov pochádzajúcich z bubna. Jeho čistenie sa často neplatí náležitá pozornosť, zatiaľ čo položka je upchatá s vlasmi, vláknami, živočíšnou vlnou, inými malými časticami špiny opustených. Ak sa nahromadené častice stanú príliš veľa, technika nebude schopná vypustiť vodu, jator je vytvorený na vodnej ceste. Riešenie problémov v prípade upchávania odtokového filtra trvá minimálne a je nasledujúce.

 1. Zastavte program prania. Pokračujte v procese pred odstránením blokovania nemôže.
 2. Vypnite sieťové výživy. Nekalý práčka – zdroj Highlands. Nemôžete vykonávať opravy a údržbu, kým zariadenie nie je zahrnuté v sieti.
 3. Zamyslenie vypúšťacej zátky z otvoru. Je demontovaná, nahradená kyvete pod otvorom alebo inú nádobu na odtok vody.
 4. Odstránenie odpadu. Po prvé, čistenie sa vykonáva manuálne, potom musíte opláchnuť časť, aby ste ju uložili z iných kontaminantov.
 5. Kontrola priehradky filtra. Je pravdepodobné, že časť znečistenia má v ňom.
 6. Inštalačný filter na mieste. Ďalej môžete pripojiť techniku ​​do siete, spustite program Rinse.

Napriek postupnému vykonávaniu postupu trvá veľmi málo času. Po dlhú dobu, pranie nemusí.

Stroj na hluk a vibráciu

Situácia, v ktorej je práčka indesit veľmi hlučná pri žíhaní, Vyskytuje sa v prípadoch, keď:

 • V bubne je spodná bielizeň slabo rozložená;
 • Vo vnútri padol cudzí pevný subjekt;
 • Čerpadlo upchaté, odvodnenie vody je nemožná.

Na odstránenie takéhoto problémuJe potrebné zastaviť prevádzku stroja, na prerozdelenie pokrčenej bielizne alebo odstrániť zdroj hluku. Všetko sa deje po vypustení vody cez filter, ak ho technika nemusí resetovať.

Tvorba únikov zdola pod dverami

Keď počas prevádzky práčky, voda je veľmi tečúca z pod dverí, Musíte venovať pozornosť stavu manžety, zarámte dieru. Zodpovedá za tesnenie poklopu, vyrobené z elastickej gumy a môže byť ľahko poškodený kontaktom s pevnými ostrými predmetmi. Okrem toho, v priebehu času, manžetám dáva zmršťovanie, zaschne a zastaví sa dostatočne. Vyriešiť problém pomáha Výmena tejto položky alebo uvedenie malého poškodenia pomocou špeciálnej kompozície a gumovej patchwork.

Poklop nie je zablokovaný

Indesit práčky s elektronickým zobrazením zastavené upevnené dverí. Vyučovaný Signál dverí povie mi, čo sa stalo členenie. Keď jednotka nezavrie dvere, môže byť spojené s zlyhaním hradu, Získanie manžety alebo bielizne v cieli. V tomto prípade môže byť mechanická bariéra ľahko eliminovaná. Ak Gumové hermetické tesnenie poškodené, Je lepšie ho nahradiť. Čistenie hradu Blokovanie alebo snímač zodpovedný za to vyžaduje prístup do servisného strediska.

Stroj nezíska vodu

Indesit technika je vybavená pomerne zložitým filtračným systémom. Keď technológia nevyberá vodu, dôvod sa najčastejšie sa stáva Vomor vytvorený vo filtri filtra. Je namontovaný pri vstupe do vody do puzdra, tam je v riadku olova pred žeriavom a slúži na oneskorenie malého odpadu, hrdze, iných kontaminantov. Ak nie je systém prívodu vody príliš nový, filter je upchatý rýchlejšie, šírka pásma sa znižuje. Kvapalina je prakticky nepremazať cez filter vo vnútri bubna.

Diagnorujete poškodenie nielen na otázky zásobovania vodou. Oneskorenie s začiatkom, ktoré nie sú sprevádzané prerušením v signáloch ukazovateľov, to označuje Tlak je zjavne nedostatočný. Ak chcete odstrániť problém, bude to dosť Rozvíjať všetky inštalačné stránky filtrov a vyčistiť ich od odpadu.

Môže sa to urobiť.

Ložisko alebo objímka nápravy

Rozdelenie bude informované o havárii alebo vrchu, drvení, distribuované počas otáčania bubna. Zvyčajne, Problém sa vyskytuje po 6-8 rokoch používania technológie. Vzhľadom na sušenie mazania sa medzi detailmi zvýši. Ložisko je jednoducho rozptýlené a vyžaduje výmenu. Ak bol puzdro rozbité, potom bude nahradený demontážou celého bubna. Eliminácia tejto poruchy si vyžaduje dostatočné skúsenosti. Lepšie zveriť špecialistu na výmenu častí. Niekedy na demontáž ložiska, musíte si znížiť stenu bubna. Toto sa robí na šeku, zvonku.

Ako diagnostikovať?

Diagnostika porúch v práčke sa vždy začína učiť sa. Existuje množstvo porúch, ktoré môžu byť odhalené a odstránené. Takmer všetky moderné práčky INDESIT majú elektronickú hodnotiacu tabuľku alebo displej, na ktorých chybové kódy vznikajú, ktoré určujú, ktorá choroba sa vyskytla v systéme. V zastaraných modeloch sa používa iný prístup: Signály sa vytvárajú pomocou svetelných indikátorov umiestnených na prednom paneli av obvyklom servisnom čase na označenie rôznych režimov a funkcií. Nie všetci používatelia sú pripravení rozpoznať takéto signály. Tu sa môžete zamerať na jednoduché vizuálne pozorovania:

 • Dostupnosť siete;
 • vzhľad reakcie indikátorov, keď sa zapne, sa snaží začať;
 • Prevádzka zvukového motora;
 • Rotácia bubna;
 • cudzích zvukov pri práci (zapistenie, škrípanie, brúsenie);
 • prítomnosť únikov;
 • prietok vody do nádrže;
 • Reset tekutiny do kanalizácie.

Ak je v práci práčky INDESIT Explicitné porušenie, Je potrebné sa pokúsiť určiť ich lokalizáciu a vykonávať presnejšiu diagnostiku podľa vizuálnej kontroly alebo manuálne. Modely s elektronickými kódmi zobrazenia displeja. Niektoré z nich sú charakterizované len pre určité typy zariadení. Môže sa napríklad objaviť napríklad v práčkach s horným zaťažením F16 kód označujúci problémy s odomknutím bubna. Nemá techniku ​​s predným zaťažením.

F14 – kód, ktorý je relevantný len na umývanie na sušenie, umožňuje diagnostikovať zlyhanie funkcie sušenia.

Existujú poruchy, ktoré nemožno odstrániť bez kontaktovania servisného strediska. Missile Call Master pre chybu S kódom F18 – To znamená, že elektronická jednotka zlyhala. Na rezaní drôtov alebo skratu v motore nahlási signál F1, F06 označuje absenciu kontaktov v slučkách, F09 – Znamenie chyby programu, niekedy na vyriešenie problému na reštartovanie jednotky.

Po zobrazení displeji sa zobrazí nápis Dvere alebo F17, je potrebné skontrolovať správnosť uzavretia poklopu. Nesmie byť zablokovaný kvôli rušeniu, ktorý spadol do cieľovej gumovej tesniacej manžety, nesprávne navrhnuté bielizeň. Všetky možné chyby s kódmi sú uvedené v návode na prevádzku technológie, v mnohých prípadoch sa môžete vyrovnať s problémom bez kontaktovania servisného strediska.

Prevencia

Existujú určité preventívne opatrenia, ktoré pomáhajú zabrániť možnému výstupu pracieho zariadenia v poriadku. Pozorovanie jednoduchých bezpečnostných opatrení, môžete si zmyselne rozšíriť zdroj techniky, aby ste zabezpečili jeho dlhú hladkú prevádzku. Medzi užitočné odporúčania pre majiteľov tejto značky je možné prideliť.

 1. Prevencia prúdov po každom praní. Skladá sa z utierania hlávkových manželov, čistenia filtra, čistenie kyvety na prášok. Odporúča sa tiež pravidelne čistiť telo práčky z prášku, stopy prstov, tukov a iných kontaminantov.
 2. Prenášanie Lukáša. Jednoduché, ale efektívne pravidlo – na konci umývacieho cyklu, umývacie dvere sú vždy otvorené. To umožní, aby sa zostávajúca vlhkosť odpariť, zabráni vzniku húb a plesní, bakteriálneho plaku v tele zariadenia.
 3. Čistenie vypúšťacieho filtra. Nachádza sa na tvári alebo zadnom paneli práčky, je uzavretý špeciálnym štítom alebo dverovými dverami v závislosti od modelu. Je to pravidelné čistenie odtokového filtra, ktorý slúži ako záruka, že vo vnútri zariadenia nebude mať žiadny špecifický nepríjemný zápach. Na vykonávanie práce je táto časť priskrutkovaná, manuálne odstrániť nahromadené odpadky, plastová základňa sa premyje pod prúdom prietokovej vody. Po úplnom čistení je možné položku nainštalovať pre vaše predchádzajúce miesto.
 4. Pravidelný čistiaci systém. V moderných modeloch práčok sa nachádza režim „samočistiaci“, podobný tomu, čo sa používa v počiatočnom začiatku techniky. Jednotka začína bielizeň, v práškovej priehradke je položené na čistenie. Trvanie takéhoto prania je od 45 do 70 minút. Preventívny štart sa odporúča s periodicitou 1 krát za 6 mesiacov alebo po 40-50 -50 násobku zariadenia v normálnom režime.
 5. Zmierňujúce vodu. To používa špeciálny filter inštalovaný v potrubí medzi plniacou hadicou a inštalačným systémom. Pri prechode cez komponenty, ktoré sú položené v banke, voda sa stáva menej rigidným, počas systematického použitia umožňuje zabrániť poškodeniu vnútorných častí technológie v dôsledku kalcinovaných vkladov.
 6. 1 Čas za 3 roky sa odporúča vykonať úplnú prevenciu práčky s plnou demontážou a kontrolami stupňa opotrebovania častí. V rámci služby v tomto prípade inšpekcia trysiek, motora, čerpadiel, iných mechanických častí. Takýto prístup umožňuje včas identifikovať opotrebenie, nahradiť ich bez čakania na núdzové situácie.

Dodržiavanie týchto odporúčaní môže každý majiteľ práčky INDESIT poskytnúť jej dlhú a pohodlnú prácu bez porúch, chýb a porúch.

O tom, ako určiť kód chyby v práčkách INDESIT, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: