Posuvné dvere pre sprchovú kabínu: Pros a nevýhody

Pri inštalácii sprchovej kabíny v kúpeľni je dôležité si vybrať dvere správne. Tam sú hojdačky a posuvné typy dverných systémov.

Všeobecné informácie

Ak má kúpeľňa malé veľkosti, odporúča sa v ňom nainštalovať sprchovú kabínu. Zvyčajne je vyrobený vo veľkosti 90×70 alebo 90×90 cm a môže sa mierne líšiť na výšku. Zvyčajne sa umiestni do uhlového výklenku, ale kabína môže byť posúvaná. Polkruhové sprchové kúty dnes si vychutnávajú veľkú popularitu. V každom prípade je potrebné určiť, hojdacie alebo posuvné dvere, ktoré bude vhodnejšie používať spotrebiteľa.

Kabína môže pozostávať z nasledujúcich položiek:

 • oplotenie;
 • palety;
 • dvere;
 • Ďalšie prvky (mixér, putová duša a iné).

Posuvné dvere sú rám, držte sa na kov alebo plastový profil a bezrámové, inštalované na upevňovacích prvkoch. Rámcové štruktúry sú silnejšie, vyzerajú viac štýlové, môžete sa vykonávať v rôznych farbách, ako sú chróm, bronz a iné.

Sprchové kabíny majú rôzne tvary a veľkosti. V niektorých prípadoch môže byť potrebné inštalovať neštandardné dvere.

Čo sú vyrobené z čoho

Posuvné dverové systémy môžu byť vyrobené z materiálov:

 • napätie;
 • akryl;
 • triplex;
 • Polykarbonát.

Zvážte výhody a nevýhody každého materiálu čítať viac. Tvrdené sklo je žiaruvzdorný a netoxický materiál, nehorí. Ak sú dvere náhodne rozdelené, sklo je jednoducho rozptýlené do veľkých kusov. Sú to notostarní, schopnosť ich znížiť – minimum.

Akrylové dvere patria medzi najčastejšie používané a patria do najnižšej cenovej kategórie. Sú veľmi ľahké a trvanlivé, rovnako ako tenšie ako sklo. V prípade poškodenia zostávajú kusy bez ostrých hrán, ktoré nemôžu byť narezané. Mínus akryl je jeho toxicita pri horení.

Dvere z triplexného žiaruvzdorného a netoxického. Materiál je pokrytý špeciálnym filmom, ktorý neumožňuje fragmenty, aby sa rozpadli, keď je prvok poškodený.

Nevýhodou polykarbonátových dverí rovnakým spôsobom ako v prípade akrylu je toxicita pri horení. Vo všeobecnosti sú však odolné voči vysokým teplotám.

Typy posuvných dverí

Ak sa sprchová kabína nachádza v výklenku, môžete nainštalovať dvoj-, tri alebo štvordielne dvere. Dvojzložkové dverové štruktúry majú najmenšiu veľkosť v porovnaní s veľkosťou kabíny (40-43%) a minimálnu hrúbku krídla.

Trojdielne dvere majú až tri pohyblivé prvky. Sú najväčší zo všetkých uvedených, môžu trvať 55 až 57% celkovej veľkosti.

Štyri sekcie Dvere majú tiež veľmi tenké steny. Ich šírka je od 43 do 45%.

Dekor

Momentálne predstavuje trh širokú škálu sprchových kabín. Vyznačujú sa prvkami dekorových a konštrukčných prvkov.

Tu sú niektoré z možností:

 • Matovanie – povlak so špeciálnym zložením, ktorý dáva povrchy;
 • Výkresové vzory – najčastejšie sa výkres opakuje v celej dverí;
 • Náterová keramická farba;
 • Fotografia a iné.

Výhody

Posuvné dverové štruktúry sú praktické v používaní, funkčnom a veľmi vhodnom pre spotrebiteľa. Ľahko sa otvárajú bez vhodného úsilia. Neinterferujú a neberú nadbytočný priestor, na rozdiel od swingových štruktúr. Okrem toho takéto riešenia vyzerajú veľkolepé a moderné.

Dvere zo skla a plastu sú dobre tolerované vo vysokej vlhkosti, Čo je relevantné v typických podmienkach ich používania. Bolo by nepraktické používať drevené konštrukcie, ktoré pod vplyvom vlhkosti sú náchylné na šírenie húb a plesní a kovy v takýchto podmienkach pokryjú koróziu. Na polyméry a sklenená voda nemá takýto účinok.

Materiál, z ktorého sú dvere kabíny vyrobené, sú veľmi trvanlivé a bezpečné. Pri mechanickom poškodení sa nerozptýli na malých a ostrých fragmentoch, ktoré sa vyhýba rezu a iné možné nepríjemné incidenty.

Voda pri použití kabíny sa nerozlieva Vzhľadom k tomu, že dvere sú vybavené magnetickými tesneniami a pevne priľahlými k dizajnu, vďaka ktorej sa dosiahne vysoká tesnosť.

Chybne

Prvky takéhoto dizajnu sú zvyčajne pomerne krehké a s dlhodobou prevádzkou budú musieť byť pravidelne nahradiť novým. Požadované dvere, ktoré môžu spôsobiť ťažkosti v osobe, ktorá nemá skúsenosti a špeciálne zručnosti, ako je táto práca. Okrem toho, dvere sú dostatočne ľahké na to, aby sa rozbili.

Vlastnosti výberu sprchových kabín s posuvnými dverami pre výklenok

Ak je kabína nainštalovaná v výklenku, môžete sa stretnúť s ťažkosťami, vyzdvihnúť dvere pre ňu. Dôležitou úlohou zohrávajú parametre produktu.

V závislosti od toho, čo má kupujúci, a aké technické vlastnosti je samotná chata, je potrebné zvoliť správny počet sekcií pre dizajn dverí. Výška diery môže byť tiež odlišná, ktorá predstavuje 1 až 5 centimetrov.

Ak je dizajn poskytnutý v dizajne, musíte určiť vopred, na ktorom stonkách bude pripojené. Pohodlie a pohodlie spotrebiteľa závisí od toho neskôr.

Ako použiť

Za posuvnými dverami je potrebné riadne starať, čo pomôže rozšíriť svoj život a ušetriť peniaze na opravy. Väčšina z nich vyžaduje mechanizmus mobilného dizajnu – je na úkor, že dvere sú objavené a zatváranie. NEPOUŽÍVAJTE krídla a rozšíriť ich, musíte sa pokúsiť vyhnúť zbytočnej mechanickej expozícii.

Kabíny nevyhnutne potrebujú umývať. Na to použite špongiu s mäkkým povlakom. Detergent musí byť vybraný v závislosti od materiálu, z ktorého je kabína vyrobená. Takže na povrchu nie sú žiadne škrabance a poškodenie, neodporúča sa používať abrazívne prostriedky.

V rohoch, ako aj v oblasti profilu a skleného spojenia, najväčšie množstvo nečistôt a baktérií sa chystá. Preto potrebujú byť spracovaná obzvlášť opatrne.

Ak je správna a kompetentná starostlivosť o sprchu a jej dverové štruktúry, ich životnosť sa výrazne zvýši a nebude mať žiadne zvláštne problémy s prevádzkou.

Čo je potrebné venovať pozornosť pri nákupe

Po prvé, keď si kúpite, musíte sa pokúsiť vybrať kabínu, ktorá bude vykonaná vysoká kvalita az dobrých materiálov. Takáto vec bude určite trvať dlho a nevytvorí problémy počas prevádzky. Bude však užitočná venovať pozornosť individuálnym konštrukčným prvkom.

Jedným z týchto prvkov sú valce – Vzhľadom na ich krídlo a prísť v pohybe. Kovové detaily sú spoľahlivejšie, sú odolné voči oderu, plast môže rýchlo deformovať.

    So silným fixáciou dizajnu, malé medzery sú povolené vo dverách. S dokonalým scenárom by však nemali byť.

    Rám dverí namontovaný z plastu a hliníka. Hliníkový rám má ľahkosť a dôkladnosť, časti plastu sú odolné voči vlhkosti a veľmi trvanlivé. Dobré riešenie sa stáva oceľovým profilom v plastovom dizajne.

    O výhodách a nevýhodách posuvných dverí pre sprchovú kabínu nájdete v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár