Protišmykové kúpeľňové rohože: Charakteristiky a odrody

Protišpoková podložka pre kúpeľňu je veľmi užitočným príslušenstvom. S tým je ľahké premeniť vzhľad miestnosti, aby bol útulnejší a krásny. Zvlášť dôležité je však, že koberec zaručuje bezpečnosť. Podlaha v kúpeľni je často mokrá, takže môže skĺznuť a zranený. Ak ste ešte nezakúpili protišmykový koberec, potom to musíte urobiť. A aby ste sa vám uľahčili rozhodnúť o voľbe, mali by ste sa zoznámiť s funkciami a typmi takéhoto produktu.

Odrody

Dnes v obchodoch predstavuje obrovský výber kobercov s protišmykovým efektom.

Sú rozdelené do nasledujúcich hlavných kategórií:

 • Pre podlahu – určené na uloženie na podlahe v ktorejkoľvek časti kúpeľne;
 • Kúpeľ – potrebný na zakrytie spodnej časti kúpeľa alebo sprchy.

Koberec zaisťuje bezpečnosť, vytvára pohodlie a pohodlie a tiež kompenzuje nedostatok vykurovania podlahy. Posledný faktor je dôležitý, pretože často dlaždice v kúpeľniach sú veľmi chladné. To je dôležité najmä pre deti a starších ľudí.

Materiál

V závislosti od toho, ako je koberci určený, materiál jeho výroby je iný. Takže na povlakovanie spodnej časti kúpeľa môže byť výrobok vyrobený z niekoľkých materiálov.

 • Gumový. Moderné koberce z vysoko kvalitnej gumy majú mnoho výhod. Sú to absolútne hygienické, pretože špeciálne impregnácie vylučujú tvorbu baktérií a mikróbov. Nepríjemná vôňa nie je tiež zvláštna pre takýchto výrobkov. Okrem toho sú neuveriteľne ľahké umývať a suché. A s hlavnou úlohou – bezpečnosť, vyrovnávajú len vynikajúce.
 • Silikónový. Vo svojich vlastnostiach vyzerá takýto koberce ako guma. Je však latex, ktorý je najčastejšie používaný na vytvorenie detských kobercov. Materiál nie je poškodený zdravím. A vyzerá atraktívny pre deti. Mimochodom, dnes výrobcovia ponúkajú zákazníkom kombinovanú verziu latexu a tkaniny. Takýto produkt kombinuje charakteristiky dvoch materiálov, takže je to ešte praktickejšia voľba.

  Vzory umiestnenia na podlahe sú niekoľko druhov.

  • Bavlna. To je vynikajúca možnosť pre tých, ktorí oceňujú všetky prírodné. Bavlnené výrobky nespôsobujú alergie a bezpečne aj pre veľmi malé deti. S takýmto kobereckým priestorom bude vyzerať veľmi útulný.
  • Akrylový. Tento materiál sa často používa na výrobu kobercov. Akryl je trvanlivejší ako bavlna. Okrem toho sa výrobky vyznačujú bohatou farebnou schémou, pretože materiál je ľahko ovládateľný, takže môžete ľahko vybrať produkt, ktorý dokonale zapadá do kúpeľňového interiéru.
  • Z mikrovlákna. Možno je to najpraktickejšia možnosť zo všetkých textilných kobercov. Mikrovlákna je schopná okamžite absorbovať vlhkosť, pri jazde tiež rýchlo. Moderný tovar je nasiaknutý špeciálnymi anti-chytovými kompozíciami, takže sa nemusíte starať o skutočnosť, že výrobok sa zmení na prebytočnú vlhkosť.
  Prečítajte si viac  Snímač hladiny vody v práčke INDESIT: Skontrolujte, nastavenie a výmenu vlastnými rukami

  • Drevený. Dnes, keď sa všetky prírodné, drevené doplnky vrátia do interiérového režimu, drevené doplnky bude veľmi. Sú veľmi praktické, zatiaľ čo prírodné drevo je vždy vhodné v interiéri.
  • Bambus. Táto možnosť sa rozlišuje vynikajúcimi vlastnosťami absorbujúcimi vlhkosť, ako aj schopnosť úplne vyschnúť v krátkom čase. Rohož z tohto materiálu je schopná absorbovať jednu a polkrát viac vlhkosti ako podobný bavlnený produkt. Povrch materiálu sa neposkytuje a bambus má malú hmotnosť. Existuje len jeden mínus – to je relatívne vysoké náklady na takýto produkt.
  • Polyopolster, PVC. Táto kategória materiálov je tiež praktická. Polyenopolster bude okamžite suchý, neabsorbuje vodu, zabraňuje posunu na povrchu mokrej podlahy. Koberec však bude trvať dlho a rýchlo sa opotrebí. Ale vzhľadom na jeho rozpočtovú hodnotu, koberec neprináša straty. Treba tiež poznamenať, že takýto koberec sa ľahko zmestí pod veľkosť a tvar akejkoľvek miestnosti. Na to nebudete potrebovať špeciálne zručnosti, ale len pár minút voľného času a nožníc.

  Toto nie je úplný zoznam materiálov, ktoré sa používajú na výrobu podlahových rohoží v kúpeľni. Existujú stále produkty z vínnej dopravy, ktoré vyzerajú originálne a krásne, alebo kompozície zo skutočných kamienkov, umelého machu alebo trávy. Rovnako ako príslušenstvo môže byť vykonané s vlastnými rukami. Účinne sa pozrite na možnosti súvisiace s háčkovaním alebo manuálne šité z tkaniny. Forma výrobku môže byť klasický aj asymetrický.

  Ako si vybrať?

  Aby sme neboli sklamaní v nákupe, musíte skontrolovať tovar na súlad s niekoľkými dôležitými parametrami. Vysoko kvalitné kúpeľňové koberce by sa malo líšiť niekoľkými vlastnosťami.

  • Odolný voči vlhkosti. Táto kvalita je ťažké nadhodnocovať, pretože vlhkosť v kúpeľni je veľmi vysoká. Zároveň je koberec vystavený vode denne. Ak sa materiály, z ktorých vyrába, bude existovať zlá kvalita, potom bude výrobok rýchlo prísť do disrepair.
  • Praktický. Moderný rytmus života neumožňuje milenke stráviť veľa času čistenia a starostlivosti o veci. To je dôvod, prečo by sa koberec mal ľahko vyčistiť pred prachom a nečistotou, bez toho, aby ho zhromažďovali súčasne.
  • Hygienický. Uistite sa, že ste skontrolovali vlastnosť produktu. Nie je možné povoliť rohoži koberec, aby prispeli k hromadeniu húb alebo plesní, ako aj šírenie škodlivých mikroorganizmov.
  Prečítajte si viac  Prečo neohrozí vyhrievaný uterák a ako to spustiť?

  • Hmoty. Produkt malého veľkosti je oveľa ľahší umývanie a suché. Okrem toho, malý koberec je pre neho dosť dosť, aby mohol vykonávať svoju hlavnú funkciu. Je však potrebné zabezpečiť, aby bol výrobok úplne pokrytý spodnou časťou kúpeľa alebo sprchy.
  • Bezpečný. Niekedy sa lacné výrobky z gumy ukážu byť absolútne k ničomu. Vykonávajú len estetickú funkciu, absolútne nečistú pred možnosťou skĺznutia.

  • Bez vôňa. Ak je koberec vyrobený zo skutočne vysoko kvalitných a bezpečných materiálov, nebude od neho nepríjemný vôňa.
  • Externe atraktívny. Nezanedbávajte vzhľad tovaru. Protišmykový koberec by nemal priťahovať príliš veľa pozornosti a vyraďovať z celkového štýlu kúpeľne. Odporúča sa vybrať produkt, ktorý sa harmonicky zmestí do interiéru.

  • Rezistentné teploty. Takáto kvalita výrobku mu umožní vždy udržať pôvodný tvar a nie deformovať.

   Substrát koberec musí byť tiež nekĺzavý.

   Napríklad gumová rohož na prísadach bude vynikajúcou voľbou, to dokazuje mnoho pozitívnej spätnej väzby. Stojí tiež za to, aby sa venovala pozornosť okrajom výrobku, aby ste eliminovali prítomnosť ostrých a ohýbacích prvkov.

   Tipy

   Ak chcete vyzdvihnúť kvalitnú, štýlovú a praktickú verziu kúpeľa koberec, mali by ste nasledovať niekoľko jednoduchých pravidiel.

   • Ak sa nachádzajú malé deti v byte, potom v kúpeli kúpania stojí za to kúpiť krásny farebný koberec z príjemného na dotyk materiálov. Takže deti budú oveľa zaujímavejšie na umývanie.

   • Aby ste bezpečne upevnili protišmykový koberec na spodnej strane kúpeľa alebo sprchy, mali by ste úplne čistiť a vysušiť povrch. Nemalo by to byť stopy z čistiacich prostriedkov, takže sa odporúča umyť kúpeľ veľkým množstvom vody. A potom opatrne utrite handričku mikrovlákna. Nesprávna príprava povrchu môže viesť k zlému upevneniu prísavky alebo lipuchk.
   • Po plání vždy potrebujete čistiť výrobok. Nemali by ste na to zabudnúť, pretože konštantný kontakt materiálu s čistiacim a mydlovými prostriedkami môže zhoršiť priľnavosť prísavky s povrchom, takže funkcie anti-sklzného produktu výrazne znížia.
   • Stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť modelom so špeciálnymi rukami pre ruky. Môžete sa ľahko pohybovať a položiť ich v akejkoľvek pohodlnej polohe.
   Prečítajte si viac  Práčka pod umývadlom: Nastavenia možností

   • Malo by sa starostlivo sledovať, že forma nie je vytvorená na povrchu koberca. V prípade detekcie musí huba bezodkladne nahradiť produkt novým.
   • Je potrebné naučiť sa označenie tovaru. Moderní výrobcovia produkujú výrobky, ktoré môžu vymazať v aute. Výrazne zrýchľuje a zjednodušuje starostlivosť o ne.
   • Ak potrebujete vybrať produkt na podlahe do kúpeľne z prírodných materiálov, odporúča sa venovať pozornosť dĺžke hromady. Veľké vlákna sú na nohách oveľa príjemnejšie. Krátka hromada však bude vyschnúť oveľa rýchlejšie, oveľa viac si zachováva atraktívny vzhľad a tiež si vyžaduje menej dôkladnú starostlivosť.

   Video recenzia detského protišmykového koberca pre kúpeľňu čaká na nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: