Reflektory pre vykurovanú uterákovú koľajnicu

Reflektory pre vyhrievanú uterákovú koľajnicu s vonkajšou veľkosťou 4 palce a viac skryť prechody medzi stenou a sušičkou. Vyzerajú krásne a dávajú kúpeľňu hotový pohľad. Jednodielne a odnímateľný reflektor sa zmestí na zlúčeniny s priemerom 32 mm a 40 mm, 45 a 50 mm a iné.

Čo to je?

Vyhrievaná uteráková lišta reguluje mikroklímu v kúpeľni, schnúť sa spodná bielizeň, oblečenie a uteráky. Je to dutá trubica, ktorá sa pohybuje horúca voda. Spojuje sa do potrubia, ktoré sú zabudované do steny.

Preto sa v mieste výstupných rúrok z steny vytvorí prechod. Kosala vzhľad miestnosti. Môže byť rozmazaný cementom alebo tmelom, ale existuje efektívnejšie riešenie – na vytvorenie reflektora.

Reflektor pre vodu vyhrievanú uterákovú koľajnicu je dekoratívna podšívka, ktorá je umiestnená na spojovacej montáži a rieši niekoľko úloh.

 • Zdobia miestnosť. Reflektory skryť nepresné prípojky vody, ktoré sú silne vystupujú na pozadí dlaždíc.
 • Vykladanie armatúr. Keď je na stenu pevne stlačený odolný vložka, objaví sa odolná podložka. Bude to spoľahlivejšie a vydrží veľké a ťažké uteráky.
 • Chráni pripojenie. Rezbárstvo pripevnenia sušiča nerustí z konštantného pôsobenia vlhkosti, takže možnosť úniku je vylúčená.

Takže reflektory majú veľa užitočných kvalít. Ich sortiment je veľmi široký a sú vhodné pre všetky modely vyhrievaných koľajníc uterákov. Hovoriť o odrodách.

Odrody

Často sa reflektory prichádzajú do súpravy s sušičkami. Ale nemusia sa zapadnúť do interiéru kúpeľne alebo nejdú na upevňovači. Potom je potrebné kupovať poháre samostatne, ale najprv si prečítajte ich názory.

Hlavným rozdielom je dizajn.

 • Low-on modely sú prsteň, ktorý sa oblieka na sušičku pred namontovaním. Takéto typy sa tiež nazývajú hlboko, pretože majú dotykový bod s stenou natiahnuté z niekoľkých centimetrov. Sú ťažké dať. Vzhľadom k veľkému odchodu je ťažké dostať kľúč k maticu montáži sušičky, pretože inštalácia je interferencia. Ale ak urobíte všetko správne, vypne to krásne a trvanlivé pripojenie.
 • Teleskopický umožňuje nastaviť výšku pohára. Nevýhodou – cena takýchto modelov je dvakrát viac ako obyčajná. Rodidlo regulácie je pomerne široké – 15-20 mm. Preto sú takéto príruby najlepšie skrývajúce nedostatky. Napríklad, s pomocou lupov, môžete vizuálne vyhladiť nie veľmi hladké steny.
 • Konektory slúžia na čisto dekoratívne účely. Sú držia z zverejnenia západky. Nevýhoda – musíte skryť slot, pretože na brilantných reflektoroch je jasne viditeľné. Ak je to možné, otočte ho na stenu. Takéto modely sa však veľmi ľahko inštalujú. Skladacie výrobky Kúpiť častejšie, pretože pre malé peniaze môžete vytvoriť jedinečný dizajn izby. Len hrať s formami reflektorov.
Prečítajte si viac  Sprchová kabína s hydromasážou: kritériá výberu

Reflektory formulára sú:

 • Štandardné kolo;
 • ovál;
 • Námestie.

Ten sú vhodné pre moderné interiéry, prirodzene sa pozerajú na pozadí dlaždíc a nových inštalatérskych modelov.

Ale aj okrúhle nie sú pozície, sú univerzálne a vyskytujú sa všade.

A to nie je všetko. Dekoratívne poháre sú ploché valcové a vo forme kužeľa. Je čas hľadať dokonalú možnosť. Najmä preto, že sa líšia v materiáli.

 • Plastový. Ľahko sa dajú a odstrániť, je to najviac fiškálna možnosť. Výrobky dobre tolerovať chemikálie pre domácnosť, ale povrch je rýchlo pokrytý škrabancom a štetcami. Stále lacné modely môžu byť deformované z teploty a nepríjemne voňajúce.
 • Zinok. Sú o niečo drahšie, ale zbavené týchto nedostatkov.
 • Oceľové chrómované alebo potiahnuté nikelom. Lepšie odolávajú vykurovaniu, ale zle tolerujú čistenie. Po niekoľkých čisteniach je povrch purre, škrabance a poškriabanie. A môžu hrdzavé.
 • Z nehrdzavejúcej ocele. Nie sú hroznou koróziou, slúžia 15 rokmi a viac. Dobre odolávať chemikáliám domácnosti. Stále ich môžete nastaviť vo veľkosti, ak ste odrezali spodnú časť. Vzhľad z toho nebude trpieť.
 • Bronz, mosadz, meď. Uvedené techniky elity, súbor reflektorov stojí viac ako 3 000 rubľov. Nie je prekvapivo, bronz – drahý kov, z nej medaily.

Ak nezapadnete na lesklé modely, potom odrazte reflektory v zdržanlivej čiernej alebo svetlej bielej farbe. Všetko o vašej voľbe.

Hlavná vec je, že veľkosti fit.

Rozmery

Priemer zasunutia závisí od veľkosti rúrok, na ktoré je namontovaná vyhrievaná uteráková koľajnica:

 • Pre rúrky o 0,5 palca by mal byť vnútorný priemer reflektora 1,9 cm;
 • 3/4 “ – 25 mm;
 • Pre 1 palec rúrky – 32 mm (tieto trubice sú najbežnejšie);
 • 1 1/4 “ (1,25 “) – 40 mm;
 • Existujú aj iné rozmery – 45 mm, 50 mm a viac.
Prečítajte si viac  Sušiace stroje na bielizeň: Charakteristiky, bezpečnostné tipy a operácie

Obloženie musí úplne skryť prechody medzi stenou a vyhrievanou koľajnicou uterákov. Preto je lepšie vybrať si reflektory s veľkými priemermi.

Ale nie vždy funguje, pretože dizajn bude vizuálne objemný.

Vonkajšia veľkosť reflektorov je:

 • 45 mm;
 • 50 mm;
 • 55 mm;
 • 60 mm;
 • 70 mm a viac.

Vonkajší priemer je čisto dekoratívna funkcia a nehrajú veľkú praktickú úlohu. Na rozdiel od hrúbky.

 • Dekoratívny pohár musí úplne zatvoriť vlákno, ktorá slúži na pripojenie sušičky.
 • V rovnakej dobe, v niektorých modeloch vyhrievaných uterákových koľajníc, vzdialenosť od steny do ohýbania je len 4-6 cm. Preto sa môžu vyskytnúť problémy, najmä ak je bezplatná.

Ak sa vyskytnú problémy, výška podšívky sa môže znížiť. Pre toto, Hacksaw vystrihol svoju spodnú časť a spracovanie miesta rezania s brúsnym papierom. To môže byť vykonané len s bronzovým a nerezovým reflektorom.

A aby sa netrpel, je lepšie okamžite vybrať vhodný model.

Voľba

Pri nákupe, venovať pozornosť niekoľkým okamihoch.

 • Najdôležitejšia vec – Pad musí sedieť na potrubí pevne. Až potom bude mať ochranné funkcie a pripojenie bude utesnené. Na tento účel niektoré reflektory vnútri gumového krúžku.
 • Venujte pozornosť hmotnosti príruby. Vysokokvalitné reflektory pre vyhrievané uteráky koľajnice hrubé steny. Ak je výrobok svetlý, znamená to zníženú pevnosť. Nebude trvať dlho.
 • Vyberte si materiál. Oceľ je silnejšia ako zinok a pohár bude slúžiť ako extra bod podpory. Plastové – čisto dekoratívne a lacné, ale takéto obloženie sa bude musieť zmeniť každý rok. Vychádzajú z teploty.

Farba a tvar podšívka si vyberte svoju chuť.

A návrhy platia viac pozornosti, pretože pevné a odnímateľné reflektory sú inštalované rôznymi spôsobmi.

Inštalácia

Pred inštaláciou musíte odstrániť staré on-bodové reflektory. Tak, aby neodstránili celú tepelnú uterákovú koľajnicu, pracujte na takejto technike.

 1. Na trubiciach naneste hrubú pevnú látku, posuňte starú podšívku v pohodlnej polohe.
 2. Prázdne voľné časti s handrovými alebo gumovými podšívkami. Vhodné sú staré bicykle kamery.
 3. Split Starý pohár píly pre kov alebo Dremel. Keď zostáva menej ako 1 mm hrúbky steny, skúste to zlomiť. Ak to nefungovalo, uchovávajte rezanie. Možno, že musíte urobiť 2 diametrálne.
 4. Odstráňte starý detail.
Prečítajte si viac  Blanco Foursers: Sortiment Review

Pred inštaláciou nového reflektora zatvorte medzeru medzi stenou a výstupnými armatúrami vodného systému. Môže sa to urobiť s cementovou maltou, tmelou alebo tmelom.

Nebojte sa o estetiku, všetky tieto miesta skryjú dekoratívne prvky.

Najjednoduchší spôsob inštalácie odnímateľných pohárov. Aby to urobili, ani nepotrebujete nástroje. Alebo v extrémnych prípadoch budú potrebovať plochý skrutkovač.

Pracovať v takejto sekvencii.

 1. Rozdeľte konce obloženia do strán. Vzdialenosti by mali stačiť, aby sa reflektor. Ale nenechajte sa pokrstiť príliš veľa, inak to bude detail prasknúť.
 2. Dajte prírubu na potrubie. Nenechajte zámok, inak okraj príruby poškriaba povrch armatúr.
 3. Držte reflektor v otvorenej polohe, presuňte ho v blízkosti steny.
 4. Po tejto položke. Ak je správne, zaistite zámok pred kliknutím. K tomu môžete potrebovať skrutkovač.

Dajte pevnejšie reflektory ťažšie. Pred jeho inštaláciou položili na vyhrievanú uterákovú koľajnicu a zaručujú inštaláciu.

 1. Sušičku aplikujte vrstvou hustých pevných látok na výstupnej trubici. Je potrebné, aby sa pri pohybe reflektora, sa nezobrazili škrabance.
 2. Posuňte poháre na ohýbanie koľajnice uteráky. Nainštalujte zariadenie.
 3. Potom posuňte obloženie do pracovnej polohy. Čisté mäkké handrové odstrániť tuhéol. Ale dávať pozor – tuhé vlákna poškodia potrubia.

V budúcnosti sa takéto reflektory zmenia, pretože to bude musieť odstrániť vyhrievanú koľajnicu uterákov. Môžete však vždy dať rozdelené modely.

Teraz má kúpeľňa kompletný vzhľad. Zostáva len zachovať túto krásu čistú.

Pravidelne odtieňte reflektory čistou suchou handričkou a budú mnoho rokov krásne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: