Rozdiely Tesniaca sprchová kabína

V súčasnosti sú sprchové kabíny veľmi obľúbeným kúpeľňovým riešením. Niekto chce ušetriť priestor v kúpeľni, niekto jednoducho považuje prítomnosť sprchy pohodlného a niekto chce zachrániť vodu v kontexte zvyšovania cien teplej vody. V každom prípade sú sprchové boxy a kabíny pomerne populárne, hoci nie definované nedostatky nie sú zbavené. Je to o otázke zapečatenia kabíny.

Zvláštnosť

Po montáži kabíny v malej kúpeľni je stále priestor pre nejaký nábytok, práčku a tak ďalej. A utesnenie sprchovej kabíny je najdôležitejším prvkom ochrany miestnosti pred vlhkosťou a jeho prebytkom a v dôsledku toho miesto v miestnosti. Ostrosť problému v tomto prípade je spôsobená tým, že kabína je prefabrikovaná konštrukcia. Podľa medzier medzi jeho vlhkosťou, vlhkosť vypadne a zvyšuje vlhkosť.

Okrem toho sa stáva príčinou tvorby a extrémneho rýchleho šírenia húb, plesní, ako aj iných škodlivých mikroorganizmov v kúpeľni, a potom v byte. Ich spory, ktoré sú hodené do vzduchu, sú spôsobené alergiami, chorobami dýchacích ciest, pľúc a tak ďalej. Okrem toho, vlhkosť môže prilákať rôzne bytosti: šváby, potkany, hmyz, wets a podobne, ktoré sú nosičmi nebezpečných infekčných chorôb. To je dôvod, prečo sa dôrazne odporúča, aby bolo potrebné po inštalácii tesnenia a hydroizolácie sprchy.

Ak hovoríme o najčastejších miestach úniku, potom najčastejšie je to dokovacie švy. Toto je najslabšie miesto v akejkoľvek sprche. Ďalším dôvodom môže byť dizajn kabíny. Vo veľkom počte modelov sú malé prahy inštalované, cez ktoré je voda elementárna. Ďalším dôvodom na plnenie do fliaš môže byť zlá kvalita odtokového mechanizmu alebo spojenia jeho prvkov. V tomto prípade sa voda jednoducho nahromadená pod sprchou. Spravidla je to dosť alebo clopy upevňovacie prvky, alebo nahradiť samotný systém. Ďalšia skôr bežná príčina sprchy sprchy je trhlina v sprchovej palete.

Typy tmelov

Proces tesnenia sa vykonáva použitím špeciálnych prostriedkov nazývaných tmel. Vyrábajú sa ako krok s vysokou hustotou, ktorá sa aplikuje na švy v mieste spojení rôznych povrchov. Špecifikovaná látka pozostáva z polymérov, ktoré majú lepidlo. Keď sušia, jednoducho naplnia priestor a lepia na povrchy.

K dnešnému dňu môžete použiť tmel dvoch typov:

 • Na základe silikónu;
 • akrylový.

Ten je takmer nemožné používať v kúpeľniach a sprchových čapoch, pretože tieto miesta je vysoká vlhkosť. A akryl pod jeho pôsobením len začína rozkladať, v procese sušenia je to jednoducho praskanie a pomaly zničené. Z tohto dôvodu je v akrylových pastiach pridať látky rôznych druhov, ktoré sú odolné vo vode. Ale aj napriek tomu sa akryl nelíši v takejto životnosti ako silikón.

Silikón sa považuje za najlepšie riešenie, ktoré je na trhu v súčasnosti z dvoch dôvodov: Pokojne reaguje na účinky vody a spoľahlivo prekryje všetky otvory a otvory. Preto väčšina majstrov veria, že je lepšie aplikovať silikónový tmel v popise. Ale musí si však byť schopný vybrať si. Hlavným cieľom takejto kompozície je vytvoriť spoľahlivú bariéru, ktorá zabráni prenikaniu vlhkosti. Vzhľadom na to, že dôsledky jej penetrácie potom môžu naliať do vážnych nákladov, je lepšie, aby sa na tesniach ušetrili od samého začiatku. Faktom je, že niektoré druhy nízkokvalitných kompozícií tohto typu môžu rýchlo stratiť svoje hydroizolačné vlastnosti a po určitom čase budú musieť urobiť.

Ak chcete zistiť, či je tmel vysoká kvalita až do okamihu jeho nákupu a následného používania, musíte sa zoznámiť s kompozíciou uvedenou na štítku. Najlepšie pre sprchovú kabínu bude možnosť, ktorá obsahuje aspoň 45% plniva hydrofóbneho typu, 45% gumy na báze silikónu, zmäkčovadlo, ako aj rôznych druhov prísad: thixotropické látky, katalyzátor a fungicídy. Najlepšie je vybrať si tesniace materiály z známych výrobcov, ktorých výrobky už ukázali svoju vysokú kvalitu pri vytváraní švov a utesnenie takýchto miest.

Najobľúbenejšie dnes sú špeciálne tmely takýchto značiek, ako je SOMFIX, SIDER ALEBO ANTION. Aj pomerne univerzálnym riešením bude použitie transparentného aquarium silikónu, ktorý môže byť použitý nielen pre kĺby so stenami alebo dlaždicami, ale aj pre tesniace inštalatérske spojenia.

Ako utesniť?

Aby bol proces tesnenia vlastnými rukami, je potrebné aplikovať špeciálne vybavenie, ktoré najčastejšie prichádza s tmelom. Hovoríme o tzv. Zimu, v ktorej je vložená tesniaca kapsula a sila sa prenáša z porotca cez špeciálny dizajn na piest. To umožňuje použitie hermetickej hmotnosti na hladkú vrstvu bez prestávky pozdĺž celého zadku. Ale skôr, ako to robíte, musíte odmasťovať povrch, úplne a veľmi opatrne ju vyčistiť pred časticami nečistôt a prachu, aby ste zaistili spoľahlivé pripojenie silikónu s okrajmi odstredeného povrchu. Nebude to nadbytočné a antifungálne kompozície na vylúčenie vôbec nejakým druhom húb alebo tvorby plesní.

Nasledujúce faktory ovplyvňujú rýchlosť mrazu:

 • Hrúbka aplikovaného tmelu;
 • teplota;
 • Úroveň vlhkosti v interiéri, kde sa koná práca.

Vzhľadom na posledné dva faktory by ste nemali používať kúpeľňu na chvíľu, aby ste sa pred vykonaním nevyšlalili vlhkosť a teplotu. Keď bolo možné šiť potrebnú plochu, špecialisti neodporúčajú používať sprchu na nejakú dobu. Ako je uvedené, silikónový tmel je ideálnym riešením na ochranu kĺbov počas inštalácie sprchy. Je ľahšie zvládnuť s ním ako s akrylovým tmelom a jeho vlastnosti budú lepšie. Áno, a cenovo dostupná cena znamená, že je lepšie vybrať si tento typ tmelu.

Ak sa presuniete priamo do procesu tesnenia, potom by mali byť počas montáže buď silikónové sprchové kabíny, alebo po skončení inštalácie (všetky spojené spoje). Je potrebné starostlivo aplikovať tmel na miesta, ktoré už boli zhutnené s šnúrmi alebo pogumovanými pásmi. Spracovávacie spoje sú potrebné takým spôsobom, že miesta, kde sú časti sú pripojené k konštrukcii skrutiek alebo s pomocou skrutiek, boli z vonkajšej strany prúžkov tesniacich materiálov.

Mal by byť utesní podľa pokynov plánu od výrobcu, v ktorom je celý proces jasne opísaný v etapách. A v každej fáze na všetkých pripojeniach a kĺboch ​​je potrebné aplikovať silikón.

Spracovanie švov by malo byť maximálne presne a veľmi opatrne. Látka by nemala spadnúť na vnútorné kúsky sprchovej skrinky, kúpele alebo palety. Pre každý roh bude malé množstvo tmelu. Ak ste nešpecifikovaní, že môžete úhľadne citlivo citlivo, potom niektoré miesta, a najmä tie, ktoré sú blízko polievke tesnenia, môžu byť umiestnené maľbou škótou. To ich chrániť pred náhodným tmelom.

Keď je všetka práca úplne dokončená, Scotch sa ľahko odstráni. Ak zrazu ste náhodou zafarbili niektoré nechránené miesto, potom sa čerstvá kompozícia môže odstrániť s kusom tkaniny. Keď sa tesniaci odstreďuje, bude takmer nemožné odstrániť bez poškodenia povrchu.

Keď sú všetky kĺby vo vnútri sprchovej kabíny ošetrené silikónom alebo iným tesniacim prostriedkom, a dizajn je úplne zmontovaný a upevnený všetkými spojovacími prvkami, je potrebné vykonať všeobecnú kontrolu sprchovej kabíny zvonku. Je potrebné, aby ho extrémne starostlivo preskúmal pre existenciu nadmerných tmel zvonku. Ak sa nájde takýto prebytok, mal by byť starostlivo utretý handričkou alebo kusom látky.

Ďalej potrebujete dať čas tesniacej látky na vyschnutie. Termín sušenia spravidla je uvedený na trubici. Keď je úplne sušenie, potom musíte skontrolovať dizajn pre tesnosť. Aby to urobilo, stačí len zablokovať odtok a vytočiť vodu do palety alebo na podlahu na určitú úroveň, po ktorej. Počas súboru vody bude možné sprchu porozumieť alebo pretekať na najdôležitejších miestach. Ak sa takýto tok nájde, potom bude potrebné ho nahradiť, bude potrebné vymeniť celý aplikovaný tmel na nový. Je to presne v miestach úniku, že nebude zmysel, pretože to nebude jediný reťazec hmotnosť. Toto rozhodnutie je dočasné. Ale skôr alebo neskôr v tomto mieste znova prúdi.

Tipy

Treba povedať, že ak sprchová kabína nemá paletu, potom sa môže nazývať hermetické, je potrebné použiť vysoko kvalitnú záhusticu pre švy umiestnené medzi dlažbami. Faktom je, že absorbujú všetku vodu. Dlažba má vodoodpudivé vlastnosti a švy – nie. Z tohto dôvodu sú ošetrené injekciou, aby mohli odolať účinku vody, ako aj štrajky, ktoré vykonáva pri páde. Áno, a spracovanie tejto zmesi eliminuje vzhľad huby.

V komplexe sa musí vykonať celý rad opatrení opísaných vyššie. To je najlepší spôsob, ako dosiahnuť požadovaný výsledok. Ak povolíte dočasné medzery v tomto procese, úspech výsledku sa výrazne zníži. Preto by ste nemali ohroziť bezpečnosť vašich susedov, ktorí žijú nižšie.

   Neuvádzajte na tesniace materiály a kúpiť látky pochybnej kvality. Servosržiavanie takýchto tmel je spravidla výrazne nižšia a ich ochranné vlastnosti sú slabšie. Ak bol predtým aplikovaný nízko kvalitný tmel, bude najlepšie ho nahradiť novým. Nesnažte sa ušetriť malé množstvo, pretože keď sa počet problémov zvýši, a bude potrebné platiť výrazne viac.

   Urobte tesnenie sprchovej kabíny. Ale pre to musíte poznať aj postup. A je potrebné jasne reprezentovať funkcie každej fázy. Je potrebné striktne dodržiavať technológiu, poznať všetky funkcie vašej sprchy.

   Na jemnosti utesnenia sprchovej kabíny nájdete v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: