Sklo pre sprchovú kabínu: druhy, profesionálov a nevýhody

Dizajnér sprchy sa dá vykonávať s použitím rôznych materiálov, ktoré budú reagovať na interiér kúpeľne, ako aj vyrovnať sa s jeho funkčnými úlohami. Moderné sprchy sú vybavené rôznymi zariadeniami, ale najatraktívnejšie a požadované suroviny pre plot stále vykonáva sklo.

Zvláštnosť

Sprchové kabíny poslednej generácie prešli mnohými vážnymi vylepšeniami v porovnaní s prvými modelmi duše.

Charakteristickým rysom sprchových kabín je cenovo dostupná cena spôsobená praktickosťou a minimalizmom. Návrhy sú určené pre úplne zjavné hygienické účely, a preto často zdobené bez prebytkov.

Napriek tomu, že sklenené sprchy sa používajú v každodennom živote, vzhľadom na ich individuálne vlastnosti, predstavujú slušnú konkurenciu na zvyšok modelov.

V prvom rade je vysvetlená prirodzenosťou surovín, pretože pri výrobe skla nepoužíva nebezpečnú pre ľudské zdravie.

Inštalatérstvo zo skla je moderná a estetická interiérová položka v interiéri. Sortiment výrobkov je reprezentovaný klasickými modelmi, ktoré sú zvýraznené závažnosťou riadkov, jednoduchosti a laconického dizajnu.

Sprchy so sklenenými stenami majú rad výhod:

 • Estetická atraktívnosť v agregáte s ochrannými vlastnosťami zameranými na udržanie optimálnej úrovne vlhkosti v miestnosti počas prevádzky kabíny na priame zamýšľané účely;
 • Veľká servisná životnosť: zasklenie, s riadnou a opatrným manipuláciou, trvá žiadne desiatky rokov, vzhľadom k tomu, že materiál sa neblokuje, to nie je vek a nepodlieha zostávajúcim procesom zničenia, na rozdiel od väčšiny iných výrobkov;
 • Proces inštalácie sklených oddielov trvá minimálny čas;
 • Spoľahlivosť dizajnu;

 • Aplikácia rôznych dekoratívnych prvkov, ako je gravírovanie, neznižuje ukazovatele odporu produktu;
 • Možnosť zdobenia akýmkoľvek vzorom, vzorom alebo obrazom;
 • nedostatok švov;
 • Sklo sa ľahko odmýva od rozvodu nečistôt alebo vody bez použitia špecializovaných, ktoré poskytuje jednoduchosť starostlivosti o dizajn;
 • Vysoká pevnosť väčšiny výrobkov, najmä tých, ktorí podstúpia osobitné spracovanie pri výrobe;
 • Rozmery sprchy nie sú obmedzené na určité prípustné limity, robia z nich akúkoľvek veľkosť a konfigurácie;
 • Sklenená bezpečnosť, ktorá je spôsobená špecifikámi technologickej výroby takýchto výrobkov.

Nedostatky sklenených blokov pre sprchové kabíny nie sú moc, ale rozlišujú sa nasledovné:

 • Niekedy výroba výrobkov si vyžaduje zahrnutie do prvkov tretích strán, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú vlastnosti skla;
 • Cenová politika priamo závisí od typu skla.

Vzhľadom na vyššie uvedené pozitívne a negatívne strany je ľahko možné urobiť správnu voľbu v prospech sklenených výrobkov.

Odrody skla

Sklenené oddiely môžu byť klasifikované podľa nasledujúcich funkcií:

 • informovať;
 • vzhľad;
 • pevnosť materiálu;
 • Spôsob zverejnenia krídla;
 • Podľa možností posilňovania.

Prvá skupina zahŕňa obdĺžnikové, vlnité a valcové výrobky.

Vzhľad (stupne priehľadnosti) je materiál skla tiež rôznorodosť.

 • Priehľadný – najvyhľadávanejšie možnosti. Prostredníctvom používania podobných produktov je nastavený klasický sprchový dizajn. Okrem toho sú podobné materiály dobre harmonizované s akýmkoľvek štýlom v interiéri. Výrobky majú vynikajúce svetlé svetlo, vďaka čomu neposkytujú miestnosť. Tiež sú vizuálne takmer neviditeľné. Transparentné sklenené bloky môžu byť naplnené plnivom, ktoré využíva imitáciu krásnych morských škrupín, exotických morských obyvateľov, rastlín alebo farebných kompozícií.

 • Matné sklo. Takéto oddiely vytvárajú pohodlné osamelé podmienky v kokpite, zároveň, bez obmedzenia prehľadu a udržania dobrých vlastností na preskočenie svetla. Existuje niekoľko odrôd matého skla: biele a farebné výrobky. Nedávne možnosti sú vyrobené vo veľkých farbách rozdeľovača, ktoré slúžia dekoráciou. Ale je to presne farebné oddiely trochu horšie umožniť, aby svetlo preniklo.

V kúpeľniach, ktoré majú malú oblasť, pri inštalácii takýchto výrobkov poskytujú ďalšie umelé osvetlenie.

 • Okuliare so vzormi – Produkty, na povrchu, z ktorých sa používa metóda gravírovania alebo pieskovania. Podobný dizajn vyzerá vzduch, pripomínajúce otvorené šnúrky.
 • Výrobky z obyčajného skla – Unikátne produkty, vďaka ktorým môžete vytvoriť charakteristickú a originálnu dekoráciu kúpeľne a sprchy. Takéto oddiely a dvere sú vyrábané jednotlivými príkazmi. Obraz na povrchu je vrcholom celého dizajnu. Zafarbená cena skla priamo závisí od veľkosti a jemnosti výkresu: lacnejšie modely sú vyrobené oveľa skromnejšie, na rozdiel od drahých produktov.

Indikátory pevnosti pre sprchové okuliare vám umožňujú rozdeliť produkty do nasledujúcich skupín:

 • normálny materiál;
 • triplex;
 • napäté sklo.

Prvá skupina zahŕňa návrhy, ktoré sú rozpočet, ale nie takú populárnu možnosť pre sprchu. Sklo má krásny vzhľad, dlhú životnosť, nie je poškriabaná, je ľahké sa starať o výrobky a umývanie. Avšak, pre kabínové zariadenie, takýto výrobok nie je zvolený tak často, ako je materiál je dosť krehký, takže existuje riziko, že sa rozpadne, tvorí veľa nebezpečných fragmentov.

Najčastejšie zlepšiť dušu preferujú zasklenie s triplexom. Zvláštnosť materiálu je jeho štruktúra, ktorá zahŕňa prítomnosť niekoľkých vrstiev materiálu s polymérnym filmom medzi nimi. Podobné výrobné technológie vám umožní získať veľmi silné hotové výrobky, ktoré sa môžu zlomiť, ale nebudú tam žiadne ostré fragmenty. Na úkor týchto charakteristík sa náklady na výrobky výrazne zvyšujú.

Kanenické výrobky sú vyrobené tepelným spracovaním konvenčných okuliarov. Vzhľadom na to, čo sa získa materiál, ktorej výrazný znak je sila. V prípade poškodenia takéhoto produktu nebudú žiadne nebezpečné hrany v fragmentoch. Vysoké náklady na výrobky sú vysvetlené spoľahlivosťou a bezpečnosťou štruktúr.

Módne metódy zverejnenia v sprche môžu byť niekoľko: Skladacie, posuvné a rotujúce dvere. Každá metóda zahŕňa použitie špeciálnych mechanizmov na vykonávanie svojich funkčných úloh.

Posilnenie štruktúr je vytvorený rám a bezrámový spôsob. V prvom uskutočnení je zabezpečená maximálna sila, a to aj s prihliadnutím na použitie tenkých okuliarov.

Posledná metóda je jednoduchšia kabínová kabína, ktorá umožňuje konštrukciu sprchových modelov pre každú chuť.

Sklenené sprchové kabíny môžu mať úplne iný dizajn. Často zistili sprchy alebo uhlové kabíny zabudované do špeciálnych výklenkov. V súkromných chatách uprednostňuje inštalovať samostatné možnosti, ktoré môžu byť dokončené aj v zvláštnych strechách.

Formuláre nie sú obmedzené na tradičné možnosti, Vzhľadom k tomu, sklenené oddiely môžu opakovať tvar námestia, oválny alebo obdĺžnik, a kabíny polkruhového typu sú vybavené na križovatke hradieb miestnosti.

Úlohou sklenenej duše je paleta, ktorej výber závisí od oblasti miestnosti, individuálne preferencie majiteľa. Paleta nemusí zakúpiť, pretože inštalatérske misy pre sprchu, najmä pre sklenené kabíny, môže byť vyrobený z handicapovaných.

Používajú sa najčastejšie akrylové alebo liatinové palety, Rovnako ako základy zverejnené z dlaždíc alebo umelého (alebo prírodného) kameňa. Výrobky bez veľkých ťažkostí sú namontované na ich mieste v kúpeľni a nevyžadujú osobitné podmienky, okrem najhladšieho povrchu.

Aby sa zabránilo prietoku vody mimo konštrukcie, musia byť spojenené kĺby stien so sklenenými priečkami, ako aj sklo s podlahou musia byť utesnené. Kde sa dvere budú umiestnené, mierne nadmorská výška vo vode.

Veľmi populárne návrhy, ktoré kombinujú sklenené výrobky rôznych typov. Ak to chcete urobiť, musíte zobrazovať budúci sklenený panel na papieri, po ktorom je potrebné zakúpiť bloky požadovaného typu v danom množstve potrebnom na vytvorenie stien.

Veľkosť je vybratá podľa želaní kupujúcich. Sprchové kabíny môžu byť štandardné rozmery, ktoré sú určené pre jednu osobu alebo zvýšenú veľkosť: v takýchto štruktúrach bez ťažkostí sa môžu sprchovať dvoch ľudí.

Sklenené dvere sa vyrábajú z temperovaného materiálu, ktorej hrúbka sa pohybuje od 4 do 6 mm. V niektorých modeloch môže dosiahnuť 10 mm.

Oddiely môžu mať nasledujúce rozmery:

 • výška od 1850 mm do 1950 mm;
 • Šírka sa líši v rozsahu 700-1100 mm.

Avšak, táto charakteristika, ako veľkosť, má čisto individuálne hodnoty, ktoré závisia od formy a typu stavby, ako aj z oblasti miestnosti, v ktorej sa vykoná inštalácia sanitárnej uľahčenia.

Čo si môžete vybrať?

Dnes trh ponúka veľa rôznych okuliarov pre sprchové kabíny.

Tam sú takéto odrody:

 • zakrivené výrobky;
 • sprchy zo sklenených blokov;

 • sprchy z plexiskla;
 • hydrofóbne výrobky;
 • žiaruvzdorné sklo.

To je dôvod, prečo pri výbere optimálneho materiálu, je veľmi ľahké sa stratiť v obrovskej škále druhov, tvarov a farieb.

Najčastejšie spotrebitelia zmierňujú svoje vlastné preferencie chuti (pokiaľ ide o dizajn výrobku).

Ale pokiaľ ide o kvalitatívne charakteristiky, bude to správnejšie počúvať názor odborníkov a konzultantov.

Okrem toho existuje množstvo základných kritérií týkajúcich sa získavania skla pre sprchu.

 • Kúpeľňa zostáva jedným z neoprávnených miest v obytnej miestnosti, takže je potrebné zabezpečiť domácnosti z tragických incidentov domácností v nej (najmä ak sú deti v dome). Inštalácia sklenených sprchovacích kabín, je potrebné premýšľať o bezpečnostných opatreniach. Najprijateľnejšou možnosťou bude produkty KALENTED, ktoré môžu byť zdobené akýmkoľvek spôsobom: rôzne farby a textúry riešenia.
 • Je veľmi dôležité, aby hrana skla tiež zodpovedá bezpečnostným požiadavkám. Preto musia byť všetky okraje zložiek dizajnu uviaznuté.
 • Dôležitým kritériom je hrúbka materiálu. Optimálna hodnota sa považuje za osem alebo desať minútový meter.

 • Praktickosť – dôležitý nuance pre sklenené povrchy pre sprchové kabíny. To znamená jednoduchosť starostlivosti, vďaka ktorej je zachovaný atraktívny pohľad na celý inštalický dizajn. Je potrebné uprednostniť leštené povrchy, vďaka čomu môžete použiť v kabíne absolútne akúkoľvek hygienu tela, a nebude potrebovať žiadne špecializované formulácie na umývanie celého dizajnu v kúpeľni.
 • Dôležitým kritériom je nielen funkčnosť, ale aj krásu a príťažlivosť skla a kabín všeobecne.

Ako sa starať?

S cieľom rozšíriť prevádzkový termín pre sprchovú kabínu (vrátane samotného palety a skla použitého na usporiadanie dverí a oddielov), je potrebné udržiavať čisté konštrukcie.

Na realizáciu týchto cieľov existuje niekoľko všeobecných odporúčaní.

 • Aby sa zabránilo a dokončili sušenie všetkých, bez výnimky, povrchu v sprche po každej hygienickej procedúry je potrebné otvoriť dvere.
 • Aby ste eliminovali výskyt vrtákov na skle (rovnako ako tvorba vodného kameňa), všetky príslušenstvo, záclony, komponenty a sklenené oddiely stoja na vrchol vrcholu, aby sa uteráky (alebo mikrofibra).
 • Abrazívne čistiace prostriedky a kovové kefy Používajte na starostlivosť o sklo (vrátane všetkých sklenených sprchových konštrukcií) – nemôže. Vzhľadom k tomu, že deformujú štruktúru materiálu a (časom) po pravidelnom používaní takéhoto agresívneho spôsobu čistenia, nebude možné vložiť do poriadku.

 • Komponenty sprchy, ktoré podliehajú korózii, musíte pravidelne spracovať s antiseptickými kompozíciami. Pri vytváraní aj menšej hrdze na položky je lepšie ich nahradiť novými. Náhodná pozornosť by sa mala venovať zdraviu tesnení a rôznych pečatí. Ich opotrebovanie môže nepriaznivo ovplyvniť stav okuliarov.
 • Dokonca aj menšie poškodenie skla vyžaduje nahradenie prvku. Je to spôsobené tým, že vlhkosť a rôzne hygienické výrobky používané v sprche, ktoré sa tam odložia cez mikrotrváci a medzery. Ich prítomnosť narúša tesnosť celej štruktúry, proces tvorby a reprodukcie húb a formy začína.

Ako umývať sklenené steny sprchy, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: